Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

5 minutes ago, Predragdjape said:

Citaj opet, brzom brzinom je stavljen u 12 al izgleda da si pisao post citavih 17 minuta pa nisi video. 😀😄

Pisao bi i ti dok cuvam rodjakovog malog, on otvara mom stafordu usta da mu vidi zube, dira mu jaja itd cim spustim pogled, dzukac pobegao u kucicu, ovaj hoće za njim... 

Jbt ne znam kako cu sutra svoje cuvati

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Ni jedan ozbiljan medij ne povezuje tog Freemana sa nama a ovdje se već prave projekcije rostera sa njim. 😄

 

Postavlja se pitanje da li bi on pravio razliku u napadu na EL nivou pa da se tek tako odreknemo odbrane Holinsa? Ako bi nemam ništa protiv ali sam skeptičan. Inače ne postoje nikakve indicije da se razmišlja o holinsovanju, zna se kako se priprema teren za šutiranje igrača. On samo da pogađa otvorene šuteve mislim da bi ga Radonjić iztetovirao.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Glupost je dovoditi jos jednog beka za jos 20ak utakmica EL i plejof aba lige, kada vec nije dosao od pocetka. Jos bi bila veca glupost otpustati Holinsa i placati njegovu platu a dovesti istog ili goreg igraca.

Ne znam o kakvom se opterecenju prica, sa Markovicem i tim centrom cemo imati 15ak igraca, sad ce trecina sezone.

Rekao bih da Covic samo troluje kako mu dune, laprda bez ikakve odgovnosti kao i svaki politicar u Srbiji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Golijat said:

Procitah negde da je Nnoko blizu raskida ugovora sa Baskonijom

Ne bih ga dovodio i da je slobodan ako je istina da je i pored naše bolje ponude izabrao Baskoniju iz nekog razloga. To bi značilo da stvarno ne želi da igra u Zvezdi, iz kog god razloga. Naravno, ograđujem se - ne znam da li je priča tačna. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Wolters, Markovic

Ivanovic

Hollins, Frimen,

Kalinic, Dobric, Lazic

White, (Kalinic)

Centar, Kuzmic, Mitrovic.

 Top 8? Idemo!!!

 

A Davidovac i Lazarevic kao zapete puske cekaju da se neko povredi pa da ulete u sastav.

 

Nadam se da Radonjic nije lud pa da dovodi i beka, to nam nece doneti TOP 8, samo ce nas pribliziti TOP EL klubovima po pitanju uludo bacenih plata.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

pa do pre nedelju dana svi su se ovde slozili da postoji impotentni problem u napadu i da bi dobro dosao bek sa boljim sutem. 

 

Sta se od tada promenilo, Asvel? Pa isti taj problem smo bastinili i na toj utakmici... nemojte onda da se opet zalite kad ta bastina rezultuje porazima i to ne jednim. Jedino sto je dosao Pefi sto smanjuje kapacitet za dodatni fond igraca, ali ja se vrlo dobro secam istaknutih forumasa koji su bili vise nego ubedjeni da se dodatni plej (citaj Jovic) nece traziti jer Radonja 'uvek' (citaj 2016/17) igra sa 2 legit pleja  i jednim za popunjavanje minutaze. I sta bi sad, gde ste? 

 

Ljudi, ako hocemo iskorak onda treba da promenimo dosadasnji nacin razmisljanja i postupanja. Nesto treba drugacije, a ne moze sve isto jer cemo onda imati isti rezultat u najboljem slucaju. Radonja, izadji malo iz svojih cipela. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Golijat said:

Procitah negde da je Nnoko blizu raskida ugovora sa Baskonijom

 

op

 

2 hours ago, displejnejm said:

Ne bih ga dovodio i da je slobodan ako je istina da je i pored naše bolje ponude izabrao Baskoniju iz nekog razloga. To bi značilo da stvarno ne želi da igra u Zvezdi, iz kog god razloga. Naravno, ograđujem se - ne znam da li je priča tačna. 

 

Pa ne gleda se ponuda samo po broju na papiru. Možda je hteo da se oproba u Španiji. Možda mu se svidelo šta mu je obečao Ivanović što se tiče uloge u timu. Možda mu je bolje manje para naplatiti redovno, nego da se posle ganjamo po BAT-ovima. Sve su to legitimni razlozi. Uostalom, ako je ovo poslednje, mu mi nečemo postati primamljivi tek tako preko noči, nego če gledati da nas zaobiđe.

