Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 minutes ago, Heaviside said:

Apsolutno je trebalo da pomene seljoberski potez onog dripca

 

Apsolutno nije trebal da pomene seljoberski potez seljobera Trifunovica, jer za razliku od seljobera Trifunovica Radonjic je ipak zreo covek i treba da shvata trenutak u kom se nalazi. A da sad jos dizemo tenzije moglo bi da dovede do toga da neki isti takav kao seljober Trifunovic, samo u nasoj publici, seljobera Trifunovica fizicki povredi. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Apsolutno nije trebal da pomene seljoberski potez seljobera Trifunovica, jer za razliku od seljobera Trifunovica Radonjic je ipak zreo covek i treba da shvata trenutak u kom se nalazi. A da sad jos dizemo tenzije moglo bi da dovede do toga da neki isti takav kao seljober Trifunovic, samo u nasoj publici, seljobera Trifunovica fizicki povredi. 

Misliš možda neko baci topovski udar ili bombu?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Apsolutno nije trebal da pomene seljoberski potez seljobera Trifunovica, jer za razliku od seljobera Trifunovica Radonjic je ipak zreo covek i treba da shvata trenutak u kom se nalazi. A da sad jos dizemo tenzije moglo bi da dovede do toga da neki isti takav kao seljober Trifunovic, samo u nasoj publici, seljobera Trifunovica fizicki povredi. 

O tome neka razmišlja sam trifunovic i onaj što ga nije vaspitao

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Milos 3.14 said:

Izgleda da je Radonjića izuzetno pogodilo ovo sa Trifom i to kao kulminacija lošeg ponašanja igrača partizana.

Nadam se da će to našima biti motiv, ako ništa drugo da ispoštuju gospodina Radonjića

Najviše je njega pogodio ovakav poraz. Meni deluje uplašeno, kao da više ni sam nije siguran kako dobiti petu utakmicu. Na jednu ideju je prolazio u prethodne utakmice, sada više ne, pitanje i da li ima druga rešenja. Timu je krenulo odlično, pa ako treba neka cela petorka odigra celu četvrtinu. Holins je pogađao iz svih pozicija, imao odličnu energiju, ukrao loptu, dao trojku. I šta on radi, posle minut vadi Holinsa, Voltersa i ubija ritam. E sad je bilo kasno da se vrati. Al nije kasno da ispravi greške i ponovo osvoji titulu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

 

Mislim da ga neko ne polomi na ulici. Ne treba da se dize tenzija. Ako je taj krelac dovoljno glup, treneri ne bi trebalo da su.

Ma neće mu faliti dlaka sa glave, igrači su uvek bili nedodirljivi, nebitno kako se ponašaju, imali smo i gore primere proteklih godina u kkp, pa su svi živi i zdravi. 
Sto se tiče naredne utakmice očekujem da cigani pokažu da i oni imaju petarde i to je to. Mislim da će sama utakmica biti neizvesnija ali igrači kkp trenutno pucaju od samopouzdanja tako da me ne bi čudilo i da odrade jedan reverse sweep.

Link to comment
Share on other sites

leptejebo koliko samo frustracija i provokacija od strane igraca partizana kroz ovu seriju, jebeno neverovatno, dok sa druge strane nije bilo ni jednog mrkog pogleda prema publici od nasih igraca, a kamoli nesto vise, red je da se to vrati u petoj.

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, n4l1m said:

leptejebo koliko samo frustracija i provokacija od strane igraca partizana kroz ovu seriju, jebeno neverovatno, dok sa druge strane nije bilo ni jednog mrkog pogleda prema publici od nasih igraca, a kamoli nesto vise, red je da se to vrati u petoj.

Pa ko nas jebe kad smo pussies, igrači i navijači kkp su došli da se šibaju a mi smo u fazonu nemojte samo jako molimo vas.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Apsolutno nije trebal da pomene seljoberski potez seljobera Trifunovica, jer za razliku od seljobera Trifunovica Radonjic je ipak zreo covek i treba da shvata trenutak u kom se nalazi. A da sad jos dizemo tenzije moglo bi da dovede do toga da neki isti takav kao seljober Trifunovic, samo u nasoj publici, seljobera Trifunovica fizicki povredi. 

