Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

32 minutes ago, Losmi17 said:

A sta je holins? Nepravi bek?

Bek nesuter?

Novi bek treba da dodje, ali je holins nepotreban u tom slucaju.

 

Gledao sam asvel par meceva, i mi bismo definitivno bili solidno opasniji s igracem poput dzonsa.

Ujedno je i to nas sledeci protivnik.

Ako primirimo okoboa i dzonsa, solidne su sanse za pobedu.

Hollins je swingman.

 

Slažem se da bi mu se uloga smanjila, ali ja ne znam šta su naši hteli njegovim dovođenjem.

 

On je na max 10 poena i to ako mu se izgradi pozicija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/28/2021 at 11:56 AM, UDresuKvinsiMilera said:

Pazite sad kad prebacimo magicnu brojku od 20% za tri i polupamo ih,ako nabacimo do cak 25%,sto je ekvivalentno broju od 73% kod normalnih timova, nasi igraci ce se osecati kao svemocni.

 

Reko ja da ce biti belaja kad proradi sut.

Nije zbog suta samo,nasa dobra igra u svim poljima,ovi indijanci nam legli...sve je vec receno.

Sledece dve ekipe su samo varijacije PAO-Asvel atletika ali opet na pogon individualnih resenje pretezno spoljnih igraca,Partizan slicna prica samo ih navijaci dizu i zeljko pije krv ako se ne trude inace reaguju katastrofa na intenzivnu odbranu.

Imamo sanse za mnogo lepu seriju i veliko dizanje ekipe,steta sto se Asvel ne igra u Pioniru.

Asvel je do juce bio najbolja suterska ekipa El,juce je to pocelo da pada,pozicionu igru i bekove ocekujem da smirimo ono sto ce biti kljuc je nas napad i ritam utakmice.Mislim da su mnogo vazni momenti kad Mitrovic uzme loptu i ubrza igru,napravi kontru, to treba praktikovati,pogotovo jer su i oni cvrsti i sposobni u pozicionoj odbrani.Ako sve ovo drzimo pod kontrolom njihova prikucavanja i ostalu jednostavnu nadmoc cemo lako preziveti.Opet,kao sto je  Pao imao minijature ali je to bezbolno.

Partizan deljemo ako im napadaci ne budu prezasticeni i ako ne bude takva utakmica,na poen vise i sa dosta prekida.Sa jucerasnjim kriterijumom ili generalno el kriterijumom nema brige.Plasim se Alena jer nam on jedini ne odgovara zatim zbog fokusa na Pantera mozda se otkaci Mur pogotovo ako bude igrao Ivanovic ali nista bitno ako se zaustave prve mete.

 

Malo se pribojavam Asvela sto bi nas bacilo u nervozu pred derbi ali svakako nije nerealno da dobijemo obe.

Link to comment
Share on other sites

ja bih opet rekao da se previse ucitava iz ove pobede nad vrlo losim protivnikom sinoc

gledao sam reprizu na miru i sa vise fokusa

ono kako im se volters setao bez ikakve reakcije je kriminalna odbrana

isto kalina koji iz auta prima loptu u reket bez bilo kakvog bloka

bukvalno rasturena banda, i stvarno ne bih izvlacio neke epske zakljucke iz sinocne pobede

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Hollins je swingman.

 

Slažem se da bi mu se uloga smanjila, ali ja ne znam šta su naši hteli njegovim dovođenjem.

 

On je na max 10 poena i to ako mu se izgradi pozicija.

 

Hollins pegla odlicnu odbranu, posebno na perimetru, sto je osnova Radonjiceve igre .... to su uglavnom hteli. E sad sto je napadacki u kanalu, jbg ... vec vidjeno, Djenka style.

Veci je problem Dobric ... uleteo je u prevelike cipele. Mislim da je on projektovan za prvog beka i da nam je tu koncepcijska rupa

Edited by Plant
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mmajstor said:

 

Nisi spomenuo kolike su plate i ukupni troskovi.....a mi smo igrali LS dva puta i imali par pobeda, i sad nam odjednom prihodi pokrivaju rashode u zadnjih X godina. Nece da moze, pogledaj samo visinu duga. Necu da zagadjujem temu i da dalje nastavljam, ali o ovome bi se svasta moglo reci.

Jos su veci troskovi za plate kada mora da se pokrivaju plate za Zivkovice, LaPare, Dionije, Zandere i ostale prevare i kombinacije za koje niko ne odgovara.

