Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Koji crni top 8, za to je potrebno minimum 50% pobeda (a često ni to nije dovoljno), mi još od sezone 2016-17 nismo ni blizu toga nego variramo od 29% (prošla sezona) do 42% (ova sezona). Sa ovakvim budžetom i insistiranjem na famoznoj domaćoj osnovi možemo da budemo presrećni ako opet dobacimo do 14-15 pobeda (ako ostane EL sa 18 klubova).

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Guru said:

Koji crni top 8, za to je potrebno minimum 50% pobeda (a često ni to nije dovoljno), mi još od sezone 2016-17 nismo ni blizu toga nego variramo od 29% (prošla sezona) do 42% (ova sezona). Sa ovakvim budžetom i insistiranjem na famoznoj domaćoj osnovi možemo da budemo presrećni ako opet dobacimo do 14-15 pobeda (ako ostane EL sa 18 klubova).

Upravo tako.

 

Naravno treba verovati, potajno se nadati dokle god ima matematicke sanse, planirati i uraditi sve sto je do nas da probamo da izborimo tako nesto. 

 

Ljudi misle da ce nam dolazak jednog dobrog centra resiti da imamo realne sanse za top8. Zapravo nece. To mozda ove sezone bi, ali za narednu...

 

Pogledajte samo ovih top8 azdaja timova svi oni ce takodje teziti da budu jaci naredne godine. Monako na primer sa svojim igrackim kadrom nije zalutao u 8 jos su i najavili povecanje budzeta, vec se prica o Lojdu. Znaci oni ce postati redovni ucesnici top8. Ispod crte je ostao Fener gde se prica da ce doci Itudis/Paskval na klupu, verovatno neka jaka pojacanja jer oni love imaju, znaci i oni ce na papiru imati vece sanse od nas. To je vec 9 timova. Dalje, Virtus, 10. tim, vec sad imaju jaci tim od nas a prica se da im dolaze Milutinov i Dzon Braun. Oni cek cak biti i jedni od favorita za osvajanje, bar na papiru zbog budzeta i igrackog kadra.

 

Znaci imamo 10. timova u startu jacih i skupljih od nas, gde su objektivni razlozi da svih tih 10 klubova bude u top10. E sad nije sport bas pusta matematika uvek tu bar jedan tim iskoci kao iznenadjenje a jedan ode ispod ocekivanja. Ali u ovom sistemu El potvrdjeno je vec godinama tako.  Za ovih 6 sezona u novom formatu jedino je Zalgiris kao niskobudzetni tim uspeo da udje u 8.

 

A gde su tu uvek konkurentni timovi budzeta poput naseg gde svi oni vec sad rade na pojacanjima i ne zavisi im dal ce igrati El od domaceg takmicenja. Baskonija, Alba, Pao, Zalgiris, Asvel...

 

Dakle, da bi bili 7. ili 8. na tabeli sto je nas maksimum maksimuma moramo da se ozbiljno pojacamo a to nije samo jedan centar vec su to 2 centra i raskid Kuzmica, raskid Vajta i ozbiljna cetvorka, raskid Markovica i jos jedan dobar plej ili umesto Voltersa neko jos bolji poput Zoa ili Boldvina. I najvaznije svi moraju biti zdravi u vecoj meri tokom sezone.

 

Objektivan sud:

 

7 i 8 mesto-Uspeh koji nije nemoguc ali je van okvira realnosti s obzirom na sve okolnosti. Ja cu verovati u ovo ali ovo je nemoguce baz 2-3 ozbiljna pojacanja+da svi budemo zdravi tokom cele sezone.

 

9 do 12 mesta-dobra sezona

 

12 do 14 mesta-realnost

 

14 do 16 mesta-realnost po budzetu ali bi morali okarakterisati kao losom sezonom

 

17 i 18 mesta-to je jedino realno da se nazove katastrofom gde zaista ima razloga biti negativan

 

 

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

izgurali su celu sezonu. dobro Zo je imao skracenje zbog korone.
Zar nije i Bili - pa čak i malo više od toga?

I bio je MVP finalnih serija ABA i KLS, što nekima možda i nije uspeh ali je ipak razlog da se o njemu ne priča kao da je bio igrač sa doprinosom Lengstona Hola...
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Martin Mystere said:

Zar nije i Bili - pa čak i malo više od toga?

