Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Ridji said:

Malo malo pa na TV uhvatim neki Tavankut, jednom je bila priča o nekom domaćinstvu/gazdinstvu, jednom o festivalu voća ili tako nešto tj nekim proizvodjacima…

Imaju Gornji i Donji valjda. Vrzmao se nesto po i oko Subotice skoro, vidim natpis Tavankut negde i setim se Slavise 😄 Usao mi forum i u mali mozak, trebace odmor od njega . Volim ovu nasu temu, bolja svastara i od kafane. 🙂

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Kooineeperk said:

Obe recenice su gotovo 100% netacne. UO je taj koji itekako ima uvid u finansije, ne treba im revizor. Revizor je potreban nekoj trecoj strani a ne klubu ili ljudima iz kluba (osim kad se menjaju organi a klubu pa prethodnici nisu bas ostavili za sobom ciste papire).  

 

Zato sto: 1) hoces da budes siguran da se pare koriste na korektan nacin (prevashodno da nisu neke zloupotrebe) 2) zato sto hoces da iskoristis priliku/prisustvo da dobijes dodatne benefite od promocije 3) zato sto zelis i svojom strucnoscu u oblasti u kojoj tvoja firma deluje da dodatno pomognes klubu. 

Ne znam kako to ne kapiras. 

 

Sponzor i jeste treca strana, pa ako iz bilo kog razloga zele tacno da znaju na koji nacin se trosi novac - to najbolje moze da im pruzi neka nezavisna strana kao sto je revizor. Ukoliko zele da iz prve ruke  sprece nenamensko trosenje onda bi trebalo da traze da imaju nekog svog clana u izvrsnom menadzmentu kao sto je npr CFO. Preko clanstva u UO oni samo mogu da uticu na strateski rad kluba. I to vrlo diskretno ako je ukupan broj svih clanova cak 23. Tesko mogu da vide detalje nekog konkretnog trosenja a jos manje da li je to nenamenski jer cifre koje dobijaju kroz izvestaje su vise overall i generalnije, a menadzment ako ih nenamensko trosi moze i da namontira izvestaj kako god zeli. Zato je  revizor jedini koji moze da pruzi pravu sliku jer nije ucestvovao u tom poslu pa nema interes da sakrije ili prikaze drugacije bilo koju informaciju. 

 

Quote

Daleko si ti od materije... da ti lepo procitas statut kluba, nije nauka, pa onda da diskutujemo. Procitaj usput i status KKP (definisu max 19 clanova UO). Ovako ne vredi.

 

Mislim da je od starta bilo jasno da nisam u saglasnosti sa tim stavkama bez obzira dal su u skladu sa statutom ili ne, bas zato sto nam klubovi i funkcionisu kako funkcionisu tj kao one man show. Ako kao sto kazes se deo clanova UO menja ili evaluira (samo ne znam na bazi cega) na godinu dana onda se gubi smisao upravljanja, jer  aktivnosti koje si naveo da oni vrse nisu upravljacke nego izvrsne koje prilice operativnom menadzmentu a ne upravnom organu. Clanovi UO ne bi trebalo da prave posao niti da privlace nove sponzore ili prave sponzorske pulove ili pomazu iz domena svoje delatnosti, to je posao menadzmenta. Ono da privuku nove benefite od promocije nisam razumeo na sta si mislio. Nego da li u skladu sa statutom UO ima pravo da smeni predsednika kluba? 

 

A sto se tice materije pisem iz sopstvenog iskustva kojeg imam u radu sa svakom od pomenutih strana. Ne iz sporta, ali smisao korporativnog upravljanja ne bi trebalo da se drasticno razlikuje od delatnosti do delatnosti. Najveca specificnost ovde je sto je u pitanju drustvena svojina a ne sto je u pitanju sport. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sector said:

Mene zanima hoće li kolega Dupli Clash naći parking večeras.

Biće jako teško večeras, i do sada sam bio hendikepiran radnim vremenom ali večeras imamo i dodatne praznike.

Medjutim, imao sam par dana da se odmorim i pripremim za ovaj meč.

Kao i uvek parking je jako dobro popunjen na svim pozicijama, tako da će nijanse odlučiti.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mmajstor said:

Sponzor i jeste treca strana, pa ako iz bilo kog razloga zele tacno da znaju na koji nacin se trosi novac - to najbolje moze da im pruzi neka nezavisna strana kao sto je revizor.

Da, jer revizorske kuce inace rade za dzabe, znas, i tako dolaze na poziv kao hitna pomoc. 

 

7 hours ago, mmajstor said:

Ukoliko zele da iz prve ruke  sprece nenamensko trosenje onda bi trebalo da traze da imaju nekog svog clana u izvrsnom menadzmentu kao sto je npr CFO. Preko clanstva u UO oni samo mogu da uticu na strateski rad kluba. I to vrlo diskretno ako je ukupan broj svih clanova cak 23. Tesko mogu da vide detalje nekog konkretnog trosenja a jos manje da li je to nenamenski jer cifre koje dobijaju kroz izvestaje su vise overall i generalnije, a menadzment ako ih nenamensko trosi moze i da namontira izvestaj kako god zeli. Zato je  revizor jedini koji moze da pruzi pravu sliku jer nije ucestvovao u tom poslu pa nema interes da sakrije ili prikaze drugacije bilo koju informaciju. 

