Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Dolazak Deja je napravio to da Branko Nordeus mora da kopa BTC jos jace i brze. 

 

Realno ovaj tim je u najboljem slucaju granicni za PO, realnost 14/15 mesto i sve preko toga uspeh.

 

VD direktor se jos sprda sa navijacima i klubom i jos spominje posao u EL 😂 Covek koji evro nije dao, vec uzeo..i zivi od drzave ceo svoj zivot.

 

Trener i igraci zasluzuju EL, ostalo je tankosava. Korenite promene u klubu i drustvu su nam jedina nada...ovo sve je cirkus.

Link to comment
Share on other sites

Ta ekipa iz 14/15 nije uopšte bila projektovana za 1/4 finale EL. Prosto su nam se poklopile mnoge stvari. Jović i Cirbes su sezonu ranije bili rezervni igrači na svojim pozicijama, ali su onda uskočili u ulogu nosilaca igre i razvalili tu sezonu. Ništa zapravo ne bi bilo moguće bez Milera, pričali smo milion puta kako je pokidao. Gudurić se nametnuo kao neki x-factor, igrač koji najbolje partije isporučuje u mečevima odluke. Kinsi nam se kasnije priključio i bio je bitan u oba pravca. Simonović je imao povremenih šuterskih rapsodija. Lazić i Dangubić standardno kidali u odbrani. Tih osam igrača je iznijelo sezonu u najvećoj mjeri, možda sam nekog i zaboravio.

 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Ta ekipa iz 14/15 nije uopšte bila projektovana za 1/4 finale EL. Prosto su nam se poklopile mnoge stvari. Jović i Cirbes su sezonu ranije bili rezervni igrači na svojim pozicijama, ali su onda uskočili u ulogu nosilaca igre i razvalili tu sezonu. Ništa zapravo ne bi bilo moguće bez Milera, pričali smo milion puta kako je pokidao. Gudurić se nametnuo kao neki x-factor, igrač koji najbolje partije isporučuje u mečevima odluke. Kinsi nam se kasnije priključio i bio je bitan u oba pravca. Simonović je imao povremenih šuterskih rapsodija. Lazić i Dangubić standardno kidali u odbrani. Tih osam igrača je iznijelo sezonu u najvećoj mjeri, možda sam nekog i zaboravio.

 

 

2119375_4002-starsport-serbiaaustria4597_ls.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Moglo bi se reci da je Deda olraund rol plejer igrac. Olraund zato sto moze da igra na tri pozicije (1, 3 i 4) a rol plej zato sto nije dominantan na nijednoj od njih vec moze da doprinese samo u par segmenata, sto opet nije malo. Samo kad bi taj sut za 3 zategao ne verujem da bi bilo ko bio nezadovoljan. I ne moze se ocekivati da se oko njega vrti cela igra, kao sto ne moze oko ijednog rol plej igraca, bez obzira sto je u proslosti resavao neke bitne utakmice. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bodo said:

Sa zdravim rosterom i ako dobro pazarimo na tržištu centra i dvojku ovaj  tim je vrlo izvesno  granični PO tim.

S tim što ja mislim da devojčica stiže kad u martu, do poslednjeg dana za registraciju u EL/ABA i to ako se proceni da nam treba za prolaz u top osam

Link to comment
Share on other sites

Sa zdravim rosterom i ako dobro pazarimo na tržištu centra i dvojku ovaj  tim je vrlo izvesno  granični PO tim.
Dajte malo realnosti...kakav bek i gde soproštenjem da ga metnemo. Ja čak mislim da uprava neće dovesti centra dok ne proceni kakav se apgrejd i rasterećenje dobija na visokim pozicijama povratkom Vajta...iako verovatno ove godine neće odigrati jednu tekmu sa više od 15 minuta...jer eto iscure nam i novembar a mi oživljavamo Cirbonju.
Link to comment
Share on other sites

Jedini razlog nedovodjenja pojacanja jeste remecenje timskog duha. Jer deluje da tim stvarno ima hemiju, pa se onda pazljivo mora obratiti paznja na svako remecenje autoriteta u igri, jer ne deluje da ima nezadovoljnih u postojecim ulogama. Tu smo omanuli prosle sezone sa problematicnom doselekcijom koja ne deluje da je prihvacena na pravi nacin od ostatka rostera.

Opet, tu je i trener ciji je posao da ispegla te odnose i da hemija bude na zdravim osnovama tj da postoji balans izmedju pojacanja i cuvanja onog sto vec imamo. Kosarkaski, ako gledamo samo igru, previse imamo panjeva koji su totalno van suterske forme, sto trazi neku reakciju. Treci faktor je novac, ali ako je suditi po direktoru njega ima... ne za nekog ubicu, ali za solidna pojacanja da. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Puno povreda..bas puno. ...bez centra, bez preCednika...

