Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

23 minutes ago, mmajstor said:

 

Do ove utakmice su imali samo dve pobede vise od nas i mec u kojem su dali 41 poen ukupno. I Alba je u Beogradu izgledala kao da su Lejkersi....bice da ima nesto i do nas. Ako jedna od najboljih odbrana u EL kod kuce primi sto poena onda je jasno da smo u kanalu. Od ove zadnje 3 utakmice minimum jedna je trebalo biti dobijena a svi smo prizeljkivali dve. Umesto toga 3 poraza i povreda najboljeg igraca koji je vec bio rovit. 

To je bilo na početku sezone. Tim koji u poslednjih 7 utakmica Evrolige ima 6 pobeda dovoljno govori o njegovom kvalitetu, tako da nije kiks naš poraz. Naš kiks je loše selektirana ekipa koja za svaku pobedu u Evroligi se mora iskilaviti. Tempo koji smo nametnuli i koji nam jedini pomaže da pobedimo nekog evroligaša, ne možemo izdržati. U poslednje tri utakmice u Evroligi delujemo izmrcvareno, pogubljeno, igra nam je šišmišovska. Jedno od rešenja je da se izvrne državni džep i dovedu dva igrača koja svi priželjkujemo.

Edited by Volter
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Volter said:

To je bilo na početku sezone. Tim koji u poslednjih 7 utakmica Evrolige ima 6 pobeda dovoljno govori o njegovom kvalitetu, tako da nije kiks naš poraz. Naš kiks je loše selektirana ekipa koja za svaku pobedu u Evroligi se mora iskilaviti. Tempo koji smo nametnuli i koji nam jedini pomaže da pobedimo nekog evroligaša, ne možemo izdržati. U poslednje tri utakmice u Evroligi delujemo izmrcvareno, pogubljeno, igra nam je šišmišovska. Jedno od rešenja je da se izvrne državni džep i dovedu dva igrača koja svi priželjkujemo.

+ se rastati sa nekim domacim vecnim "zvezdama"..Lazic bi dobio otkaz u Gisenu za mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Volter said:

To je bilo na početku sezone. Tim koji u poslednjih 7 utakmica Evrolige ima 6 pobeda dovoljno govori o njegovom kvalitetu, tako da nije kiks naš poraz. Naš kiks je loše selektirana ekipa koja za svaku pobedu u Evroligi se mora iskilaviti. TTempo koji smo nametnuli i koji nam jedini pomaže da pobedimo nekog evroligaša, ne možemo izdržati. U poslednje tri utakmice u Evroligi delujemo izmrcvareno, pogubljeno, igra nam je šišmišovska. Jedno od rešenja je da se izvrne državni džep i dovedu dva igrača koja svi priželjkujemo.

 

Dal je lose selektirana ili ne, mozemo reci tek nakon nekog rezultata. A s obzirom da gubimo utakmice kod kuce vise nego sto dobijamo na strani mozemo da se slozimo da je mogla biti bolje selektirana...mada ima malo i do samog vodjenja. Zasto sada ne igramo sa 2 plejmejkera i zasto se ovoliko gura Kalinic u minutima koji nisu toliko bitni? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

+ se rastati sa nekim domacim vecnim "zvezdama"..Lazic bi dobio otkaz u Gisenu za mesec dana.

Od Lazića i ima neke vajde, ali od Simonovića nikakve. I Davidovac je očajan, budemo li doveli nove igrače ne bih se izenadio i da izvisi i bude na tribinama. Mmajstor, ne znam zašto još uvek ne igramo sa dva pleja, ni meni nije jasno šta trenutno Radonja pokušava.  Ne verujem da je ideja da Ivanović bude treći plej.

Link to comment
Share on other sites

Pa nas nitko nije tako odlučio od košarke u BG kao Unix. Pisao sam na liveu da pamtim samo teške poraze od Efesa kad su nas razbili sa osmoricom i čini mi se lani Milana. Možda sam nenamerno zaboravio na nekoga. Možda je ovaj Unix i krenuo lose u sezonu ali trenutno izgledaju kao NBA ekipa u poređenju sa nama. Jedino što mene smeta u svemu tome jest činjenica da oni su igrali sa samo jednim Rusom. Da se mene pita a ne pita me se, ja bi i u EL ograničio broj stranih igrača.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Gde su oni koji su tvrdili da Dobrić može isto što i Loyd samo da dobije više lopti? Možda jedna od najgorih procena od kada sam ja na forumu. 

