Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

2 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Da se Pefi holinsuje pod hitno, nema cekanja.

Pefi, Hollins, Davidovac, Simonovic, Vajtu zamena jer ga duko cekamo, Ivanovic se nije snasao, Mitrovic ne moze da igra u kontiuitetu, Kuzmic bivsi, Cirbes bivsi,  Dobric da se vrati u opanke il da ide umesto Hollinsa a da dodje bek. Od starta sezone nismo terali samo Kalinu, Radonju, Woltersa al njega smo docekali na noz, Lazarevica mada se za njega predvidjao Fmp kad se vrate svi. Cigani cigani..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Marković će pronaći naćin da pomogne ekipi. Treba vremena za svakog igrača. Ja mislim da je on tu doveden kao osigurač, njegova minutaža će se kretati u rasponu od 10-15 minuta. Držaćemo dobar ritam u odbrani dok je na parketu, a u napadu će se tražiti od njega distribucija lopti.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2021 at 9:02 PM, Crni said:

Ti li si Nislija?

 

Jes… Mislio sam da mi i na ovom forumu kao i na starom stoji lokacija.

 

46 minutes ago, Devil In My Pants said:

Markovicu se sklanjaju za tri poena, Zirbes ocajan u odbrani..rutinska pobeda..

 

Dimitris ni minut, zali boze Pefijeve minute na ustrb Dimitrisa..

 

 

Tvoj miljenik i idol izgleda bas veruje u Dimitrisa 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deda mož ovako da ga mrči jošbdo kraja novembra...i to bi bilo to od njega. Pefi je tu iz mnogo razloga i nema potrebe za ovim komparacijama sa trinaestim prasetom. Čudno...veteran bez kluba dolazi sred novembra a nije u top formi. A što se tiče osnaženja...Žoc i Radonja u fazonu: ...ko prvi dovede centra...čkapi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Devil In My Pants said:

Puna podrska Davidovcu i mladom projektu Uskokovicu. Necemo penziknere u timu jer to nije buducnost Zvezde.

 

Sad kad je najteze moramo dati Dedi podrsku...sve ostalo je neumesno!!

 

Kad ces mladi veseljace skontati da ti Radonja mnogo vise plodouziva prekaljene penzionere nego razne Uskokovice, Rebice, Tejice, Rakicevice i ostalu decurliju koja ne pripada top klasi mladih talenata? A i kod vecine je tako, cast izuzecima. 

Link to comment
Share on other sites

Pefi jeste malo usporio, ok - godine su to. Pritom dugo bez utakmica i treninga. Ali i dalje ima brze ruke, dobar pregled igre. Problem je tu još neuigranost i to što te asistencije deli brzim Gonzalesima Cirbesu, Kuzmiću, Davidovcu… Ne zna se ko je brži od njih. Ovi što pišu da je Marković bivši igrač i da je Uskoković trenutno korisniji, ne prate previše košarku, to je sigurno. Uskokovićev max level je FMP ili Borac. Sinoć nas je totalno razvalio Tavares, ali i uvek odvratni Rudi. Čovek ima 36 godina, baca se za svaku loptu, trči kontre, vraća se u odbranu… A tek ona no look asistencija. Koliko god ga mrzeo (tanka linija izmedju njega i DeKoloa), stvarno i dalje igra na visokom nivou. Nama sinoć nije igrala gotovo cela prva petorka (Nejt, Kalina, Mitar, Vajt), tako da čudo nije bilo blizu. Iskoristili smo par minuta i njihovog umora zbog duplog kola, ali više od toga stvarno ne bi bilo REALno.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ja sam DeDu uvek obozavao zbog tog kosarkaskog smeka i inteligencije, old school polivalentni igrac, neki Bodiroga za siromasne.

Al ovo na sta on lici kraj prosle, a narocito ove sezone je stvarno sramotno. Bukvalno se pretvorio u amorfnu masu nicega, a voljni faktor na nivou zadusne babe na antidepresivima.

Vise zaista nemam strpljenja za njega, cak pocinje da me opako nervira, jer skandalozno strci u ovoj ratnicki nastrojenoj grupi momaka.

Kapiram da ga Radonja trpi zbog situacije sa povredama, i sto se nada da ce ovaj da se dozove, ali cak i debeli Cirbes splavar, vise lici na kosarkasa od njega.

Put moze biti samo jedan:Cim se White vrati na teren, DeDa iza reklama bar na mesec,dva, i da za to vreme odluci hoce li doterati telo u red, a mozak bazdariti na profesionalni kosarkas mode, ili planira da do kraja karijere cepa dve pakle dnevno, zidarac sa ortacima i fata ribe na Tamisu, a u pauzama da zaradjuje za leba u nekom velikanu iz Wroclava🙄

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ma pustite vise ta tela... nije ovo takmicenje u manekenstvu ili bodibildingu. Sasvim je korektno odigrao odbranu nad Lidejom sto ni bilo nemoguce da je toliko mlohav. Problem je njegov sut, gde promasuje iz mase otvorenih suteva sto je neprihvatljivo. Protiv Reala sut za tri 4-0 gde su najmanje dve situacije iz otvorenih pozicija. Sad da li je u pitanju manjak kondicije, manjak suterskih treninga ili samopouzdanje je veliko pitanje. Reklo bi se od svacega po malo, ali telo sa tim nema nikakve veze. Nece on nikada biti Svarceneger niti ima potrebe za tim. 

