Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Predragdjape said:

Project Dimitris! Prvo da nauci da vodi loptu, jer je netipicno za plejmejkera da se svadja sa istom... Rebic je za njega Vestbruk sto se toga tice..

Ne bih se složio da je Rebić Vestbruk za njega, mada, pošto Vestbruka ne cenim nimalo kao košarkaša i mislim da je generalno velika štetočina, možda ipak može poređenje. Rebić je igrač koji je toliko bio nesiguran sa loptom čitavo vreme koje je proveo u Zvezdi da sam ja dobijao napade nervoze gledajući ga kako panično prevodi loptu i pokušava da je uvali bilo kome što pre dok je ne izgubi. Ne kažem da je Aleksa mnogo bolji, ali ne vidim da je gori od Rebića u tom segmentu (a uverio sam se i pregledom statistike ass/to ratio jednog i drugog iz uporedivih EL sezona), pri čemu Aleksa ima prednosti poput odbrane - više puta sam ga video da dobro odbrani jedan na jedan nekog, dok Rebić ne bi sačuvao stolicu da dobije takvo zaduženje. 

 

Disclaimer - nisam rekao da je Aleksa sjajan defanzivac (daleko je od toga trenutno), samo da ima dobrih momenata i često se dešavalo da odbrana deluje super čak i kad je on u petorci. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/20/2021 at 12:29 AM, Dl91 said:

A sta je sa Simanicem? Jel se on pojavio kao cudo od deteta i odigrao koliko se secam protiv Himkija vrhunsku partiju za svoje godine na svom debiju. Na tom mecu su nas razvalili na proste cinioce, a on je bio jedina svetla tacka nase ekipe. Kako je moguce da je onda poceo da se srozava posle toga sve vise i vise? Ja cu ti reci, to je i do trenera sigurno. Mozemo mi da se lazemo i pisemo hvalospeve. I nemoj suvu statistiku da mi vadis kad u sam znas da to ne znaci nista. Evo i Cirbes je imao 12 poena protiv Baskije, za 5 godina da izvadino podatke sa tog meca, da pomislimo uh kakva igracina. Znas i sam da su dobijali sansu na kasicicu. Rebic je recimo nakon sto je Radonja oterao Jovica na tusiranje odigrao sa Milerom partiju života i pobedili Real. Sta je bilo posle toga? Gde je nestao? 

 

Protiv Reala, na tom mecu je u jednom trenutku rezultat bio i 69:27 (ili tako nesto, necu da proveravam).

 

U takvoj situaciciji bi se pola foruma upisalo u strelce pa ne vidim zasto se uopste pominje ta njegova statistika? Da li je pomogao u nekom egal mecu, da li je postigao neke vazne poene - rekao bih da nije.

 

Nije ni realno da igraci od 17 godina igraju EL. Simanic je trebalo da u sezoni 2019/20 bude druga cetvorka (uz Perperogloua koji bi se spustao i Browna), tu mu nije data sansa i tada je trebalo da ode iz kluba.

 

On 11/20/2021 at 12:29 AM, Dl91 said:

Po cemu Radanov nije zasluzio mesta ovde? Makar 15, 16 igrac. Znacilo bi na sirini, u doba korone i povreda zbog prevelikih napora. Da ne ulazim dalje. 

 

Pa i bio je 15., 16. igrac, sad sto neki misle da takvi igraci imaju bilo kakvu minutazu samo dokazuje da navijaci generalno slabo prate kosarku (znaci nije da ne razumeju, nego ni ne prate kako treba).

 

Radanov igra na poziciji na kojoj su tu 3 domaca igraca i na kojoj ce uvek biti domacih opcija. Prosto za 1 i 2 nije, na 3 ima smisla samo ako bi Lazic, Dobric i Davidovac otisli. Koliko vidimo, njih trojica ce do penzije ostati u klubu pa Radanov prosto nema sta da trazi u 12.

 

Sto se tice FMP, pa to je isti princip kao i Filip Covic kao drugi plej u KKCZ - predsednik leci svoju sujetu i insistira na iluziji odrzavanja tog kluba kao "nezavisnog profesionalnog kolektiva" cija je svrha da bude utociste za njegovog sina, najpre kao igraca, a potom i kao predsednika/vlasnika. Zato se u tom klubu nikada nisu ni razvijali mladji igraci kao u Megi.

 

11 hours ago, mmajstor said:

Ni Kalinic ni Radonjic nemaju ugovor za sledecu sezonu. 

