Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

ne znam sta je tacno nemanja pisao, ali ako je insistirao kao sto to neki ovde na topiku rade...onda me ne cudi

druga stvar, ne znam tacno kako tviter to hendluje ali facebook ima algoritam koji prepoznaje kljucne reci i ako nadje nesto u tom kontekstu(hate speech, nazi, nudity i sl) automatski ide ban(privremeni)

ako tviter ima slican sistem to znaci da te bot disejbluje, a ne tamo neki covek lazni demokrata koji je resio da unisti borca za pravdu nedovica

Znači Nedovic je kriv?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo polako da završavamo sa ovom temom, ako je moguće. Ako ikog zanima moje mišljenje:

- KKCZ igrači nisu nosili stop the war natpis na Ukrajinskoj zastavi iz najmanje dva razloga: 1. zato što se ni RS nije decidirano stavila na Ukrajinsku stranu u sukobu, 2. zato što su gro navijača KKCZ a naročito tvrdog jezgra sa kojima Čović želi da neguje dobre odnose klasični Srborusi

- pošto postoji i razlog broj 1 iznad, izabrana je pragmatična odluka, samo saopštenje je začuđujuće korektno s obzirom koji je diskurs izabran, posebno vezano za zaštitu Whitea, ipak ne mogu se oteti utisak da je razlog broj 2 iznad dominantan

- White ima pravo da izrazi svoj stav koji nije ni malo začuđujući s obzirom odakle dolazi, Wolters je suptilno potvrdio da je i on istog stava, lajkujući neku objavu u tom kontekstu; ne, nije potrebno da poznaju nikakvu istoriju da bi osudili agresiju jedne države na drugu

- provokacija navijača Žalgirisa sa nato zastavom je za svaku osudu, oni su nju uneli u halu pre nego što se znalo da li će naši da drže "stop the war" natpis ili ne, nisu je uneli jer je Litvanija ponosni član saveza već da provociraju i to prilično bedno znajući kakav je dominantan diskurs kod nas u pogledu Natoa, a posebno u kontekstu dešavanja u Ukrajini - treba da budu kažnjeni

- ne sumnjam da će se Srborusi sa tribine severne, ali i ostalih tribina, potruditi već da uzvrate nekom još gorom merom, oni koji navijaju za tako nešto su poput dece iz obdaništa

- provukle su se ovde razne generalizacije pa i da su Litvanci nekakva fašistička nacija ili šta već, moderacija će razmotriti, ne brinite

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

provukle su se ovde razne generalizacije pa i da su Litvanci nekakva fašistička nacija ili šta već, moderacija će razmotriti, ne brinite

E,za ovo cu reci: veliko hvala!

I da se nadovezem.. @Knipexu ovoj generalizaciji je problem..meni nije zasmetao TW link kojeg je kolega Bodie podelio..sa tim nemam problem..imam sa njegovom kvalifikacijom..znajuci da je jedan od tzv.razloga (a ustvari bednih opravdanja) za napad na Ukrajinu potreba za njenom toboznjom denacifikacijom,drzim da je to nedopustivo na ovom forumu. Ako to nije politika,ja ne znam sta je? Ti si mu post lajkovao..kako ces ti to sebi da tumacis i pravdas,tvoja je stvar..ali za mene je to nedoslednost..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Knipex said:

Bravo druže Crni, nek si me etiketirao za licemerje, a to što veze sa vezom nema nije ni bitno uostalom.

 

To što bih ja voleo da uradim ne znači da sam malouman i da ne umem da razlikujem neke stvari. To što ti misliš da mahanje NATO zastavama na utakmici nije problem  ne znači da ti koji mašu sa njima nisu govna fašistička. Kad na to dodamo skandiranje "Fuck you Serbia" dobijemo ceo paket koji su zamislile dotične persone. Misliš da su se slučajno baš tamo pojavile NATO zastave na utakmici? Misliš da je na sportskoj manifestaciji mesto zastavi Vojno-političke alijanse koja je usput bombardovala našu zemlju i ubijala nedužne civile?

 

Zašto se moje mišljenje da treba razdvojiti politiku od sporta kosi sa tim što sam lajkovao post u kome se osuđuje upravo politika na sportskoj manifestaciji? Nešto ti ne štima u konstrukciji i pogrešnu osobu etiketiraš.