Igranje Evrope pokriva barem 80 posto troskova preko premija, tv prava ulaznica sto u kosarci nije ni blizu. Uz to se namacinje novac prodajom klinaca cim dobiju licnu kartu. 

Dug isto nije nikakvo merilo, samo ludak ili budala veruje Terzicu za visinu duga.

Para ima, samo najmanje ide klubu.

Ne bih ni ja dalje zagadjivao temj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, propolis said:

Utisak večeri je, pored sjajne atmosfere u dvorani,neverovatno nesebična igra sa čak 18 asistencija i Kuzmićeva defanzivna rola.

 

Mogao bi i da se napravi klip mirno spavaj nano vol.3 čini mi se da je bila sredina 4 četvrtine kada je istekao napad Pao-a, vrhunska odbrana😎

 

cela tekma je mirno spavaj nano. ljudi nisu znali gde udaraju 40 minuta. 

a to sto spominjes to je ono kad je simon ispao na presecanju pa se vratio, pa mlatarao rukicama, pa je cela ekipa letela da zatvori i uspela na kraju.

 

3 hours ago, Decembarski said:

 

 

pih, mali filip to moze vezanih ociju!

2 kilometra!

 

8 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja bih opet rekao da se previse ucitava iz ove pobede nad vrlo losim protivnikom sinoc

gledao sam reprizu na miru i sa vise fokusa

ono kako im se volters setao bez ikakve reakcije je kriminalna odbrana

isto kalina koji iz auta prima loptu u reket bez bilo kakvog bloka

bukvalno rasturena banda, i stvarno ne bih izvlacio neke epske zakljucke iz sinocne pobede

 

odigrali su kriminalno. ekipa prepuna polustrosenih indijanaca, potrosaca lopti, selekcija suta ne postoji, timska odbrana nepostojeca.

tako su i dobili efes, ovaj macon indijanac sutirao 9/12 trojke. a fener su dobili teskom kradjom na kraju tekme. 

opet ne treba ni umanjivati nasu vrhunsku odbranu, pogotovo spolja, nisu imali vise od 5 cistih suteva. svi ti indijanci su pohapseni, laza i mali laza pokidali u hapsenju.

rasturili smo ih milan tomic play off stajl. cela 4/4 garbage time.

ostali samo dugmici. 

umocio i pokojni deda. 

 

idemo dalje, tekmu po tekmu. recept jasan. hard difens - tranzisn ofens. 

ako se ubode jos pokoja trojcica puna kapa. 

bitno je da svi koji su na terenu svih 40 minuta imaju stav u odbrani, da 1 na 1 odbrana mora da se igra i da se mora biti agresivan.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Nate said:

 

Juce mi je jedino malo zasmetala radonjiceva odluka da se igra zadnji napad na +35. Malo me podsetilo na mesinu

 

 

 

Igrao ga je Uskokovic, tako da ne verujem da se Priftis ljutio

2 hours ago, Nate said:

 

 

 

Edited by pantelia
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ja bih opet rekao da se previse ucitava iz ove pobede nad vrlo losim protivnikom sinoc

gledao sam reprizu na miru i sa vise fokusa

ono kako im se volters setao bez ikakve reakcije je kriminalna odbrana

isto kalina koji iz auta prima loptu u reket bez bilo kakvog bloka

bukvalno rasturena banda, i stvarno ne bih izvlacio neke epske zakljucke iz sinocne pobede

Ima istine, ali upravo sinocnja tekma protiv Pao-ve kaubojstine na obe strane parketa je pokazatelj u kom ritmu se cekaju naredni protvnici i da cemo biti kratko cebe tj da to mozemo biti.

Sto se kaze - nije lagano nabiti el ekipu 30 i kusur, makar bio to i Pao. A ovakve pobede stvaraju lepu bazu za nastavak takmicenja na oba fronta, posebno u uslovima nekompletnog/osakacenog rostera sa cime se borimo od starta sezone.