 

Moze se mnogo, ali uprava ne prati kvalitetan rad trenera i igraca

 

Imas coveka koji obavlja funkciju predsednika, a to je sportskoj sekciji jedino bitno - da imaju autoritet kome da se obrate i koji donosi kljucne odluke u klubu. A plate se isplacuju, novac je obezbedjen  za pojacanja, samo je pitanje koliko novca. Nema sta uprava, ili da se ne zajebavamo - Covic, da vise od toga prati rad trenera i igraca. Ono gde je on napravio ogromni fail je prosle a ne ove sezone jer je napravio dodatni trosak od preko 600k eur i da je za to izbegao odgovornost a cije posledice osecamo. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Wingwalker said:
25 minutes ago, bodo said:
Sa zdravim rosterom i ako dobro pazarimo na tržištu centra i dvojku ovaj  tim je vrlo izvesno  granični PO tim.

Dajte malo realnosti...kakav bek i gde soproštenjem da ga metnemo. Ja čak mislim da uprava neće dovesti centra dok ne proceni kakav se apgrejd i rasterećenje dobija na visokim pozicijama povratkom Vajta...iako verovatno ove godine neće odigrati jednu tekmu sa više od 15 minuta...jer eto iscure nam i novembar a mi oživljavamo Cirbonju.

Pa dobro , krenimo onda prvo sa centrom. To nam i jeste preče. Pa ako nešto para pretekne može i resto.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

moze centar

neki koji ne ume nista da obrani, slabo se odmotava iz pika, ali zato ne ume nista na postu

takav sigurno ne remeti timsku hemiju 

 

Timska hemija je prvi uslov, a konkretno kosarkasko umece je drugi. Svakako da su oba uslova podjednako bitna da bi pojacanje imalo smisla. 

E sad postoje ljudi u klubu koji su placeni da na trzistu iskopaju takvog igraca. Onaj ko je bolji u svom poslu ce ga naci, onaj ko je losiji ce ili pogresiti ili nece uraditi nista, sto ce se naravno odraziti na rezultat. Ali onda ne treba kukati na upravu ili losu srecu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, mmajstor said:

 

Imas coveka koji obavlja funkciju predsednika, a to je sportskoj sekciji jedino bitno - da imaju autoritet kome da se obrate i koji donosi kljucne odluke u klubu. A plate se isplacuju, novac je obezbedjen  za pojacanja, samo je pitanje koliko novca. Nema sta uprava, ili da se ne zajebavamo - Covic, da vise od toga prati rad trenera i igraca. Ono gde je on napravio ogromni fail je prosle a ne ove sezone jer je napravio dodatni trosak od preko 600k eur i da je za to izbegao odgovornost a cije posledice osecamo. 

Mi, kao i cela zemlja nema izbore gde ce se videti bar dve strane. 

 

Nebojsha je seoski vikar koji nam u Evropi nista nece doneti. Mi kso klub smo izgubili godine u organizaciji, halama, sportskim centrima..klub nema nista na sebi i mi smo obican balon koji je prenaduvan.

 

Sreca pa prosle tri sezone smo imali nesretnog Bokana kao rivala pa smo se izvlacili.

 

Opet scene mrznje, idotluka i bice sve gore...mladi da bi dobili sansu..mora se dati treneru ugovor na 3g..

 

Peja, Sedlacek, Zepter..idealan trio..ali bolje Cova, Sunturlic itd...

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi izbori.. predsednik ce biti onaj koga delegira vladajuca stranka. Cim je on tu i dalje znaci da za to ima podrsku jos neko vreme. Pravih izbora nema, pa cak i da su oni odrzani nista to ne bi promrnilo, jer to ne funkcionise tako kako si zamislio. Bilo ko od tih koje si naveo prvo treba da se susretnu sa zna se kim i da zadovolje na tom politickom polju. A ako je neko od njih zainteresovan za tako nesto, verovatno bi izbori bili odrzani. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Mi, kao i cela zemlja nema izbore gde ce se videti bar dve strane. 

 

Nebojsha je seoski vikar koji nam u Evropi nista nece doneti. Mi kso klub smo izgubili godine u organizaciji, halama, sportskim centrima..klub nema nista na sebi i mi smo obican balon koji je prenaduvan.

 

Sreca pa prosle tri sezone smo imali nesretnog Bokana kao rivala pa smo se izvlacili.

 

Opet scene mrznje, idotluka i bice sve gore...mladi da bi dobili sansu..mora se dati treneru ugovor na 3g..

 

Peja, Sedlacek, Zepter..idealan trio..ali bolje Cova, Sunturlic itd...