 

Ali ono, čisot hipotetički. Nnoko ili Lessort. Neznam šta bi tu izabrao. I jedan i drugi bi nam dobro došli kao pojačanje. Lessort sa nešto više atleticizma, a Nnoko snage. Ja sam inače prošle godine bio mišljenja da Nnoko i nije najbolji centar za Radonjin sistem, čisto zbog surovosti u napadu. Ali je pred kraj sezone pokazivao napredak u tom segmentu, gde je počeo da pogađa iz horoga. A veči deo posla odrađivao sjajnim pozicioniranjem, gde protivnici nisu mogli da se izbore njegovom snagom. Možda grešim, ali mi je ove sezone u Baskonii izgledao još napucaniji.

 

58 minutes ago, mmajstor said:

pa do pre nedelju dana svi su se ovde slozili da postoji impotentni problem u napadu i da bi dobro dosao bek sa boljim sutem. 

 

Sta se od tada promenilo, Asvel? Pa isti taj problem smo bastinili i na toj utakmici... nemojte onda da se opet zalite kad ta bastina rezultuje porazima i to ne jednim. Jedino sto je dosao Pefi sto smanjuje kapacitet za dodatni fond igraca, ali ja se vrlo dobro secam istaknutih forumasa koji su bili vise nego ubedjeni da se dodatni plej (citaj Jovic) nece traziti jer Radonja 'uvek' (citaj 2016/17) igra sa 2 legit pleja  i jednim za popunjavanje minutaze. I sta bi sad, gde ste? 

 

Ljudi, ako hocemo iskorak onda treba da promenimo dosadasnji nacin razmisljanja i postupanja. Nesto treba drugacije, a ne moze sve isto jer cemo onda imati isti rezultat u najboljem slucaju. Radonja, izadji malo iz svojih cipela. 

 

Ja nisam baš istaknut, ali ja recimo isto nisam verovao da če doči još jedan plej. Mislio sam da  imamo dve pleja za po 20 minuta i da pojačanje nemamo gde da turimo. Pogrešio sam.

Isto tako mislim da bi i ovo moglo biti malo neplanski, kao sa Kalinom. Jednostavno se pojavila opcija da Radonja sebi ostvari wet dream i doveo ga, umesto nekog komba, za kojeg su možda bile predviđene pare u doselekcciji. Možda ponovo grešim, ali tako meni izgleda.

 

Pa vidi, da je ovaj Radonjij način razmišljanja i postupanja rezultirao sa 17. mestom u prošlim mandatima, svakako bi više ljudi pozivalo na promenu razmišljanja. Ali pošto smo sa njegom hard defense & transition offense dosta puta u borbi za playoff, treba pažljivo nadgrađivati ovaj sistem, da ne izgubimo ono sa čime nadmašujemo očekivanja u EL za jednu ekipu sa ovako skromnim budgetom.

Jer pazi, realnost je da mi teško možemo do top 4 mesta u regularnom delu sezone i da cepamo Real i Efes u njihovoj igri. Naša realnost je da igramo nešto svoje, probamo da se ubacimo na zadnji vlak koji vodi u PO, i onda da tamo nekoga iznenadimo.

 

I ja mislim da potencial nije ispunjen i da ima mesta za napredak. Samo kažem da treba pažljivo raditi kod tog nadgrađivanja postoječeg sistema. Jer ne verujem da to ide baš tako lako. Na foru, fali nam poena. Dovedi bilokojeg basketaša iz EC da nam to reši.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, srlepajce said:

 Kakva milina gledati

I dalje nekad ne verujem da je tu kod nas 

Зато сам и пре рекао свака му част што се вратио, а могао је да бира у ком ће клубу да игра. Ниједан играч то није урадио у ЦЗВ било фк или кк. Не знам да ли је уопште такав пример био у Србији и зато је икона клуба.

  • Like 14
  • Love 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, madafaka73 said:

Da iskoristim ovu dilemu iz bolda...

