Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Bitno da je tvoje sa Covicem i vucicem na nivou odrasle i zrele osobe 🙂

Ma niko nikad nista ne bi ulozio...vec bi samo radili "pro bono"

 

Eh, te bajke...ako ima neko da ulozi, ja cu se skloniti..ili pak ceka me moguci posao u EL 😂

Izbacili su Dimitrisa, tu je gotova nasa nada i bzducnost srpske kosarke na mestu pg...

Sto tako? Ja tebe nisam vredjao. Oko ulaganja, verovatno je svima na ovom forumu jasno da u ovoj zemlji niko nece da ulozi pare nigde i ako mogu sve svoje pare ce odneti u grob. Nije ovo Amerika. Ko je u ovoj zemlji ulozio pare u sport, kulturu, porodiliste, bolnicu, dom za nezbrinutu decu, bilo sta?  U stvari ulozio je Nikola Pekovic u tvoj omiljeni klub, pa znamo kako se to zavrsilo. A, da. I Branko Nordeus je ulozio svoje pare u prekoputase.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

Nisam oduševljen potpisom Stefana Markovića i nisam uveren da ćemo od njega dobiti ono što svi očekujemo, sećajući ga se iz doba reprezentacije (mnogi ga nakon tako više nisu ni gledali). Na papiru, Marković (taj iz doba reprezentacije) jeste logično rešenje. Trenutno imamo dva ofanzivno potentna pleja, kojima nije problem da napadaju koš, pa da se nekad pomere i na poziciju dva (Ivanović) ili igraju u paru sa Markovićem (Volters); tako da je defanzivna osica i ofanzivni pass-first igrač koji je kroz karijeru savršeno razumeo sisteme u kojima je igrao i bio u njima odlično uklopljen šraf, pre svega zbog svoje agilnosti i izdržljivosti -- sasvim dobar fit na naš tim (kao što bi bio i Jović, da je zdrav).

 

Ipak, mislim da su godine prošle, a da Marković više nije igrač kojeg pamtimo. Makar je u Virtusu bio daleko od toga. Fizički, u smislu kondicije i pokretljivosti, dosta je slabiji. S obzirom da je veoma visok za pleja, kada su ga fizikalije napustile, deluje nekako dodatno tromije. U Virtusu je igrao rekreativnu košarku, uostalom kao i cela ekipa, i u odbrani su ga obilazili kao čunj. Naravno, ima do samog sistema Virtusa, ali i do igrača koji dopusti da u odbrani tako deluje. Počeo je da transformiše svoju igru, i da umesto krvavih kolena i agilne zujalice u napadu, više bude igrač koji igra "u mestu" i pokušava da "potezom" reši protivničku odbranu. Naravno, ne libi se više ni da opali -- ako je u mogućnosti -- i pet trojki po utakmici, a svi znamo kakav je šuter (neka, naravno i upadne, ali da je kamenjar jeste). U eliminacionim utakmicama, to njegovo iskustvo nije dolazilo do izražaja i bio je na 2-3 poena i 1-2 asistencije po meču uglavnom. Meni se, lično, to baš ne dojmi -- i ako me utisak nije prevario -- onda je baš ono što nam ne treba.

 

Očigledno se igra na kartu i očekivanje da će u Zvezdinom dresu imati drugačiju ulogu u drugačijem sistemu, da defanzivno ipak može bolje, da u napadu treba da bude siguran na lopti (a već protiv Reala 4 izgubljene lopte, što je za takav tip igrača previše) i da će u mnogome doprineti iskustvom. To je, naravno, moguće, ali dosta će zavisiti i od njegovog stava. Ako se razbije od treninga, zaista podredi i samopouzdanje krene da crpi iz timske igre i odbrane, možda i bude nešto od toga. Ukoliko krene sa tim da on iza sebe ima reputaciju u vidu reprezentativnih medalja i 10+ godina igranja u inostranstvu, da treba da carini loptu i kontroliše igru, da su Kalina i on tu "ortaci i glavni" koji treba da povuku, da je bitnije da obezbedi bržu i tečniju igru, a manje da se lomi u odbrani.. neće se daleko stići.