 

Gle, svako je kovač svoje sreće i mora se nositi sa posledicama svojih postupaka. Ovo je kauzalan svet, akcija i rekakcija, kao što sam skoro napisao.

 

Neće on biti povređen na tekmi sasvim sigurno, treba da rezmišlja o tome šta ga čeka u RL van hale jer sasvim sigurno prosečan navijač nije Dejan Radonjić.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

 

Ovo je poenta.

 

Mislim da je Radonjić udario u svoj limit, koji nije u stanju da preskoči.

 

Čak i ako u petoj dobijemo Partizan (a to će biti jako teško, jer imaju daleko kavlitetnije pojedince koji su napokon počeli da igraju kao tim), za dalji napredak mislim da sa Radonjićem na klupi (a i Čovićem kao glavnim) nemamo velikih izgleda za dalji boljitak, ni u regionalnom takmičenju, a pogotovo u EL.

 

Oslanjanje na domaću bazu s jedne strane jeste dobro, jer je kompaktnija i lakše se postiže timska hemija, ali s druge strane odnosi puno jer realno ta naša domća baza je suviše tanka za veće uspehe u Evropi, a dolaskom para i Obradovića u Partizan, ispostaviće se vrlo verovatno i u regionu.

 

Napravljene su apsolutno NEOPROSTIVE greške u doselekciji tima, nije doveden PRVI centar (Lesor je bio preskup za 50.000€, a Noko je otpisan iz smehotresnog razloga, jer je u tom trenutku bio bolestan), i umesto kvalitetnog trećeg pleja ili kombo beka (nešto kao Mur u Partizanu), doveden je (ovo zaista govorim bez vređanja) bivši igrač Marković, koji jednostavno VIŠE NEMA kvalitet koji je potreban nekoj ekipi koja se bori na ovom nivou takmičenja.

 

Namerno sam napisao gore "neoprostive" greške, je će se vrlo verovatno ispostaviti kao ključne za gubitak titule, a nije bilo baš nikakvog razloga da se naprave.

 

A napravljene su prvenstveno zbog toga što Dejan Radonjić jednostavno nije sposoban da izađe iz svojih strogo, rigidno zacrtanih okvira. On košarku sagledava u ekstremno uskom dijapazonu (ne kažem da ne poseduje znanje), ne poseduje širinu koja bi mu omogućila VIZIJU šta mu je potrebno da sastavi tim koji će NAPREDOVATI i postizati kako vreme prolazi sve veći kvalitet.

 

Ovaj kvalitet koji sada postižemo ISKLJUČIVO je rezultat toga što su igraču dugo vremena, sezonama zajedno, što se odlčno poznaju i što "klikću" jedan s drugim, a ne zbog KVALITETA koji poseduju.

 

To nas opet dovodi to toga, čak i ako se izvučemo iz ovog čabra, u sledećoj sezoni opet možemo, čak i sa jačim budžetom, računati da će tim biti slično sklopljen, ponovo sa nekim kozmetičkim izmenama (dovođenje kvalitetnog centra), ali će trenerska filozofija opet dovesti do toga da budemo nekonkurentni u Evropi za veća ostvarenja, a verovatno i u ABA, jer će se Partizan pojačati na pozicijama za koje smatra da su deficitarne.

 

Tako da, bez obzira na završetak serije, mislim da je došlo vreme za rastanak, kako sa Radonjićem, tako i sa Čovićem. Neophodna je sveža krv, vođstvo sa idejom i trener sa vizijom.

 

Bio bih najsretniji da Radonjić to može da postigne, prvenstveno zbog toga što je izuzetno dobar čovek i neverovatno pristojno ljudsko biće, te mi je strahovito drag. Ali, iskreno govoreći, ne verujem u to. Košarka se menja, zahtevi takođe, ko ne napreduje u tome, propada.

Slazem se

Edited by Everlook
Link to comment
Share on other sites

Po meni je lose sto se u prvi plan stavlja taj odvratan potez Trifunovica. Igraci i Radonjic moraju onako, izlizano je reci, da se pogledaju u oci i da preispitaju svoje dostojanstvo i obraz. 

 

Ejj, uveli su Glasa, Trifunovica i Vuckovica da se naigraju kosarke protiv nas. Tri coveka, mahaca peskira, koji su maltene na tribinama cele sezone, i to sve u utakmici koja nam donosi titulu. 