Ne bih da ti rusim sneska, ali ovo tvoje razmisljanje je na nivou deteta. Ja sam to zamislio i tako ce biti. Nema sanse da kod nas Zepter, a posebno Peja uloze nesto u CZ. Peja ne bi ulozio ni da je 100 puta bolja situacija. Ti mi licis na ona dva lika iz filma 7 i po: ,,Brate, šta je za Maradonu 15 hiljada. Napunio se u Barsi, odrao je Napoli, iskasapio Sevilju, čovek ima milione. "

Sto se tice mladih, tu sam saglasan sa tobom, mora se dati treneru ugovor na 3 godine da bi igrali, ali to sigurno nije tvoj omiljeni trener, posto kod njega igraju samo matori, a ako neko mladji i proigra(citaj Lazarevic), taj brzo popije klupu, a onda i ispadne iz 12. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Realno ovaj tim je u najboljem slucaju granicni za PO, realnost 14/15 mesto 

Ne mogu da verujem kakav defetizam, i to od kolege poštovaoca lika, dela i potencijala mladog Dijamantidisa. Pa kako ekipi koja ima takvog talenta može izmaći plej of, ako znamo da mladi Dijamant može samo da raste tokom sezone i eksplodira onda kad je najvažnije?😛

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Ne bih da ti rusim sneska, ali ovo tvoje razmisljanje je na nivou deteta. Ja sam to zamislio i tako ce biti. Nema sanse da kod nas Zepter, a posebno Peja uloze nesto u CZ. Peja ne bi ulozio ni da je 100 puta bolja situacija. Ti mi licis na ona dva lika iz filma 7 i po: ,,Brate, šta je za Maradonu 15 hiljada. Napunio se u Barsi, odrao je Napoli, iskasapio Sevilju, čovek ima milione. "

Sto se tice mladih, tu sam saglasan sa tobom, mora se dati treneru ugovor na 3 godine da bi igrali, ali to sigurno nije tvoj omiljeni trener, posto kod njega igraju samo matori, a ako neko mladji i proigra(citaj Lazarevic), taj brzo popije klupu, a onda i ispadne iz 12. 

Bitno da je tvoje sa Covicem i vucicem na nivou odrasle i zrele osobe 🙂

Ma niko nikad nista ne bi ulozio...vec bi samo radili "pro bono"

 

Eh, te bajke...ako ima neko da ulozi, ja cu se skloniti..ili pak ceka me moguci posao u EL 😂

10 minutes ago, displejnejm said:

Ne mogu da verujem kakav defetizam, i to od kolege poštovaoca lika, dela i potencijala mladog Dijamantidisa. Pa kako ekipi koja ima takvog talenta može izmaći plej of, ako znamo da mladi Dijamant može samo da raste tokom sezone i eksplodira onda kad je najvažnije?😛

Izbacili su Dimitrisa, tu je gotova nasa nada i bzducnost srpske kosarke na mestu pg...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Mi, kao i cela zemlja nema izbore gde ce se videti bar dve strane. 

 

Nebojsha je seoski vikar koji nam u Evropi nista nece doneti. Mi kso klub smo izgubili godine u organizaciji, halama, sportskim centrima..klub nema nista na sebi i mi smo obican balon koji je prenaduvan.

 

Sreca pa prosle tri sezone smo imali nesretnog Bokana kao rivala pa smo se izvlacili.

 

Opet scene mrznje, idotluka i bice sve gore...mladi da bi dobili sansu..mora se dati treneru ugovor na 3g..

 

Peja, Sedlacek, Zepter..idealan trio..ali bolje Cova, Sunturlic itd...

Covic ne moze u ovoj zemlji sam da privuče novce, kao sto ne moze ni Ostoja niti bilo ko drugi. To je nemoguce, i njegove sposobnosti samostalnog generisanja novca necemo nikad zaista upoznati. Razlog je svima opšte poznat, budzet se pravi na osnovu dobre volje vladajucih struktura nase zemlje. 

 

Ono sto zameram i Covicu i Radonjiu takodje, je ocajan rad mladih kategorija. Koga su to njih dvojica zajedno torpedovali. Gudurica? Premalo je to za 10 godina. Nemojte da se lazemo, Uskokovic, Lazarevic, pre toga Reba, Tejic i ne znam ko sve su igraci za Aba nivo. Ako je to najbolje sto smo mogli da sami stvorimo onda je to bas tuzno. Mi kao klub koji dolazi iz zemlje kosarke kako mi to mi gordo smatramo moramo da trazimo igrace iz svojih "resursa".

 

Dalje, ljudi zaboravljaju koliko je Radonja u prvom mandatu bio pa moze se reci tvrdoglav. Koliko puta se desavalo da protiv neke Krke na 30+ razlike igraju i dalje nasi glavni igraci, a mladih nigde nema? Mozda je i to uticalo na povredu Jovica koja nas je slomila u finisu te 16-14 sezone. Izrabljivanje nosilaca koje se i sad dešava, samo sto sad stvarno nemamo sirinu. 

Ja se toga dobro secam, to je nesto sto se meni nije svidjalo. Nisu Tejic i Rebic vrh talenti, ali se secam da su dobijali ponizavajuce minutazu na 30, 40 + razlike ulaskom na dva minuta do kraja utakmice. Mladi su i mogli su da rastu. To sto nisu je malo i do Radonje. 

Edited by Dl91
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...