Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

On 11/27/2021 at 8:56 AM, Chaos Is Me said:

Gde su oni koji su tvrdili da Dobrić može isto što i Loyd samo da dobije više lopti? Možda jedna od najgorih procena od kada sam ja na forumu. 

 

Sinoć je sve bilo baš užasno i suprotno onome na šta su nas Radonjićevi timovi navikli. Nadam se da je ovako nizak nivo energije samo ružan izuzetak. 

Evo da se javim, ja sam jedan od tih. Ali, prvo jedna bitna ispravka. Pisao sam da bi Dobić mogao slilčno kao Loyd, a ne isto. A sada i jedno pojašnjenje. U jednom od prethodnih postova sam detaljnije pisao o USG% Loyda iz prošle i Dobrića iz ove sezone, gde je Loyd na kraju godine imao USG oko 33%, a Dobrić ove varira između 20 i 25. Dakle, taj glavni uslov nije još uvek ispoštovan (niti će), pa je poređenje ostalo nedefinisano. A samim tim i zaključci koji ljudi donose. Npr. uzima se utakmica protiv Uniksa kao dokaz nemanja pojma od strane Dobrića, a čovek na utakmici imao šut iz igre 50%, uz uzetih 10 šuteva. Poređenja radi, Loyd je prošle sezone imao 50% iz igre na samo 11 od 34 utakmice u EL, a na čak 32 od 34 utakmice je uzeo 10 ili više šuteva (ne računajući onu protiv Efesa kada je igrao samo 10 minuta). Bilo je utakmica gde je uzimao i po 15 šuteva samo za 2. Kada će se to dozvoliti Dobriću? Nikada. Dalje, bila je gomila utakmica sa Loydovim katastrofalnim šutem za 3 (dva puta 1/9, dva puta 1/7, pa jednom 1/6, nekoliko puta 1/5, isto tako 0/5 ili 0/4...) Ali, nema veze jer shooters shoot.

 

Da li sve ovo abolira Ognjena od evidentno lošije šuterske forme nego što je očekivano? Pa naravno da ne. On mora pre svega da popravi užasnih 23% za 3 i već će tada njegove partije biti posmatrane drugačijim očima.

 

Da, skratim, očigledno da Dobrić nema ulogu koju je prošle godine imao Loyd, pa se ne mogu ni porediti na način na koji sam ja napisao prošle godine. No, ako ljude zabavlja da provlače to i dalje, nemam ništa protiv.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pavijan2 said:

Približi ga malo nama neobaveštenima.

 

Ima finu pracku, atletican, brz, skocan.. Trebao bi da bude sve ono sto smo mislili da Dobric moze da radi ove godine, tako ta 2-3 swing pozicija. Neko bi rekao da bi pretrpali igrace na tim pozicija, a meni se cini samo da bi ravnomjernije/kvalitetnije raspodjelili uloge.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Princeton said:

Drugari, sta mislite o Thomas Brodric? Kako bi se uklopio u nas roster, da li se vrijedi cimati oko njega?

 

Trenutno se ne vredi cimati jer je na two way ugovoru sa Seltiksima. Cenim da će se možda još sezonu-dve preko G-League boriti za mesto u NBA, pa tek ako ne uspe krenuti put Evrope. Inače je izuzetno interesantan igrač i prototip beka kakve Radonjić voli - odličan sajz i atleticizam, igra u oba smera, ima fin šut i nešto malo plejmejkinga.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Kad ga gledam kako je građen i kako se kreće/trči, kao da bi iskopirao Hollinsa 😄

 

Mada to samo bez lopte. Sa loptom je druga priča

 

U pravu si, imaju dosta slicnosti, mada mi se cini da je u svakom segmentu Brodric za nijansu bolji, a 5-6god. mladji. Kad bi ga uzeli na 2-3god. bio bi bas dobar ubod.

 

Cini mi se da nema u Celtics-ima buducnost, samo bezveze statira u kukurizima. Sad je u naponu snage, zeljan dokazivanja.. EL bi bila pun pogodak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Princeton said:

 

U pravu si, imaju dosta slicnosti, mada mi se cini da je u svakom segmentu Brodric za nijansu bolji, a 5-6god. mladji. Kad bi ga uzeli na 2-3god. bio bi bas dobar ubod.

 

Cini mi se da nema u Celtics-ima buducnost, samo bezveze statira u kukurizima. Sad je u naponu snage, zeljan dokazivanja.. EL bi bila pun pogodak.

 

Mogao bi @Devil In My Pants da ti posalje Radonjin mejl na pm, pa da mu posaljes skrining izvestaj i hajlajtse.

