Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

3 hours ago, Dr.J said:

Kako se blizimo tome, bio bi zadovoljan i Izunduom umesto Cirbesa. 

To bi bilo ono samo da menjamo kolko da menjamo. Tako je i Rit mnogo više ličio na ozbiljnu opciju od Izundua pa smo videli gde se nalazi kad dodje ozbiljna košarka 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Avodžobi said:

A kad se prvi/drugi povredi u martu mesecu ko ce biti kriv? Sudbina? Ne kazem da smo Monroea trebali da dovedemo ali nesto zilavije od Cirbesa barem.

 

Ovaj argument mi nikad nije bio skroz jasan.

 

Pa ko još pravi roster tako da kao treču opciju dovodi nekoga ko može bez problema da odmeni prvu opciju u slučaju da se ta povredi? Vodeči se tom logikom, mogli smo dovesti još jednog pleja, jer mogu Džoni i Wolters da se povrede u martu pa če Marković ostati sam.

Mislim, slažem se da bi bilo lepo kad bi se moglo, ali je nerealno zahtevati tako nešto. 

 

Neče niko biti kriv. Sa trenutnim zdravstvenim biltenom, imamo jako dubok roster sa mnogo opcija na svim pozicijama. Ako se nešto desi nešto nepredviđeno, ima vremena da se reaguje, jer će "prozor" za registraciju novih igrača biti otvoren još neko vreme.

 

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Neče. Pošto neče biti u igri kad se bude odlučivalo o uspesima.

 

Sezona nam se sigurno neče lomiti na poziciji trečeg centra, tako da ne dramite bzvz

 

Ne lomi se na trecem centru...ali se lomi na tome ako treci ne daj boze postane drugi...Onda ce da see slomi i too jako

Posle Krke mislim da je pametnom dosta...Igrali smo bez Kuza i eto odma problema....

Ovo sa Cirbesom je mozda i najsramniji potez u poslednjih par godina...Radonjic nam vredja inteligenciju sa tim

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Delija96 said:

Ne lomi se na trecem centru...ali se lomi na tome ako treci ne daj boze postane drugi...Onda ce da see slomi i too jako

Posle Krke mislim da je pametnom dosta...Igrali smo bez Kuza i eto odma problema....

Ovo sa Cirbesom je mozda i najsramniji potez u poslednjih par godina...Radonjic nam vredja inteligenciju sa tim

 

A postoji li u svetu košarke ekipa, koja nema jednu poziciju, gde bi moglo da im se slomi kad bi treča opcija na toj poziciji postala druga?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Delija96 said:

Ne lomi se na trecem centru...ali se lomi na tome ako treci ne daj boze postane drugi...Onda ce da see slomi i too jako

Posle Krke mislim da je pametnom dosta...Igrali smo bez Kuza i eto odma problema....

Ovo sa Cirbesom je mozda i najsramniji potez u poslednjih par godina...Radonjic nam vredja inteligenciju sa tim

Upravo je to glavni problem. Reče neko pre neki dan "ko će bolji da dođe da igra 5-10 min po utakmici". Nema problema, dovedite prvog centra koji će igrati 20-25 min, a Kuzmić da mu bude zamena. Mitrović u taktičkim kombinacijama u zavisnosti ko je s druge strane.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Losmi17 said:

Nauka o malim faulovima, cetvrtkom/petkom samo na SK.

I nauka o tome kako biti stručni konsultant za prenose EL a ne poznavati pravila.

Izneverovao sam pre par kola kad su analizirali neku situaciju rekao, citiram: "Ne znam pravila", pa nastavio još par minuta da analizira :classic_laugh:

Ali navikli smo u Srbiji da su na pozicijama ljudi koji nisu stručni za posao kojim se bave, pa što bi jedan Kuzmanović bio izuzetak. 

