Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

40 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Zašto mi na roster nemamo nijednog mlađeg igrača? Ne mora to biti neki klinac, ali neki igrač od 20-21 godinu. Neko ko može da napreduje, neko ko bi sledeće sezone bio bolji igrač. Barem jedan igrač na rosteru, nije to puno. Mi smo postali penzionersko-rehabilitacioni klub. Stalno ista imena, povratnici i veterani. Daj malo svježine, batali više mamuzanje mrtvih konja.

 

images?q=tbn:ANd9GcTAbD15nRxnDTvWxOtsh3A

 

Edited by mmajstor
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

BTW, prvi puta sam večeras gledao uživo Stefana Markovića (kod nas). Preko prijemnika naših malih TV ekrana on ne deluje tako tragično, sav užas njegove tkz "igre" se vidi tek uživo.

 

Njegovo dovođenje je promašaj doslovno epskih razmera. Ispostaviće se kao najveći promašaj u istoriji kluba, gledaono kroz odnos cena/kvalitet.

 

Mekel, Šilb & co biće spominjani sa setom u odnosu na njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dugo nas neka ekipa nije razbila kao ovaj Uniks danas. Odlicna ekipa, mi smo bili bez energije, sem u drugoj, kad smo imali dobar period. Tu je propustena prilika da ostanemo u egalu ili cak povedemo, na +4 je bila ona kontra i izgubljena lopta. Sledeci napada Kalina gubi loptu i pravi treci faul. 

 

Drugo poluvreme je bilo cisto rutiniranje, Uniks je ozbiljan kandidat za top 8.

 

Oko posete, malo je i krivica kluba. Kraj je meseca, karte nisu jeftine. Propustena je prilika da se napravi paket karata sa utakmicama sa Asvelom, Partizanom i Uniksom sa cenom od 2000 ili 2500 i da se napuni hala i veceras. Ne znam zasto klub ne prodaje neke pakete karata, za 3 utakmice ili 5, to je normalna praksa i u NBA.

Link to comment
Share on other sites

1. Da, bićemo bolji sa povratkom Vajta. Lik je ozbiljan EL igrač, bio je bitan šraf ekipe koja je otišla na F4. Pogotovo će se osjetiti boljitak kad znamo da njegovu poziciju pokriva najgori igrač u EL sa 15+ minuta, ( probajte da nađete goreg) i srpski ili bijeli Judonis Haslem, Marko Simonović, čovjek čije bitisanje na ovom rosteru niko ne umije da obrazloži.

 

2. Ne, Vajt neće biti novi Miler. Nema igru 1 na 1, koristan je isključivo kao finišer, prvo zato što je odličan atleta i kuca relativno sve što mu se baci, a drugo zato što je dobar šuter iz mjesta. 

 

3. Ne, Vajt neće riješiti jalovost ove ekipe. Donijeće veliki boljitak, to je sigurno, ali i dalje ćemo da se patimo gledajući naše nastupe u EL. 

 

Ovo sve pišem pod uslovom da povreda nije puno ugrozila Vajta i da je to onaj stari igrač.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

 

 

 

  Ovo sve pišem pod uslovom da povreda nije puno ugrozila Vajta i da je to onaj stari igrač.  

 

 

...za ,,onaj stari'' ćemo da se strpimo...ali do nama sada ključnih duela imamo cirka 5 meseci strpljenja. Još jedna Copy - paste sezona, plus Kalina.  

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo što je upalo u oči je da je Uniks odlično spremio utakmicu dok mi nismo znali sa kim igramo. Delovalo je kao da smo tri koraka iza Uniksa celu utakmicu, kao da su znali unapred sve šta ćemo mi da radimo. Realizovali su onu floskulu, ispoštovali smo dogovor iz svlačionice, ali bukvalno 100%.

Klasičan primer utakmice gde talenat u napadu razvaljuje odbranu.

Uvek su tražili slobodnog igrača i gotovo svaki šut,da li za dva ili tri, je bio prazan bez ruke.

 

Uniksova odbrana je tek posebna priča gde svi preuzimaju sve,a pogotovo su iskoristili naše igrače koji loše šutiraju pa su samo skupljali u reketu šta god mi da igramo.

 

Hezonja i John Brown su pakleni igrači, jedan je oversize,a drugi undersize i tu prave veliku razliku.

 

Mi da bi igrali El moramo da imamo mnogo više talenta u napadu i Unix nas je ogolio maximalno.

Ova ekipa je dovodjenjem Pefija očigledno selektirana samo sa jednim ciljem, a to je osvajanje Aba lige.

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Uniks bas nije gresio i kad je gresio Braun, Peras je domah delovao i ubacio Spisua koji je jako dobar igrac, sigurno nije gori od Ivanovica.

 

Trojke su im mahom bile otvorene, Braun nas je unakazio kao i Hezonja, ovaj mali je iz toga i cepao trojke. Razvalili nas na suv kvalitet.

 

Markovic je Dejova greska, moram priznati, proigace on nekad, ali mi cemo tad bili daleko od bilo kakve borbe za dalje...