 

Ako nema love za njega, predlazem da se ovima smanje subvencije za stocni fond jer ionako u radnjama mozemo da nadjemo samo nekvalitetno a skupo uvozno meso. Taj deo nek Radonja forvarduje Covicu. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mmajstor said:

 

Mogao bi @Devil In My Pants da ti posalje Radonjin mejl na pm, pa da mu posaljes skrining izvestaj i hajlajtse.

 

Ako nema love za njega, predlazem da se ovima smanje subvencije za stocni fond jer ionako u radnjama mozemo da nadjemo samo nekvalitetno a skupo uvozno meso. Taj deo nek Radonja forvarduje Covicu. 

Radonja koristi golube pismonose.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, uini said:

 

ne, nego da li misli da su svi klubovi & treneri ista govna i da samo treba da zažmuri i izabere klub ili ipak razmišlja šta bi bilo najbolje za njegovu karijeru.

Ne ipak ga boli ona stvar ko je na vlasti u zemlji u koju ide, ali pošto je čuo da ovde vlast deli sendviče to mu je plus za Srbiju, a pošto mama Vesna sprema sarme mi smo u prednosti u odnosu na Partizan.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ne ipak ga boli ona stvar ko je na vlasti u zemlji u koju ide, ali pošto je čuo da ovde vlast deli sendviče to mu je plus za Srbiju, a pošto mama Vesna sprema sarme mi smo u prednosti u odnosu na Partizan.

 

au i ovo si uspeo da omašiš u razumevanju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Volter said:

Matori krenuo na njega a ovaj sa sve motkom u rikverc. Odvalio bi ga matori jedan na jedan, mada ovaj bez motke ne bi se ni tukao. Svaka čast liku koji je frljio flašu, ima izlgeda iskustva.

Nas novi bek-šuter?

8 hours ago, Princeton said:

Drugari, sta mislite o Thomas Brodric? Kako bi se uklopio u nas roster, da li se vrijedi cimati oko njega?

Kakav off-topic ovo što pitaš...

Link to comment
Share on other sites

Lepo je neko ovde napisao da mi možemo do pobede u EL samo ako smo na 100% energetski i mentalno, a da protivnik ima nešto slabiji meč. Svaka ekipa koja izađe protiv nas spremna da "se bije" na kraju i pobedi. Na žalost, jedino što je protivniku potrebno je da matchuje naš intenzitet kojim igramo, a onda će suvi kvalitet odneti prevagu na njihovu stranu. Opet na žalost, mislim da je većina, ako ne i sve, ekipa to provalila, pa ako su u stanju da fizički budu pri svom maksimumu, neka posebna taktika i skauting maltene nisu ni potrebni.

 

Drugim rečima, ne zavisi ništa od naše igre, već od stanja protivnika i spleta okolnosti. Svaku treću dobijamo, verovatno će se taj trend nastaviti do kraja sezone.

 

Što se rostera tiče, posle jednog lepog perioda kada su nam Kuz i Luka držali reket defanzivno, a ubacivali i u napadu, polako se vraćamo u realnost. Povreda Mitrovića i energetski pad Kuza su vratili promaju u naš reket. Pokušaji sa Cirbesom ne rešavaju glavni problem, samo malo maskiraju stvari kada ubaci neke poene iz reketa. Bio sam suzdržan u reakcijama na potpis Pefija, ali kako vreme prolazi, tako sve više smatram da bi zaista umesto njega bolje legao neki kombo šuter. Neka inicijalna ideja koju sam primetio posle dovođenja Markovića je da će Džoni na 2, ali od toga nema ništa, bar ne kao sistemsko rešenje, više kao situaciono. A to stvarno ne kapiram.

 

Čeka se povratak Whitea, ali se plašim prevelikih (ciganskih) nadanja u njegov comeback. Neka je i u onoj formi pre povrede (a verovatno nije), opet će trebati neko vreme da se poslože kockice, gde će najviše da trpi odbrana, jer se najduže i uigrava. Ako Aaron bude ubacivao 15-20 po meču, kompenzovaće dosta toga, ali koliko je to realno je posebna priča. Sa druge strane, White je doveden kao najveće pojačanje na poziciji stranca, svakako ima kvalitete koje Radonjić ceni, pa se možda i pokaže da je on ta karika koja nedostaje za konstantnije igre u EL.

 

Ne znam šta je sa Lazarevićem, da li je u pitanju neka povreda ili ne, ali dečko se mora vratiti u rotaciju jer je njgov boravak na terenu imao i smisao i svrhu.

 

Čak i da uopšte ne promenimo roster do kraja sezone, ne sumnjam da ćemo na proleće biti mašina u ABA (samo da nas zaobiđu ozbiljnije povrede). A EL... Ko još o tome razmišlja, zna se šta je od 2011. prioritet.

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ali Zirbes, baš legendaran potpis. I to nakon teške povrede Vajta, kad nam je baš očajnički trebao dobar igrač unutra.