Edited by dulematic
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, svarozicslo said:

Upravo je to glavni problem. Reče neko pre neki dan "ko će bolji da dođe da igra 5-10 min po utakmici". Nema problema, dovedite prvog centra koji će igrati 20-25 min, a Kuzmić da mu bude zamena. Mitrović u taktičkim kombinacijama u zavisnosti ko je s druge strane.

slozio bih se sa ovim

pise se sad ovde nije tolika frka ako je 3. centar bivsi igrac

ok, nije

problem je sto mi nemamo prvu opciju, imamo dve druge i jednu trecu

do sad je to ferceralo relativno ok, zato sto su i kuz i luka odigrali preko ocekivanja

ali bilo je i tekmi gde je zbog, kao sto sam ranije vec pisao, najneatleticnije centarske linije u novijoj istoriji EL, debelo skripalo u skoku

 

enivej, sad je gotovo

radonja ide sa tim da luka i kuz mogu konstantno da igraju na ovom nivou ili bolje, i da ce cirbes moci da ih odmori u manje zahtevnim tekmama

posteno, njegova odluka, njegova i odgovornost za rezultate

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, NikadProtivKaline said:

slozio bih se sa ovim

pise se sad ovde nije tolika frka ako je 3. centar bivsi igrac

ok, nije

problem je sto mi nemamo prvu opciju, imamo dve druge i jednu trecu

do sad je to ferceralo relativno ok, zato sto su i kuz i luka odigrali preko ocekivanja

ali bilo je i tekmi gde je zbog, kao sto sam ranije vec pisao, najneatleticnije centarske linije u novijoj istoriji EL, debelo skripalo u skoku

 

enivej, sad je gotovo

radonja ide sa tim da luka i kuz mogu konstantno da igraju na ovom nivou ili bolje, i da ce cirbes moci da ih odmori u manje zahtevnim tekmama

posteno, njegova odluka, njegova i odgovornost za rezultate

Meni se već javlja (u stvari, od kad je došao ubeđen sam u takav ishod) da će u duelu protiv tima "najtrofejnijeg trenera" Kuzmić već na pola 2. četvrtine imati tri lične... Cirbes zamena? Ha....

Link to comment
Share on other sites

Ove price sta cemo da radimo ako nam se povredi Kuzmic ili Luka nisu pesimisticne nego prelaze u morbidne. Neko je lepo napisao, ko je treci centar u ostalim EL ekipama, posebno nama pribliznog ranga? Imamo dva legit EL centra. Da, iako tako nije izgledalo pre starta sezone i Kuzmic i Luka igraju jako dobro i legitimni su EL centri u ovom trenutku. Ovde malo malo pa se provuce kako Luka dobro igra, ali se ocekuje neki pad i kako je ovo neki njegov medeni mesec. Pa momak igra od starta sezone na ovom nivou i nema nikakvih naznaka da ce doci do nekog pada. U nekim utakmicama ga nije bilo, ali ko nije imao takve meceve? I sam sam pisao protiv Cirbesa vise puta ove sezone, od momenta kada je igrao na pripremnim mecevima, ali ako ostane to nam je sto nam je. Cirbes ocigledno igra za male pare, Radonjic ga zna, igraci ga znaju, nekad udje, nekad ne udje, sustinski ne previse bitan za ishod sezone. Bobi - Cirbes, Cirbes - Stimac, Kuzmic - Bjelica. Sta bismo tada radili da se neko od njih povredio? Nikad nismo imali neke cetvorke koje ce da krpe na 5. Pa u 16/17 sezoni smo imali Luku i Simona na 4, kao da bi neko od njih mogao da zakrpi 5 da smo ostali na jednom centru. 

Imamo dobar roster, sirok roster, igramo dobar basket. Sad bih vec voleo da Radonjic izadje i kaze ne dovodimo nikog do kraja sezone pomirite se sa tim. Ova konstantna opterecenost nekim pojacanjima i tudjim igracima pocinje da smara i nema joj kraja. Da sutra dovedemo neku dobru peticu i plasiramo se u playoff krenula bi prica eh da smo imali nekog sutera umesto Hollinsa bio bi F4, i tako u beskonacnost.

  • Like 20
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dulematic said:

I nauka o tome kako biti stručni konsultant za prenose EL a ne poznavati pravila.