 

Fizicki dominantniji su od nas, na sve to tehnicki za klasu iznad. Jbga ovaj tim ima domet lagano za F8..kad ih krene to ne moze niko da cuva i mozes ga jebati.

 

Ovo sa Zirbesom je zajebancija, meni je bio cilj F8, ali miiljama smo sad daleko..na sve to idemo Zenitu...cak ni pobeda nad Robijom tj Zelimirom iz Cacka mi ne donosi nikakvu radost, zarad usranog i nebitnog derbija smo se raspali posle....lepo kazem, Covic i ne zeli da izadje iz svojih opanaka...bar je toliko pametan...

Ne razumem, kazes Markovic je greska Radonjica, smatras da je sa Cirbesom zajebancija, a opet ti Covic kriv. Po toj tvojoj logici onda je Radonja lik koji dozvoljava da mu Covic urusava karijeru i igra sa igracima koji ne mogu praviti razliku ni u Aba konsanto izuzev klase kakav je Kalinic i Volters. Pa cak i njih dvojica pokazuju znake pada u formi, jer nemamo nikakvu sirinu, samo na papiru imamo dovoljan broj igraca. Kvalitet nije upitan, nema ga.

 

Ne zezaj, Covic se mozda pitao kod Radonje u prvih sezonu, dve. Kod Alimpijevica sigurno. Pa cak i kod Tomica (Filip). Kod Radonje u ovoj konkretnoj sezoni se za sve pita bas on. O parama necemo, ima ih sigurno dovoljno da se dovedu instant bolja resenja od Cirbesa i Markovica. Eh, sad ako smo dali za Markovica fine pare kako se ovde sporadično prica, onda i ne zasluzujemo bolje. Baceni novci. 

 

Gde se denuo Dzoni Ivanovic?? Covek je prodisao protiv Asvela, Baskonije i pokazao da mozda jos neko moze u ovoj grupi "ratnika" nesto pogodi. Samo da ne bude da je dosao jos jedan takav, iz grupacije fajtera da ga gusi. 

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav braći sa foruma, dugo vas čitam pa odlučih da vam se pridružim u diskusijama omiljenog nam kluba.

 

Elem, poraz ko poraz, izuše nas ljudi pošteno, nema priče. Ali jedna stvar već počinje da mi igra po ganglijama, a to je Dejan Davidovac.

 

Ovo sa njim je već postao bezobrazluk. Nije problem u tome što on napadački nije u formi, ajd u odbrani nikad nije briljirao pa mu i tu ne zameram mnogo, problem je u njegovom (ne)zalaganju i odnosu prema klubu u kom igra.

 

Prostačkim jezikom, dečko ima ozbiljnu kurcobolju. Sramota šta je on sebi dozvolio. Aj što je sebi, nego čovek nema nimalo poštovanja prema treneru, saigrčima...

 

Nadam se da će DR uspeti da ga izvuče iz ovog stanja u kom se nalazi, jer ozbiljno mislim da će povratkom Vajta, a i dolaskom tog famoznog centra, Mitar preuzeti njegove minute na 4 a on će se družiti sa Simonom na tribinama.

Link to comment
Share on other sites

Od starta su lepo otvorili utakmicu, i isto tako priveli kraju. Nasa odbrana neocekivano mlaka. Dosta lako su dolazili do suteva, a mi smo nasu propustili u kontri Hollins - Mitrovic za -2. Nakon toga idu na -9 i to je to. Lorenzo je plesao na terenu i igrao s pola gasa, nije zapinjao uopste... 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:

Uniks je tipična divlja ekipa, koja će ili da zatrpa nekoga ili da izgubi katastrofalno. Danas su bukvalno sve pogadjali, ali to i nije bilo teško, uglavnom čiste pozicije, sami na šutu, a šutiraju svi. Odličnu utakmicu su odigrali, mi u žestokom padu.

Ne da nisu divlja ekipa nego je ovo veceras bila sušta suprotnost. Oni su od nas 3 puta organizovanija ekipa, sa mnogo raznovrsnijim, brojnijim i boljim kretnjama. Nije nam se slučajno odbrana raspala jer mi prosto nismo znali koji igrač će iz kog bloka izaći, tako se dešavalo da im igrači ostaju potpuno sami u reketu, ili iza linije za 3 poena. Bas kvalitetna košarka koju igra Perasovic sa svojim igračima, najbolje nešto na šta smo do sad naišli u sezoni. Nego samo se zovu Uniks…

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Markioli said:

Pozdrav braći sa foruma, dugo vas čitam pa odlučih da vam se pridružim u diskusijama omiljenog nam kluba.

 

Elem, poraz ko poraz, izuše nas ljudi pošteno, nema priče. Ali jedna stvar već počinje da mi igra po ganglijama, a to je Dejan Davidovac.

 

Ovo sa njim je već postao bezobrazluk. Nije problem u tome što on napadački nije u formi, ajd u odbrani nikad nije briljirao pa mu i tu ne zameram mnogo, problem je u njegovom (ne)zalaganju i odnosu prema klubu u kom igra.