 

Elem, potpun je nonsens porediti kosarkasku i fudbalsku pricu, nevezano samo za nase klubove. Generalno, evro-kosarka nece dosegnuti ni delic popularnosti i samim tim finansijske domete kao jedan od elemenata toga u odnosu na fudbal. Ispricana prica onoliko puta i jasna stvar, sto se i prakticno golim  okom da videti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam stigao (jos) da iscitam postove od sinoc i jutros, pa da pitam Je l osvajamo EL? :classic_biggrin:

Kako nam lepo legnu ove indijanske ekipe ciji individualci nisu baj taj vrhunski kvalitet... Razbucamo ih i oducimo od kosarke. 
Mada ko zna sta bi bilo da ni mi nemamo brutalnog individualca u liku Voltersa koji otvara utakmicu sa 10:0, ili svaku drugu cetvrtinu kad se mucimo sa realizacijom. 
Videli smo sinoc koliko i znaci kad dobru odbranu krunises nekim ucinkom u napadu, a jos bolje kad trojke pocnu da ulaze. Suprotno od onog sto smo videli u Monaku i Milanu, gde je i odbrana pucala zbog ocajnog napada. 
Posebno mi se dopala kontrola napada u drugom poluvremenu, gde smo tacno znali sta hocemo i gde smo strpljivo cekali tacno takve situacije u napadu, nebitno da li ce doci posle 18 ili 22 sekunde. 
Naravno mnogo je lakse to ciniti kad od starta povedes i kontrolises rezultat u opsegu 10-15 razlike, a i kad sa druge strane imas protivnika koji se ni ne trudi da izbegne neka preuzimanja gde ostajemo u prevelikim mismecevima. 
Raduje sto je Dobricev govor tela pri svakom driblingu i uzetom sutu izgledao mnogo bolje i sto je podsecao na zavrsnicu prosle sezone, sto se i odrazilo u njegovom ucinku. Nadam se da je i Holins sinoc sagazio stazama istog puta jer je konacno bio tas na nasoj strani vage. 

Da nemamo na cekanju Ivanovica i Vajta rekao bih da nije sve tako bajno, ovako mozemo da zazmurimo na Uskokovica i Davidovca, mada je problem sto ce ovaj drugi da zadrzi i neku minutazu nakon povratka Amerikanca. Lepo sto je sinoc konacno pogodio neke suteve ali i pored toga je najmanje uticajan i koristan igrac za nasu igru. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Wolters izgleda kao da igra protiv juniorske konkurencije, lagano, opusteno, iskusno. Primer "plesanja po terenu". Mislim da niko nije ocekivao ovakve partije.

 

S druge strane, zvanicna instagram stranica Panatinaikosa nije ni objavila post o zavrsetku meca i konacnom rezultatu, valjda ih sramota, sta li. 🤣

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Manoly said:

Elem, potpun je nonsens porediti kosarkasku i fudbalsku pricu, nevezano samo za nase klubove. Generalno, evro-kosarka nece dosegnuti ni delic popularnosti i samim tim finansijske domete kao jedan od elemenata toga u odnosu na fudbal. Ispricana prica onoliko puta i jasna stvar, sto se i prakticno golim  okom da videti.

 

Samo sto to niko ovde nije uradio, o necemu drugom je pisano. 

 

Elem, zasto se igra protiv Asvela u Areni? Pa ni Pionir se ne moze popuniti do kraja - cemu onda? Losija atmosfera, skuplja renta, Covicu zasto??? 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, mmajstor said:

 

Samo sto to niko ovde nije uradio, o necemu drugom je pisano. 

 

Elem, zasto se igra protiv Asvela u Areni? Pa ni Pionir se ne moze popuniti do kraja - cemu onda? Losija atmosfera, skuplja renta, Covicu zasto??? 

Pisano je kako se sipa u FK što je isto nosens jer se iz FK krade putem sumnjivih transfera

 

Što se tiče Arene išla je priča da je strategijsko opredeljenje da se igra tamo. Pionir je bolji samo iz sportskog ugla, što nije zanemarljivo

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Milos 3.14 said:

Pisano je kako se sipa u FK što je isto nosens jer se iz FK krade putem sumnjivih transfera

 

Što se tiče Arene išla je priča da je strategijsko opredeljenje da se igra tamo. Pionir je bolji samo iz sportskog ugla, što nije zanemarljivo

 

Pa jel hocete oko toga ili necete na kk temi? Ako hocete niko da tacno i precizno napise koliki su ukupni troskovi fk-a, a koliki su prihodi od evropskog kupa i ulazica/tv prava. Ili jos jednostavnije, koliko je finansiranje NISa i ostalih drzavnoprivatnih preduzeca u FK. 