 

Naravno, istine radi, smeta mi donekle i to što je u ovom trenutku došao u Zvezdu, posle godina i godina pokušavanja da završi u našem rosteru. Ne znam da li su to bila samo medijska nagađanja, ali sigurno je i svakom treneru takva opcija padala na pamet (nema milion domaćih plejeva)... Naravno da nije imao bilo kakvu obavezu, ali to što je sada došao mi samo sugeriše da nigde drugde više nije ni mogao da igra. Možda donji dom nekih jačih evropskih liga, za uporedive ili manje pare od onih koje će dobiti u Zvezdi.

 

Kad smo već kod para.. naravno da nemam (kao što verovatno ni niko nema pravu) informaciju za koliko igra, ali se ne bih (na slepo) složio da su to neke ozbiljne/velike pare -- pišem to u kontekstu oportunitetnog troška i pitanja da li su te pare možda mogle da se iskoriste za nekog drugog igrača koji bi nam značajno unapredio igru. Marković je na zalasku karijere, već dugo je bez kluba i takmičarskog meča (pola godine), poslednja sezona mu je bila slaba.. On nikada nije plenio napadačkim umećem, a ono što ga je činilo poželjnim -- agilnost, kondicija, pokretljivost za tu visinu -- polako ga izdaje. Pritom, nije baš da je sad neki renomirani igrač u pogledu EL, iza sebe ima tek 4 sezone u najjačem takmičenju -- više je on izgradio reputaciju onim medaljama i uklapanju u taj reprezentativni kolektiv.

 

Nadam se da grešim iskreno i da će biti uživanje gledati ga, te da će da pleni iskustvom, anticipacijom, asistencijama i bekdor katovima.. te da će biti podređen timu i na 100% -- kako na treninzima, tako i na utakmicama.

  • Like 10
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dl91 said:

Covic ne moze u ovoj zemlji sam da privuče novce, kao sto ne moze ni Ostoja niti bilo ko drugi. To je nemoguce, i njegove sposobnosti samostalnog generisanja novca necemo nikad zaista upoznati. Razlog je svima opšte poznat, budzet se pravi na osnovu dobre volje vladajucih struktura nase zemlje. 

 

Ono sto zameram i Covicu i Radonjiu takodje, je ocajan rad mladih kategorija. Koga su to njih dvojica zajedno torpedovali. Gudurica? Premalo je to za 10 godina. Nemojte da se lazemo, Uskokovic, Lazarevic, pre toga Reba, Tejic i ne znam ko sve su igraci za Aba nivo. Ako je to najbolje sto smo mogli da sami stvorimo onda je to bas tuzno. Mi kao klub koji dolazi iz zemlje kosarke kako mi to mi gordo smatramo moramo da trazimo igrace iz svojih "resursa".

 

Dalje, ljudi zaboravljaju koliko je Radonja u prvom mandatu bio pa moze se reci tvrdoglav. Koliko puta se desavalo da protiv neke Krke na 30+ razlike igraju i dalje nasi glavni igraci, a mladih nigde nema? Mozda je i to uticalo na povredu Jovica koja nas je slomila u finisu te 16-14 sezone. Izrabljivanje nosilaca koje se i sad dešava, samo sto sad stvarno nemamo sirinu. 

Ja se toga dobro secam, to je nesto sto se meni nije svidjalo. Nisu Tejic i Rebic vrh talenti, ali se secam da su dobijali ponizavajuce minutazu na 30, 40 + razlike ulaskom na dva minuta do kraja utakmice. Mladi su i mogli su da rastu. To sto nisu je malo i do Radonje. 

Zar nisu dobili sansu u drugim timovima? ne vidim da su postigli nesto.

Ja mislim da mi vise necemo videti mnogo nasih mladih talenata koji ce uspeti, mozda jedan u nekoliko godina. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, medobrundo said:

Nisam oduševljen potpisom Stefana Markovića i nisam uveren da ćemo od njega dobiti ono što svi očekujemo, sećajući ga se iz doba reprezentacije (mnogi ga nakon tako više nisu ni gledali). Na papiru, Marković (taj iz doba reprezentacije) jeste logično rešenje. Trenutno imamo dva ofanzivno potentna pleja, kojima nije problem da napadaju koš, pa da se nekad pomere i na poziciju dva (Ivanović) ili igraju u paru sa Markovićem (Volters); tako da je defanzivna osica i ofanzivni pass-first igrač koji je kroz karijeru savršeno razumeo sisteme u kojima je igrao i bio u njima odlično uklopljen šraf, pre svega zbog svoje agilnosti i izdržljivosti -- sasvim dobar fit na naš tim (kao što bi bio i Jović, da je zdrav).