Izneverovao sam pre par kola kad su analizirali neku situaciju rekao, citiram: "Ne znam pravila", pa nastavio još par minuta da analizira :classic_laugh:

Ali navikli smo u Srbiji da su na pozicijama ljudi koji nisu stručni za posao kojim se bave, pa što bi jedan Kuzmanović bio izuzetak. 

 

Da, to je bilo cini mi se protiv Barselone kod one situacije kad je protivnickom igracu sviran faul u napadu nakon šuta koji nije pogodio obruč pa su gledanjem snimka utvrdili da je isteklo vreme. A on je bio uporan sa zašto tj kako su onda prekinuli Zvezi kontru ako ne moze da bude faul zbog isteka vremena. Čak i kada je neki sudija poslao objašnjenje Kovačiću on je nastavio sa svojom teorijom

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Šta znače te "taktičke zamisli" konkretno u minutaži igrača koji ovu sezonu igra iznad svih očekivanja i ima prosečno 20min po EL tekmi? 

Kojom bi to ulogom bio zadovoljan i sam Mitrović? Treći centar? Bekap 4? Mešano? 

Meni više liči na igricu takva kombinacija nego 1% šanse da se desi i u teoriji. 

Da je trebalo dovesti igrača br. 1 na mestu centra. Kao što se pričalo da je "plan" otkad nas je Noko odjavio. To što Kuzmić i Mitrović igraju odlično trenutno, ne znači da se neće izduvati ko balon. A nije da ne pokazuju znake ka tome.

Link to comment
Share on other sites

 

 

8 minutes ago, svarozicslo said:

Meni se već javlja (u stvari, od kad je došao ubeđen sam u takav ishod) da će u duelu protiv tima "najtrofejnijeg trenera" Kuzmić već na pola 2. četvrtine imati tri lične... Cirbes zamena? Ha....

 

 

Edited by Wingwalker
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ok, neka bude da je tacna teza da su Luka i Kuz legit EL centri i da iako nismo planirali da oni budu centri, ispostavilo se da moze tako da prodje.

Zasto onda nije preusmeren novac na dovodienje kvalitetnog kombo strelca koji je nesto skuplji od Markovica (Erik Grin tip)?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, svarozicslo said:

Da je trebalo dovesti igrača br. 1 na mestu centra. Kao što se pričalo da je "plan" otkad nas je Noko odjavio. To što Kuzmić i Mitrović igraju odlično trenutno, ne znači da se neće izduvati ko balon. A nije da ne pokazuju znake ka tome.

Kuzmicev indeks u poslednjih 5 utakmica - 10, 12, 10, 8 i 17.
Luka - 9, 19, 11, 16 i 5.

Strasan pad, ne znam dokle cemo moci ovako.

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Kuzmicev indeks u poslednjih 5 utakmica - 10, 12, 10, 8 i 17.
Luka - 9, 19, 11, 16 i 5.

Strasan pad, ne znam dokle cemo moci ovako.

Medalja uvek ima dve strane. U tom smislu, u pravu si što si napisao u prethodnom postu i ovom. Na stranu indexi, meni se čini da su delovali nemoćno ponekad. I u skoku defanzivno i Mitrović u napadu. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, svarozicslo said:

Medalja uvek ima dve strane. U tom smislu, u pravu si što si napisao u prethodnom postu i ovom. Na stranu indexi, meni se čini da su delovali nemoćno ponekad. I u skoku defanzivno i Mitrović u napadu. 

A koja je to druga strana? Indeksi nisu savrsen nacin da se prikaze necija igra, ali nekako mi je to najbrzi i najlaksi pokazatelj da oni nisu pali u igri. Obojici je prosecan indeks 11 ove sezone, a u poslednjih 5 utakmica je preko toga. Pritom je Kuzmic igrac ciji je uticaj na terenu uvek veci nego indeks, a to se moze reci i za Luku.