Nedovic je u pravu kada se pitao zasto navijaci Zalgirisa nisu nosili nato zastave kada je on gostovao tamo sa grckim timom. Dakle, ocigledno je da je to uradjeno da se provocira. Sada, ako nekome to ne smeta i ako mu ne smeta horsko psovanje Srbije, onda svaka mu cast.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Znači Nedovic je kriv?

molim bez ucitavanja

lepo sam rekao da ne znam ni sta je napisao

i objasnio kako, iz tehnickog ugla, ti banovi idu

ne sedi sigurno tnjiter komisija za moral i demokratiju i proverava kontekst svaki od 500 miliona tvitova koji se objave dnevno

druga opcija je da ti neko prijavi post/tvit...u toj varijanti mozda u nekoj poslednjoj iteraciji ucestvuje covek

ali te svakako inicijalno, na kljucnu rec, banuje bot

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, NikadProtivKaline said:

ne znam sta je tacno nemanja pisao, ali ako je insistirao kao sto to neki ovde na topiku rade...onda me ne cudi

druga stvar, ne znam tacno kako tviter to hendluje ali facebook ima algoritam koji prepoznaje kljucne reci i ako nadje nesto u tom kontekstu(hate speech, nazi, nudity i sl) automatski ide ban(privremeni)

ako tviter ima slican sistem to znaci da te bot disejbluje, a ne tamo neki covek lazni demokrata koji je resio da unisti borca za pravdu nedovica

Kakvog borca za pravdu Nedovica, o cemu pises. Ne znam sto uporedjujes sa pisanjem ovde na topiku ako vec nisi procitao.

Momak je samo napisao da politici nije mesto u sportu, i da nije bilo Nato zastava kada je gostovao sa Pao.

Demokratija na delu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cavani said:

Kakvog borca za pravdu Nedovica, o cemu pises. Ne znam sto uporedjujes sa pisanjem ovde na topiku ako vec nisi procitao.

Momak je samo napisao da politici nije mesto u sportu, i da nije bilo Nato zastava kada je gostovao sa Pao.

Demokratija na delu.

ne uporedjujem nista, insistiram na algoritmu koji hvala kljucne reci

umesto komisije koje odredjuje sta je politicki korektno

to nikakve veze nema sa demokratijom u kontekstu u kom je vi pominjete

u pitanju je bot, vidi, lupam, svastiku ide automatski ban

vidi hate speech, vredjanje nacije ili grupe - ban

vidi bradavicu - ban

 

poenta je da je u pitanju automatizovan proces, posto sigurno niko ne sedi i proverava 500 miliona tvitova dnevno i gura neku svoju demokratiju ili moral

 

pisanje na topiku sam pomenuo isto u tom kontekstu

i ovde se nekada lako potezu te kljucne reci

i da vas banuje bot a ne covek, banova bi bilo vise...a ne bi ni svi bili opravdani

 

ako je nemanja samo taj jedan tvit napisao, onda se slazem da je ban glupost

ako je tu bilo jos nekih stvari, u kojima se promakla i koja kljucna rec, onda ga je banovao bot a ne zla zapadna lazna demokratija

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Drug Crni said:

E,za ovo cu reci: veliko hvala!

I da se nadovezem.. @Knipexu ovoj generalizaciji je problem..meni nije zasmetao TW link kojeg je kolega Bodie podelio..sa tim nemam problem..imam sa njegovom kvalifikacijom..znajuci da je jedan od tzv.razloga (a ustvari bednih opravdanja) za napad na Ukrajinu potreba za njenom toboznjom denacifikacijom,drzim da je to nedopustivo na ovom forumu. Ako to nije politika,ja ne znam sta je? Ti si mu post lajkovao..kako ces ti to sebi da tumacis i pravdas,tvoja je stvar..ali za mene je to nedoslednost..

 

Ne tako davno imali smo kraći dijalog na teniskom pdf-u, gde sam ti skrenuo pažnju na relativizaciju. 

 

On 3/15/2022 at 6:09 PM, Instinkt said:

Mhm, a ratna delovanja i spoljna politika USA i GB na još nekim teritorijama su opravdana? Jesam li dobro razumeo?

 

On 3/15/2022 at 6:45 PM, Drug Crni said:

U vecini slucajeva jesu..vise mogu da im prigovorim nedoslednost i neprincipijelnost..

 

Pre ova 2 upisa, pitao sam zašto se kažnjavaju ruski sportisti za postupke/zločine vlade RF, a britanski i američki nakon toliko "intervencija" nikad nisu iskusili sankcije; tvoj odgovor je bio zašto bi ih iko sankcionisao!? Nisi razmišljao o nesrećnom narodu u nekom tamo nebitnom Jemenu, tamo je neophodno lupati po glavama, dok te mnogo potresa to što KKCZ nije odobrila baner "stop the war in Ukraine"? Kad će bre neki baner stop the war in ... (po želji izaberi gde je sve Nato denacifikovao)

 

Ne znam odakle ti pravo da nekome ovde spočitavaš licemerje, kad si prvi ti bezobrazno selektivan. Čitam šta pišeš i po drugim temama, pa je tako počelo da ti smeta i pominjanje zločina nad srpskim narodom na temi "Da se ne zaboravi" pa si krenuo da kukaš i da se žališ moderaciji za obeležavanje datuma stradanja na toj temi!?

