Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, alokin said:

Možda malo glupo pitanje ali koja je najbolja tribina u Pioniru za gledati košarku ( mislim na A B C ili D) planiram sa devojkom da idem a do sada nisam imao priliku da idem u pionir.
Hvala

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 

Posto dolazis sa curom , a delije su najavile dolazak , onda svakako izbegni B ,tako da ili C ili A 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Binge said:

Verujete li vi "SPANJOLCIMA" ovo sto pisu u vezi NBA EVROPA?

 

Gde ima dima ima i vatre a istina je da treba da se u narednih mesec dana sastanu EL, Fiba i NBA oko toga. Strasno ako bude tako 

 

Poslednje sto bih voleo jeste da se evropska liga pretvori u NBA2 ligu u kojoj ce igrati iskljucivo americki skartovi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima Euro kosarka svoju draz, i vjerujem za novi biznis model da bi se to pokusalo zadrzati, a ne praviti neka degradirana verzija NBA. Ako bi se probijali na SAD trziste, to vjerujem da bi trebalo da ima neku asocijaciju sa reprezentativnom kosarkom, da se pokusaju kosarkaski oziviti neke Evropske metropole sa kojim se Ameri mogu konektovati (makar turisticki - London?, Amsterdam? Prag?). Uz gradove kao Moskva, Istanbul, Atina, Rim/Milano, Berlin/Minhen, Beograd (nadam se), Pariz/Monako, Madrid/Barselona.. Za koje bi kicmu ekipe sacinjavali domaci igraci, recimo Bjelica, Bobi, Pokusevski, Micic, Teodosic nama, da to ima neki prepoznatljiv identitet. Ako ozivi ideja, i postane profitabilna, mozda i neki novi Jokic/Bogdanovic nisu toliko daleko, a onda bi se i kosarkaski pool ljubitelja prosirio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Kankkunen said:

Sve će ponovo pod krov FIBA, uz pomoč NBA sa kojima su uvek imali dobre odnose ... bilo je samo pitanje vremena.

 

Možda i bolje. Nisam bio fan zatvaranja EL, pa i kad bi mi imali mesto u toj zatvorenoj verziji.

 

edit: mada, kad bolje razmislim, pitanje koliko otvorenije može biti pod NBA pokroviteljstvom. Nisu oni baš za te nesigurnosti i menjanje ekipa svake sezone...

Edited by L' Imperatore
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sve zavisi od toga šta NBA uopšte želi od Evrope.

Da li hoće da prave neku varijantu G lige, sa filijalama NBA timova i igračima sa two-way contractima? Ili razmišljaju o klasičnom franšiznom širenju, sa nekoliko timova u najvećim i najbogatijim gradovima koji bi ravnopravno učestvovali u ligi?

 

Meni se ni jedna opcija ne dopada naročito. Evropska košarkaška takmičenja treba da zadrže svoj identitet i tradiciju koja nije mala.  

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/2nrKifSOBvECirbes Cirbes na ovim hajlajcima bukvalno hrani zverinu. Ne mora danas ovako debeloguz, da im skida lopte sa glave i trči kontre jer to nije radio ni u prajmu...ali taj povratni ka Whitu, Kalini, slobodnom šuteru...dok na plećkama drži dvojicu je ozbiljan skil. To ne zavisi od forme i džaba se trenira ako ti nije dato. Kad već nema rifrešovanja rostera bar ostaje nada da ako neko ume da izvuče nešto iz visokog igrača koji nikad nije bio problematičan a veran je klubu i poznaje sistem...to je DR.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Wingwalker said:

https://youtu.be/2nrKifSOBvECirbes Cirbes na ovim hajlajcima bukvalno hrani zverinu. Ne mora danas ovako debeloguz, da im skida lopte sa glave i trči kontre jer to nije radio ni u prajmu...ali taj povratni ka Whitu, Kalini, slobodnom šuteru...dok na plećkama drži dvojicu je ozbiljan skil. To ne zavisi od forme i džaba se trenira ako ti nije dato.

 

Uh, igrač br. 51...preseče me 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

stoji sve to sto pominjete, samo ignorisete jednu cinjenicu - evropska kosarka sa trenutnim modelom nije profitabilna i ne ide nikuda

meni je sasvim logicno da se pokusava sa razlicitim idejama

pokroviteljstvo jedne ogromne organizacije koja godisnje obrce milijarde dolara sigurno zvuci kao nesto sto treba istraziti

kako i u kom modelu, sta bi evropska kosarka dobila, sta izgubila...jeste za diskusiju...ali sama ideja nije losa

29 minutes ago, NMX said:

Uh, igrač br. 51...preseče me 

i meni srce zaigralo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, NikadProtivKaline said:

stoji sve to sto pominjete, samo ignorisete jednu cinjenicu - evropska kosarka sa trenutnim modelom nije profitabilna i ne ide nikuda

meni je sasvim logicno da se pokusava sa razlicitim idejama

pokroviteljstvo jedne ogromne organizacije koja godisnje obrce milijarde dolara sigurno zvuci kao nesto sto treba istraziti

kako i u kom modelu, sta bi evropska kosarka dobila, sta izgubila...jeste za diskusiju...ali sama ideja nije losa

i meni srce zaigralo

Imas pravo,ali koliko sam shvatio spanska marka je napisala da bi im to bilo peto po vaznosti takmicenje,nba,wnba,nba africa pa jos nesto pa tek mi evropljani.Ako je tako koristili bi ligu za cisto ispumpavanje igraca a i ovako u tom pogledu ima golemih problema,jedan Real ne moze da zadrzi Kampaca,Garubu koga grade od malih nogu i Deka i to im odlaze usred sezone prakticno.

Jebes profitabilnost ako bi 70% najboljih islo u NBA a nama bi  vrhunac bio gledanje OJ Maya i ostalih ex nba narkomana.

 

Ajd da ne bude off skroz i znam da ce nekom biti zanimljivo,Stimac vidjen kod hrama pre par minuta.

Link to comment
Share on other sites

EL je duboko neprofitabilna već desetak godina. CSKA je u sezoni kada je uzeo titulu bio u minusu 20-ak miliona. Makabi je jedina franšiza koja uspeva da se održi na nekoj pozitivnoj nuli zbog najskupljih ulaznica i nagruvanih TV prava. Plus su ultimativni državni brand. Sa ovim udarcem na prihode od prodatih karata i ako se trend nastavi...EL će morati ili da podigne premije za pobede, što je manje verovatno ili da napravi neki žestok zaokret u sistemu. Verovatno se ta sinergija sprema već duže.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Večeras moramo dobiti jer naredne sedmice imamo 2 teška gostovanja i to sa svega danom pauze između utakmica. :ajme:

 

Baš se pribojavam meča ali se uzdam da ćemo ih slomiti odbranom ako bude mučenja u napadu, kao što smo i Zalgiris uostalom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...