 

Ipak, mislim da su godine prošle, a da Marković više nije igrač kojeg pamtimo. Makar je u Virtusu bio daleko od toga. Fizički, u smislu kondicije i pokretljivosti, dosta je slabiji. S obzirom da je veoma visok za pleja, kada su ga fizikalije napustile, deluje nekako dodatno tromije. U Virtusu je igrao rekreativnu košarku, uostalom kao i cela ekipa, i u odbrani su ga obilazili kao čunj. Naravno, ima do samog sistema Virtusa, ali i do igrača koji dopusti da u odbrani tako deluje. Počeo je da transformiše svoju igru, i da umesto krvavih kolena i agilne zujalice u napadu, više bude igrač koji igra "u mestu" i pokušava da "potezom" reši protivničku odbranu. Naravno, ne libi se više ni da opali -- ako je u mogućnosti -- i pet trojki po utakmici, a svi znamo kakav je šuter (neka, naravno i upadne, ali da je kamenjar jeste). U eliminacionim utakmicama, to njegovo iskustvo nije dolazilo do izražaja i bio je na 2-3 poena i 1-2 asistencije po meču uglavnom. Meni se, lično, to baš ne dojmi -- i ako me utisak nije prevario -- onda je baš ono što nam ne treba.

 

Očigledno se igra na kartu i očekivanje da će u Zvezdinom dresu imati drugačiju ulogu u drugačijem sistemu, da defanzivno ipak može bolje, da u napadu treba da bude siguran na lopti (a već protiv Reala 4 izgubljene lopte, što je za takav tip igrača previše) i da će u mnogome doprineti iskustvom. To je, naravno, moguće, ali dosta će zavisiti i od njegovog stava. Ako se razbije od treninga, zaista podredi i samopouzdanje krene da crpi iz timske igre i odbrane, možda i bude nešto od toga. Ukoliko krene sa tim da on iza sebe ima reputaciju u vidu reprezentativnih medalja i 10+ godina igranja u inostranstvu, da treba da carini loptu i kontroliše igru, da su Kalina i on tu "ortaci i glavni" koji treba da povuku, da je bitnije da obezbedi bržu i tečniju igru, a manje da se lomi u odbrani.. neće se daleko stići.

 

Naravno, istine radi, smeta mi donekle i to što je u ovom trenutku došao u Zvezdu, posle godina i godina pokušavanja da završi u našem rosteru. Ne znam da li su to bila samo medijska nagađanja, ali sigurno je i svakom treneru takva opcija padala na pamet (nema milion domaćih plejeva)... Naravno da nije imao bilo kakvu obavezu, ali to što je sada došao mi samo sugeriše da nigde drugde više nije ni mogao da igra. Možda donji dom nekih jačih evropskih liga, za uporedive ili manje pare od onih koje će dobiti u Zvezdi.

 

Kad smo već kod para.. naravno da nemam (kao što verovatno ni niko nema pravu) informaciju za koliko igra, ali se ne bih (na slepo) složio da su to neke ozbiljne/velike pare -- pišem to u kontekstu oportunitetnog troška i pitanja da li su te pare možda mogle da se iskoriste za nekog drugog igrača koji bi nam značajno unapredio igru. Marković je na zalasku karijere, već dugo je bez kluba i takmičarskog meča (pola godine), poslednja sezona mu je bila slaba.. On nikada nije plenio napadačkim umećem, a ono što ga je činilo poželjnim -- agilnost, kondicija, pokretljivost za tu visinu -- polako ga izdaje. Pritom, nije baš da je sad neki renomirani igrač u pogledu EL, iza sebe ima tek 4 sezone u najjačem takmičenju -- više je on izgradio reputaciju onim medaljama i uklapanju u taj reprezentativni kolektiv.

 

Nadam se da grešim iskreno i da će biti uživanje gledati ga, te da će da pleni iskustvom, anticipacijom, asistencijama i bekdor katovima.. te da će biti podređen timu i na 100% -- kako na treninzima, tako i na utakmicama.

 

potpis

 

Bice on bolji naravno i jos je rano za neki sud ali je fakat bolno napadacki limitiran. Tesko je praviti bilo kakvu igru ako jedan od igraca ne predstavlja opasnost po kos.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Tomiprunet said:

Zar nisu dobili sansu u drugim timovima? ne vidim da su postigli nesto.