 

Aba liga vise nema sigurno mesto.. uz napad komsija na EK drasticno nam se smanjuju sanse da sledece sezone igramo EL u slucaju da ne udjemo u top8.

 

Darusafaka je igrala TOP 8 u poslednjoj sezoni u EL i sledece sezone nije igrala EL nego EC. Kao sto napisah, ne prati se kosarka nego se pise napamet.

 

Partizan uopste nije siguran da ce igrati u finalu EC ili osvojiti ga, ja bih rekao da ako ovako nastave nece igrati ni polufinale. Buducnost ima nesto vece sanse jer su dobili Valenciu i Virtus ali oni zaista imaju prekratak roster.

 

11 hours ago, mmajstor said:

A i prva dvojica onda skoro pa sigurno nece produziti ugovore. Znaci top8 je must be sem ako se ne zadovoljavate da sledece sezone budemo u EK, i to bez glavnih poluga iz ove sezone.

 

Pises nesto sto nema veze sa realnoscu.

 

KKCZ je kao neki Harris, Sonego, Lajovic ili Evans u tenisu - 30 i neki igrac na rang listi koji ulazi kao autsajder na svakom GS i svuda pokusava da iznenadi i da se nadje u 1/4 finalu iako su za to male sanse. Znaci, njihovo kao i kod KKCZ je da daju maksimum i iskoriste svaku sansu, pa ako to bude dovoljno bude.

 

E, ali ne, kod nas mora biti ili crno ili belo, nema sredine - ili je svaka pobeda pravo malo cudo i odmah znamo da nema nikakve sanse pa sto da se trudimo ili to mora da se juri jer smo najjaci i najbolji i niko nam ne moze nista.

 

KKCZ je kao neka losija reprezentacija u fudbalu na SP - kao sto nije normalno opravdavati indolentan pristup takmicenju "jer nema sanse" zarad neke ljubavi prema klubu tako nije normalno ponasati se kao da smo sila za druge jer bi tako voleli da jeste. Svako ko zeli siguran TOP 8 ima Barcelona i Real pa podrzavajte njih (Fenerbahce vec ne jer oni imaju 3-8).

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Darusafaka je igrala TOP 8 u poslednjoj sezoni u EL i sledece sezone nije igrala EL nego EC. Kao sto napisah, ne prati se kosarka nego se pise napamet.

 

Babe i zabe. Darusafaka je pocela da igra u EL zato sto su platili za tako nesto (zadnji put i kao sampioni EK), i prestali su jer su izgubili sponzora i vise nisu mogli da ih podmazuju.

Zvezda igra na wild card po kome prednost (ne i obavezu) za dobijanje iste ima ucesnik (ne obavezno i sampion) ABA lige. Iz navedenog je jasno da sta god uradili mi vise nemamo sigurno mesto, vec ce svake godine to biti arbitrazna odluka EL o dodeli WC. S obzirom da sa novcem ne mozemo da konkurisemo, jedino nam preostaje da igrom, kvalitetom, imidzom i ambicijom osvojimo simpatije sto vise klubova koji ce  ucestvovati u donosenju te odluke. Nesto ne verujem da bi se grabili da WC stalno dodeljuju klubu koji posle toliko godina nema ambiciju niti kvalitet da se plasira u narednu fazu. I to nije da nema logike - da li bi neko od nas na njihovom mestu postupio drugacije? 

 

Quote

 

Pises nesto sto nema veze sa realnoscu.

 

KKCZ je kao neki Harris, Sonego, Lajovic ili Evans u tenisu - 30 i neki igrac na rang listi koji ulazi kao autsajder na svakom GS i svuda pokusava da iznenadi i da se nadje u 1/4 finalu iako su za to male sanse. Znaci, njihovo kao i kod KKCZ je da daju maksimum i iskoriste svaku sansu, pa ako to bude dovoljno bude.

... 

KKCZ je kao neka losija reprezentacija u fudbalu na SP - kao sto nije normalno opravdavati indolentan pristup takmicenju "jer nema sanse" zarad neke ljubavi prema klubu tako nije normalno ponasati se kao da smo sila za druge jer bi tako voleli da jeste. Svako ko zeli siguran TOP 8 ima Barcelona i Real pa podrzavajte njih (Fenerbahce vec ne jer oni imaju 3-8).

 

 

Pomislih da si prihvatio dzentlmentski predlog za samobanom zbog podmetanja, kad ono ti nastavljas tumacenjem postova odlazeci u potpunu krajnost i nekim 'nidje veze' analogijama. 