Mi smo na poziciji 1, tačnije u ulozi ball handlera imali dva, a sada tri igrača (Nate, Džoni, Pefi) koji umeju da kreiraju za sebe (pre svega Nate i Džoni), ali i za druge (primarno Pefi, mogu i druga dvojica). I Wolters i Džoni su pre svega ofanzivni ball handleri, imaju poene u rukama, što su pokazali na većini utakmica ove sezone. U tom smislu rasterećuju bekove, što je super s`obzirom na šutersku formu Hollinsa i Dobrića. Tako je valjda i zmišljena selekcija na početku sezone. Pefi će tu povezati redove, doneti stabilnost i disciplinu i ogromno iskustvo, otvarati tranziciju i ponuditi bolja rešenja na postavljenu odbranu, pre svega kroz pick igru sa Kuzom i oporavljenim White-om, short roll sa Lukom. U tom smilu, ne vidim preteranu potrebu za klasičnim bekom šuterom i slažem se sa većinom da za njega nema mesta u ovakvom rosteru, tj. da neko mora otići (Hollins). Ako pak možemo da ubodemo ubicu na EL nivou, koji usput nije rupa u odbrani, onda defanzivni teret koji je imao Hollins mora pasti na leđa Pefija i ostatka spoljne linije. Lazić, kao jedan od najboljih defanzivaca godinama unazad, je prilično neiskorišćen na početku sezone, a Lazarević je pokazao da može dobro izneti def rolu na igračima od 2 do 4. Nekako mi je ova ekipa kliknula, piči tu odbranu kao besna, pa bi eventualna promena mogla poremetiti sistem, ali isto tako ga i unaprediti. Treba izvagati koliko se dobija, a koliko gubi eventualnom izmenom beka, što je teško unapred uraditi, dok se ne pokaže na terenu kako to izgleda.

 

 

Btw, super aluzija sa Gordon Freemanom i poluživotom na legendarni Half-life.

 

Nekako mi uspe da pročitam boldovano preskačući red između.

 

Pa se mislim deset minuta i u dilemi sam, da li sam ja ekstremno košarkaški glup i ne razumem kako se to može još kreirati u košarci sem rukama ili je madafaka bolid i lupeta neviđeno.

 

I tako, idu dani...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mmajstor said:

Ljudi, ako hocemo iskorak onda treba da promenimo dosadasnji nacin razmisljanja i postupanja. Nesto treba drugacije, a ne moze sve isto jer cemo onda imati isti rezultat u najboljem slucaju. Radonja, izadji malo iz svojih cipela. 

 

Ja ne zelim da KKCZ postane jos jedna legit EL ekipa koja se razbacuje jer ima se moze se jer:

 

a) Srbija zaista nije u situaciji da baca tolike pare na klupsku kosarku

b) Nikada necemo moci da imamo ni priblizan budzet kao najskuplje EL ekipe

 

Dakle da, tranzisn ofens end hard difens pa kud nas to dovede.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, L' Imperatore said:

Pa vidi, da je ovaj Radonjij način razmišljanja i postupanja rezultirao sa 17. mestom u prošlim mandatima, svakako bi više ljudi pozivalo na promenu razmišljanja. Ali pošto smo sa njegom hard defense & transition offense dosta puta u borbi za playoff, treba pažljivo nadgrađivati ovaj sistem

 

Quote

 

 

 

U njegove zadnje 2 sezone rezultati i jesu takvi...Zvezda 17a, Bajern 17i. Sezona 2016/2017 je utoliko bila drugacija jer je tim u kontinuitetu bio gradjen prethodne 3 godine sto sada nije slucaj. Prethodne liga/kup sezone nisu relevantne jer je to bio potpuno drugaciji sistem igre i drugo takmicenje.

Ne mislim ni ja da je ovaj sistem los, vec samo da ga treba nadograditi visnjom na vrhu kolaca 

 

Quote

 

Jer pazi, realnost je da mi teško možemo do top 4 mesta u regularnom delu sezone i da cepamo Real i Efes u njihovoj igri. Naša realnost je da igramo nešto svoje, probamo da se ubacimo na zadnji vlak koji vodi u PO, i onda da tamo nekoga iznenadimo.

.

 

 

Nasu realnost sami kreiramo. Npr. ukoliko postoji mogucnost i sansa da se dovede dobar suter, ali zbog izbegavanja rizika mi od toga odustanemo i zbog toga budemo 11i umesto 7i, to je realnost koju smo samo iskreirali. Da bi bilo uspeha mora postojati vera u uspeh. 

 

11 minutes ago, goldberg said:

 

Ja ne zelim da KKCZ postane jos jedna legit EL ekipa koja se razbacuje jer ima se moze se jer:

 

a) Srbija zaista nije u situaciji da baca tolike pare na klupsku kosarku

b) Nikada necemo moci da imamo ni priblizan budzet kao najskuplje EL ekipe

 

Dakle da, tranzisn ofens end hard difens pa kud nas to dovede.

 

Tranzisn ofens end hard difens je super, ali nije samodovoljna formula za top8. Znaci ne moramo od toga da odustajemo vec samo da je dopunimo i da osmislimo plan B protiv ekipa protiv kojih cemo igrati vise pozicionog napada u kome nemamo poenterskog resenja.