Ja mislim da mi vise necemo videti mnogo nasih mladih talenata koji ce uspeti, mozda jedan u nekoliko godina. 

Nije stvar da li su uspeli drugde, vec kod nas nisu dobijali sansu kad su bez problema mogli, da rezultat ni u ludilu ne bi trpeo. To su za njih bile kriticne godine, bez obzira na sve. Ja sam uveren da bi od Simanica bilo nesto da je imao pravog trenara.

 

Kod Tomica je recimo Simanic progledao prvi put u karijeri. I to mi je ostalo urezano u secanju, psihologija je mnogo bitna, kako je Tomic stalozeno razgovarao sa njim. Cak i za vreme utakmica je Tomic izdvajao vreme za njega da porazgovaraju, da mu ukaze na neke sitnice, da ga podrzi. Prosto je, neki mladi igraci iziskuju i pricanje sa njima, pogotovo pri prelazu u seniorske kosarku. Nije sve u treningu bez i sa loptom. 

Zanima me, gde je taj Covic u radu sa mladima sad, ili su to uvek bili samo drugi ljudi koji su radili za njega. Gde je i Radonjic, nemoguce da nama 12. i 13 igrac ne moze da bude neki talenat koga bacamo u vatru. Vec Cirbes, Simonovic, Markovic. Lazarevic ima 25 godina, pa kad, kako?! Gde je do sad bio? Uskokovic, sta je ideja sa njim?? Ili mu daj sansu makar u Abi ili ga pusti, vreme prolazi i njemu i nama. 

Zasto moze Cirbes rekreativac a ne Dusan Ristic?? 

Volim Branka, drag je lik skroz, ali mi mozemo da trpimo jednog ili eventualno dva ozbiljna igraca njegovih karakteristika. Imamo mnogo prasinara, a premalo znanja. Zasto onda ne ubaciti jednog ili dva mlada igraca. Pa makar po 5 minuta, a malo vise u Aba. I malo po malo. Ako to nije do nas vec do nase kosarke onda ce po meni ono "zemlja kosarke" vrlo brzo postati mit. Lose nam se pise u tom slucaju. 

 

U ekipi realno imamo 3-4 igraca koji pokazuju da su za ovaj nivo igre. Kalinic, Volters i jbg povredjeni Vajt koji se dokazao pre u El. Mitrovica i Kuzmica bih sacekao jos malo pa da sudimo. Rano je to jos za zaključke. 

Edited by Dl91
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ljudi, nema potrebe biti nerealan i odbijati nesto sto su cinjenice.

Kao sto je cinjenica da nam je Radonjic doneo najvece pobede u 21. veku i najvise radosti, tako je i cinjenica da nije neki trener za rad sa mladim igracima. Takodje je i cinjenica da nismo izbacili skoro nista od mladih igraca u ovim godinama dominacije.

Razloga za to ima jos osim navedenog: jurio se rezultat, Miskov (Megin) uticaj je jak i privlaci mlade, mozda par losijih generacija itd.

Ali ipak, nesto vise od ovoga sto smo izbacili smo morali.

Uglavnom, siguran sam da je mali broj onih koji bi zamenio godine u EL cinjenicom da smo napravili 4-5 dobrih reprezentativaca.

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bosMan_jr said:

Ma ljudi, nema potrebe biti nerealan i odbijati nesto sto su cinjenice.

Kao sto je cinjenica da nam je Radonjic doneo najvece pobede u 21. veku i najvise radosti, tako je i cinjenica da nije neki trener za rad sa mladim igracima. Takodje je i cinjenica da nismo izbacili skoro nista od mladih igraca u ovim godinama dominacije.

Razloga za to ima jos osim navedenog: jurio se rezultat, Miskov (Megin) uticaj je jak i privlaci mlade, mozda par losijih generacija itd.

Ali ipak, nesto vise od ovoga sto smo izbacili smo morali.

Uglavnom, siguran sam da je mali broj onih koji bi zamenio godine u EL cinjenicom da smo napravili 4-5 dobrih reprezentativaca.

 

 

Ne vidim kako je jurenje rezultata i stvaranje makar jednog igraca u obrnutoj korelaciji. Ne dovodimo mi 10, 15 klinaca pa jurimo rez. 

