Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Jednostavno ne mozes da odigras poslednja 2 minuta regularnog dela i 5min produzetka na individualizam Kalinica i eventualno Voltersa, koji samo dusu sto nisu ispustili.

A trecu opciju nismo imali. Holins kojem je krenulo nigde ga na kraju nije bilo. Luka se bori ali ne moze sam. Kuzmic odradio sta je mogao. Vajt, gde je Vajt jbt? Bukvalno nemamo mesa pod kosem. A nema jos ni Dobrica, nema Dede... Ivanovica i da razumem, dobio dete. Markovic vise nije ni EC nivo.

 

No dobro. Radimo dalje, to je to sto imamo. Idemo dalje, da uzmemo ABA titulu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, svarozicslo said:

Zašto preteruješ ironično. Niko nije rekao "sram bilo tog i tog". I da, siguran sam da svi podržavaju i tim i igrače ponaosob kad se igra. Nije poraz nikakvo iznenađenje, ali kada vodiš kao u Istanbulu ili večeras, normalno da su ljudi razočarani, jer smo mogli bolje. 

I ljudi od početka sezone pričaju: 1) bek... Doveden je Marković plej i 2) centar... Po svemu sudeći ostaće Cirbes.

preteruju ljudi kad im dirnes u idola

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, NikadProtivKaline said:

pa ono jeste

ja sam kriv sto je radonja doveo pleja iz penzije za pola milke

pa kad je skontao da to mozda i ne ide bas kako je zamislio, onda je problem sto 3. plej...ili je to 2. bek? ili sta li je? ...ne da 12p i resi tekmu

3. plej je valjda, ako pravimo paralelu sa centarskom pozicijom, tu da ne smeta a na da bude game winner, jer ne lomi se sezona...

 

Ta informerolika saznanja koliko košta koji igrač ostavi za tatu, neozbiljno je čitati ovde - nadam se da se slažeš da je degutantno, a verovatno i netačno.

 

Imali smo šut za pobedu protiv ekipe koja je prošle godine igrala pet utakmica protiv jebene NBA Barselone. Naš najbolji igrač je promašio taj šut. U trećoj četvrtini smo tu ekipu, koja je za klasu bolja od nas i koja kupi naše najbolje igrače, sveli na 6 poena. Ipak se i oni nešto pitaju. Na kraju su bili jači za izolacije elitnih napadača.

 

Kako je uhvatiti se neke mane kao pijan za banderu. Da, dobiše nas u skoku. Sa druge strane, imali su dve ukradene i šesnaest izgubljenih. Mi maestralnih pet izgubljenih i deset ukradenih. Mnogo više poena iz kontre, mnogo sigurniji napadi dakle.

 

Moždai kod njih neko plače da im treba bolji bek. Verovatno ima i onih koji kažu izgleda bolje Holins nego Lojd. 

 

Tastatura svašta trpi. Kapa dole ekipi, igrali su koliko su mogli. Boli, znam, boli i mene, ali ajde da ne budemo takav odron prema momcima koji ginu za ovaj dres.

 

Vau, nisu uspeli da finalno zakucaju dve od par najboljih EL ekipa, nego gubili u poslednjim sekundama. To je košarka. Lakše je menadzeru.

 

 

 

  • Like 10
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dr.J said:

Ne moze svaka utakmica da se "odbrani", mora u nekoj napad da donese pobedu, a mi to me znamo.

 

Kad na to dodas da nemas krstenog centra i skorera to ti je. Da se slucajno ne narusi hemija u ekipi.

 

Tako, ovo je maksimum, neki bljesak tu i tamo, i onda kanal.

 

Al daj Cirbija produzavaj, treba nam ko leba.

 

Pa dobro koji sad kanal. Igrali smo protiv ekipe koja je 4. na tabeli EL i bili blizu pobede. CEmu pljuvaza. Dobra je utakmica bila, nijanse su na kraju odlucile.

