Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

8 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Postoji razlog zašto Dubljević ne mrda iz Valencie več x godina. Jedan od glavnih je verovatno dobra lova koju uzima tamo. Ako se dobro sečam, pisalo se da je blizu milionče po sezoni kad su produživali ugovor zadnji put. Williams kapiram da je bio takođe blizu toga. Manje od nekih 800k sigurno ne. Toby cenim oko 500. Znači njih trojica zajedno ladno preko 2m

A Panter sam vredi polovinu toga, mozda malo i i vise cak. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

Kalinć je došao iz ekipe koja ove godine igra EC u EL tim. Neuporedivo.

Daj mi primer još nekog startera iz Efesa, CSKA, Barselone i Armanija koji je prešao u EC tim? 0.

Kalina je mogao da bira gde ce igrati EL za 'skoro-pa-milion', a odabrao je kucu, sto je plus, i zabokrecinu gde su ga 'najverniji' toliko izvredjali poslednji put da je to bilo strasno, sto je minus. Nek se to potre. Sto se kvaliteta tice, nije li skoro na ovoj temi napravljen konsenzus da je Kalina u top3 krila u Evropi, cak i top2? Takvog konsenzusa nema ni za Pantera ni za Lideja (ok, za Zoca verujem da ima, ne sporim). Inace, ne ide se ni iz Valensije lako, Dubljevic je ziv dokaz...

I napisah da Kalinino prisustvo u nasem rosteru nema nikakve veze sa tim sto necu kukati na budzete. Da se nadjemo na tome da bi verovatno bilo logicno da oni kao EC ekipa imaju manji budzet od nas, da ga nemaju ili da su nam budzeti u egalu, i sta sad? Pa da ih razbijemo na terenu, nista vise. Nije li i postalo dosadno da dobijamo nikakvi Partizan?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Geronimo počeo si da pišeš prozne tekstove poput uvaženog moderatora goldberga.

Moje pitanje je bilo jednostavno: koliko starter F4 klubova je otišlo da igra EC?

Daj neki primer. Nema ga. Nula.

Što se tiče Kaline. Glavni njegov motiv za dolazak u Zvezdu je taj što je Zvezda jedini EL klub koja mu je dala da bude prvi igrač. Ključeve ekipe. To je veliki iskorak u njegovoj karijeri. Nadam se da će tokom sezone dokazati da je sposoban za to. Molim te navedu mi ekipu u EL koja je bila spremna da Kaliniću da ulogu prvog igrača.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Partizan pored 2 elitna evroligaška igrača i najboljeg evropskog trenera nema Đumića, Vrabca i Cvetkovića već nekolicinu igrača platežnog ranga 300-500k. Dakle nećemo igrati protiv 2 igrača i dobrog trenera niti KKP troši sav budzet na trojicu. 

 

O budzetu i nagađanju ko koliko košta ne bih ali mislim da su prilično teži ove sezone. 

 

Što se tiče derbija nama je Asvel važniji trenutno i ako tu dobijemo lakše će se disati pred derbi. 

 

 

 

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Devil In My Pants said:

Vala jeste puno floskula ovde. Ne da im nije prava mera nego je to tragicno. Dobric i Guduric su bili nosioci igre, ali u KLS-u sto se pokazalo kao dobro  jer su dobili na samopozudanju i imali su uloge lidera. Simanic i Radanov to nikad nisu imali jer je tu vec bila ABA  skroz drugaciji koncept. Razvojni tim kao sto je FMP Beograd ili ex Radnicki bi trebalo kao razvojni tim da igraju KLS i da mladi imaju prostor da preuzmu liderske pozicije i da se dokazu da su prosli bar taj stepnik, kao mladi kad igraju 10k minuta u FMP-u nece dobiti nista sem sto ce izgubiti samopozudanje koje su dobili kroz mladje kategorije.

