Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

3 minutes ago, mmajstor said:

 

Ajde saberi plate nasih igraca i reci mi iz kog profita oni mogu da se isplate?

Nemojte vise sa tom stereotipnom mantrom - fudbal je profitabilan sport (profitabilni su samo SP, LS, i odredjenje lige, a ne bas svi klubovi) da opravdavate sipanje novca u bunar. Novac se sipa samo da bi neko mogao da ga isisa, a ne zato sto je to profitabilno.

Mora da se salis. Od LS smo zaradili samo 50ak miliona, pobeda u LS je 2.7 miliona a u kosarci u  EL je 37.000e, pa ti vidi razliku, ne zaostaje previse ni LE. Tv prava i ulaznice isto drasticna razlika.

Drugi problem su pare za Zivkovice, Va pare, Dionije i druge polupance-kombinacije koje se prebijaju po privatnim dzepovima. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bravo momci! Tvrdo, jako, u meso! Bas su ovakve utakmice su pokazatelj da pojacanje sa poenima u rukama moramo dovesti. Treba im pomoci da ovako grizu!

 

Uvek je slatko dobiti PAO. A ovako ga razbiti je tek lep osecaj. Svaku pobedu u EL treba iskreno slaviti i radovati joj se.

 

Inace, mozda je blasfemija reci ovo na ovom forumu, ali zabole me za ABA ligu do PO, a i tad me merenje patke nece zanimati previse (osim ako kosarka ne pobedi). EL je ono treba gledati i o cemu treba misliti. Treba uzivati dok traje. Kako ja to vidim, jedina nada je da ostanemo u toj prici je da pokidamo, da budemo na mapi (i da se slozi jos mnoooogo kockica). Naravno, i da pokidamo, nada je tanka i prevrtljiva, ali i dalje je znacajnija od osvajanja ABA sto nista vise ne znaci sem za istoriju i banere.

 

On topic, Luka je fulltime petica, tako da ona moja prica od pre pocetka sezone (Holins-like+Monro-like igraci, ali ne njih dvojica) pada u vodu. U ovom trenutku, najvise bih voleo da Lojda otpusti Zenit i mi da ga dovedemo 😄 , ali vihor... Ako probam da mislim kako nasa uprava i strucni stab misle, deluje mi da nam se sprema doselekcija sa Jovicem. Proslo je 4 meseca od rupture, pretpostavljam da ce do kraja godine moci da bude u stroju. Ovo svakako nije idealno, ali mi deluje u skladu sa Radonjom, Covicem i budzetom. Ima smisla ga upariti sa Dzonijem da ne trpi odbrana, a igrom kroz njega se moze skinuti deo balasta sa Kalininih ledja na kojima je previse. Povratak Vajta ce otvoriti parket i isprazniti reket, pa ce valjda i post igra trojki i kreacija spolja biti olaksane.

 

Idemo dalje, dve sledece utakmice su bas bitne.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

Mora da se salis. Od LS smo zaradili samo 50ak miliona, pobeda u LS je 2.7 miliona a u kosarci u  EL je 37.000e, pa ti vidi razliku, ne zaostaje previse ni LE. Tv prava i ulaznice isto drasticna razlika.

Drugi problem su pare za Zivkovice, Va pare, Dionije i druge polupance-kombinacije koje se prebijaju po privatnim dzepovima. 

 

 

Nisi spomenuo kolike su plate i ukupni troskovi.....a mi smo igrali LS dva puta i imali par pobeda, i sad nam odjednom prihodi pokrivaju rashode u zadnjih X godina. Nece da moze, pogledaj samo visinu duga. Necu da zagadjujem temu i da dalje nastavljam, ali o ovome bi se svasta moglo reci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Braco, ko nam odgovara da pobjedi u preostalim utakmicama?

18:30 Efes – Zenit
19:00 Žalgiris – Alba
20:00 Olimpijakos – Monako
20:30 Baskonija – Makabi
20:45 Bajern – Real M
Bitno je samo da Real izgubi...da nam se ne odmačinje previše na tabeli.