I bio je MVP finalnih serija ABA i KLS, što nekima možda i nije uspeh ali je ipak razlog da se o njemu ne priča kao da je bio igrač sa doprinosom Lengstona Hola...

Bili Tomas je odigrao svega dvadesetak utakmica za Zvezdu u sezoni 2006/07. Pred Novu godinu zapalio za Ameriku. Razlog "veliki" porodični problem tipa babina sestra od ujaka se prehladila.

Više se nije vratio.

Link to comment
Share on other sites

Ako Dejo ostane to je samo zbog borbe za top8. Dosta je vadio iz govana Covica i nezahvalne navijace tipa sin Dragan ili sta znam ovi sto su ga pljuckali zbog racuna za telefon, kafe za sekratarice itd...

 

Napisao sam sta sam napisao. To je iz poprilicno proverenih izvora. 

 

Sta ce biti ne znam, samo znam da Zvezda u PO nece izgubiti nijedan mec.

 

50% je dostizno, naravno ne i sigurno.

Link to comment
Share on other sites

Bili Tomas je odigrao svega dvadesetak utakmica za Zvezdu u sezoni 2006/07. Pred Novu godinu zapalio za Ameriku. Razlog "veliki" porodični problem tipa babina sestra od ujaka se prehladila.

Više se nije vratio.

Ja pričam i Bili Baronu, što je očito i zbog one dve MVP titule...;)

 

Nisam ni gledao da je u jednačinu ušao i Bili Tomas pošto je priča bila Beron vs Lojd vs Zo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedna onako, napeta utakmica sa Cedevitom, a mi smo zavrsili na topiku sa Zo vs Bili vs Lojd raspravom... Genijalno... Ajd da je gotova sezona... Ili bar da nam je iko u plateznom rangu... Ili ista...

 

Nego... Pobeda u Ljubljani se mora pojuriti. Partizan bi trebalo da uzme utakmicu u Podgorici, i ne smemo im ostaviti jos 5 dana odmora i pripreme kako da rese pritisak na njihove bekove. Protiv oba protivnika je kljucno ugasiti bekove i videti sta raditi sa centrom rolerom. Ne moramo odati neke ideje i trositi ih na Pulena, Jogija i Jaku...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, pavijan2 said:

kako je bili, koji je zapalio posle 20 utakmica, uspeo da osvoji tvoje srce?

Pa ono kao prvi pravi NBA igrac. Prosto imao je neke poteze koji su me odusevljavali. Imao sam utisak da igra sa pola snage. I dalje sam ubedjen da je ostao da bi uzeli titulu te sezone. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, strah od vozova said:

Pa ono kao prvi pravi NBA igrac. Prosto imao je neke poteze koji su me odusevljavali. Imao sam utisak da igra sa pola snage. I dalje sam ubedjen da je ostao da bi uzeli titulu te sezone. 

Obina Ekezi je imao vecu NBA karijeru od Bilija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, uini said:

ti pricas cele sezone kako radonja sigurno odlazi, otkud sad ovaj change of heart 

Promenilo se stanje,ali sigurno da ima ponuda,ali ne znam da li mogu zadovoljiti njegove apetite jer prosto covek ima titula vise nego Zvezda od 90te, kako ce i sta ce ne znam tacno,ali ako ostane u Zvezdi bicemo jaki kao ZVER!!!

Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2022 at 11:56 PM, Kosjan Willavić said:

Ja zaista ne znam kako ce se igrati KLS u sred juna. Jadni ovi nesrecnici na terenu kad mi na tribinama hocemo da skapamo. Vesica treba premlatiti kao vola u kupusu na sred Trga

Moj lajk je samo zbog poslednje recenice

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Devil In My Pants said:

Sta ce biti ne znam, samo znam da Zvezda u PO nece izgubiti nijedan mec.

 

 

Ovo bazirano na mocima velikog manitua Radonjica, ili imas neke kosarkaske uvidjaje, cinjenice? Ja sam skoro ubjedjen u prilicno lagan poraz u Ljubljanu..

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Princeton said:

 

 

Ovo bazirano na mocima velikog manitua Radonjica, ili imas neke kosarkaske uvidjaje, cinjenice? Ja sam skoro ubjedjen u prilicno lagan poraz u Ljubljanu..