 

Medvedja usluga nasem timu su price o sudjenju, a nadam se da se necemo fokusirati na Trifunovicevo ponasanje, vec iskljucivo na teren. Da nekako izvucemo tu petu na muku ljutu. 

Link to comment
Share on other sites

Tupite ga da je Radonjić pogrešno postupio, malo je nevešt, fale tu zarezi i tačke u složenim rečenicama kad ih sastavlja, ali baš suprotno je rekao od toga da je uvlačio navijače i dizao tenziju. 
A da je trebao da prećuti skroz, pa zašto? Zašto ako ga je povredilo/uvredilo? I on je čovek od krvi i mesa i može da se oseća loše, posebno kad je na šta sve do sada zažmurio i prećutao, naročito od svojih (navijača)

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, n4l1m said:

leptejebo koliko samo frustracija i provokacija od strane igraca partizana kroz ovu seriju, jebeno neverovatno, dok sa druge strane nije bilo ni jednog mrkog pogleda prema publici od nasih igraca, a kamoli nesto vise, red je da se to vrati u petoj.

Istorija ih nije ništa naučila. Imali smo prvo pokazivanje srednjaka od strane Mačvana našoj klupi, pa njegovu izjavu posle one pobede u čuvenoj polufinalnoj seriji da bi oni dobili i prvu utakmicu da se nije Milutinov povredio. Pa drmanje glavom Marinkovića, hvatanje za muda Lesora, pokazivanje srednjaka Pantera, Trifun se plazi, Avram se unosi u facu Holinsu. Ne treba im to. 

Edited by Volter
Link to comment
Share on other sites

Radonjiceva konferencija nije foliranje, nije se  on uplasio eventualnog poraza u petoj. Covek je naprosto povredjen. Godinama trpi strahovite pritiske, osporavanja, vredjanje ovih idiota... Prosao je sav bezobrazluk Vujosevica, poganost celnika saveza, limarove govnarije...  Nikada nikome nista lose nije rekao, nikoga uvredio... A mislimo da je kroz sve ovo prosao neokrnjen... Tesko. I on je ljudsko bice i sva ova mrcvarenja su ga bolela, bolela i bolela. I ovo veceras je ona kap koja preliva, koja obara. Docekao je da mu se krevelji u lice jedna najobicnija bitanga, jedan balavac koji nos ne ume da obrise. Sva ova patologija, sve ovo smeće nagomilano u nasoj kosarci oliceno je u potezu mladog tikvana.

Zato velikog coveka Radonju moraju isppstovati i igraci i navijaci.

U petoj svi kao jedan. 

  • Like 20
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

U NBA su ovakvi pogledi ka klupi protivnika redovna stvar, tako da to samo po sebi nije problem. Osim ako nije bilo i teških reči.

 

E sad, da Trifa ima iole mozga, ne bi mu palo na pamet da to radi posle svega što se dešavalo i još na +30. I najvažnije, bio je nebitan tokom cele serije, ništa nije odigrao, i onda ubode tri šuta i misli da je car. Pa mene bi bilo sramota time da se hvalim. Ovim potezom je pokazao da na njega ne može ozbiljno da se računa, što se mene tiče, slobodan je da ide.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Volter said:

Najviše je njega pogodio ovakav poraz. Meni deluje uplašeno, kao da više ni sam nije siguran kako dobiti petu utakmicu. Na jednu ideju je prolazio u prethodne utakmice, sada više ne, pitanje i da li ima druga rešenja. Timu je krenulo odlično, pa ako treba neka cela petorka odigra celu četvrtinu. Holins je pogađao iz svih pozicija, imao odličnu energiju, ukrao loptu, dao trojku. I šta on radi, posle minut vadi Holinsa, Voltersa i ubija ritam. E sad je bilo kasno da se vrati. Al nije kasno da ispravi greške i ponovo osvoji titulu. 