Druga karika je Dobric koji daje neke znakove zivota ali takodje i dalje ima problem sa sutom. Ne deluje da ce on ikada biti prva napadacka violina nekog kluba sto se tice napada, i da najbolje funkcionise pored nekog dominantnog igraca kada odbrana nije najvise fokusirana na njega, a sto vise odgovara poziciji tri a ne dva, jer tesko moze sam za sebe da iskreira dobru poziciju za sut. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da izjavim za televizor da je Deda, iako nespreman i uglavnom očajan ove sezone, ipak imao sjajan učinak braneći Lideja pre koji dan. Što znači da i ovakav kakav je može imati pozitivnu ulogu u nekim situacijama. E sad, da li zaslužuje mesto u 12 kad budemo kompletni, ne znam, tek ćemo da vidimo šta znači kompletna Zvezda, hoće li dolaziti još pojačanja i sl.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gudura said:

Ja sam DeDu uvek obozavao zbog tog kosarkaskog smeka i inteligencije, old school polivalentni igrac, neki Bodiroga za siromasne.

Al ovo na sta on lici kraj prosle, a narocito ove sezone je stvarno sramotno. Bukvalno se pretvorio u amorfnu masu nicega, a voljni faktor na nivou zadusne babe na antidepresivima.

Vise zaista nemam strpljenja za njega, cak pocinje da me opako nervira, jer skandalozno strci u ovoj ratnicki nastrojenoj grupi momaka.

Kapiram da ga Radonja trpi zbog situacije sa povredama, i sto se nada da ce ovaj da se dozove, ali cak i debeli Cirbes splavar, vise lici na kosarkasa od njega.

Put moze biti samo jedan:Cim se White vrati na teren, DeDa iza reklama bar na mesec,dva, i da za to vreme odluci hoce li doterati telo u red, a mozak bazdariti na profesionalni kosarkas mode, ili planira da do kraja karijere cepa dve pakle dnevno, zidarac sa ortacima i fata ribe na Tamisu, a u pauzama da zaradjuje za leba u nekom velikanu iz Wroclava🙄

 

Vise je to state of mind nego telo kao telo... On prosto nikad nece imati glavu za neke vece stvari i sa tim se treba pomiriti. 
Sto bi Deda rek'o: |"Bolje zajecarac u ruci nego telo na muci..."

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, feanorlfc said:

Dobro je ovo. Jednostavno, kosarka koju Radonjic forsira ne trpi izostanke. Vec je cudo i podvig kako se krpimo bez Vajta. Bez Ivanovica smo vec videli da tesko ide. Sa ova 3 izostanka je jednostavno nemoguce igrati na ovom nivou.

 

Prilicno je hazarderski zavisiti od male rotacije u doba pandemije :)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neznam o kakvoj kratkoj rotaciji je reč. Juče od 11 igrača, samo Uskok DNP. Realno je reči da če mu se sa ovom oznakom pridružiti Maik i Lazarević kad se trio povređenih vrati. Ostlai svi imaju solidne minutaže/Uloge. Znači 11 igrača u rotaciji + White uskoro.

 

To što nas neviđeno hoće povrede je drugi par cipela, jbg. 

 

Btw, gde je i šta radi Dragan Gačević?

Link to comment
Share on other sites

Evo i ja plačem što DeDa nije izrastao u Bodirogu za siromašne. Ima tu mnogo faktora koji su ga odvojili od tog priželjkivanog primarnog kreatora, prvi od njih su fizikalije, pre svega agilnost i kondicija. Ne znam kako i koliko trenira, pa ne bih da se zalećem, ali se može naslutiti da tu nema fanatizma i stoprocentne posvećenosti. Masa mu je ok, taman za poziciju 4 koju trenutno jedino može da igra (ili da ga probamo kao Medžika na 5 u nekoj iznudici). Razumem razočaranje, ali ne treba ni preterivati, još manje ići u ekstreme i terati ga iz kluba. Davidovac je igrač uloge, kod Radonje ima defanzivni zadatak da čuva protivničke dominantne četvorke. U derbiju je poništio LeDaya, juče zaustavio Realovog prvog strelca Yabusellea na 7 poena. Pri tome je bio prvi skakač na utakmici sa 9 skokova. Da, imao je 3 TO, ali i po 2 asista i ukradene. Jedino što mu se može staviti na dušu (kao i celom timu Zvezde ove sezone) su promašene otvorene trojke.

 

Što se pre zaboravi "Bodiroga za siromašne" mantra i prihvati njegovo realno stanje role play igrača, to će se manje ljudi nervirati i smanjiti očekivanja koje ovaj igrač ne može da ostvari. Ali, može neke druge. Povratkom Whitea, čija je povreda poremetila celu rotaciju Zvezde, Davidavac će, zajedno sa još par igrača, napokon dobiti svoje pravo mesto, ulogu i minute. Ni u ludilu ga ne bih terao iz tima, domaći igrač u lepim godinama koji može biti koristan član rotacije, ako ništa drugo.

 

U vezi tekme, ubili su nas njihovi centri Tavares i Poirier, koji su ubacili gotovo 30 poena, uhvatili 12 skokova i lupili 6 blokada. Kuz je u laganom padu u snazi već nekoliko mečeva, ubitačan ritam uzima danak, posebno posle povrede Luke. Cirbes nikada nije bio defanzivno orijentisan centar, pa očekivati od njega da zatvori rupe u reketu nije bilo realno ni u njegovim najboljim danima, a kamo li sada. Očekuje se rešenje pitanja doselekcije na centru, pa će onda mnoge stvari biti jasnije. Pefi je van ritma i van forme, trebaće neko vreme da se vrati. Znajući kakav je profesionalac, verujem da će to biti vrlo brzo.

 

Hollins igrao bez pritiska i napokon pokazao deo šuterskih mogućnosti. Očigledno je ta mentalna blokada bila glavni razlog nejgovog lošeg šuta, videćemo da li je ovaj meč nešto promenio po tom pitanju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...