 

Sinoć je sve bilo baš užasno i suprotno onome na šta su nas Radonjićevi timovi navikli. Nadam se da je ovako nizak nivo energije samo ružan izuzetak. 

To je onaj championship hangover efekat, dje neko kao Dobric odigra ABA finalnu seriju iznad svih ocekivanja i narativ se promjeni kao da je on to vazda bio no mu nije data sansa, isto i u obrnutom slucaju kad neko odigra ispod ocekivanja pa se pise da je cudo kako zivi uopste od kosarke. Ovo sinoc je bilo losije nego kako inace izgledate kuci ali djeluje da ce se stvari popraviti uskoro kad se vrati White i nekim igracima se malo limitira minutaza da ne pocrkaju do Nove godine i sacuvaju se malo.

1 hour ago, Ridji said:


Kad bi ovom Uniksu skinuo zelene dresove i dao neke bele, gde na ledjima piše Madrid, ne bi bas video neku razliku. Jer ova košarka koju furaju Perasovic i momci je kalibra Reala, Barselone, CSKA…

 

Moram priznati da je i mene malo zateklo da je Unics ovako dobar defanzivno al je ovo elitno drustvo sa tim sto ovi nemaju bas tako kvalitetne igrace kao neki od ostalih ekipa.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je najveca greska sto na pocetku utakmice igramo akcije za Dobrica gde on pripaljuje prve 3-4 lopte i to budu promasaji. Jednistavno Hollins mora da startuje mesto njega i to je veci problem nego start Davidovca. Ako se vec oslanjamo na odbranu ne smemo u prvoj cetvrtini da primamo po 20 poena a to s desava otkad  je Dobric starter. Da on moze u napadu pa da budem tipa 20-17 i mozemo da dajemo gas u drugoj posle al ne, uvek jurimo zaostatak posle prve cetvrtine i to je psiholoski tesko jer ispromasujemo dosta.  Ako hoce energiju i odbranu mora pocinjati ovo 

 

Ivanovic 

Hollins 

Lazic

Kalinic 

Kuzmic

 

Kad se vrati Vajt samo zameniti Kalinica i Lazica i to je to.  Ili tipa Volter na pleju pa da Dzoni udje kasnije sa Pefijem gde bi Dzoni bio izraziti skorer i tu bi mogli da vrtimo pik sa Mitrovicem jer bi imali 2 ballhandlera.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, propolis said:

Ali na forumu i dalje ista priča, posle poraza podeliti otkaze polovini ekipe,a posle pobede još centar i evo nas top 8. Da ne kažem pali se mašina 🤣🤣🤣

 

 

To je moglo tako do pre par kola.

Sad jedna pobeda ne znaci nista.

Samo pobede u nizu resavaju situaciju, a to se nece desiti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Gde su oni koji su tvrdili da Dobrić može isto što i Loyd samo da dobije više lopti? Možda jedna od najgorih procena od kada sam ja na forumu. 

 

Sinoć je sve bilo baš užasno i suprotno onome na šta su nas Radonjićevi timovi navikli. Nadam se da je ovako nizak nivo energije samo ružan izuzetak. 

Ove godine i oni koji ga nisu simpatisali mogu da uvide kakva je igracina Lojd. Ove sezone bi nam znacio jos vise nego prosle, koliko god cudno zvucalo. Manje bi forsirao i uzimao neke nerezonske suteve koje je prosle godine morao kada mu se tutne lopta iz ocaja. Da ne pricamo da sa odbranom nije na Vi i da bi se bez problema uklopio u sistem i pruzao odlicne partije

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, propolis said:

Uniks nas je taktički razvalio i u odbrani i u napadu. Ne bih ja krivio igrače toliko koliko stručni štab koji kao da nije gledao Uniks i pripremio ekipu na to šta ih čeka u napadu,a šta u odbrani.

Hvala kurcu da neko to kaže.

Dakle Uniks je ekipa puna vrhunskih šutera , ja Hezonju npr.obožavam da gledam, koja je zahvaljujući dobrom rasporedu i par pobeda nakupila samopouzdanje. Perasović nije vrhunski trener, ali se smuca po EL godinama i sasvim je dobar i dovoljno iskusan. Dakle nikako nisu ekipa za potcenjivanje.

 

Ja sam mislio da možemo da ih dobijemo ili bar da odigramo egal na bazi PO serije protiv budućnosti koju je Radonjić dobro osmislio i taktike koju je dobro postavio.