Neprijatno.

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Instinkt said:

Neprijatno.

Sto na Forumu polako,ali sigurno,pocinje da preovladjuje nacionalisticki kurs.

3 hours ago, Gudura said:

Niko da spomene da je Nedovicu tviter blokirao nalog jer je otvoreno stao u odbranu naseg kluba i insistirao na neuplitanju politike u sport...to je ta demokratija na delu na koju treba da se ugledamo, mi stoka zaostala....🙄

 

25 minutes ago, Cavani said:

Kakvog borca za pravdu Nedovica, o cemu pises. Ne znam sto uporedjujes sa pisanjem ovde na topiku ako vec nisi procitao.

Momak je samo napisao da politici nije mesto u sportu, i da nije bilo Nato zastava kada je gostovao sa Pao.

Demokratija na delu.

No frks..mi imamo autokratiju i apsolutisticke institucije..i dobro nam je do jaja..a Englezi,Ameri,Japanci,Svedjani..ko ih jebe sto su se organizovali kao demokratksa drustva,pa sad pate..budale!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Drug Crni said:

Sto na Forumu polako,ali sigurno,pocinje da preovladjuje nacionalisticki kurs.

 

No frks..mi imamo autokratiju i apsolutisticke institucije..i dobro nam je do jaja..a Englezi,Ameri,Japanci,Svedjani..ko ih jebe sto su se organizovali kao demokratksa drustva,pa sad pate..budale!

Amerikanci i Englezi demokratska drustva?! Samo da obavestim da je ta demokratija moju sestru od strica pogodila bombom 1999. dok je cekala red u mesari, i nakon 2 meseca lecenja gde joj je zivot o koncu visio, izasla iz bolnice sa 19 godina kao trajni invalid.

Ovde bih svaku diskusiju zavrsio....

I samo cu jos ovo reci: autošofinizam, nije ništa manje ozbiljan poremećaj od neselektivnog nacionalizma...

ako sam prekrsio neko pravilo foruma, bespogovorno prihvatam da budem banovan🙄

Edited by Gudura
  • Like 6
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gudura said:

Amerikanci i Englezi demokratska drustva?!

Verovatno i "najdemokratskija". I danas i istorijski gledano.

Ustvari,moze se ustvrditi da su upravo Engleska i Amerika napravile najvise na planu politickih i ekonomskih prava i sloboda svojih gradjana. Tacnije - bas u tim zemljama su se gradjani najvise za njih izborili.

Link to comment
Share on other sites

@Drug Crni

 

Kad budes imao moralni kodeks kojeg se neces selektivno pridrzavati onda mozes da spocitavas drugima licemerje. 

Insistiranje i pozivanje na demokratska drustva, dok ta ista drustva nemaju nista protiv kada osovina Nato alijanse pokazuje kako izgleda ta demokratija ali po glavama civila drzava u kojima su opravdano intervenisali bombama je bas ono sto ti nazivas licemerjem.

Blago nama sa takvim borcima za zapadnu demokratiju poput tebe. Sta je to moral?

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Instinkt said:

 

Ne tako davno imali smo kraći dijalog na teniskom pdf-u, gde sam ti skrenuo pažnju na relativizaciju. 

 

 

 

Pre ova 2 upisa, pitao sam zašto se kažnjavaju ruski sportisti za postupke/zločine vlade RF, a britanski i američki nakon toliko "intervencija" nikad nisu iskusili sankcije; tvoj odgovor je bio zašto bi ih iko sankcionisao!? Nisi razmišljao o nesrećnom narodu u nekom tamo nebitnom Jemenu, tamo je neophodno lupati po glavama, dok te mnogo potresa to što KKCZ nije odobrila baner "stop the war in Ukraine"? Kad će bre neki baner stop the war in ... (po želji izaberi gde je sve Nato denacifikovao)

 

Ne znam odakle ti pravo da nekome ovde spočitavaš licemerje, kad si prvi ti bezobrazno selektivan. Čitam šta pišeš i po drugim temama, pa je tako počelo da ti smeta i pominjanje zločina nad srpskim narodom na temi "Da se ne zaboravi" pa si krenuo da kukaš i da se žališ moderaciji za obeležavanje datuma stradanja na toj temi!?

Neprijatno.