 

Prostačkim jezikom, dečko ima ozbiljnu kurcobolju. Sramota šta je on sebi dozvolio. Aj što je sebi, nego čovek nema nimalo poštovanja prema treneru, saigrčima...

 

Nadam se da će DR uspeti da ga izvuče iz ovog stanja u kom se nalazi, jer ozbiljno mislim da će povratkom Vajta, a i dolaskom tog famoznog centra, Mitar preuzeti njegove minute na 4 a on će se družiti sa Simonom na tribinama.

Sve se slažem sa tobom oko Davidovca, došao mi je do tog nivoa da ne mogu da ga smislim ali ostaje misterija šta Radonjić izvodi sa njim. Kolikogod da gotivim i volim DR ovo sa raspalim Davidovcem je opasan promašaj trenera, naročito ako kažemo da DeDa nema poštovanja prema treneru i saigračima. Zašto je onda “nagradjen” od strane tog istog trenera?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ridji said:

Ne da nisu divlja ekipa nego je ovo veceras bila sušta suprotnost. Oni su od nas 3 puta organizovanija ekipa, sa mnogo raznovrsnijim, brojnijim i boljim kretnjama. Nije nam se slučajno odbrana raspala jer mi prosto nismo znali koji igrač će iz kog bloka izaći, tako se dešavalo da im igrači ostaju potpuno sami u reketu, ili iza linije za 3 poena. Bas kvalitetna košarka koju igra Perasovic sa svojim igračima, najbolje nešto na šta smo do sad naišli u sezoni. Nego samo se zovu Uniks…

Meni je nocas (samo prvo poluvrijeme i highlightse posle gledah) upalo u oci da su vam par puta prodali cross-screen akcije dje su igraci Unicsa ostajali sami obicno na obrucu. Kod dobrih odbrana kao sto je vasa, komunikacija u takvim situacijama je kljucna ali je nocas izgleda to izostalo pa se desilo nekarakteristicno mnogo tih defanzivnih propusta iz kojih su oni lagano poentirali i nakupili se samopouzdanja da kasnije mozda neke teze suteve pogode. Problem je sto ekipa nema dovoljno napadackog potencijala da kad odbrana steka kao nocas moze da se izvadi na toj strani terena.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ridji said:

Sve se slažem sa tobom oko Davidovca, došao mi je do tog nivoa da ne mogu da ga smislim ali ostaje misterija šta Radonjić izvodi sa njim. Kolikogod da gotivim i volim DR ovo sa raspalim Davidovcem je opasan promašaj trenera, naročito ako kažemo da DeDa nema poštovanja prema treneru i saigračima. Zašto je onda “nagradjen” od strane tog istog trenera?

Zato sto na 4 pored njega imamo Simonovica. Prosto hteo ne hteo morao je dobiti minute... Sa povratkom Vajta, dolaskom centra, Mitrovic ce u nekim kombinacijama verovatno na 4, kao i Kalinic, te ce minutaza Davidovca biti oko 10minuta... Bar ja to tako mislim..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Predragdjape said:

Zato sto na 4 pored njega imamo Simonovica. Prosto hteo ne hteo morao je dobiti minute... Sa povratkom Vajta, dolaskom centra, Mitrovic ce u nekim kombinacijama verovatno na 4, kao i Kalinic, te ce minutaza Davidovca biti oko 10minuta... Bar ja to tako mislim..

Mogao je Kalina vise na 4 a Lazic i Dobric vise na tri sto bi povuklo vise prostora na 2 za Ivanovica.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sve cesce se blamiramo na domacem parketu. Tim ocigledno selektiran za plej of Aba, a pre toga sta bude. Daleko smo od ozbiljnog EL kluba, a istovremeno i jako blizu. Razocarenje je to sto ne mozemo da obezbedimo ni minimalan budzet, ali je razocarenje i Radonjic koji nikako ne uspeva da se apgrejduje kao trener. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ocekujem decembarsko pojqcanje u vidu centra, i povratka Vajta, a samim tim i ovako nesto:

1.Volters, Markovic

2.Ivanovic, Holins

3.Kalinic, Dobric, Lazic

4.Vajt, Kalinic, Mitrovic

5.Kuzmic, Centar, Mitrovic

Deda klupa, Simon tribina.

Ovaj tim nema beka, i to je problem od starta, Holins je dobar za beka bekapa, ali fali prva violina, Holins bi mozda bio ok i na 3. Ali ta pozicija je prenatrpana. Sjebali smo se sa Markovicem, bolje da je doveden suter, tu nema dileme.

Dobroc na 2 je zlocin, al to smo apsolvirali jos letos, nadam se da Kalina moze na 4, pa da Dobrica ne gledamo vise u svadji sa loptom na 2, jer se bojim da ce se samopovrediti. A i ruzno je za oko gledati ga ma dvojci...

Ja Radonju mnogo gotivim, nikad se ne ljutim na njega, al da je ogranicen-vidi se, uz to je tvrdoglav, ali opet verujem u tog coveka.

Zveuzda, ako zeli kvalitet i konstantu, onda ne bi smela sebi da dozvoljava slucaj Simonovic i Cirbes...verovatno i Markovic.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...