 

Zvezda ima nesto ove sezone, ima hemiju. Reklo bi se da nam fali malcice suvog kvaliteta da bi se napao top8. Da li bi 600+ hiljada resilo taj nedostatak sa jednim odlicnim igracem (sem centra za koga je novac vec obezbedjen) koji bi cinio roster jacim? A za tih 600+ nije neophodno da budemo Barsa i Real, dovoljno je da ne placamo dva strucna staba u isto vreme, a sto mi radimo jer neko nije uradio svoj posao kako treba a sad se pravi blesav, a takve besmislene analogije koje smo imali priliku da procitamo samo pomazu da se ta odgovornost gurne pod tepih i sto je najgore - da se ponovi opet.

 

I ne radi se ovde o sigurnom niti o kontinuiranom ucescu u top8 sto si pokusao da podmetnes, vec o planu da se  barem jednom u ciklusu od 4 godine ozbiljno napadne top8. Inace ne razumem smisao ucesca ako ovako nesto ne postoji. I istom merom ja mogu da kazem da kome god ovaj plan deluje pretenciozan i nerealan uvek moze da podrzava recimo Buducnost koja bi se vise nego zadovoljila pukim ucestvovanjem u EL bez rezultatskog cilja. Davati sve od sebe je nesto sto se podrazumeva, ali to ne znaci da to treba da supstituise definisanje konkretnog rezultatskog cilja, niti to moze predstavljati cilj sam po sebi. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

@mmajstor

 

Jeste, kao da je izbor za Miss u pitanju, pa da osvojimo one sto ce da glasaju.

 

O cemu ti pises samo ti znas.

 

2 hours ago, mmajstor said:

 

Pomislih da si prihvatio dzentlmentski predlog za samobanom zbog podmetanja, kad ono ti nastavljas tumacenjem postova odlazeci u potpunu krajnost i nekim 'nidje veze' analogijama. 

 

Zvezda ima nesto ove sezone, ima hemiju. Reklo bi se da nam fali malcice suvog kvaliteta da bi se napao top8. Da li bi 600+ hiljada resilo taj nedostatak sa jednim odlicnim igracem (sem centra za koga je novac vec obezbedjen) koji bi cinio roster jacim? A za tih 600+ nije neophodno da budemo Barsa i Real, dovoljno je da ne placamo dva strucna staba u isto vreme, a sto mi radimo jer neko nije uradio svoj posao kako treba a sad se pravi blesav, a takve besmislene analogije koje smo imali priliku da procitamo samo pomazu da se ta odgovornost gurne pod tepih i sto je najgore - da se ponovi opet.

 

I ne radi se ovde o sigurnom niti o kontinuiranom ucescu u top8 sto si pokusao da podmetnes, vec o planu da se  barem jednom u ciklusu od 4 godine ozbiljno napadne top8. Inace ne razumem smisao ucesca ako ovako nesto ne postoji. I istom merom ja mogu da kazem da kome god ovaj plan deluje pretenciozan i nerealan uvek moze da podrzava recimo Buducnost koja bi se vise nego zadovoljila pukim ucestvovanjem u EL bez rezultatskog cilja. Davati sve od sebe je nesto sto se podrazumeva, ali to ne znaci da to treba da supstituise definisanje konkretnog rezultatskog cilja, niti to moze predstavljati cilj sam po sebi. 

 

 

Nisi ti govorio jednom u cetiri sezone nego o:

 

Quote

Znaci top8 je must be

 

Dakle u ovoj sezoni je must be, ne jednom u cetiri sezone.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ivan9 said:

 

odličan uvid u radonjićev način rada. baš mi je drago što je ovako.

 

Quote

 

Kako bi opisao svoj odnos sa Dejanom Radonjićem?

“Imamo dobar kontakt, što je jako važno. Zapravo, imamo bolji kontakt nego što sam očekivao. Jako me poštuje kao igrača, volim što me pita za mišljenje oko nekih stvari, čak i sada kada nisam na parketu. Razgovaramo najčešće o tome šta će biti sa mnom kada se budem vratio utakmicama, kakva će mi uloga biti. Jako mi je drag kao osoba, a pre svega kao trener i smatram da radi dobar posao, da vodi tim na pravi način. Želi od njegovih igrača da se bore uvek, to je jedna od stvari zbog kojih sam došao ovde, dobro se nosi sa očekivanjima, takođe i sa ekipom. Zasad je sve onako kako sam očekivao. Uživam“.