 

Nikakav problem, Radonja je i najuspešniji trenek Kka uz Nebojsu Popovica i Acu Nikolica. Odnosno, od susnog perioda '74. do Radonje i Covica smo uzeli 3(TRI) titule do 2014. godine. Rezultati sve govore u korist njih dvojice, sve je to super. Ali jbg, kad se vec bunimo da na trzistu nema bolje od Cirbesa, Simona, Markovica, da nemamo beka sutra. Pokusaj onda amakar da ga napravis u Oml skoli kroz par godina. Neka im to bude cilj. A i ustrdi se 300 000+, a to nas predsednik najvise voli valjda. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Nisam oduševljen potpisom Stefana Markovića i nisam uveren da ćemo od njega dobiti ono što svi očekujemo, sećajući ga se iz doba reprezentacije (mnogi ga nakon tako više nisu ni gledali). Na papiru, Marković (taj iz doba reprezentacije) jeste logično rešenje. Trenutno imamo dva ofanzivno potentna pleja, kojima nije problem da napadaju koš, pa da se nekad pomere i na poziciju dva (Ivanović) ili igraju u paru sa Markovićem (Volters); tako da je defanzivna osica i ofanzivni pass-first igrač koji je kroz karijeru savršeno razumeo sisteme u kojima je igrao i bio u njima odlično uklopljen šraf, pre svega zbog svoje agilnosti i izdržljivosti -- sasvim dobar fit na naš tim (kao što bi bio i Jović, da je zdrav).

 

Ipak, mislim da su godine prošle, a da Marković više nije igrač kojeg pamtimo. Makar je u Virtusu bio daleko od toga. Fizički, u smislu kondicije i pokretljivosti, dosta je slabiji. S obzirom da je veoma visok za pleja, kada su ga fizikalije napustile, deluje nekako dodatno tromije. U Virtusu je igrao rekreativnu košarku, uostalom kao i cela ekipa, i u odbrani su ga obilazili kao čunj. Naravno, ima do samog sistema Virtusa, ali i do igrača koji dopusti da u odbrani tako deluje. Počeo je da transformiše svoju igru, i da umesto krvavih kolena i agilne zujalice u napadu, više bude igrač koji igra "u mestu" i pokušava da "potezom" reši protivničku odbranu. Naravno, ne libi se više ni da opali -- ako je u mogućnosti -- i pet trojki po utakmici, a svi znamo kakav je šuter (neka, naravno i upadne, ali da je kamenjar jeste). U eliminacionim utakmicama, to njegovo iskustvo nije dolazilo do izražaja i bio je na 2-3 poena i 1-2 asistencije po meču uglavnom. Meni se, lično, to baš ne dojmi -- i ako me utisak nije prevario -- onda je baš ono što nam ne treba.

 

Očigledno se igra na kartu i očekivanje da će u Zvezdinom dresu imati drugačiju ulogu u drugačijem sistemu, da defanzivno ipak može bolje, da u napadu treba da bude siguran na lopti (a već protiv Reala 4 izgubljene lopte, što je za takav tip igrača previše) i da će u mnogome doprineti iskustvom. To je, naravno, moguće, ali dosta će zavisiti i od njegovog stava. Ako se razbije od treninga, zaista podredi i samopouzdanje krene da crpi iz timske igre i odbrane, možda i bude nešto od toga. Ukoliko krene sa tim da on iza sebe ima reputaciju u vidu reprezentativnih medalja i 10+ godina igranja u inostranstvu, da treba da carini loptu i kontroliše igru, da su Kalina i on tu "ortaci i glavni" koji treba da povuku, da je bitnije da obezbedi bržu i tečniju igru, a manje da se lomi u odbrani.. neće se daleko stići.

 

Naravno, istine radi, smeta mi donekle i to što je u ovom trenutku došao u Zvezdu, posle godina i godina pokušavanja da završi u našem rosteru. Ne znam da li su to bila samo medijska nagađanja, ali sigurno je i svakom treneru takva opcija padala na pamet (nema milion domaćih plejeva)... Naravno da nije imao bilo kakvu obavezu, ali to što je sada došao mi samo sugeriše da nigde drugde više nije ni mogao da igra. Možda donji dom nekih jačih evropskih liga, za uporedive ili manje pare od onih koje će dobiti u Zvezdi.