 

Olimpija je pre svega u psihickom padu. Ejim je skoro pa ispao iz rotacije ili ne sluzi. Omic, Farel i Pulen ne mogu odbraniti nista, posebno Farel koji je defazivni uzas koji hoda. Posle Burse su bas pali i skoro pa nokautirani.

 

Zvezda i dalje fizicki nadmocna, na terenu se zna ko sta radi i bas dosta disciplinovanija ekipa od Olimpije. Olimpiju moze spasiti iskljucivo neko nerezonsko sutersko ludilo. Nije bas da ce 100% izgubiti, ali su na konopcima poprilicno, dovoljan je blag udarac za nokaut.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ejim je skoro pa ispao iz rotacije ili ne sluzi

Bio je povredjen ali se vratio.

 

Evo sad protiv Igokee znaci prosle nedelje u cetvrtfinalu Aba na 2 utakmice je dao 25 poena, 14 skokova, 8 asistencija, 3 ukradene, samo 1 izgubljena, 5/7 za 2, 5/7 za 3. Vratio je on formu.

 

To sto protiv nas je bio slabiji ne znaci da je ispao iz rotacije i da nece biti opasan po nas u Ljubljani. Zapravo i protiv nas je bio solidan clan rotacije 3poena, 5 skokova, 2 asistencije za 15. minuta.

 

Prosecan indeks 15 protiv Igokee dve utakmice i nas jednu.

 

Ne kazem da ce nam od njega pretiti neka najveca opasnost, ali ume on da odigra dobro i ne sme se zaboraviti. Uglavnom nije istina da je ispao iz rotacije i nicemu ne sluzi.

Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2022 at 10:00 AM, Sector said:

Kakva sekvenca na topiku, od Lorenca prevara do klasa za Loyda. :classic_smile:

 

Pa to dovoljno govori koliko je ABA liga zanimljiva ove sezone - cele sezone se samo ceka vec vidjeno finale pa da se pocne prica o onome sto se desava na terenu.

 

Gledao sam mec i imao utisak da dve ekipe igraju dva razlicita sporta. Kod domacina sve radi kao sat, tezi se u svakom napadu postizanju sto laksih poena, kod gostiju obrnuto, uzimaju se teski sutevi, pa ako ulaze mozda i moze da se dohvati pobeda.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Olimpija je pre svega u psihickom padu. Ejim je skoro pa ispao iz rotacije ili ne sluzi. Omic, Farel i Pulen ne mogu odbraniti nista, posebno Farel koji je defazivni uzas koji hoda. Posle Burse su bas pali i skoro pa nokautirani.

 

Zvezda i dalje fizicki nadmocna, na terenu se zna ko sta radi i bas dosta disciplinovanija ekipa od Olimpije. Olimpiju moze spasiti iskljucivo neko nerezonsko sutersko ludilo. Nije bas da ce 100% izgubiti, ali su na konopcima poprilicno, dovoljan je blag udarac za nokaut.

 

Ejima su sudije izbacile iz rotacije sa prilicno dva jadna faula. Onu blokadu ni sam Luka ne bi zvao kao faul na basketu. Domaci teren znaci i modifikovanje sudijskog kriterijuma prema stilu igre koju domaca ekipa forsira, sto treba ocekivati i u Slo.

 

Zvezda jeste fizicki nadmocnija, jer igramo protiv ekipe koja igra totalno drugu vrstu basketa, kao poor man GSW. Necemo mi sa njima vuci konopac, pa da je to od presudnog znacaja. Oni svoju igru baziraju na brzim napadima, tranziciji, sutevima za 3pt. Konstantno igraju 4-out sa tri beka i 3/4 igracem i 1in (roll igrac). Dolaze lagano u mismec, probijaju igrace sa sporijim lateralnim kretnjama, prave visak veoma rano u napadu, i onda ubacuju u masinu. U odbrani nisu toliko spektakularni u igri 1na1, ali zato timski su veoma disciplinovani. Imaju dobru pripremu za mec, tacno znaju sa koje strane treba da stigne pomoc, odakle udvajaju. Ocekivanje je da ce poboljsati def skok, i imati bolju strategiju kako braniti nase SF na niskom postu.

