Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Mocice Uskok to dobro da odradi, a mozda opet bude varijacija i sa DeDom na pleju. Ne brinem se ja za vecerasnju utakmicu nego za one posle jer korona odvoji igraca najmanje mesec dana iz rotacije. 

 

Zato su kombo igraci suvo zlato jer mogu da pripomognu na 2 pozicije ako zatreba. I zato kod Dede treba ceniti taj kvalitet. Jovic ne verujem da bi instantno mogao da se prikljuci timu, tako da bi ja ipak prvo doveo igraca 4/5 jer na tim mestima nemamo luksuz zamene u slucaju korone. Mesto pleja nam je posle krila mozda i najmanje problematicno jer imamo 3 igraca. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

@Liska Manjina, plej manje-više, to će kalinari i mitrović da pokriju donekle ali džoni je jedan od 3ipo šutera u ekipi a otprilike jedini koji sam sebi kreira šut. to je za naš šuterski kapacitet na ivici kataklizme

Da je neki suter bas i nije, ali da sam sebi kreira to stoji.

 

Svakako ne moze Uskokovic da ga zameni. Mislim, pokusace, cisto da se popuni broj i Volters odmori malo. 

Link to comment
Share on other sites

Nama će treći plej uvek biti neki jeftini mlađi domaći igrač iz sistema, a za tu ulogu boljeg od Uskokovića trenutno nemamo. On ima i sasvim solidno iskustvo iz prošle sezone, taman toliko da pokrpi tih 10-ak minuta iza Voltersa + možda koji minut da odigramo sa onim atipičnim visokim petorkama gde ćemo gurati loptu na post na Kalinića, Davidovca, Lazarevića.

Link to comment
Share on other sites

Najbolje da imamo po 5 igrača na svakoj poziciji jer možda se neko povredi ili razboli. 

 

Alba je em i kompletna najslabiji evroligaš, em su dosta oslabljeni. Svakako zaslužuju respekt i sposobni su da igraju dobru košarku, ali ako negde Uskoković može da uštine 10-ak minuta u EL to je sad. Prenos lopte će pokriti Wolters, Kalinić i Davidovac. Slažem se sa Vinijem da će više faliti Ivanović kao kreator iz driblinga al jebiga red je da i Dobrić i Hollins malo preuzmu. 

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kooineeperk said:

Da je neki suter bas i nije, ali da sam sebi kreira to stoji.

 

verovatno su mu u aktuelnoj sezoni procenti bezveznjikavi ali je za većinu iz našeg rostera maradona

 

ja se, za razliku od većinskog raspoloženja brinem i za večeras u tom šuterskom smislu

dobra prilika za hollinsa da proradi

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Misterija Organizma said:

Izgleda Ivanović ima koronu, na Zvezdu je neko bacio kletvu nema drugog objašnjenja više za ovo, ni jedan drugi klub nema ovoliko odsutnih,  fascinantno stvarno.

 

Ima tu više faktora. 

 

Prvi, živimo u cirkus zemlji sa cirkus rukovodstvom koje sve odluke donosi na osnovu mišljenja fokus grupa i uticaja istih na rejtnig. U stvari bi trebalo da se zovemo Rejting Srbija a ne Republika Srbija.

 

Drugo, zbog prvonavedenog imamo najeću incidencu virusa korone na planeti - breže, jače, bolje!

 

Treće, Pionir i Arena su inkubatori virusa u doslvonom smislu reči - dakle ne metaforički. Računajte da je tu oko 60-70% gledaoca nevakcinisano  a ida po trenutnom broju dnevno zaraženih u Beogradu ti imaš u sali najmanje 12-15 akutnih prenosioca na 1000 ljudi. 

 

Četvrto, delta probija zaštitu imunizacije čak i kod Fajzera (verjuem da su sportisti uglavnom s njom zaštićeni), a igrači su kada igraju u Beogadu na svakih 4-5 dana po dva sata izvloženi ogromnom virus loadu (virusnom opterećenju) koje dobijaju od zaraženih prenosioca virusa u publici.

 

Ne postoji statistička šansa (doslovce je 0), da to ne prođe bez posledica, tj da igrači (i stučni štab) ne budu protokom vremena zaraženi.

 

Tako da Cirbes i Džoni sasvim sigurno nisu poslednji koje čeka ista sudbina. Očekujem da vremenom makar 50% tima bude zaraženo.

 

Dobra stvar u svemu tome je što vakcinisani zaraženi prolaze relativno lagan tok bolesti, pa odsustvovanja neće biti duža od nekoliko nedelja.

 

Loša stvar je što mi imamo toliko uzak roster, da se i izostanak Uskokovića oseti, a kamoli nekog drugog igrača.

Edited by Laki21
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

 

verovatno su mu u aktuelnoj sezoni procenti bezveznjikavi ali je za većinu iz našeg rostera maradona

 

ja se, za razliku od većinskog raspoloženja brinem i za večeras u tom šuterskom smislu

dobra prilika za hollinsa da proradi

 

Istini za volju, cesto uzima teske suteve i one last-seconds pokusaje preko pola, pa i nisu procenti neki. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Igor_ said:

Cirbes i Lazic ce vrlo verovatnk biti u timu.

Branko je bio u timu na prethodnih par meceva ali su se cekali treninzi da udje u ritam ekipe,ocekujem da igra veceras.