 

FMP Beogradili sam Covic su stvorili Derby i skoro pai Mladost Zemun i to je skroz neregularno, na papiru nje ali u praksi jeste. Taj isti Borac ih je mleo prosle sezone i nema prelazaka igraca iz tima u tim dok je ovde bilo bukvalno 20+ igraca. Da ne idem na Apica, Boldena i sve te primere,cak nam je FMP uvalio i trenera. Kao klub se nismo razvili dovoljno pa i dalje igramo u Pioniru ali srecom ako nista,nema blamiranja i losih rezultata u Evropi jer je tu nas Dejo da se bori sa vetrenjacama.

 

Konacno je gotov Bokan vs Covic elklasiko, sad je red na Deja da tambura Zoca...kao sto i treba da bude, duel dva trenera, dva tima a ne dva preCednika

Mozemo pricati o tome da li FMP treba da igra u KLSu, a ne u ABA, ali opet dolazimo do toga da vise od dva, tri mlada igraca u timu ne sme biti, jer onda mogu igrati i juniorsku, kadetsku, tamo ih igra po 12. Dobric i Guduric su bili nosioci u FMPu (cini mi se da su igrali ABA ligu)? Onda su i Simanic i Radanov  bili u tom FMPu i bili projektovani za nosioce, i? Nista. Nisu napravili taj iskorak kao Guduric i Dobric. 

Pisao sam jednom, ali hajde jos jednom. Kosarka u mladjim kategorijama je suvi biznis. Dovode se crni igraci za koje se ne zna ni koje su godiste, ali imaju preko 2 metra, pa klinci pored njih izgledaju kao patuljci. Roditelji ih placaju da bi timovi njihove dece pobedjivali. Igraju deca bolje plateznih roditelja, a talentovana sede na klupi. I onda hocete vrhunske igrace, e pa ne moze. To nam je sto nam je.

Da ste koji put otisli na utakmice mladjih kategorija, shvatili bi o cemu pricam.

 

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

@Geronimo počeo si da pišeš prozne tekstove poput uvaženog moderatora goldberga.

Moje pitanje je bilo jednostavno: koliko starter F4 klubova je otišlo da igra EC?

Daj neki primer. Nema ga. Nula.

Što se tiče Kaline. Glavni njegov motiv za dolazak u Zvezdu je taj što je Zvezda jedini EL klub koja mu je dala da bude prvi igrač. Ključeve ekipe. To je veliki iskorak u njegovoj karijeri. Nadam se da će tokom sezone dokazati da je sposoban za to. Molim te navedu mi ekipu u EL koja je bila spremna da Kaliniću da ulogu prvog igrača.

 

 

 

Pa naveo sam ti primer Micova koji je otisao u Buducnost, ali ti to ne citas.

 

I mani me sa kljucevima ekipe, samo se sramotis ovde upisima u kojem omalovazavas Kalinica samo da bi mu spustio cenu pa da mi ispadamo jadni & vezanih ruku.

 

Kalinic je TOP krilo u Evropi, bio je jedan od najboljih igraca Valencie upravo u tome sto radi, svakako nije igrac koji ce da trpa i bude prva opcija u napadu i to radi jer je ubedljivo najbolji igrac u ekipi KKCZ.

 

52 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Mozemo pricati o tome da li FMP treba da igra u KLSu, a ne u ABA, ali opet dolazimo do toga da vise od dva, tri mlada igraca u timu ne sme biti, jer onda mogu igrati i juniorsku, kadetsku, tamo ih igra po 12. Dobric i Guduric su bili nosioci u FMPu (cini mi se da su igrali ABA ligu)? Onda su i Simanic i Radanov  bili u tom FMPu i bili projektovani za nosioce, i? Nista. Nisu napravili taj iskorak kao Guduric i Dobric. 

Pisao sam jednom, ali hajde jos jednom. Kosarka u mladjim kategorijama je suvi biznis. Dovode se crni igraci za koje se ne zna ni koje su godiste, ali imaju preko 2 metra, pa klinci pored njih izgledaju kao patuljci. Roditelji ih placaju da bi timovi njihove dece pobedjivali. Igraju deca bolje plateznih roditelja, a talentovana sede na klupi. I onda hocete vrhunske igrace, e pa ne moze. To nam je sto nam je.