Jesu delovali nemocno ponekad, ali kazem ko nema losu utakmicu u EL? Kod nas jedino za Kalinica pred svaki mec mozes da garantujes da ce biti na odredjenom nivou. 

Ako cemo da pricamo o skoku protiv Bayerna, Kuzmic i Luka nikako ne mogu da budu jedini krivci za to. Ako ti Weiler Babb uhvati 4 puta loptu pod samim kosem znaci da je neko drugi zakazao.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Auh, ajmo jos jednu rundu.

 

1 hour ago, mmajstor said:

Evo citaj sta sve Losmi trabunja.

Djavolak je... specifican (da se tako Radonjisticki izrazim). 🙂 Ja ne zastupam neke njegove stavove. 

 

1 hour ago, mmajstor said:

Nisu sva mesta sponzorska, a pisemo o onima koja jesu i o tome da li se clanstvo uslovljava sponzorstvom sto je teza koju je on pokrenuo ili se ne uslovljava. Moje stanoviste je da to ne sme biti uslov niti je bilo kakva prednost vec kriterijum mora iskljucivo biti iskustvo/kompetentnost. 

 

B1: ok ovo smo izgleda resili konacno. 

B2: ja ti kazem da ne, imas clanove UO koji su tu jer su bili aktivni u Skupstini, vec su se dokazali kao neko ko voli i radi za Zvezdu, jer su bivsi kosarkasi, jer su jednostavno ljudi koji mogu da pomognu klubu na neki nacin koji nije finansijski, itd... 

 

2 hours ago, mmajstor said:

Za ovo sluze revizori.

Iz stolice upravnog odbora ne mozes biti siguran na sta se trose pare jer imas uvid u izvestaje od istih onih kojima si dao pare.

Obe recenice su gotovo 100% netacne. UO je taj koji itekako ima uvid u finansije, ne treba im revizor. Revizor je potreban nekoj trecoj strani a ne klubu ili ljudima iz kluba (osim kad se menjaju organi a klubu pa prethodnici nisu bas ostavili za sobom ciste papire).  

 

2 hours ago, mmajstor said:

A i sta ima da te kao sponzora to toliko specijalno interesuje. Odabrao si brend iz nekog razloga i dao im lovu da te promovisu. Ako se ime tvog brenda pojavljuje na konferencijama, reklamama sponzoru nista vise ti ne treba. Ako klub napravi nezadovoljavajuc sportski rezultat na kraju uskratices im dalje sponzorstvo i odabrati drugog. 

Zato sto: 1) hoces da budes siguran da se pare koriste na korektan nacin (prevashodno da nisu neke zloupotrebe) 2) zato sto hoces da iskoristis priliku/prisustvo da dobijes dodatne benefite od promocije 3) zato sto zelis i svojom strucnoscu u oblasti u kojoj tvoja firma deluje da dodatno pomognes klubu. 

Ne znam kako to ne kapiras. 

 

2 hours ago, mmajstor said:

I trece, clanovi UO se biraju na 4 ili 5 godina a sponzorski ugovori se cesto menjaju na godisnjem nivou. Ako bi svake godine menjao clanove UO kako da oni donesu ijednu stratesku odluku ako su tu samo kratkorocno? 

Zato sto (izgleda da ipak nismo resili onu prvu boldovanu temu) nemas 23 sponzora u UO koji se menjaju svake godine.

Niti ces ikada imati 23 clana koji su dosli tek tako kao Sponzori, jer 1+6 njih cine Predsednik i Predsednistvo klub (oni imaju mandat od 5 godina). Uz to clanovi UO imaju mandat od godinu dana, sto znaci da se redovno mogu menjati tada ali i produziti, prakticno znaci da u tih godinu dana moraju da opravdaju ukazano poverenje. 

 

 

2 hours ago, mmajstor said:

Ma nije mmajstor nigde zastao nego je samo u toj materiji.