 

Za strategiju razumem, ali nije primenljivo u postojecim uslovima... niti je zdravorazumno i korisno. Jedinu korist vidim u manjem zarazavanju jer je veci prostor. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

NejC za sada 13 ppg i 4.4 ass uz preko 70% šuta za 2 i 34.6% za 3.

 

Praktično jedan loš meč u Milanu, koji možemo pripisati umoru jer je protiv Monaka jedva stajao u završnici. Sezona karijere do sada, vidjećemo kako će odigrati do kraja.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

Hollins je swingman.

 

Slažem se da bi mu se uloga smanjila, ali ja ne znam šta su naši hteli njegovim dovođenjem.

 

On je na max 10 poena i to ako mu se izgradi pozicija.

 

Upravo tako.

 

Pisalo se o Hollinsu kada je došao kod nas, da ne treba očekivati profil beka koji smo imali nekoliko sezona pre njega (Punter, Baron, Loyd) i da neće moći do njihovih proseka poena. Naravno, na jedno uvo ušlo, na drugo izašlo, pa je tu ranu analizu Hollinsove igre zamenio default narativ kada je u pitanju crni igrač na beku. Meni njegovi procenti nisu iznenađenje. Dobio je silom prilika više lopti za realizaciju nego što je i njemu i nama optimalno, posebno na početku sezone. Verujem da je Radonjin plan bio da mu lagano povećava protagonizam u napadu kako sezona bude odmicala, ali zbog povreda i bolesti je morao ranije u vatru. I nije dobro prošlo.

 

Ono što za mene jeste iznenađenje je njegov prilično siromašan repertoar driblinga i generalno igra jedan na jedan. Ne znam da li je ikoga uspeo da prođe driblingom u EL u nekoj ISO igri. Iako Radonja (silom prilika) forsira i njega i Dobrića u nekim kreativnim ulogama, to za sada vrlo loše izgleda. Njegovi pasovi su neprecizni, uglovi dodavanja i tajming ispod proseka, pa je pitanje da li ćemo moći od njega na tom planu bilo šta dobiti do kraja sezone. Što se tiče pik igre, stao mi je mozak dok pokušavam da se setim njegove realizacije iz iste, nemam pojma da li je nekada uspeo da proturi loptu centru na roll ili pop, a ne znam ni da li je napadao iznuđeni switch ulazom, što bi u principu trebao da radi.

 

Na sve svoje mane u igri, Hollins je dodatno opterećen poremećenom rotacijom i zbrkanim ulogama u timu. Kada jednog dana sve legne na mesto, videćemo njegov pravi učinak, a to je aktivnost iz drugog plana, uz odličnu odbranu. Svakakao da mu ne ide na ruku ni činjenica da igramo sporo i na postavljenu odbranu (imamo najmanje poseda po meču, tek 66), naša tranzicija još nije na pravom nivou, uprkos uglavnom sjajnoj odbrani koju igramo (drugi najbolji DEF RTG u EL, iza Reala). Dakle, ni trenutna timska utilizacija kompetitivnih prednosti nije na mestu, normalno da će se to odraziti i na (nove) igrače tipa Hollinsa, koji tek ulazi u sistem Radonjićeve igre.

 

Ono što se treba bar pokušati je njegova igra bez lopte, te Hollinsove offball kretnje se moraju uvrstiti u legitimne timske akcije. Više hrabrosti na ulazu takođe ne bi škodilo. Ali, kako god da okrenemo, uspešnost njegovog nastupa u našem dresu će dosta zavisiti od poboljšanja procenta šuta za 3 (trenutno u EL 24.2%), a još više od katastrofalnog šuta za 2 (33.3%) što je posledica činjenica da još uvek nismo uspeli da mu nađemo napadački forte, situacije iz kojih je mogućnost njegove realizacije najveća. Verujem da će se popraviti i jedno i drugo, a od stepena poboljšanja će zavisiti i korist od ovog igrača.