Jedan igrac vise nije rasipanje novca, a ako mozda jeste, ko je ta referenca ko ce da odredi tacan xyz iznos preko koga je to rasipanje novca u kosarku/fudbal/vaterpolo u zemlji u kojoj se novac uglavnom rasipa na raznorazne privatne budalastine vladajuce kaste? Ne verujem da si ti ta referenca, pa ne znam zasto to onda spominjes. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je pak želja da makar jedne sezone imamo taj neki iskorak gde ćemo npr. ući na F4, tj. ostaviti neki ozbiljan trag u toj ligi, makar i po cenu slabijih rezultata naredne sezone. A ova sezona tako miriše na takvu šansu, pod uslovom da dođe Lesor/Noko i neki trpač na poziciji 2 (valjalo bi i da je makar pristojan u odbrani)... Stvarno mi se čini da Frimen nije taj kvalitet, ali đavo će ga znati. Naravno, i u slučaju dolaska 2 pojačanja, mi smo daleko od favorita za plej of, da ne pričam o F4, ali ukoliko bismo imali nešto sreće i svi se lepo uklope, to ne bi bila nemoguća misija. I još nešto, ulaskom u plej of, a posebno na F4, KKCZ će imati vrlo bitnu stavku u CV-u i bolje šanse za neki eventualni budući status stalnog člana EL. It's a long shot, naravno, ali ako bi se to desilo, mogli bismo ubuduće da bukvalno revijalno igramo utakmice ABA lige, držimo klince da se uče na tim mečevima itd. To bi značilo i veću posvećenost EL i sigurno nosilo i bolje rezultate u istoj, pošto nećemo morati da brinemo da se ne istrošimo na gostovanju CSKA jer sutra imamo bitan duel sa Budućnošću koji odlučuje o poziciji pred plej of ABA. 

 

S druge strane, sad mi pade na pamet, npr. ulazimo u plej of, igramo protiv ekipe koja nam "leži" i pazi sad - u istom periodu igra se finale ABA lige koja nam (još uvek) donosi učešće u EL, i sad ti biraj - hoćeš li ići svom snagom na EL protivnika i time drastično smanjiti šanse da dobiješ Partizane, ili ćeš pro forme igrati plej of da bi dobio Partizane (da bi igrao EL i sledeće sezone)... Ko uđe, kajaće se, ko ne uđe, kajaće se...☹️

 

Odoh predaleko baš, sori bat jebiga. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mmajstor said:

 

Tranzisn ofens end hard difens je super, ali nije samodovoljna formula za top8. Znaci ne moramo od toga da odustajemo vec samo da je dopunimo i da osmislimo plan B protiv ekipa protiv kojih cemo igrati vise pozicionog napada u kome nemamo poenterskog resenja.

Jedan igrac vise nije rasipanje novca, a ako mozda jeste, ko je ta referenca ko ce da odredi tacan xyz iznos preko koga je to rasipanje novca u kosarku/fudbal/vaterpolo u zemlji u kojoj se novac uglavnom rasipa na raznorazne privatne budalastine vladajuce kaste? Ne verujem da si ti ta referenca, pa ne znam zasto to onda spominjes. 

 

Ta formula je donela TOP 8 jednom i 9. mesto i zamalo TOP 8 u sezoni nakon te.

 

Nista velike zvezde, nista sigurni poeni, u prvoj sezoni imali smo jednog madjionicara sa loptom, u drugoj je bio tim.

 

Ja sam referenca kad kazem da li zelim nesto da podrzavam ili ne, da li zelim da gledam nesto ili ne - sto se mene tice, ti slobodno podrzavaj zaduzivanje do besvesti i izigravanje Armanija, ako je to cilj nesto mi nece biti zao kad takvi "projekti" padnu pod led.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mmajstor said:

 

 

U njegove zadnje 2 sezone rezultati i jesu takvi...Zvezda 17a, Bajern 17i. Sezona 2016/2017 je utoliko bila drugacija jer je tim u kontinuitetu bio gradjen prethodne 3 godine sto sada nije slucaj. Prethodne liga/kup sezone nisu relevantne jer je to bio potpuno drugaciji sistem igre i drugo takmicenje.

Ne mislim ni ja da je ovaj sistem los, vec samo da ga treba nadograditi visnjom na vrhu kolaca 

 

 

Nasu realnost sami kreiramo. Npr. ukoliko postoji mogucnost i sansa da se dovede dobar suter, ali zbog izbegavanja rizika mi od toga odustanemo i zbog toga budemo 11i umesto 7i, to je realnost koju smo samo iskreirali. Da bi bilo uspeha mora postojati vera u uspeh. 