Daleko si ti od materije... da ti lepo procitas statut kluba, nije nauka, pa onda da diskutujemo. Procitaj usput i status KKP (definisu max 19 clanova UO). Ovako ne vredi. Jednostavno ne znas o cemu pricas a hoces da pricas o tome. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Del Piero said:

A koja je to druga strana? Indeksi nisu savrsen nacin da se prikaze necija igra, ali nekako mi je to najbrzi i najlaksi pokazatelj da oni nisu pali u igri. Obojici je prosecan indeks 11 ove sezone, a u poslednjih 5 utakmica je preko toga. Pritom je Kuzmic igrac ciji je uticaj na terenu uvek veci nego indeks, a to se moze reci i za Luku.

Jesu delovali nemocno ponekad, ali kazem ko nema losu utakmicu u EL? Kod nas jedino za Kalinica pred svaki mec mozes da garantujes da ce biti na odredjenom nivou. 

Ako cemo da pricamo o skoku protiv Bayerna, Kuzmic i Luka nikako ne mogu da budu jedini krivci za to. Ako ti Weiler Babb uhvati 4 puta loptu pod samim kosem znaci da je neko drugi zakazao.

Ne radi se o tome da neko odigra lošu utakmicu. I najboljima se to dešava. Nego da oni igraju iznad očekivanja, a to kad se "ne vide" jeste ono što se očekivalo. Ako se vrate na svoj "standard"? A treća opcija je ozbiljni  Nemac? Ja, a verujem i većina onih koji kritikuju eventualnu odluku da se ne dovede centar, polaze od sledećeg: igrač koji je planiran za prvog centra je otišao, doveden je Cirbes da se premosti, a pošto 2. i 3. opcija igraju iznad očekivanog, e ne treba nam niko... Neozbiljno. "Uštedećemo"... Kao da neko zaista sve te igrače plaća svojom ušteđevinom.

 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Ridji said:

To bi bilo ono samo da menjamo kolko da menjamo. Tako je i Rit mnogo više ličio na ozbiljnu opciju od Izundua pa smo videli gde se nalazi kad dodje ozbiljna košarka 

Losa paralela.Pre svega jer  Rit ne igra EL jer izgleda ne moze da isprati takticka desavanja na terenu ,van toga igracki kvaliteti su mu dobri.Ovo pokazuju vrlo dobre parije u Aus ligi koja mu vise odgovara po stilu a ima kvaliteta.

Ako si zakljucio da Izundu ima istih problema onda ok,u suprotnom Rit nije nikakav pokazatelj.

Takodje covek koji je prvi pomenuo Izunda je rekao da je "dobra" opcija u konkurenciji on,Majk ili niko.Sto je donekle legitimno.

Budemo li do 17h bez objave centra makar to bio i Cirbes treba zuriti u Zeleznik i po tog Izunda.To je poenta,ne da bi on bio game changer.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, svarozicslo said:

Ne radi se o tome da neko odigra lošu utakmicu. I najboljima se to dešava. Nego da oni igraju iznad očekivanja, a to kad se "ne vide" jeste ono što se očekivalo. Ako se vrate na svoj "standard"? A treća opcija je ozbiljni  Nemac? Ja, a verujem i većina onih koji kritikuju eventualnu odluku da se ne dovede centar, polaze od sledećeg: igrač koji je planiran za prvog centra je otišao, doveden je Cirbes da se premosti, a pošto 2. i 3. opcija igraju iznad očekivanog, e ne treba nam niko... Neozbiljno. "Uštedećemo"... Kao da neko zaista sve te igrače plaća svojom ušteđevinom.

 

Ja upravo o tome govorim, narocito kada pricamo o Luki. Ocekuje se neki njegov pad, ali ga nema. Tvoja i moja ocekivanja nisu ista na primer. Kada neko igra 3 meseca na jedan nacin, za mene onda to nije iznad ocekivanja nego standard. Kuzmic i Luka su se u mojoj glavi ustalili kao jedan pristojan centarski par za nase uslove i kad odigraju dobro to mi vise nije iznenadjenje. Da, bice mucno kada se obojici poklopi los mec, ali mucno je i kada ne mozemo da pogodimo sut za tri poena, pa zivimo nekako sa tim.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...