 

U BG su odigrali prilicno losu utakmicu, sudije su im izbacile rano neke igrace sa faulovima, promasili par zicera, ostavili brdo ofanzivnih skokova.. a mi se uz to nismo mogli komforno odvojiti od njih. Za cas bi napravili neku seriju i vratili neizvjesnost u mec. Druga utakmica bi trebala da bude malo ozbiljnija sa njihove strane, ja nesto nisam ubjedjen da ce nam biti setnja kroz park.

 

 

Edit (sastavi mi postove): Fun fact, Ejim je karijerno sa nekih 17% suta za 3pt, dosao do skoro 40%. Sto govori o njegovom mentalitetu, inteligenciji, pristupu kosarci. Bice interesantno viditi i njegov odgovor na nesto losiju prvu utakmicu - Drugim rijecima, ocekujem da nam napravi problem u Slo.

Edited by Princeton
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 1945 said:

Bio je povredjen ali se vratio.

 

Evo sad protiv Igokee znaci prosle nedelje u cetvrtfinalu Aba na 2 utakmice je dao 25 poena, 14 skokova, 8 asistencija, 3 ukradene, samo 1 izgubljena, 5/7 za 2, 5/7 za 3. Vratio je on formu.

 

To sto protiv nas je bio slabiji ne znaci da je ispao iz rotacije i da nece biti opasan po nas u Ljubljani. Zapravo i protiv nas je bio solidan clan rotacije 3poena, 5 skokova, 2 asistencije za 15. minuta.

 

Prosecan indeks 15 protiv Igokee dve utakmice i nas jednu.

 

Ne kazem da ce nam od njega pretiti neka najveca opasnost, ali ume on da odigra dobro i ne sme se zaboraviti. Uglavnom nije istina da je ispao iz rotacije i nicemu ne sluzi.

 

32 minutes ago, Princeton said:

 

Ejima su sudije izbacile iz rotacije sa prilicno dva jadna faula. Onu blokadu ni sam Luka ne bi zvao kao faul na basketu. Domaci teren znaci i modifikovanje sudijskog kriterijuma prema stilu igre koju domaca ekipa forsira, sto treba ocekivati i u Slo.

 

Zvezda jeste fizicki nadmocnija, jer igramo protiv ekipe koja igra totalno drugu vrstu basketa, kao poor man GSW. Necemo mi sa njima vuci konopac, pa da je to od presudnog znacaja. Oni svoju igru baziraju na brzim napadima, tranziciji, sutevima za 3pt. Konstantno igraju 4-out sa tri beka i 3/4 igracem i 1in (roll igrac). Dolaze lagano u mismec, probijaju igrace sa sporijim lateralnim kretnjama, prave visak veoma rano u napadu, i onda ubacuju u masinu. U odbrani nisu toliko spektakularni u igri 1na1, ali zato timski su veoma disciplinovani. Imaju dobru pripremu za mec, tacno znaju sa koje strane treba da stigne pomoc, odakle udvajaju. Ocekivanje je da ce poboljsati def skok, i imati bolju strategiju kako braniti nase SF na niskom postu.

 

U BG su odigrali prilicno losu utakmicu, sudije su im izbacile rano neke igrace sa faulovima, promasili par zicera, ostavili brdo ofanzivnih skokova.. a mi se uz to nismo mogli komforno odvojiti od njih. Za cas bi napravili neku seriju i vratili neizvjesnost u mec. Druga utakmica bi trebala da bude malo ozbiljnija sa njihove strane, ja nesto nisam ubjedjen da ce nam biti setnja kroz park.

 

 

Edit (sastavi mi postove): Fun fact, Ejim je karijerno sa nekih 17% suta za 3pt, dosao do skoro 40%. Sto govori o njegovom mentalitetu, inteligenciji, pristupu kosarci. Bice interesantno viditi i njegov odgovor na nesto losiju prvu utakmicu - Drugim rijecima, ocekujem da nam napravi problem u Slo.

Njihova odbrana je blago uzasna i to se nece popraviti nista. Bice agresivniji u Ljubljani ali na nas kos. Moguce da ns dobiju, ali za to moraju pokazati dobar napadacki intezitet pa skoro svih 40minuta. Farel je najgori def igrac u ligi...jos kad se tu doda Omic u piku...Ne znam,meni deluju previse divlje, mi takve ekipe cistimo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...