Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Mi nismo atraktivna ekipa po imenima na EL nivou, ali po kvalitetu smo dolaskom Markovića i ovim oporavkom Kuzmića bogami u debelom plusu.

Dakle ako su Kuz i Marković na 80% prajma, sa Kalinom koji je u naponu snage to je bogami vrhunski. Treba samo pogledati gde su ova trojica igrali, šta osvojili i sve je jasno. Kad na to dodaš i ostatak rostera koji čine prekaljeni EL prašinari to je više nego prosečna ekipa i na EL nivou.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Freeman je kanta od igrača za EL nivo što je i pokazao dok je bio u Asvelu, nije ga bilo nigde, to što trpa u Turskoj je nebitno za nivo košarke koji mi igramo. 

E da, ovo i mene plaši. S tim što ima tu nešto što čini da nisam siguran da je kanta - jedan Panter je takođe dokazao da je kanta od igrača za EL (u Olimpijakosu), zatim je prešao u KKCZ, gde je delovalo da je daleko od kante, a sada se smatra da je TOP 5 EL bekova (jes' da ne igra EL sada, ali razumete me). Stvarno ne znam da li je Frimen potencijalni novi Panter ili ne...

Link to comment
Share on other sites

Nije Punter jer osim solidnog šuta za 3 nema ništa da ponudi. Za 2 ispod 40%, ukupno izveo 12 bacanja na 19 utakmica u EL što znači nikakav na prodoru, više izgubljenih nego asistencija a na vizuelnom testu je još gori, veruj mi. Pri tome u defanzivi vrlo tanak. To je igrač za osrednje EC klubove. Na stranu što mislim da nam nikakva dalja doselekcija na bekovima nije potrebna nakon dolaska Markovića, kamo li da menjamo Hollinsa ovakvim igračem. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Freeman je kanta od igrača za EL nivo što je i pokazao dok je bio u Asvelu, nije ga bilo nigde, to što trpa u Turskoj je nebitno za nivo košarke koji mi igramo. Hollins je 5 puta bolji igrač i primereniji Radonjić košarci. Stvarno ne znam šta je Čoviću trebalo to lupetaranje za beka, baš debilska izjava i pecaljka za fudbalske navijače. 

Ni ja ne znam šta mu je to trebalo, ali da postoji razlog za tu priču postoji.

Ono što mene zanima je odkud priča da bi potencijalni bek došao umesto Holinsa?

Drugo ni Jones se nije nešto pokazao u Makabiju, kao ni Panter u Oliju. Ne mora da znači da je loš igrač , sad već ima konstantu dobrih igara u nivou ispod EL, možda je spreman za više.

 

Treće voleo bih kad bi znao čiji su igrači Holins, pomenuti Friman, Deda i šta Holinsov agent ima od centara ako su tačne insuinacije da je on taj koji leti?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nije Punter jer osim solidnog šuta za 3 nema ništa da ponudi. Za 2 ispod 40%, ukupno izveo 12 bacanja na 19 utakmica u EL što znači nikakav na prodoru, više izgubljenih nego asistencija a na vizuelnom testu je još gori, veruj mi. Pri tome u defanzivi vrlo tanak. To je igrač za osrednje EC klubove. Na stranu što mislim da nam nikakva dalja doselekcija na bekovima nije potrebna nakon dolaska Markovića, kamo li da menjamo Hollinsa ovakvim igračem. 

 

.

 

Imam cak utisak da je Hollins od igraca koji je u svemu bio dobar i ni u cemu elitni igrac, u Radonjinom sistemu postao elitni defanzivac...Njegovi procenti su losiji, ali on je gomilu koseva davao na Pengosove asistencije, uglavnom na protrcavanja po ceonoj... 

S Markovicem, i boljim uigravanjem napadackih akcija mozda i tu dobijemo dodatni kvalitet..

 

.

Edited by attolini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, propolis said:

Nije Panter bio kanta u El nego je Olimpijakos bio kanta te sezone,a on tamo nije imao nikakvu ulogu.

Inače je bio i MVP F4 Fiba CL 2019te i član prve petorke te sezone.