 

 

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mmajstor said:

 

Babe i zabe. Darusafaka je pocela da igra u EL zato sto su platili za tako nesto (zadnji put i kao sampioni EK), i prestali su jer su izgubili sponzora i vise nisu mogli da ih podmazuju.

Zvezda igra na wild card po kome prednost (ne i obavezu) za dobijanje iste ima ucesnik (ne obavezno i sampion) ABA lige. Iz navedenog je jasno da sta god uradili mi vise nemamo sigurno mesto, vec ce svake godine to biti arbitrazna odluka EL o dodeli WC. S obzirom da sa novcem ne mozemo da konkurisemo, jedino nam preostaje da igrom, kvalitetom, imidzom i ambicijom osvojimo simpatije sto vise klubova koji ce  ucestvovati u donosenju te odluke. Nesto ne verujem da bi se grabili da WC stalno dodeljuju klubu koji posle toliko godina nema ambiciju niti kvalitet da se plasira u narednu fazu. I to nije da nema logike - da li bi neko od nas na njihovom mestu postupio drugacije? 

 

 

Pomislih da si prihvatio dzentlmentski predlog za samobanom zbog podmetanja, kad ono ti nastavljas tumacenjem postova odlazeci u potpunu krajnost i nekim 'nidje veze' analogijama. 

 

Zvezda ima nesto ove sezone, ima hemiju. Reklo bi se da nam fali malcice suvog kvaliteta da bi se napao top8. Da li bi 600+ hiljada resilo taj nedostatak sa jednim odlicnim igracem (sem centra za koga je novac vec obezbedjen) koji bi cinio roster jacim? A za tih 600+ nije neophodno da budemo Barsa i Real, dovoljno je da ne placamo dva strucna staba u isto vreme, a sto mi radimo jer neko nije uradio svoj posao kako treba a sad se pravi blesav, a takve besmislene analogije koje smo imali priliku da procitamo samo pomazu da se ta odgovornost gurne pod tepih i sto je najgore - da se ponovi opet.

 

I ne radi se ovde o sigurnom niti o kontinuiranom ucescu u top8 sto si pokusao da podmetnes, vec o planu da se  barem jednom u ciklusu od 4 godine ozbiljno napadne top8. Inace ne razumem smisao ucesca ako ovako nesto ne postoji. I istom merom ja mogu da kazem da kome god ovaj plan deluje pretenciozan i nerealan uvek moze da podrzava recimo Buducnost koja bi se vise nego zadovoljila pukim ucestvovanjem u EL bez rezultatskog cilja. Davati sve od sebe je nesto sto se podrazumeva, ali to ne znaci da to treba da supstituise definisanje konkretnog rezultatskog cilja, niti to moze predstavljati cilj sam po sebi. 

Ako je jednom u 4 godine to podrazumeva trenera koji je tu 3 -4 godine, što nas dovodi do ugovora Obradoviću za koji izgleda osuđuješ upravu , a  koji je Zvezdaška javnost pozdravila u startu.

Ako pogledaš najbolje ekipe u EL svuda je trener tu 3+ godina osim u Barseloni gde je Šarasu druga sezona i koji je došao na Pešićev sistem.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram se sloziti sa potkovanim strucnjakom mmmajstorom i gubitak tih 700k za Obradovica je verovatno daleko veci jer Bog sami zna da li smo isplatili igrace iz prosle sezone i koja je dinamika isplacivanja za ovu sezonu. Realno  tu lezi centar i jedan bek a pritom i losi ugovori za pojedine domace igrace koji realno ne sluze qrcu za EL...

 

VD status, bez svoje hale i sto kaze VD DR Nebojsha Covic Zvezda na sebi vise nema ni obruce...ipak Dejo je dosao da spasi stuaciju, sledec sezone ode u neki CSKA, Baskoniju, Makabi...i onda sledi propast...

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

@mmajstor

 

Jeste, kao da je izbor za Miss u pitanju, pa da osvojimo one sto ce da glasaju.

 

O cemu ti pises samo ti znas.

 

 

 

Nisi ti govorio jednom u cetiri sezone nego o:

 

 

Dakle u ovoj sezoni je must be, ne jednom u cetiri sezone.

 

Ova je must be zato sto smo prekoracili 4 godine od kada smo bili u top8, a tacnoo je cetvrta od kada smo bili deveti. Razmisli malo o onome sta je napisano, nemoj samo da udaras kontru. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Ako je jednom u 4 godine to podrazumeva trenera koji je tu 3 -4 godine, što nas dovodi do ugovora Obradoviću za koji izgleda osuđuješ upravu , a  koji je Zvezdaška javnost pozdravila u startu.

