Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Šta reći za Holinsa, ja ne znam, čovek je celu tekmu nogama sve ispratio, ukrao nekoliko lopti i možda ključnu na kraju. Pritajeni MVP u neku ruku. 

 

Još samo jedan detalj koji se zanemaruje, momenat kad Stef vraća trojku za vođstvo, bukvalno je otplato svoj ugovor time, bar u mojim očima. Hvala majstore, možda su motori oslabili ali su muda tu :heart:

  • Like 40
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Glavni utisak, sto se tiče samo košarke (priTčamo o košarci) je da je titulu uzeo manje raštimovan tim. Oba tima nemaju glavu i rep, samo što se Zvezda bolje gega rukama i nogama.
2 baš nezaokružene ekipe.
Zvezda pod košem jako skromna. Ne znaš ko je plej. Ne može Radonjićev tim bez jednog stabilnog, čvrstog pass first plejmejkera od 195 cm. Marković je to po profilu, ali je u stanju kakvom jeste.
Ivanović je fail. Volters ima svoje momente, ali nije to to. Kad je gusto, kad ga ne ide mnogo, skriva se od odgovornosti, mekano igra, ne kontroliše igru.

Kad udjemo u utakmicu gde nam protivnik ne dozvoli rutiniranje, svede se na to da čupaju na inteligenciju Davidovac, Mitrović i Kalina, i tu se nikad priključi Dobrić na svoju energiju. Mada ja nikad nisam bio fan Dobrića. Nikad mu nisam 100 posto verovao.
Napad nam je u 80 posto vremena bio INCIDENTAN. Nekakva improvizacija. Loše se vrti pnr. Nemamo tog beka spolja koji će ida uzme loptu na 7,8 metra i da pravi višak na dribling, pa da se iz toga otvara nešto. Nego giljaj na snalažljivost Davidovca (TZAR), Luke i Kaline....


Može ko šta hoće da priča, Partizan nije funkcionalan tim, niti je istreniran da bude to kad nije vodio 11-13 razlika u prvom poluvremenu. Ima ovaj tim materijal da bude bolji, šta se tu dešavalo tokom sezone nemam pojma. Ali dovoljno je ovo skočan, okretan i precizan tim da bi bio ovoliko nesposoban da dokrajči ovakvu bezglavu Zvezdu koja pritom šutira 1-15 trojke. Ne mislim da je neki uspeh ova odbrana KKP. Ne kazem da je to lose, ali Zvezda ima previse rupa, previse nekakvih atletksih miss match-eva, ova odbrana je meni nekakav minimum koji mozes da ocekujes od trenera koji je trenirao po EL...
Napad Partizana je go kurac. Da pored terena nije slavni trener, 99.99% ljudi bi pričalo da je ovo krš i indijanština od ekipe, i da svako tako može da vodi tim, "Daj Panteru loptu, nek trpa, pa kad ga baš mnogo krene, mnogo će protivnik da se plaši njega i da otvara drugim igračima prostor". Da li se radi o poprilično neiteligentnom timu ne znam, ali ovaj Partizan je ofanzivno glup...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Don Radonja said:

Sergej talija nasa!

Zamisljam scenu igra Zvezda a Sergej 12-13godina i dolazis ti aj Sergej na kupanje!Zrtva se mora podneti! :D

More istraumirah dete, gledao me celu prvu četvrtinu čudno s poda gde se igrao. Posle toga, tokom druge, supruga ga nosa po stanu, on se igra nešto sa magnetima za frižider pa svaki čas okrene glavu ka meni, kao da proverava da l sam živ i da l mi je dobro :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Love 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ridji said:

More istraumirah dete, gledao me celu prvu četvrtinu čudno s poda gde se igrao. Posle toga, tokom druge, supruga ga nosa po stanu, on se igra nešto sa magnetima za frižider pa svaki čas okrene glavu ka meni, kao da proverava da l sam živ i da l mi je dobro :classic_biggrin:

Vaspitaj ga da odabere pravu stranu! :D

Govori mu da navija za Partizan pa ce on iz inata da navija za nasu Zvezdu! :D

Edited by Don Radonja
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dulematic said:

Šta reći za Holinsa, ja ne znam, čovek je celu tekmu nogama sve ispratio, ukrao nekoliko lopti i možda ključnu na kraju. Pritajeni MVP u neku ruku. 

 

 

Solidno dobar igrač, i to bi se mnooooogo više ispoljilo da igra u nekom od prethodnim timovima Zvezde (ali pod Radonjićem). Baš fin igrač za neku zaokruženu ekipu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno sto Zeljko nije hteo da prica ni rec o kosarci, ako je vec pricao posle trece. Imao je u najmanju ruku neutralno sudjenje i hala je ispraznjenja  na prvo sranje sa tribina i to prema sudijama. 

Bas je los gubitnik i egocentrik, a nije se proslavio sa 0/3 do sada.