 

B1: u Upravnom Odboru.

B2 i B3: #NijeProcitaoStatut #PricaNapamet

 

7 hours ago, mmajstor said:

Mislim da je od starta bilo jasno da nisam u saglasnosti sa tim stavkama bez obzira dal su u skladu sa statutom ili ne, bas zato sto nam klubovi i funkcionisu kako funkcionisu tj kao one man show.

Nisam ni ja saglasan sa nekim zakonima nase drzave, pa jbg. 

 

7 hours ago, mmajstor said:

Ako kao sto kazes se deo clanova UO menja ili evaluira (samo ne znam na bazi cega) na godinu dana onda se gubi smisao upravljanja, jer  aktivnosti koje si naveo da oni vrse nisu upravljacke nego izvrsne koje prilice operativnom menadzmentu a ne upravnom organu. Clanovi UO ne bi trebalo da prave posao niti da privlace nove sponzore ili prave sponzorske pulove ili pomazu iz domena svoje delatnosti, to je posao menadzmenta. Ono da privuku nove benefite od promocije nisam razumeo na sta si mislio. Nego da li u skladu sa statutom UO ima pravo da smeni predsednika kluba?

Vidi, stvarno, ako hoces da diskutujemo procitaj tih par clanova statuta koji govori o organima kluba i ko sta mora i treba da radi. Ovako je besmisleno diskutovati. 

 

7 hours ago, mmajstor said:

A sto se tice materije pisem iz sopstvenog iskustva kojeg imam u radu sa svakom od pomenutih strana. Ne iz sporta, ali smisao korporativnog upravljanja ne bi trebalo da se drasticno razlikuje od delatnosti do delatnosti. Najveca specificnost ovde je sto je u pitanju drustvena svojina a ne sto je u pitanju sport. 

Sport je vrlo specificna oblast, pogotovo kosarka jer je prakticno neprofitabilna. Zato sam ti i dao primere startup-a i investitora kao nesto najpribliznije iz biznis sveta (mada je i to daleko od sporta). I startup-i su neprofitabilni u pocetku. Investitor investira u ovom slucaju ne zbog marketinga (kao u sportu) vec zato sto ocekuje da ce uvecati vrednost ulozenog novca i u nekom trenutku izaci iz firme (prodajom svog udela). Ali princip je slican, zato i sponzor i investitor sede u nekom odboru/bordu i znaju sta se desava u klubu/firmi.

 

"Slabo mislis, a jos slabije znas". 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Biće jako teško večeras, i do sada sam bio hendikepiran radnim vremenom ali večeras imamo i dodatne praznike.
Medjutim, imao sam par dana da se odmorim i pripremim za ovaj meč.
Kao i uvek parking je jako dobro popunjen na svim pozicijama, tako da će nijanse odlučiti.
 

Uvek ima jedno mesto.
Link to comment
Share on other sites

@Don Radonja apropo našeg bivšeg igrača,  Terrya, u završnih 1:22 meča protiv OKCa imao je 4 skoka od čega tri ofanzivna i to samo u jednoj akciji . kao da je na šuštama ( federi) ali finiš na obruču mu je i dalje apstrakcija. ali barem ono osmeh mu ne silazi sa lica. šta se tiče Zenita i našeg duela sa njima, i ako se po jutru poznaje dan onda se naiskrenije nadam pozitivnom ishodu. predviđam dobar meč Đonija i Whitea.

Link to comment
Share on other sites

Danas ocekujem pobedu, zna se kako doci do toga,videcemo odgovor Zenita na poraz u Rusiji.

 

Sto se tice mmajstoraon i da zna o UO, on ne zna o kosarkaskim UO. Mislim da ne postoji jedan privatnik/budala koja bi dala Covicu crno ispod nokta a ne 200-500k-1m a da ne zna gde pare idu. To ne da je besmisleno nego trika nema. Ko daje novac u kosarci taj mora da ima jak glas i tu je kraj price.

 

Prosto receno po mmajstoru onda samo covic treba da zna gde idu pare, ne mozes da imas UO i skupstinu o nadzornom odboru da ne pricam, svoje drugare, radnike itd..

 

Mora da postoji i jebena druga strana bas zato da bi kontrolisala prvu..a ovde  ko je za..pa svi smo za...nebitno za sta, dok god je tako, klub nece ici napred i ak ove sezone ne obezbeimo EL...to je put bez povratka..i kraj jedne ere i dolazi do potpune rekonstrukcije.

 

Da bi bilo sta bilo normalno u ovoj  drzavi, mora se smeniti vucic, samim tim ostoja i covic su bivsi...vrv ce se druziti negde zajedno ...

 

Po meni bi danas bilo veliko iznenadjenje da dobijemo milionere iz Rusije..al ako neko moze to je Dejo..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Дијамантидис у Меги до краја сезоне. 

Pametan potez Mege ali i Dimitrisa...mi smo dobili zamenu u vidu PG koji trojku moze da da samo od tablu i igra odbranu da ga prolaze kao cunj, da pravi glupe faule i da za sve to dobija 50k dok je Dimitris bio na mrsavih 14k..3x bolji..ne bih se slozio.

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...