 

Pefi ovakav kakav je, samo će nam štetu napraviti jer će smanjiti minutažu Nejta i Dzonija.

 

Opet ta provjerena imena, umjesto da se rizikuje malo, kad smo već kratki sa parama.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kao što rekoh u petak, dovođenje Pefija će se ispostaviti kao epski promašaj. On je bukvalno sve ono što nam nije trebalo. A trebao nam je igrač sa šutem i prodorom, tj sa poenima u rukama. 

Pefi šut nikada nije ni imao, a ulaz je izgleda ostavio na aerodromu u Bolonji.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Laki21 said:

Kao što rekoh u petak, dovođenje Pefija će se ispostaviti kao epski promašaj. On je bukvalno sve ono što nam nije trebalo. A trebao nam je igrač sa šutem i prodorom, tj sa poenima u rukama. 

Pefi šut nikada nije ni imao, a ulaz je izgleda ostavio na aerodromu u Bolonji.

Njegov ulaz je ostao u Podmoskovlju ili u St. Petersburgu.

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Sector said:

Ali Zirbes, baš legendaran potpis. I to nakon teške povrede Vajta, kad nam je baš očajnički trebao dobar igrač unutra.

 

Pefi ovakav kakav je, samo će nam štetu napraviti jer će smanjiti minutažu Nejta i Dzonija.

 

Opet ta provjerena imena, umjesto da se rizikuje malo, kad smo već kratki sa parama.

Ogresili se o Stimeta...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Sector said:

Ali Zirbes, baš legendaran potpis. I to nakon teške povrede Vajta, kad nam je baš očajnički trebao dobar igrač unutra.

 

Pefi ovakav kakav je, samo će nam štetu napraviti jer će smanjiti minutažu Nejta i Dzonija.

 

Opet ta provjerena imena, umjesto da se rizikuje malo, kad smo već kratki sa parama.

Na nasu zalost nisi u pravu za Markovica.Kako Ivanovicu legne protivnik tako igra,ili 0 poena ili 15.Na jaku odbranu i fokus na njemu on ne moze da pravi prednost u EL s druge strane zna da ga natrpa Spisu iz Uniksa,pravi faulove za bacanja sa do tad nula ekipnih.Znaci to u nasoj ekipi radi samo mozda Cirbes.Radonja dislike.

Za Markovica nisam uveren da moze mnogo bolje,problem je sto njegove asistencije za sut niko ne iskoristi a igru sa centrima nije ispostavio i ne znam da li ce.Maik mozda ima najbolju saradnju sa njim znaci kompatabilnost i razumevanja moze biti problem.Uveren sam da ce sa Vajtom lepo saradjivati.

S druge strane Radonjic mu defanzivno i vise nego veruje,ubacuje ga da cuva Hezonju koji je u seriji,da podsetim da je Hezonja igrac od 203 koji istrcava iz blokova a Markovic plej.

 

 

Da li je je dobar pa nije,da li ce biti promasaj,videcemo,zavisi i od drugih a da li on krade neke minute raspolozenom Ivanovicu nikako.Pa Dejan prvi ne bi zakinuo Ivanovica i on prvi vidi nase porodjajne muke u napadu.

Nejt je pao nakon povrede,nesto mrljavi tako da eto ni njemu ne "uzima " minute.Jednostavno su svi uslovno receno losi.

 

Evo igramo protiv Zenita koji nema neke defanzivce koji pritiskaju bekove ko sto je Lorenco, doduse Lojd je dobar ali za Bilija znamo.Tu moze da se ukombinuje za sada ne bas vidjena kombinacija sa dva ballhandlera ili pleja,nek igra Ivanovic na 2 sa Markovicem, na papiru i kreacija i egzekucija.Ivanovic sigurno nece promasivati otvorene pogleda kao Dobric i Holins ali avaj kad ce ih Radonja forsirati da bi jurili Bilija  pre ove pomenute kombinacije .

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Može Pefi bolje ali pitanje u kojoj mjeri. On je igrač koji baš zavisi od fizičke spreme. Nije ni u Virtusu bio sjajan.

 

Što se tiče Ivanovića, on u EL za sad ima 10 ppg, 4apg, 45% za 2 i 35% za 3. Za Pefija je ovaj učunak trenutno vlažni san. Prestrogo je reći da su svi loši, jesu bili protiv Uniksa ali generalno mi dobijamo sasvim dovoljno sa pozicije PG.

 

Ni jedna ekipa ne igra sa 3 igrača koja ravnopravno konkurišu na istoj poziciji. Računao sam da će Dzoni na 2, pa bi onda dovođenje Pefija možda imalo nekog smisla. Ako ostane ovako, ispada da je on doveden samo jer je domaći igrač bez nekog plana a sumnjam da igra za bakšiš kao Zirbes.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...