Očekivao sam sličan pristup da nas Džekiri napuni poput Rida u toj seriji, ali da zaustavimo sve spolja.

 

Desilo se da smo igrali previše agresivno na spoljnu liniju što inače ima smisla , ali protiv Uniksa je samoubistvo jer imaju 3-4 vrhunska šutera . U tako agresivnoj igri lako se probija prva linija i kad lopta kruži ovi šuteri ostaju sami i tu nema pomoći.

 

Dakle Uniks ispaljuje po 30-35 trojki, ubacuje 10-15 i ti radiš jedinu stvar koju ne smeš da radiš . Bukvalno je trebalo da branimo perimetar i ne dozvoljavamo šut za tri po cenu prodora , da ne pomažemo sa centra nek Džekiri da 20 i Kuzmanović ™ da seckamo igru, bar spolja imamo krljača koji mogu da prave faulove.

 

 

Edited by Milos 3.14
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nismo najbolje odigrali, ali to ovako izgleda kada protivnik u EL prikaze sav svoj kvalitet i odigra maksimalno ozbiljno od pocetka do kraja.

 

Mi jednostavno nemamo cime da pariramo mocnijim EL ekipama osim ekstremne borbenosti i jake odbrane, ali i tada se mozemo nadati samo nekoj pobedi u neizvesnoj zavrsnici - kao sto ih je bilo dosta u onom ranijem sistemu.

 

Zato sam i pisao da se ne treba zavaravati da smo mocni i silni jer smo otresli PAO sa 30 razlike - taj mec nikako nije predstavljao realnost, niti smo mi nesto posebno dobro odigrali (a i kako, sa samo jednim plejmejkerom).

 

Pomalo zabrinjava da smo energetski pali bas kada nam se lomi sezona u EL - decembar ce nam, kao po obicaju, dati odgovor na pitanje da li ostajemo u trci za plasmanom u TOP 8 ili ne. Zato ocekujem maksimalno opustanje u ABA ligi i fokus ka EL, jer ako izgubimo jos jedan mec na svom terenu dolazimo u jako tesku situaciju, a sa jos dva poraza kod kuce mozemo polako da dizemo ruke.

 

Sve sto ocekujem je borba do samog kraja, pa kako nam se zalomi - vratice se i White i tada cemo konacno biti kompletni. Steta je da tada ostanemo bez velikih sansi za TOP 8.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, goldberg said:

Nismo najbolje odigrali, ali to ovako izgleda kada protivnik u EL prikaze sav svoj kvalitet i odigra maksimalno ozbiljno od pocetka do kraja.

 

Mi jednostavno nemamo cime da pariramo mocnijim EL ekipama osim ekstremne borbenosti i jake odbrane, ali i tada se mozemo nadati samo nekoj pobedi u neizvesnoj zavrsnici - kao sto ih je bilo dosta u onom ranijem sistemu.

 

Zato sam i pisao da se ne treba zavaravati da smo mocni i silni jer smo otresli PAO sa 30 razlike - taj mec nikako nije predstavljao realnost, niti smo mi nesto posebno dobro odigrali (a i kako, sa samo jednim plejmejkerom).

 

Pomalo zabrinjava da smo energetski pali bas kada nam se lomi sezona u EL - decembar ce nam, kao po obicaju, dati odgovor na pitanje da li ostajemo u trci za plasmanom u TOP 8 ili ne. Zato ocekujem maksimalno opustanje u ABA ligi i fokus ka EL, jer ako izgubimo jos jedan mec na svom terenu dolazimo u jako tesku situaciju, a sa jos dva poraza kod kuce mozemo polako da dizemo ruke.

 

Sve sto ocekujem je borba do samog kraja, pa kako nam se zalomi - vratice se i White i tada cemo konacno biti kompletni. Steta je da tada ostanemo bez velikih sansi za TOP 8.

Ne znam o cemu pricas i kakvoj borbi za top8.

Od sledeceg kola smo na 4-9, samo par ekipa u ligi nakon toga moze da se iscupa, a to su mnogo bolje ekipe od nas.

Ne treba ni da gledamo sledece kolo, mi smo nakon ovog poraza vec monti pajton lige.

Ovo je bio jako bitan mec da se odrzi kakav takav korak.

Sad sledi grcevita borba za top16 sa albom, zalgirisom paoom i baskonijom.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...