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

 

Ja sad vrtim film i ne mogu da se setim nekog igrača koji je između dva mandata kod nas ovoliko napredovao, uključujući i Kalinića.

 

Meni je najfascinantniji deo odbrana, tamo gde je kmečao u prvoj iteraciji sada ostavlja modrice. Očvrsnuo je strahovito, baš sjajna transformacija.

 

Ni u Žalgirisu nije bio ni deo ovog igrača.

 

Pupu da ga ne ureknem.

 

Mislim da ta cast ipak pripada Simonovicu (koji je btw. stvarno odigrao utakmicu za pohvalu), mada Volters zestoko preti da ga nadmasi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Princeton said:

Braco, ko nam odgovara da pobjedi u preostalim utakmicama?


18:30 Efes – Zenit
19:00 Žalgiris – Alba
20:00 Olimpijakos – Monako
20:30 Baskonija – Makabi
20:45 Bajern – Real M

 

07.11 pobeda u Zadru

14.11 pobeda u Pioniru

 

Pa ćemo da vidimo posle kako ćemo 😎

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

BTW, suviše slavopeva Lazareviću...

 

Dečko je doslovno na "vi" sa košarkom, mislim da do sada na EL nivou nisam video manje tehnički obučenog igrača. Ono kad je jednom silom priliko pokušao da izvede dribling pa umalo poginuo, ono se retko viđa. O šutu da ne pričamo. Što se tiče neke šanse za napredak, takođe je nepostojeća, dečko je u potpunosti operisan od bilo kakvog talenta. On je bukvalno uveo ulogu desetobojca u košarku.

 

Branko Lazić, koji je takođe minorno tehnički potkovan, za njega je Moka Slavnić lično & personalno. Tako da ko je u njemu video Lazićevu (bolju) zamenu, grdno se zajebao. Lazin plafon je ko vrh Burdž Kalife u odnosu na Lazarevića.

 

Ako je Lazić zdrav, uopšte ne postoji trunka dileme kome treba da idu minuti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Utisak večeri je, pored sjajne atmosfere u dvorani,neverovatno nesebična igra sa čak 18 asistencija i Kuzmićeva defanzivna rola.

 

Mogao bi i da se napravi klip mirno spavaj nano vol.3 čini mi se da je bila sredina 4 četvrtine kada je istekao napad Pao-a, vrhunska odbrana😎

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Laki21 said:

BTW, suviše slavopeva Lazareviću...

 

Dečko je doslovno na "vi" sa košarkom, mislim da do sada na EL nivou nisam video manje tehnički obučenog igrača. Ono kad je jednom silom priliko pokušao da izvede dribling pa umalo poginuo, ono se retko viđa. O šutu da ne pričamo. Što se tiče neke šanse za napredak, takođe je nepostojeća, dečko je u potpunosti operisan od bilo kakvog talenta. On je bukvalno uveo ulogu desetobojca u košarku.

 

Branko Lazić, koji je takođe minorno tehnički potkovan, za njega je Moka Slavnić lično & personalno. Tako da ko je u njemu video Lazićevu (bolju) zamenu, grdno se zajebao. Lazin plafon je ko vrh Burdž Kalife u odnosu na Lazarevića.

 

Ako je Lazić zdrav, uopšte ne postoji trunka dileme kome treba da idu minuti.

Uf sad, jedan los mec i odmah decko na vi sa kosarkom? Kod njega ne vaze sada krvava kolena? Zaboravlja se brzo kako je protiv Makabija odigrao na obe strane terena, ponistio je Vilbekina, a u napadu razbio offball kretnjama i ofanzivnim skokom. Sad jedan los mec i odmah teranje. 

 

Decko nije operisan od bilo kakvog talenta za kosarku, prosle sezone je imao preko 40% za 3 u ABA. Sut mu je dosta bolji nego sto pokazuje kod nas za sada, kao da sutira u nekom grcu. pa i takav ima ulogu bitnu u defanzivi.