Da ste koji put otisli na utakmice mladjih kategorija, shvatili bi o cemu pricam.

 

 

Kako onda Mega igra ABA sa jednim ili dvojicom igraca koji nisu u21?

 

Ako nemamo kvaliteta u mladjim kategorijama onda ne treba ni igrati ABA ligu, ima i ta ABA2. Nego bi Covic i da bude u KKCZ i da se pravi da FMP i dalje postoji i da ga finansira i dalje parama poreskih obveznika.

 

Eno Lokomotiva pobedila Dinamo i zakomplikovala borbu za titulu, a FMP u situaciji nakon duplog kola izgubi 75:111, regularno, nema sta. Posle cemo da kukamo na broj slobodnih bacanja Buducnosti.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Redstar0356 said:

Micov od 36 godina pred penziju iako nikad nije imao reputaciju Pantera  je isto sto i Panter sa 28 koji je zamalo izbacio Barselonu u protekloj sezoni i ubacio im brdo poena.  Skroz ista stvar po mantri N1 i Djilasa. 

Koji je tebi qrac sa N1 i Đilasom?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pavijan2 said:

Koji je tebi qrac sa N1 i Đilasom?

Ako Goldberg moze u svakom postu da pominje Sns i kvazi drzavu, mogu i ja Djilasa. Ako cemo vec da snizavamo kvalitet diskusije tim mantrama pa i nek mene banuju ako je on vec moderator pa njega ne mogu.   Proveri slobodno moje postove i videces kad sam prvi put pomenuo politiku na ovom forumu, kao odgovog njemu. I svaki put cu da napisem to jer izjednacava Micova od 36 godina i Pantera od 28, kao da smo svi mi ludi pa da nam to budu igraci iste plate

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Redstar0356 said:

Ako Goldberg moze u svakom postu da pominje Sns i kvazi drzavu, mogu i ja Djilasa. Ako cemo vec da snizavamo kvalitet diskusije tim mantrama pa i nek mene banuju ako je on vec moderator pa njega ne mogu.   Proveri slobodno moje postove i videces kad sam prvi put pomenuo politiku na ovom forumu, kao odgovog njemu. I svaki put cu da napisem to jer izjednacava Micova od 36 godina i Pantera od 28, kao da smo svi mi ludi pa da nam to budu igraci iste plate

Mislim da koristiš ovaj forum da botuješ i ako tako nastaviš treba te trajno banovati.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nema smisla diskusija na temu plata igrača. Kroz svaki iskreniji i smisleniji intervju sa bilo kojim USA košarkašem jasno je da im je lova broj jedan što je i logično.

Oni su vrlo svesni da imaju kratke karijere i obično do 24-5 godine ne zarade ništa.

Tako da besmisleno je uopšte komentarisati što je jedan Panter koji je mogao da bira klub u najboljim godinama i piku karijere došao u partizan.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ce se White vratiti brze, a za pojacanje ne znam sta da mislim - jednostavno nema dovoljno minuta za prvu opciju i mozda je bolje juriti nekog light Mozlija.

 

Cak i bez pojacanja mislim da smo ubedljivo najjaca ekipa u ABA, e sad za EL bi nam trebao neki Walden umesto Hollinsa.

Link to comment
Share on other sites

Just now, pavijan2 said:

za goldberga samo dozvoliti opciju ignore. on nije bot. jednostavno ie takav.

 

Hajde, iskreno, sta ce ti opcija ignore? Cemu to sluzi?

 

Cesto citam forum bez logovanja i onda hteo- ne hteo moras da procitas sve postove. A kad si ulogovan, zar nije lakse samo preskociti postove cim vidis Radonju u plavoj majci?

 

Ja tako ponekad radim, ali ne zbog toga sto nekog ignorisem, nego me neke rasprave jednostavno ne interesuju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, ima li igde da može da se nađe +/- statistika za Evroligu? Naravno, zanimaju me KKCZ igrači. Kopao sam po netu, ali deluje da nema. Opet, nešto mi u glavi da je neki forumaš postavljao te podatke ovde, da li madafaka, guru, princeton, ne mogu da se setim... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...