 

Zasto neki imaju potrebu da nakon svakog poraza krenu u pljuvazu. Znam da neki to rade iz prevelike zelje za pobedom, al nekima kao da je to dusevna hrana,Ima gresaka, po meni vise u dovodjenu igraca, al jbg sad. Ne pljujemo tim nego ga podrzavamo do kraja.

Edited by Zvezdinho
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, berti said:

Pare date za Van La Paru, Falka i Zivkovica da su u kosarci bili bismo na F4. Tuzno!

 

Sa'ce ti se jave ljubitelji treskavca da ti 'objasne' kako je fudbal profitabilan sport a kosarka neprofitabilan i da zbog toga to tako treba. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Radonju treba kritikovati zbog ova dva poraza, jer je bzvz menjao plan igre i odlučio da čuva rezultat u 4/4, pa šta u poslednje 2-3 sekunde napada urade Volters i očigledno umorni Kalinić. Imaš nesportsku ličnu i ne koristiš dodatni napad, pa opet posle off jebenog skoka primamo poen, a onda potpuno neverovatan napad gde Volters ne pokušava ulaz nego šutira preko ruke za 3 poena sa 9 metara?!! Čemu služi trener jbt? Micić je objasnio kako se to radi... Da su oni imali taj napad, rutinski bi ga rešili. Jeste, igrali smo vrlo dobro 3 četvrtine i svaka čast na tome, ali zašto se ponovo menja plan igre u 4/4? Volters nije za ove završnice, naročito kad igra ovoliko, a Radonja nije imao mooda da proba sa Ivanovićem. Nije ni Kalina, ali zato Lojd jeste.

 

Ovo im je bukvalno Beron dobio, uz našu malu pomoć... Velika šteta i bedak...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdinho said:

 

Pa dobro koji sad kanal. Igrali smo protiv ekipe koja je 4. na tabeli EL i bili blizu pobede. CEmu pljuvaza. Dobra je utakmica bila, nijanse su na kraju odlucile.

Nisi napisao meni, ali moram da pitam. Gde je pljuvanje? Da li je Cirbes "kršten" centar? Ne bih rekao.

Zašto Marković nije igrao više od nekoliko min? Zar nije doveden da učini ekipu boljom? Ako nije, zašto je jeres reći to?...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Wesley Sneijder said:

Jedan Lesor ili neki takav centar bi mogao da isprati u odbrani Mikija i samim tim bude na parketu kad se lomi mec, da pokupi skok, posto je Luka crkao a i skok sa njim na parketu uvek trpi. Nismo pokupili skok na 2 za nas na 30 sekundi do kraja, nismo pokupili skok na 1 za njih na minut u produzetku... 

 

 

 

ne moze lessort da bude zvezdi treci centar i da situaciono igra izmedju nula i 15 mins a da ga placas toliko da on prihvati da bude u toj ulozi. to moze real i tako neki, efes 

 

inace, sjajna tekma, svaka cast i nama i njima. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Jedan bolan poraz. Ni izbliza dobijena utakmica kao protiv Efesa, ali moj osecaj je da ovo nismo smeli da izgubimo. Delovalo je kao da mec ide u smeru mnogih predjasnjih, da u drugom poluvremenu zatvraramo svoj kos i malo po malo odlazimo na pristojnu razliku koju drzimo do kraja. 

Svaka cast svima na borbi bla bla bla, ali ajde sad malo da analiziramo. Poznat sam kao veliki fan Radonje, ali ovo je drugi mec u nizu u kojem potpuno baguje u zavrsnici. Wolters i Kalinic poslednjih 10 minuta utakmice vrte pnr u nameri da dodje do preuzimanja, a cuvaju ih Mickey i Ponitka. Gde je tu mismec? Kalinic protiv Ponitke nije mismec i to se videlo u nekoliko navrata. Wolters protiv Mickeya u zavrsnici meca u stanju potpune iscedjenosti ne moze ni blizu da napravi prednost. Iznova i iznova vrtimo pnr iz kojeg nista ne mozemo da dobijemo. Sta radi strucni stab, je l' ima tu neko da kaze ej stani, ajde da odigramo nesto drugo. Sve to dok su na parketu i Baron i Loyd i niko da se seti da napadnemo njih na neki nacin. Luka potpuno neiskoriscen u toj zavrsnici, postavlja blok i rola ali Wolters ne moze da doda tu loptu jer jedva stoji. Zasto nismo spustili Luki, izvrteo je Mickeya par puta na postu? Uglavnom sve bi bilo bolje od ovoga sto smo igrali, a to je jedno veliko nista.