 

Igrao je Punter i u Oly isto kao što igra uvek aka pripaljivao sve što mu dođe pod ruku i to sa nekih 20% šuta. Ipak, on nikad nije padao ispod EL nivoa i daleko je raznovrsniji strelac od ovog Freemana. Kad god sam gledao Freemana u EL imao sam utisak kao Plavšić kad gleda Lorenza - koliko jeziv igrač za ovaj nivo košarke. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovde delovao prilično raznovrsno (pre 9 dana protiv Cede), ali to ne znači ništa:

Za odbranu ne znam ništa. Morao bih da pogledam barem 2-3 cela meča da bih stekao kompletan utisak, ali nemam kad, iskreno. 

Inače, statistika Pantera iz Oly je vrlo uporediva sa Frimenovom iz Asvela, samo je 8 bacanja više imao Panter. Frimen je imao 40% za 2, isto toliko Panter. Panter 20% za 3, Frimen 41%. Poena prosečno po 7 obojica. Odbrana se ne vidi u statistici... 

 

Edited by displejnejm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Chaos Is Me said:

 Ipak, on nikad nije padao ispod EL nivoa i daleko je raznovrsniji strelac od ovog Freemana. 

Nije nikakva provokacija, samo me zanima pojašnjenje - kako si došao do zaključka da nikad nije padao ispod EL nivoa uz užasne procente za 2, 3 i isti prosek poena kao Freeman? Možda odbrana? 

Link to comment
Share on other sites

Sto  se Holinsa tice mislim da niko nije lud da g otpusta zbog trenutno loseg suta i da to i nije kriterijum. Meni deluje da je veci problem sto se u akcijama za njega nikad ne odlepi od svog igraca i to se zavrsava po pravilu tako sto kad se igra akcija za njega po prijemu lopte on je prinudjen da je vrati nazad pleju, uz izgubljene sekunde za napad, pa se ti napadi zavrsavaju tako sto se lopta uvali Kalini ili Voltersu na 6 sekundi do kraja napada da oni nesto izmisle. Pritom Holins ne moze ni da spusti loptu na zemlju i da odigra nesto sam.

 

Gotivan lik, odlican defanzivac, sigurno koristan igrac u mnogim sistemima, mozda i nasem, ali je mozda i procenjeno da nam treba drugaciji tip dvojke, neko ko moze da pobegne igracu i sutira iz bloka ili da nesto kreira za sebe ili druge sa pozicije dva, cisto da imamo vise opcija u napadu, posto ovako umemo da delujemo sterilno i jednodimenzionalno.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, pavijan2 said:

Ne bih poredio Nebojšu i Fićka sa Parkerima. Samo pitam da li bi neki trener čiji glavni kvalitet nije to što je gazdin brat, bio bolje rešenje za Asvel?

 

Kljucna rec je gazdin. Posto je on gazda (valjda daje i vecinu para), moze da stavi i svoju babu da bude trener. 

A Cova je gazda samo u zargonu, jer KKCZ placa drzava. Kada on bude gazda, neka mu igraju unuci, ortaci i ostali, nikakav problem. 

 

@Quentin - bio brzi samo 21 sat u komentaru 🙂 

Edited by Inbox
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Frimen danas isto muku mucio sa demarkacijom ne znam koliko je on tu bolji od Holinsa.Na kraju njegov igrac se odvojio od njega primio loptu i dao sut za pobedu,van toga je ubojit sutem.Alimpije ispostavice se pogresio odbranom poslednjeg napada i pokazao zavidne lateralne kretnje kraj terena,u stavu predje 2,3m za sekund.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Predragdjape said:

Wolters, Markovic

Hollins, Frimen,

Kalinic, Dobric, Lazic

White, Simonovic

Centar, Kuzmic, Mitrovic.

 Top 8? Idemo!!!

Ivanović van 12

Moraćes opet u računicu

 

Meni je Dobrić ove godine najveći problem u timu. 

Ima više razloga, prvo on je ili na 110% spremnosti ili je loš i to jako, druga stvar igra van pozicije, sa mnogo lopte u rukama. 

Ono kako je igrao u reprezentaciji je bilo ono bas vrh, ubitačna forma. 

Gurnuti ga na tri, neka se sprema fizički i biće to top. 

Ovaj Freeman ne može demarkaciju da uradi, mislim da nije igrač daj loptu u ruke i skloni se nego isto spot up suter, igrac toka tekme, ne mislim da bi nam u ovom momentu nesto doneo, Holins ako uspe da dobaci do 35% trojke i 8/9 poena je top. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...