 

 

 

Uskokovic valjda moze da bude resenje treceg pleja i taj osigurac u slucaju povrede.Ali ne mozemo da racunamo na njega a da ustvari ne racunamo-Sad se ocekuje da krpi minute Nikole a na prethodne 4 el utakmice ima 4min,ocigledno da struka i bas ne veruje u njega sto dovodi do malog paradoksa.

 

 

Mada mozda ja mnogo i ocekujem,minute za sve(barem u nekoj meri i uslovima) a da ekipa igra kao sat,ne igra dzabe Dejo sa 8 igraca.Zato i izgledamo besprekorno u pojedinim delovima igre.

Link to comment
Share on other sites

 

5 hours ago, NikadProtivKaline said:

stoji sve to sto pominjete, samo ignorisete jednu cinjenicu - evropska kosarka sa trenutnim modelom nije profitabilna i ne ide nikuda

 

pravo pitanje je zasto nije profitabilna? niko ne moze da me ubedi da racimo tekme fenera koji ima desetine miliona navijaca nisu gledane ili el clasico ili play off/f4. oly/pao milioni navijaca, real i barsa milijarde. ok nije to nivo gledanosti kao fudbal, ali niko ne moze da me ubedi da je nemoguce da bude profitabilan sport i da ekipe imaju neku korist i mogucu zaradu od svega ulozenog u tim i sezonu. 

pobeda u cl 2.7 miliona, jedna jedina pobeda. u el 37k eura. da ga jebem ako je kosarka skoro 100 puta manje gledana i slicne budalastine. 

u cl sampion moze da zaradi 82 miliona, u el moze da obrise dupe sa novcem koji dobije. 

da je pobeda bar 10 puta manja pa da je 270, pa i da prodje. a realno treba da bude i 500k minimalno. recimo da sampion bude nagradjen sa bar 10-15 miliona ukupno, da titula vredi bar kao jedna jedina pobeda u cl.

krade nas govedo djordi svo ovo vreme, on i njegovi spanci koji sigurno imaju posebne uslove i koji su uvek uz njega i za njega. nije mi jasno samo zasto ostali cute, pre svih turci, grci, rusi... ima novca i u evropskoj kosarci, naravno da ima. nije to 100 puta nepopularniji sport od fudbala, nego drugi po popularnosti. a svi pristaju na ove uslove i bedne nagrade.

ej bre 37k eura, pa to je presmesno. 

 

konacno el u pioniru! 😍

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ИEsA IlIC said:

 

 

pravo pitanje je zasto nije profitabilna? niko ne moze da me ubedi da racimo tekme fenera koji ima desetine miliona navijaca nisu gledane ili el clasico ili play off/f4. oly/pao milioni navijaca, real i barsa milijarde. ok nije to nivo gledanosti kao fudbal, ali niko ne moze da me ubedi da je nemoguce da bude profitabilan sport i da ekipe imaju neku korist i mogucu zaradu od svega ulozenog u tim i sezonu. 

pobeda u cl 2.7 miliona, jedna jedina pobeda. u el 37k eura. da ga jebem ako je kosarka skoro 100 puta manje gledana i slicne budalastine. 

u cl sampion moze da zaradi 82 miliona, u el moze da obrise dupe sa novcem koji dobije. 

da je pobeda bar 10 puta manja pa da je 270, pa i da prodje. a realno treba da bude i 500k minimalno. recimo da sampion bude nagradjen sa bar 10-15 miliona ukupno, da titula vredi bar kao jedna jedina pobeda u cl.

krade nas govedo djordi svo ovo vreme, on i njegovi spanci koji sigurno imaju posebne uslove i koji su uvek uz njega i za njega. nije mi jasno samo zasto ostali cute, pre svih turci, grci, rusi... ima novca i u evropskoj kosarci, naravno da ima. nije to 100 puta nepopularniji sport od fudbala, nego drugi po popularnosti. a svi pristaju na ove uslove i bedne nagrade.

ej bre 37k eura, pa to je presmesno. 

 

konacno el u pioniru! 😍

 

 

 

 

.

 

Mislim da ni tih 37k vise nema ))...

 

Deli se lova prema mestu na tabeli, ako se ne varam od 14 nanize zagarantovanih 150 soma za celu sezonu, navise se dobavlja , slagacu te , ne znam tacno koliko..ali ne mnogo...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Najgori meč koji smo odigrali ove sezone. Postojala je jaka želja za preokretom, momci su se trudili, ali Alba nas je konstantno ubijala trojkama kad god bi ušli u neki ritam. Odigrali smo katastrofalno u prvom poluvremenu, gomila izgubljenih loptu i promašenih otvorenih šuteva. Izgleda da je izostanak Ivanovića veliki hendikep u ovim uslovima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Guru said:

Nama će treći plej uvek biti neki jeftini mlađi domaći igrač iz sistema, a za tu ulogu boljeg od Uskokovića trenutno nemamo. On ima i sasvim solidno iskustvo iz prošle sezone, taman toliko da pokrpi tih 10-ak minuta iza Voltersa + možda koji minut da odigramo sa onim atipičnim visokim petorkama gde ćemo gurati loptu na post na Kalinića, Davidovca, Lazarevića.

Cesto mudro zboris, ali ovde se ne slazem uopste. Uskokovic je prekrizena nula. Lazarevic uopste ne razmislja o napadu, dok je Davidovac batalio kosarku i odradjuje ugovor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...