 

Ako se nema para, onda kockanje sa Hollinsom postaje nužnost. Ako smo pak u stanju da dovedemo (nekog imaginarnog) igrača koji će da ubacuje 15+ uz dobre procente, onda da menjamo. Kad podvučem crtu, ja bih njega ostavio u timu. Verujem da će biti bolji, samo ostaje pitanje koliko. Nadam se dovoljno.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.euroleague.net/competition/teams/showteam?clubcode=RED&seasoncode=E2021#!games

 

Imamo krajnje zanimljiv raspored. U prvih 11 kola 7 gostujemo, a onda smo izmedju 12. i 20. kola u 7 od 9 utakmica domacini, od toga 2 serije od po 3 domacinstva, u decembru i pocetkom januara. Otprilike ce zakljucno sa 20.kolom (pocetkom januara), negde da se odredi da li cemo do proleca da statiramo u kukuruzu, ili cemo biti u igri za neki plasman u 8, sto je veoma malo verovatno, ali bi dalo draz sezoni do kraja.

Uzrocno posledicno, ako Radonja i VD gazda smatraju da nam treba ikakva doselekcija, potpuno je besmisleno cekati polusezonu za to, jer nece biti svrhe verovatno. Za ABU je dovoljno i da se vrate zdravi i funkcionalni White i Dzoni, na ovo sto imamo

Edited by Gudura
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao sinoć (otvaranje Slobodne zone) ali sam se frapirao kad sam pogledao u telefon. Očigledno je PAO izgledao očajno sinoć ali nisu oni baš tako loši, međutim evidentno da čim im fali Nedović ili Macon ovi ostali to ne mogu da pokrpe, posebno nedorasli Perry i nesnađeni Yogi. 

 

Vidim DeDa konačno solidan doprinos u napadu, mada sad čitam da je opet bio loš. Šta znam, uzeo bih ovakvu njegovu partiju svakog dana. 

 

Pošto sam bio jedan od kritičara potpisa Woltersa, moram da se pospem pepelom. Očigledno sam dosta zanemario strahovit basketball IQ koji ima ovaj momak. Možeš da mu zameriš ovo ili ono ali skoro nikad odluke koje donosi na parketu.

 

Asvel je mnogo bitan, em su u vrhunskoj formi em su fizikalni do daske, biće baš teško sa njima.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, madafaka73 said:

no što se treba bar pokušati je njegova igra bez lopte, te Hollinsove offball kretnje se moraju uvrstiti u legitimne timske akcije. Više hrabrosti na ulazu takođe ne bi škodilo.

redovno se igraju akcije za njega gde istrcava iz bloka tamo negde na 45-60 stepeni

problem je sto on te blokove lose koristi, i ne napravi separaciju od cuvara...pa ili uzme los sut preko ruke ili jovo nanovo

demonstrirao je u nekoliko navrata i tu hrabrost na ulazu ili zelju da povuce loptu u tranziciji....nazalost bez odgovarajuceg skilla da iste i uspesno zavrsi

 

ako mora da ostane njegova igra bi morala biti:

- hustle u odbrani, pritisak na igraca sa loptom

- trcanje tranzicije bez lopte sa ulogom iskljucivo finisera

- u napadu lazina cosak uloga gde posle drive&kicka nejta, dzonija ili kaline, eventualno povratna od luke,  dobija loptu sa dovoljno vremena da se digne na otvoren sut

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nisam gledao sinoć (otvaranje Slobodne zone) ali sam se frapirao kad sam pogledao u telefon. Očigledno je PAO izgledao očajno sinoć ali nisu oni baš tako loši, međutim evidentno da čim im fali Nedović ili Macon ovi ostali to ne mogu da pokrpe, posebno nedorasli Perry i nesnađeni Yogi. 

 

Vidim DeDa konačno solidan doprinos u napadu, mada sad čitam da je opet bio loš. Šta znam, uzeo bih ovakvu njegovu partiju svakog dana. 

 

Pošto sam bio jedan od kritičara potpisa Woltersa, moram da se pospem pepelom. Očigledno sam dosta zanemario strahovit basketball IQ koji ima ovaj momak. Možeš da mu zameriš ovo ili ono ali skoro nikad odluke koje donosi na parketu.

 

Asvel je mnogo bitan, em su u vrhunskoj formi em su fizikalni do daske, biće baš teško sa njima.

Dedica je pogodio 2 trojke na 20 razlike i malo popravio statse.Kad je trebalo Simon je bio na terenu...Toliko o uzimanju ovakve partije svaki dan(jer nece protivnici biti ovoliko losi i da cemo imati cesto 20 razlike pa da Dedica pokaze svoje sposobnosti). :))

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Upravo tako.