 

Kad smo već kod para.. naravno da nemam (kao što verovatno ni niko nema pravu) informaciju za koliko igra, ali se ne bih (na slepo) složio da su to neke ozbiljne/velike pare -- pišem to u kontekstu oportunitetnog troška i pitanja da li su te pare možda mogle da se iskoriste za nekog drugog igrača koji bi nam značajno unapredio igru. Marković je na zalasku karijere, već dugo je bez kluba i takmičarskog meča (pola godine), poslednja sezona mu je bila slaba.. On nikada nije plenio napadačkim umećem, a ono što ga je činilo poželjnim -- agilnost, kondicija, pokretljivost za tu visinu -- polako ga izdaje. Pritom, nije baš da je sad neki renomirani igrač u pogledu EL, iza sebe ima tek 4 sezone u najjačem takmičenju -- više je on izgradio reputaciju onim medaljama i uklapanju u taj reprezentativni kolektiv.

 

Nadam se da grešim iskreno i da će biti uživanje gledati ga, te da će da pleni iskustvom, anticipacijom, asistencijama i bekdor katovima.. te da će biti podređen timu i na 100% -- kako na treninzima, tako i na utakmicama.

Ne slažem se. Marković je već protiv Reala imao nekoliko odličnih defanzivnih sekvenci.

Izgubljene lopte su u par navrata posledica neuigranosti, a par puta je pokušao neke teodosićevske asistencije što je jeli njegov poguban uticaj. Bukvalno se vidi razlika od derbija preko Baskonije do Reala.

Dakle on će biti odličan veteranski dodatak i doneće neke stvari koje nemamo.

Sa druge strane potpis mi se sviđa jer smo i za sledeću godinu prebrinuli poziciju bekap pleja i to jednim čistokrvnim pass first plejmejkerom.

I naravno da mu ne zameram što je odbijao da dođe u Zvezdu za duplo manje novce, iz tog razloga je i imao manje EL sezona nego što je po kvalitetu mogao da ima 

Link to comment
Share on other sites

Dubljevic, Vucevic, Simonovic, Gordic, Micov, Kalinic, Ivanovic, Jovic, Dzenkins, Guduric, Marjanovic, Miler, Zirbes, Lazic su kao mladi ili relativno mladi prosli Dejov dril i postali igraci iznad ocekivanja, ima tu jos igraca kao Lucic, Bartel, Vilijams iz Bajerna pa i Sisko koje digao iz mrtvih i svi su posle njega dobili najbolje ugovore u karijeri. 

 

Pricati da ne zna sa mladima je neumesno, ali nema tog trenera koji bi izvukao Tejica, Rebica, Milovanovica i sta znam koga jos na EL nivo.

 

Nisam odusevljen ovom zaostavstinom i masivnim ugovorima za ishabane igrace. Bice to ok za ABA, ali u EL...a ne fali nam puno..stavise, jako malo u rosteru nam fali za top8...jos ove povrede.

 

 

Edited by Devil In My Pants
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ako se da primetiti novitet u Pefijevoj igri...to je Teo sindrom. Želja da asist bude prvenstveno atraktivan...a o ostalim manistecijama više u nastavku sezone. Ali šalu na stranu...mislim da će porobiti u ABA PO. Euroliga nije scena na kojoj veteran od 100 kila na poziciji pleja može redovno da školuje...i sumnjam da je to i bila ideja. Pefi je bolji dodavač i od Lorenza, Waldena, Hall-a ... Nejta i Dzonija. Verujem da je uprava dovodjenjem Kaline a pre toga i odličnim potpisima Vajta, Nejta i Džonija imala plan da podigne lestvicu i u EL...ali uz ObraFX i pehove sa povredama, kovidom...sada se opet ide na proverenu četničku varijantu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dl91 said:

Dalje, ljudi zaboravljaju koliko je Radonja u prvom mandatu bio pa moze se reci tvrdoglav. Koliko puta se desavalo da protiv neke Krke na 30+ razlike igraju i dalje nasi glavni igraci, a mladih nigde nema? Mozda je i to uticalo na povredu Jovica koja nas je slomila u finisu te 16-14 sezone. Izrabljivanje nosilaca koje se i sad dešava, samo sto sad stvarno nemamo sirinu. 

 

Jović je te sezone kao startni PG igrao 21.4 minuta po meču, a najveću minutažu u ekipi je imao Jenkins - 23.6 minuta. Ne znam koliko bi to starteri trebali da igraju pa da ne budu izrabljivani od tvrdoglavog Radonjića.