Pa sta ocekujes, niko se nije udostojio da prokomentarise onu humanu izjavu Olbrajtove o tome da je vredelo da izginu onolika iračka deca. Ide se dotle da se pravdaju dve pecurke nad Japanom... Skacu kao opareni kad god se spomenu kasetaši u centru Niša. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ne uporedjujem nista, insistiram na algoritmu koji hvala kljucne reci

umesto komisije koje odredjuje sta je politicki korektno

to nikakve veze nema sa demokratijom u kontekstu u kom je vi pominjete

u pitanju je bot, vidi, lupam, svastiku ide automatski ban

vidi hate speech, vredjanje nacije ili grupe - ban

vidi bradavicu - ban

 

poenta je da je u pitanju automatizovan proces, posto sigurno niko ne sedi i proverava 500 miliona tvitova dnevno i gura neku svoju demokratiju ili moral

 

pisanje na topiku sam pomenuo isto u tom kontekstu

i ovde se nekada lako potezu te kljucne reci

i da vas banuje bot a ne covek, banova bi bilo vise...a ne bi ni svi bili opravdani

 

ako je nemanja samo taj jedan tvit napisao, onda se slazem da je ban glupost

ako je tu bilo jos nekih stvari, u kojima se promakla i koja kljucna rec, onda ga je banovao bot a ne zla zapadna lazna demokratija

Po onome sto sam procitao, nikakvog posla za algoritam nije bilo, pogotovo za tw koja je po meni najtoksicnija mreza i prolazi sve i svasta i provereno i neprovereno.

Pre ce biti da ga je prijavilo gomila Litvanaca pa ga je tw ugasio ili da je sam ugasio.

U svakom slucaju Nedovic nista pogresno ni netacno nije napisao, na protiv. 

@Drug Crni

Crnci u Americi se koliko vidim ne slazu sa tim vrhuncem demokratije u SAD. Verovatno bi i Indijanci imali sta da kazu da nisu istrebljeni. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Drug Crni said:

Verovatno i "najdemokratskija". I danas i istorijski gledano.

Ustvari,moze se ustvrditi da su upravo Engleska i Amerika napravile najvise na planu politickih i ekonomskih prava i sloboda svojih gradjana. Tacnije - bas u tim zemljama su se gradjani najvise za njih izborili.

 

E pa vidis ... bas se zbog te njihove "demokratije" i desava to sto se desava. Ne mislim samo na Ukrajinu ... ima toga koliko hoces.

Cela njihova demokratija staje u jacinu batine koja se poseduje ... kao i u pecinsko doba. Eto koliko je tkz. civilizacija odmakla ... i to sve predvodjena "demokratijom" doticnih 

 

E da, ima i gore od takvih ... zovu ih autosovinisti

Edited by Plant
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

si ti veci Japanac od Japanaca,veci Libijac od Libijaca ili Vijetnamac od Vijetnamaca..jer,boze moj,bolje ti znas sta je njima u interesu od njih samih..

Jok, ti odlicno svacije interese znas, pa i onih kojima se divis jer su humanitarizmom obogatili delove ove zemlje. Skokni na turneju po jugu Srbije, od Aleksinca, pa do Nisa, Grdelice i Surdulice i objasni svoje stavove. Usput im reci da pominjanje tih stvari sluzi podgrejavanju nacionalistickih strasti. Mozes isto da objasnis potomcima onih maskriranih pre 80 leta.

Inace, kvalifikovao si se za vrsnog moderatora. Da procistis ovaj talog nacionalisticki na sportu, na politici takodje. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Jok, ti odlicno svacije interese znas, pa i onih kojima se divis jer su humanitarizmom obogatili delove ove zemlje. Skokni na turneju po jugu Srbije, od Aleksinca, pa do Nisa, Grdelice i Surdulice i objasni svoje stavove. Usput im reci da pominjanje tih stvari sluzi podgrejavanju nacionalistickih strasti. Mozes isto da objasnis potomcima onih maskriranih pre 80 leta.

Inace, kvalifikovao si se za vrsnog moderatora. Da procistis ovaj talog nacionalisticki na sportu, na politici takodje. 

Ma jok,ti znas.
Pravednik sveta. Ali uvek i iskljucivo iz velikosrpske perspektive..iscasene od tog istog sveta,ali nema veze.. Bombardovan je i Sombor..u Novom Sadu sam bio u noci kad je srusen Zezeljev most..ziveo u ulici koja maltene izlazi na njega..

A moderator sam bio. Na otvaranju foruma. Mesec dana. Da sam imao nameru da ostajem i da mi je do funkcije stalo,ne bih ni izlazio..a ne bih se vise ni vracao..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Drug Crni said:

Verovatno i "najdemokratskija". I danas i istorijski gledano.

Ustvari,moze se ustvrditi da su upravo Engleska i Amerika napravile najvise na planu politickih i ekonomskih prava i sloboda svojih gradjana. Tacnije - bas u tim zemljama su se gradjani najvise za njih izborili.

 

Pomenuta društva su ogromnu većinu svog bogatstva stvorile ratom, razbojništvom, otimačinom, genocidom, lopovlukom, razaranjem, devastiranjem, robovlasništvom, mogu i da nastavim niz ako treba.

 

PS

 

I ti procesi i dalje traju.

Edited by Laki21
  • Like 21
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...