 

Pisalo se o Hollinsu kada je došao kod nas, da ne treba očekivati profil beka koji smo imali nekoliko sezona pre njega (Punter, Baron, Loyd) i da neće moći do njihovih proseka poena. Naravno, na jedno uvo ušlo, na drugo izašlo, pa je tu ranu analizu Hollinsove igre zamenio default narativ kada je u pitanju crni igrač na beku. Meni njegovi procenti nisu iznenađenje. Dobio je silom prilika više lopti za realizaciju nego što je i njemu i nama optimalno, posebno na početku sezone. Verujem da je Radonjin plan bio da mu lagano povećava protagonizam u napadu kako sezona bude odmicala, ali zbog povreda i bolesti je morao ranije u vatru. I nije dobro prošlo.

 

Ono što za mene jeste iznenađenje je njegov prilično siromašan repertoar driblinga i generalno igra jedan na jedan. Ne znam da li je ikoga uspeo da prođe driblingom u EL u nekoj ISO igri. Iako Radonja (silom prilika) forsira i njega i Dobrića u nekim kreativnim ulogama, to za sada vrlo loše izgleda. Njegovi pasovi su neprecizni, uglovi dodavanja i tajming ispod proseka, pa je pitanje da li ćemo moći od njega na tom planu bilo šta dobiti do kraja sezone. Što se tiče pik igre, stao mi je mozak dok pokušavam da se setim njegove realizacije iz iste, nemam pojma da li je nekada uspeo da proturi loptu centru na roll ili pop, a ne znam ni da li je napadao iznuđeni switch ulazom, što bi u principu trebao da radi.

 

Na sve svoje mane u igri, Hollins je dodatno opterećen poremećenom rotacijom i zbrkanim ulogama u timu. Kada jednog dana sve legne na mesto, videćemo njegov pravi učinak, a to je aktivnost iz drugog plana, uz odličnu odbranu. Svakakao da mu ne ide na ruku ni činjenica da igramo sporo i na postavljenu odbranu (imamo najmanje poseda po meču, tek 66), naša tranzicija još nije na pravom nivou, uprkos uglavnom sjajnoj odbrani koju igramo (drugi najbolji DEF RTG u EL, iza Reala). Dakle, ni trenutna timska utilizacija kompetitivnih prednosti nije na mestu, normalno da će se to odraziti i na (nove) igrače tipa Hollinsa, koji tek ulazi u sistem Radonjićeve igre.

 

Ono što se treba bar pokušati je njegova igra bez lopte, te Hollinsove offball kretnje se moraju uvrstiti u legitimne timske akcije. Više hrabrosti na ulazu takođe ne bi škodilo. Ali, kako god da okrenemo, uspešnost njegovog nastupa u našem dresu će dosta zavisiti od poboljšanja procenta šuta za 3 (trenutno u EL 24.2%), a još više od katastrofalnog šuta za 2 (33.3%) što je posledica činjenica da još uvek nismo uspeli da mu nađemo napadački forte, situacije iz kojih je mogućnost njegove realizacije najveća. Verujem da će se popraviti i jedno i drugo, a od stepena poboljšanja će zavisiti i korist od ovog igrača.

 

Ako se nema para, onda kockanje sa Hollinsom postaje nužnost. Ako smo pak u stanju da dovedemo (nekog imaginarnog) igrača koji će da ubacuje 15+ uz dobre procente, onda da menjamo. Kad podvučem crtu, ja bih njega ostavio u timu. Verujem da će biti bolji, samo ostaje pitanje koliko. Nadam se dovoljno.

Ukratko...da rodimo mečku u pakovanju komfor zone za projektovanog nosioca - stranca i legit EL igrača od 400K da bi se približio cifri od 7-8ppg...jer desetak je ipak imao kao treća puška iza Pengosa i Berona. Hollins ume da povuče kontru samo pravolinijski tj. ako se ne zahteva promena pravca driblingom. Sinoć onako atletičan i vižljast dal je par puta pobegao čuvaru kroz blokove. Izadje samo na uručenje i vrati loptu pleju. Da se pokaže dodatno strpljenje jer nam i roster nije kompletan imalo bi rezona da je u pitanju domaći, mladji i jeftiniji igrač. Ali to mesto je već popunjeno. Ovaj ima tri banke i nema sošku. Jednostavno je prezahtevan u trenutku u kojem se nalazimo. Sumnjam da ćemo dovesti beka a da Holinsu neko ne preuzme ugovor.

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...