Ali dobro to je njihov problem.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cigansko srce i muda Kaline Luke Dede Kobre Lazica pa i Nejta presudili. A sve ih je Radonja stvorio i usadio sampionski gen. Fale samo Djenka i Jaka. Uzivajte u modernoj renesansi nase Zvezde i delima sad vec dokazano najboljeg trenera na ovim prostorima. A bilo je degutantno citati kako Radonja fura retrogradnu kosarku, kako nemamo srca i muda da izvucemo ovo itd. Al nema veze jos jedna titula je tu. Na mordor ne treba trositi reci, ko i u svim pravim klasicima mordor biva unisten na kraju. Ako smo pametni Radonji blanko cek na dugogodisnji ugovor i no limit budzet pa da pokorimo evropu sto da ne vec sledece sezone. Sa jos 30 % ovohodisnjeg budzeta i Radonjom na celu postajemo lagano redovni top 8 tim, a onda nije daleko ni final 4 i evropski tron. 
Nemoj absent na prazan želudac...dal si realan...:)
Link to comment
Share on other sites

Dobric i Davidovac nas ispostovali kao uostalom i svaki put, a strucnjaci bi da ih se rese.

Bukvalno nesto sto ne mozes za novac da dobijes na trzistu i uz Radonjica nasa glavna komparativna prednost.

Edited by Cavani
  • Like 28
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, VoodooDerina said:

 

99% ništa od toga nažalost.

 

EL2.jpg

 

 

 

Ne razumem sto si postavio koji sve klubovi igraju EL sledece sezone? Kakve to veze ima sa Kalinicem i njegovim ostankom/odlaskom?

 

Bilo bi super kada bi Wolters i Hollins ostali. Nismo mi izgubili tu trku za TOP 8 zbog nedolaska nekog Puntera (uopste mi se ne dopadaju takvi igraci), nego zato sto se White povredio. 

 

Dovesti na 5 nekog ko odlicno brani pick, na 4 atletu i to je to - umesto Simonovica, Zirbesa (koliko god da je imao ove sezone mnogo je, hvala ni na cemu i dovidjenja), Kuzmica, Markovica i Whitea.

 

Wolters, Ivanovic

Hollins, Dobric

Kalinic, Lazic, Davidovac

pojacanje 4, Lazarevic

pojacanje 5, Mitrovic

 

Na ovo dodati jos jednog beka za rotaciju i idemo na tu EL.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Jbg, tako se može postaviti kriterijume za bilošta i na kraju nebi smeli da komentarišemo ništa, a ovaj forum nebi postojao

Jbg,mogli bi postaviti kriterijume da ne komentarisemo ono o cemu nemamo pojma.

Link to comment
Share on other sites

Prioritet svih prioriteta je zadržati osovinu: Nejt, Kalina, Holins, Dobrić, Davidovac, Lazić, Lazarević, Džoni

Uz dva centra, četvorku i jednog kombo igrača izuzetno respektabilna ekipa. 

 

Naravno, sve čestitke našim momcima, našim ljudinama koji su ovo izneli do kraja!

Link to comment
Share on other sites

Eo sad utisci malo hladnije glave:

-Ocajno 1/2 u fazi napada, dok smo u odbrani grizli, i iskreno plasilo me sto iz te odbrane nismo napravili bar +8 do 10.

- sraman potez Kalinica na kraju. 

- pukl i horvat bolje da ne komentarisem. 

- Holins! Mislim da je on Mvp ovog finala, a setimo se kako je vecina ovde silbovala istog na pocetku sezone. 

- Wolters je za mene mozda i najbolji plej u poslednjih 10 godina (okej Jovic i Maruks su bili ), ali ta skolska igrs bez forsiranja je ono sto nam treb. 

- Dobric, poznato koliko ga ne gotivim, ali dobra finalna serija za njega, uvek se upali u finisu sezone, svaka cast. 

Dobra sezona idemo sad dalje. I velika zal mi ostaje sto je Vajt ovako nesrecno zavrsio epizodu kod nas, retko pozitivan i gotivan lik, ali posle povrede nije isti igrac, zelim mu da ako ode ozivi svoju karijeru, mada ne bi me cudilo da Radonja odluci da mu treba i da ga preporodi.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, dulematic said:

Šta reći za Holinsa, ja ne znam, čovek je celu tekmu nogama sve ispratio, ukrao nekoliko lopti i možda ključnu na kraju. Pritajeni MVP u neku ruku. 

 

Još samo jedan detalj koji se zanemaruje, momenat kad Stef vraća trojku za vođstvo, bukvalno je otplato svoj ugovor time, bar u mojim očima. Hvala majstore, možda su motori oslabili ali su muda tu :heart:

 

Ali reakcija klupe i pojedinaca iz strucnog staba kada Markovic postize trojku :classic_laugh:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...