 

3 hours ago, Dl91 said:

Ja se toga dobro secam, to je nesto sto se meni nije svidjalo. Nisu Tejic i Rebic vrh talenti, ali se secam da su dobijali ponizavajuce minutazu na 30, 40 + razlike ulaskom na dva minuta do kraja utakmice. Mladi su i mogli su da rastu. To sto nisu je malo i do Radonje. 

 

Tejić je u sezoni 2014/15 sa 19 godina odigrao 64 utakmice i na njima imao 11 minuta po meču, a na 16 utakmica je bio i starter. Rebić je igrao manje - 31 utakmicu sa 7 minuta prosečno, što je i normalno s obzirom da je ispred sebe imao Vilijamsa i Jovića. Startna četvorka sa 21 godinom nam je bio Luka Mitrović, a njegov vršnjak Dangubić je imao 16.2 mpg. 

 

Znači mladi su itekako dobili šansu - neki su je iskoristili, neki ne... Konkretno Tejić i Rebić nisu bili materijal za bilo šta ozbiljnije - prvi jer je teška lenčuga i ima olovne noge, drugi jer je limitiran fizikalijama, a nema neku vrhunsku karakteristiku u vidu brzine, eksplozivnosti, ili kreativnosti.

 

Pritom ne vidim što bi se uopšte u Zvezdi forsirali random mladi igrači koji zapravo i nisu talentovani, mi smo takmičarska ekipa i tu ni ne treba da bude mesta za takve. Uz to, svi oni imaju na raspolaganju FMP i šansu da se dokažu makar na ABA nivou, al' neki talenti ni tu ne mogu da se istaknu... 

 

 

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma sad i nema nekih mladih talenata, jednostavno Mega uglavnom kupi najbolje, oni drugi najbolji idu preko, i onda nama ostane B kategorija igraca da se koljemo sa Partizanom. 

 

Konkretno, taj Tejic da je sad u juniorima, bio bi ubedljivo najtalentovaniji igrac u ekipi, prosto je takva situacija. Ovaj malI Gusic pre par godina ne bi mogao da trenira s prvim timom, ovako su i on i Popovic tu pro forme, s tim da je meni taj Popovic najtalentovaniji nas klinac ubedljivo, eventualno moze Saranovic u recenicu sa njim. A opet su obojica upitni na mnogo nivoa.

 

Ne treba da se opterecujemo time sto kaze Guru. Mi nismo razvojni tim, a opet nije ni da vrvimo od talenata. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Stefan Marković kao treći plej je sasvim korektno rešenje. 

Minimalna očekivanja, prevede loptu, možda ubode neku trojku, asistenciju. Sve preko toga premija.

Ma kakav smo mi Cska za sirotinju i da imamo taj luksuz da nam treci play ima jaci i bolji ugovor od prvog i drugog playa.

 

Bravo za VD upravu i bravo za naseg trenera koji se za to izborio da uprkos letosnjem odbijanju PEFIJA da potpise dvogodisnji kao prvi play , sada ipak ga ubedi da  potpise i bude treci playi to opet sa dvogodisnjim ugovorom. Bravo Dejo. Valjda ce i dostici tu formu do kraja ugovora.


Daj jos peticu pa makar bio i Zirbes jer to zeli trener da se okrenemo pljuvanju uprave sto ne dozvoljava treneru bojle igrace od Pefija kao treceg playa i Zirbesa kao stranca na mestu treceg cetnra.


Dajte tu A licencu. Budzet nam nije problem uopste ocigledno. Doduse te pare smo mogli i bolje iskoristiti, ali nema vise imena u Dejinom tefteru.

 

PS> ima li Jaka EL izlaz, Stimara< DJENKA< i da se nadamo da ce Gudura da dobije sutku iz Fenera uskoro.

 

Link to comment
Share on other sites

Apropo Gudure, ja sam ubedjen da ce on ako ovako nastavi da bude nase prvo pojacanje na leto. I on je u fazonu da bi igrao vrlo rado opet kod nas, generalno mu je karijera u padu, domaci je igrac, sigurno cemo napasti. Slicno doduse i za Nedovica mislim, mada nisam siguran kolko je on po Dejovom ukusu, mada ga Covic voli skoro ko Filipa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...