Ako pogledaš najbolje ekipe u EL svuda je trener tu 3+ godina osim u Barseloni gde je Šarasu druga sezona i koji je došao na Pešićev sistem.

 

 

Pa nego kako? Situacija gde se potpisuje 3godisnji ugovor sa jednim trenerom, najavljuje napad na vrh EL, izostanak bilo kakvog pracenja, monitoringa i korekcije nad sekcijom, i onda otkaz bez sporazumnog raskida koji kanali klub za navedeni iznos - kome to da stavimo na konto? Dakle nije problem to sto mi nemamo love kao Barsa ili Real, vec sto ono sto imamo neracionalno trosimo.

Ako je bila greska u inicijalnoj selekciji, trebalo je da ode i onaj ko ga je doveo da slicnu gresku ne bi ponovio, a ako to nije bila greska trebalo ga je pustiti do kraja. Nije uradjeno ni jedno ni drugo, vec smo spucali ogroman novac a da za to niko nije odgovorao, pa u ovoj  sada situaciji sa supljim dzepovima kao boze moj - pa nismo mi Real pa da udjemo u top8. 

 

a btw. Real i Barsa ne ciljaju top8 vec titulu. 

Edited by mmajstor
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je što se tiče trenera klub uradio sve ono što bi bila preporuka i struke i većine Zvezdaša.

Potpisivani su višegodišnji ugovori sa trenerima koji imaju neki CV ( Tomić, Obradović) i imali su odrešene ruke da rade kako žele.

Obojica su svojim lošim odlukama izgubili svlačionicu, s tom razlikom da je Tomić ispao gospodin.

Hipotetički ako Ra stvarno ode mi smo u kanalu jer bukvalno će biti neviđen problem naći krštenog trenera.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa mora da gleda na svoju karijeru, da osvoji bar jednu EL, sa Zvezdom to nije moguce a osvojio je vec sve zivo ovde i kad dobije Zelimira, sta vise???

Polako sa osvajanjem evrolige,ja tipujem da ce zavrsiti u baskoniji najverovatnije i mislim da je to dobra sredina za njega,prvo da dodje do f4.

Skoro smo devil i ja diskutovali o tome ko posle radonje i stvarno nema nekog izbora kad su u pitanju domaci i kao najlogicniji izbor se namece vlada jovanovic. A ni on nije nesto iskusan kad je u pitanju visi rang takmicenje,bilo bi idealno kad bi imao neku sezonu u evrokupu al jbg sta je tu je. Mozda nas i zadesi sudbina da budemo u evrokupu pa potpis nekog trenera na jedno 3god i da rastemo i kao klub i trener ako se moze tako reci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa mora da gleda na svoju karijeru, da osvoji bar jednu EL, sa Zvezdom to nije moguce a osvojio je vec sve zivo ovde i kad dobije Zelimira, sta vise???

 

Nek napravi iskorak sa Zvezdom pa nek ide dalje. Nece niko da cilja EL titulu sa trenerom iz druge polovine.

 

36 minutes ago, Milos 3.14 said:

Obojica su svojim lošim odlukama izgubili svlačionicu.

 

U ozbiljnom sistemu gde postoje dugogodisnji ugovori sa trenerom kao obligacioni odnos iza kojeg stoje neke obaveze - ovo niko ne bi razumeo sta znaci. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, NikadProtivKaline said:


pitaj karija sta to znaci
ili barselona nije ozbiljan sistem?

 

Quote

Posle izgubljene titule rastali se Barselona i legendarni trener

 

Dakle tek nakon sto nije ostvario zacrtan cilj, a ne zbog izgubljene svlacionice. 

 

Quote

Klub i srpski trener su postigli dogovor o sporazumnom prekidu saradnje.

 

Sporazumni raskid nije isto sto i otkaz. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mmajstor said:

 

Nek napravi iskorak sa Zvezdom pa nek ide dalje. Nece niko da cilja EL titulu sa trenerom iz druge polovine.

 

 

U ozbiljnom sistemu gde postoje dugogodisnji ugovori sa trenerom kao obligacioni odnos iza kojeg stoje neke obaveze - ovo niko ne bi razumeo sta znaci. 

Pitaj Ivanovića koji je u junu potpisao novi ugovor je li razumeo šta to znači

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...