Predugo bez izmene. Ista petorka koja iz minuta u minut biva nadigrana na parketu. Ne treba biti Fil Dzekson pa shvatiti kako ce ici u produzetku sa istom petorkom nakon zavrsnice 4/4. Jedna trojka Kalinica posle njihovog nesporazuma u preuzimanju i gomila besmislenih napada. I na sve to gomila nicijih lopti koje su otisle njima. A pitanje je da li smo i zasluzili vise kad smo jednu koja je otisla nama iskoristili tako sto smo bacili airball u napadu za pobedu. 

Baron i Loyd. Gde je jedan stao tu je drugi produzio. Hrani kuce da te ujede. Salim se naravno. Grozna nasa odbrana u prvom poluvremenu na Baronu, za nastavak nemam primedbi, ali je on u nekim trenucima pokazao da je neverovatan suter i da nekad jednostavno nemas sta da uradis. Nenormalna trojka koju je dao na 54:46 i momentalno ugasio citavu halu koja je krenula da gori nakon nase serije je bila bas bolna. Loyd je igrao bas lose, a onda nam objasnio da zapamtimo za sva vremena da nije choker, ako je to neko i dalje mislio. Samo je drugacije kad ne gulis loptu 30 minuta i cela odbrana je na tebi. 

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Ta informerolika saznanja koliko košta koji igrač ostavi za tatu, neozbiljno je čitati ovde - nadam se da se slažeš da je degutantno, a verovatno i netačno.

 

Imali smo šut za pobedu protiv ekipe koja je prošle godine igrala pet utakmica protiv jebene NBA Barselone. Naš najbolji igrač je promašio taj šut. U trećoj četvrtini smo tu ekipu, koja je za klasu bolja od nas i koja kupi naše najbolje igrače, sveli na 6 poena. Ipak se i oni nešto pitaju. Na kraju su bili jači za izolacije elitnih napadača.

 

Kako je uhvatiti se neke mane kao pijan za banderu. Da, dobiše nas u skoku. Sa druge strane, imali su dve ukradene i šesnaest izgubljenih. Mi maestralnih pet izgubljenih i deset ukradenih. Mnogo više poena iz kontre, mnogo sigurniji napadi dakle.

 

Moždai kod njih neko plače da im treba bolji bek. Verovatno ima i onih koji kažu izgleda bolje Holins nego Lojd. 

 

Tastatura svašta trpi. Kapa dole ekipi, igrali su koliko su mogli. Boli, znam, boli i mene, ali ajde da ne budemo takav odron prema momcima koji ginu za ovaj dres.

 

Vau, nisu uspeli da finalno zakucaju dve od par najboljih EL ekipa, nego gubili u poslednjim sekundama. To je košarka. Lakše je menadzeru.

 

 

 

 

.

 

Sve je ok, svako slovo napisano tobom ima smisla....bez zelje da trazim krivca, ... ipak nikako da se otmem utisku da smo prosto prosuli utakmicu....bio sam siguran da ih dobijamo, za razliku od Efesa...

 

.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Sa'ce ti se jave ljubitelji treskavca da ti 'objasne' kako je fudbal profitabilan sport a kosarka neprofitabilan i da zbog toga to tako treba. 

Ma zabole me kurac. Jeste Covic bitanga, ali se ovde cedi drenovina, krpe se pare nekako i uglavnom se dovedu dobri stranci.. Ok, ima i promasaja.