Istu stvar je uradio u Ljubljani i vratio ih u igru nakon +12, samo što nas oni nisu tako razmontirali nego se više manje do kraja vodio izjednačen meč s tim da smo se mi vratili iz -8 i zborili produžetak na par minuta do kraja.  Znači ponavlja se. Jbg brale onda si baš tvrdoglav i ne ucis na greškama. Rekao sam da nam je 3. utakmica najveća šansa. Nismo to iskoristili i sad je momentum prešao na njihovu stranu koliko god mi tupili tu da dobijamo 5. meč. Nije to baš tako jednostavno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mfmilan said:

U NBA su ovakvi pogledi ka klupi protivnika redovna stvar, tako da to samo po sebi nije problem. Osim ako nije bilo i teških reči.

 

 

On se izgleda baš loži na NBA. Primetio sam da posle trojki sigrača pokazuje one pištolje, repetira, pokazuje mišiće...A i ima neku nadmenu iritantnu facu gde se odmah vidi da je seljober.

Edited by Volter
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ono što me plaši: Željko očigledno još nije za Rumuniju. Apsolutno je u pripremi utakmice ukazao na sve naše mane i njihove vrline. Tačno su njihovi igrači znali ko šta radi na terenu kad je određena situacija u pitanju, bilo u napadu, bilo odbrani.

Naravno, nismo ni mi odmogli kako smo izgledali, ali baš je od tog nekog našeg početka raspada delovalo da imaju spreman odgovor na svaku našu zamisao. 

 

Ono što me raduje, tj. u šta se uzdam: Radonjić koliko god da ne ume da napravi plan B u toku utakmice kada stvari ne idu planiranim putem, majstor je da napravi taktiku kada sve prenoći, tako da ne sumnjam da će sve izgledati drugačije u majstorici...i da nam neće konstantno praviti višak, da Lesor neće ostajati 1 na 1 sa Mitrom, da nam neće u serijama gušiti protok lopte iskakanjima i pravovremenim pomaganjima. Biće nekog vica i specijala, siguran sam. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

ja bih vas zamolio da ne kategorizujete sve igrace Partizana zbog trifunovica, koji je proslavio to sto je postigao 7 poena, citaj SEDAM POENA valjda u celoj seriji.

 

sve do tog njegovog dziberisanja je bilo sve fer i sportski i kod jednih igraca i drugih, naravno uvek je bilo peckalica i malo pritiska ali je finale majku mu, bilo bi glupo da je sve ravna linija

 

zeljko je odmah prisao i izvinio se radonjicu, takodje i svi ostali igraci partizana su bili tu da smire atmosferu i tenziju koju je glupan napravio na 35 razlike, totalno nepotrebno

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stex said:

ja bih vas zamolio da ne kategorizujete sve igrace Partizana zbog trifunovica, koji je proslavio to sto je postigao 7 poena, citaj SEDAM POENA valjda u celoj seriji.

 

sve do tog njegovog dziberisanja je bilo sve fer i sportski i kod jednih igraca i drugih, naravno uvek je bilo peckalica i malo pritiska ali je finale majku mu, bilo bi glupo da je sve ravna linija

 

zeljko je odmah prisao i izvinio se radonjicu, takodje i svi ostali igraci partizana su bili tu da smire atmosferu i tenziju koju je glupan napravio na 35 razlike, totalno nepotrebno

 

 

Vama se to nešto cesto dešava , prvo Avram pa sad Trifa tko li je sledeci?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stex said:

ja bih vas zamolio da ne kategorizujete sve igrace Partizana zbog trifunovica, koji je proslavio to sto je postigao 7 poena, citaj SEDAM POENA valjda u celoj seriji.

 

sve do tog njegovog dziberisanja je bilo sve fer i sportski i kod jednih igraca i drugih, naravno uvek je bilo peckalica i malo pritiska ali je finale majku mu, bilo bi glupo da je sve ravna linija

 

zeljko je odmah prisao i izvinio se radonjicu, takodje i svi ostali igraci partizana su bili tu da smire atmosferu i tenziju koju je glupan napravio na 35 razlike, totalno nepotrebno

 

 

Bilo je fer i sportski onom ko zivi ispod kamena,mnostvo provokacija igraca je dokumentovano.Dosta situacija i nije pa su videli samo neki iz hale,svakako ovo nije veci incident od dosadasnjih.

 

 

Ko ne uspe u ponedeljak da udje u Pionir taman nek se odmah pripremi na Kalisu,jun  je ipak,valja ispostovati neke stvari.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...