 

 

 

 

Nije fer da mu se nabiju oba ta dva 17.mesta. Jednom je počeo sezonu, drugi put je završavao sa timom kojeg nije sam sastavio. Po mom mišljenju, Bayern mu se jeste nekarakteristično raspao, i mislim da on nosi veči dio odgovornosti. Dok mu za prošlogodišnju sezonu ne zamerma to 17. mesto.

 

Isto tako postoji i mogučnost da budemo 7., a bili bi 11. da dovodimo nekog šutera...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goldberg said:

 

Ta formula je donela TOP 8 jednom i 9. mesto i zamalo TOP 8 u sezoni nakon te.

 

Nista velike zvezde, nista sigurni poeni, u prvoj sezoni imali smo jednog madjionicara sa loptom, u drugoj je bio tim.

 

Ja sam referenca kad kazem da li zelim nesto da podrzavam ili ne, da li zelim da gledam nesto ili ne - sto se mene tice, ti slobodno podrzavaj zaduzivanje do besvesti i izigravanje Armanija, ako je to cilj nesto mi nece biti zao kad takvi "projekti" padnu pod led.

 

Kao sto rekoh liga/kup sistem je prevazidjen sistem takmicenja, a 2017e je kostur tima igrao 3 sezone zajedno sa istim trenerom, sto se verovatno nikad vise nece desiti. Za ovaj sistem takmicenja jos niko sa malim budzetom nije pronasao dobitnu formulu za top8. 

 

 A sto se tice ovog drugog pretpostavljam da imas tacne informacije koliko tacno Zvezda kosta ovu drzavu, za razliku od iznosa koju bi zahtevao taj jedan dodatni igrac, sto bi bilo nerazumno trosenje novca jadnih poreskih obveznika? A bez tog sutera je za tebe valjda ok da nas kosta. Niko ovde nije zagovarao izigravanje Armanija, nego samo jedan maleni iskorak iz ovoga sto je dobro ali nedovoljno dobro, u nesto sto je dovoljno dobro. 

 

@goldberg Inace nasilno teranje Obradovica pored 3godisnjeg ugovora, predstavlja to klasicno rasipanje novca koje si spominjao, a ne ulaganje u adekvatnog (ne skupog) igraca za segment igre za koji je analizom utvrdjeno da je usko grlo. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mmajstor said:

 

Kao sto rekoh liga/kup sistem je prevazidjen sistem takmicenja, a 2017e je kostur tima igrao 3 sezone zajedno sa istim trenerom, sto se verovatno nikad vise nece desiti. Za ovaj sistem takmicenja jos niko sa malim budzetom nije pronasao dobitnu formulu za top8. 

 

Naprotiv, taj sistem se koristi u fudbalu i savrsen je za klupska medjunarodna takmicenja.

 

Zalgiris je otisao dva puta u TOP 8 sa samo 10 igraca u rotaciji i jednim od najmanjih budzeta cak i u ovakvom sistemu - dakle, moguce je.

 

7 minutes ago, mmajstor said:

 A sto se tice ovog drugog pretpostavljam da imas tacne informacije koliko tacno Zvezda kosta ovu drzavu, za razliku od iznosa koju bi zahtevao taj jedan dodatni igrac, sto bi bilo nerazumno trosenje novca jadnih poreskih obveznika? A bez tog sutera je za tebe valjda ok da nas kosta. Niko ovde nije zagovarao izigravanje Armanija, nego samo jedan maleni iskorak iz ovoga sto je dobro ali nedovoljno dobro, u nesto sto je dovoljno dobro. 

 

Kosta i previse, ali sam spreman da to progutam zarad takmicenja koje igramo.

 

Kao sto mi je bilo logicno da i KK Buducnost baca pare kada su igrali Evroligu ili KK Partizan ako je bude igrao ili KK Cedevita Olimpija.

 

Opet, ta ista Buducnost je pocela i previse da se bahati u toku sezone i opravdano su tresnuli o led.

 

7 minutes ago, mmajstor said:

@goldberg Inace nasilno teranje Obradovica pored 3godisnjeg ugovora, predstavlja to klasicno rasipanje novca koje si spominjao, a ne ulaganje u adekvatnog igraca za segment igre za koji je analizom utvrdjeno da je usko grlo. 

 

A sta tebe briga za trosenje novca tada, a sada te nije briga?

 

Budi lepo konzistentan, umesto da Radonjicu nameces neka velika ocekivanja, a za Obradovica imas razumevanja i pominjes da ne smemo da se razbacujemo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...