U fudbalu se pseta ciganska razbacuju gore nego psiho sa evrima. Da ih obese o reflektore Marakane, pa da sluze kao primer

Link to comment
Share on other sites

Još jedna stvar koja mi se ne dopada. Jasno mi je da je Kalinić došao da bude igrač br. 1. On je veliki borac i na energiju iznese mnogo toga. Ali on nema taj napadački potencijal da nosi ekipu, da se svaki bitan napad igra na njega, da igra svaku utakmicu 30+ min, da u ovakvim trenucima igra uvek 1 na 1. Udvoje ga i jbg... Bojim se da će nas to zakopati.

Nemas pojma. Sta drugo da ti kazem
  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Jos jedan poraz gde je radonjic najveci krivac.

Nikakav afekt, cinjenicno stanje.

Od 3 pleja, mi sad imamo jednog, iscedjenog kao krpu. Dolaskom Markovica je potpuno ugusio Dzonija, koji tad hvatao formu. Sad decko ulazi u 16.minutu meca.

Markovic jeste masno placen, otprilke smo mogli mi da dovedemo tog Kartera, al eto Zenit ga je uzeo. Mi smo hteli jos jednog zadnjeg-bezveznog. Skoro nisam video da neki iskusan igrac potpuno unisti momentum ekipe.

O centru je i suvisno pricati.

 

Jos jednom, najvecu krivicu snosi Radonjic, pa Covic, ipak je gazda dugo u kosarci i zna sta treba timu.

Sami smo sebi vezali i ruke i noge.

Umesto bar 50-50 situacije i ozbiljne borbe, mozemo proglasiti kraj.

 

Ja vise u halu necu ici do nekog narednog perioda, previse sam se uneo u ovo jer smo stvarno tim i postoji dobar vajb. Ali odredjeni ljudi postavljaju klipove u tockove, i nacinili su nas dekorativnim materijalom Evrolige.

Ps- poserem se na ona 3 sudijska buzdovana.

Edited by Losmi17
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, medobrundo said:

 

Kakvi idoli, odrasli smo ljudi. Više pišeš u afektu, nego smiren. Sedi, pročitaj svoje postove od početka sezone, biće ti glupo.

mozda si me pomesao sa nekim

ja od pocetka pisem da nam je trebao bolji bek od holinsa, tj. neko ko ume sa loptom 

i prvi centar koji je kao i planiran

dovedeni  su skupi pefi iz penzije i maik kao ispomoc dok radonja ne nadje nesto sto mu apsolutno odgovara

radonju kritikujem iskljucivo u tom kontekstu tvrdoglavosti i 0% sanse da izadje van zone komfora

van toga sam vise puta pisao da mu je ekipa max naspanovana, i da iz mnogih igraca i generalno ekipe izvlaci vise nego sto je ocekivano

kao i da je radonja i takav kakav je verovatno najbolji izbor za ovakvu kkcz

 

ali to ne znaci da ne moze biti podlozan kritici kad zabaguje, kao protiv efesa

ili kada nas njegove ideje sa bivsim igracima kostaju i neke pobede

jednostavno ne verujem u idolopoklonstvo koje ti zaslepi oci da ne vidis neke ocigledne stvari

 

takodje, od pocetka sezone nigde nisam napisao bilo kakvu uvredu ka igracu ili treneru

komentarisem tekmu i ono sto sam  gledao

istina, u tome nekad i preteram pa mozda dodatno karikiram radi poente...ali to je neka moja reakcija na idoli su bezgresni

  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ne moze lessort da bude zvezdi treci centar i da situaciono igra izmedju nula i 15 mins a da ga placas toliko da on prihvati da bude u toj ulozi. to moze real i tako neki, efes 

 

inace, sjajna tekma, svaka cast i nama i njima. 

 

E al u ovoj sezoni moze. Mi prakticno celu sezonu igramo bez nekoga i tako ce biti do kraja. Ceo prvi deo sezone smo gurali sa igracem manje na cetvorci, a na petici je izgledalo dobro jer je Luka to neocekivano bolje odradio od Dede na drugoj poziciji. Sada igramo bez zamene na poziciji 2 vec nekoliko utakmica a Luka je ovde bio u kontraritmu i dobro bi mu dosla klupa. Ako imamo 3 pleja gde realno niko od njih nije za treceg ne znam sto bi na drugoj poziciji bilo drugacije. Toliko se cesto igra, korona je, tako da... 

Link to comment
Share on other sites

Svaka cast igracima,navijacima i treneru na jednoj izvanrednoj utakmici. Igrali smo koliko mozemo  i ipak je pobedio relativno srecniji tim. Nemamo tog klacera, al ono sto mi bode oci jeste Lebranko sa pomracenjem uma i da ne moze dati trojku sem ako nije ukopan u zemlju, aal jes igra dobru odbranu ali na kraju dobi Loyd..dok se ne ratosiljamo zasluznih i neki Glas ode u KKP a mi se divimo sto nam je Lebranko najbolji strelac u istoriji kluba..

 

Nemam cak ninjemu da zamerim na igri i pozrtvovanju, daje svoj maksimum ali mi nemamo tog kosgeterskog talenta i mozes ga jebati, sa ovim porazom vise nije realno pricati o top8..psihicki ce ovo unistiti ekipu.

 

Luka je igrao perfektno, bio je na kraju nas najboljji igrac i to ubedljivo....Za Markovica pisem jbga da jes greska, da smo doveli nekog skorera, bila bi to druga prica

 

Opet ponavljam ma koliko limitirani jesmo, svaki igrac daje svoj maksimum, sad sto taj maksimum nije dovoljan za F8 je realnost u kojoj se nalazimo i zato sam i pisao da stagniramo....

Edited by Devil In My Pants
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Losmi17 said:

Jos jedan poraz gde je radonjic najveci krivac.

Nikakav afekt, cinjenicno stanje.

Od 3 pleja, mi sad imamo jednog, iscedjenog kao krpu. Dolaskom Markovica je potpuno ugusio Dzonija, koji tad hvatao formu. Sad decko ulazi u 16.minutu meca.

Markovic jeste masno placen, otprilke smo mogli mi da dovedemo tog Kartera, al eto Zenit ga je uzeo. Mi smo hteli jos jednog zadnjeg-bezveznog.

O centru je i suvisno pricati.

 

Jos jednom, najvecu krivicu snosi Radonjic, pa Covic, ipak je gazda dugo u kosarci i zna sta treba timu.

Sami smo sebi vezali i ruke i noge.

Umesto bar 50-50 situacije i ozbiljne borbe, mozemo proglasiti kraj.

 

Ja vise u halu necu ici do nekog narednog perioda, previse sam se uneo u ovo jer smo stvarno tim i postoji dobar vajb. Ali odredjeni ljudi postavljaju klipove u tockove, i nacinili su nas dekorativnim materijalom Evrolige.

Ps- poserem se na ona 3 sudijska buzdovana.

Ima moj post o Karteru i jos 3-4 igraca, pa su mi se smejali ::))) al odelik u Zenit

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

ne moze lessort da bude zvezdi treci centar i da situaciono igra izmedju nula i 15 mins a da ga placas toliko da on prihvati da bude u toj ulozi. to moze real i tako neki, efes 

 

inace, sjajna tekma, svaka cast i nama i njima. 

Slazem se, s tim sto kod nas ne postoji takva podela na prvog, drugog i treceg, vec igra ko je najbolji u trenutku... Luka je danas crkao, jednostavno nije imao snage na kraju a Kuzmic ne moze da isprati  centra sa dometom na sutu za tri...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wesley Sneijder said:

Slazem se, s tim sto kod nas ne postoji takva podela na prvog, drugog i treceg, vec igra ko je najbolji u trenutku... Luka je danas crkao, jednostavno nije imao snage na kraju a Kuzmic ne moze da isprati  centra sa dometom na sutu za tri...

Mi imamo 2. i 3. centra i uraganka... 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...