 

Bold: vidja se cesto, pogotovo kod nas u ekipi. Lazic je imao brdo takvih poteza prosle sezone u EL pre povratka Radonje, Kalinic u prvom mandatu. Uostalom, njegova uloga u ekipi nije da dribla loptu.

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Ma uopšte me ne dotiče sinoćni meč, gledao sam sve utakmice ove sezone, to je utisak na osnovu toga. Momak je jednostavno na vi sa košarkom, pogodi trojku kad je sam u hali, i ima par s mukom uvežbanih pokušaja s posta koji najčešće ne prolaze. Lazić je jednostavno bolji KOŠARKAŠ. Ne možemo imati dvesta specijalaca u timu, on može da bude tu samo UMESTO Lazića, uz njega zdravog jednostavno je višak.

Link to comment
Share on other sites

Dobro Jutro drugari. 

Lepo jutro. Nisam dozvolio da mi ga upropaste oni indijanci posle košarke sinoć. 

Vrlo je bitno da se spremimo odlično za meč sa Asvelom. Jako su dobri ove sezone. Na 6-2 su. 

Da napunimo pionir i da donesemo 4.pobedu iz isto toliko meča kući. 

Biće definitivno neuporedivo teže nego sinoć. 

PAO je nekako već odavno naša mušterija redovna. Talični smo protiv njih. 

Što se tiče utakmice, odigrali smo odlično na obe strane terena konačno. Svako je dao neki doprinos u napadu. Čak i Holins, DeDa, Simon... 

Simon me podsetio onim ulazom na njegovu najbolju sezonu. 

Nadam se da će Ivanović što pre... 

White verovatno za mesec dana. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

 

Ja sad vrtim film i ne mogu da se setim nekog igrača koji je između dva mandata kod nas ovoliko napredovao, uključujući i Kalinića.

 

Meni je najfascinantniji deo odbrana, tamo gde je kmečao u prvoj iteraciji sada ostavlja modrice. Očvrsnuo je strahovito, baš sjajna transformacija.

 

Ni u Žalgirisu nije bio ni deo ovog igrača.

 

Pupu da ga ne ureknem.

 

  • Like 19
  • Thanks 1
  • WOW 5
Link to comment
Share on other sites

Reših da posle fuzbala pogledam reprizu basketa, da vratim raspoloženje u plus.

Najjači utisak dosadašnjeg dela sezone su mi Kuz, Volters, Luka, tim redom.

 

Nisam bio jedan od dežurnih pljuvača Kuzmića, mislio sam da može da ima ulogu rezervnog centra pre svega defanzivno, ali ovo što igra je top. Kako se samo Noko zajebao što nije ostao, sledeći ugovor bi mu bio na milion plus , što se nas tiče ispalo je vrh.

 

Nejt je ili drastično napredovao ili mu paše okruženje i uloga, a možda oboje. On u suštini igra ono što je igrao uvek samo sad ima mnogo iskustva i bolje namešta situacije na ono što mu je jača strana. EL je njegova dnevna soba.

 

Luka je petica , ima tu tehniku, kretnje i to je sad očigledno. Čitao sam neki njegov intervju gde kaže da tu poziciju igra već par godina, nisam ispratio i nisam iskreno očekivao da će se ovako dobro snaći pre svega fizički. Na momente deluje kao portabl Jokić.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cestitke momcim, mada pobeda protiv bande iz atine imace tezinu samo ako se potvrdi protiv asvela koji je u odlicnoj formi, a zasto ne i protiv baskonije.

Radonjic je definitivno oziveo kuzmica i to je za sad najveci dobitak. Ja i dalje patim za jednim napadacem sa poenima u rukama, ali ocigledno je da se o tome ne razmislja. Juce su i davidovac i dobric dali neke znake zivota, verovatno se ceka dzoni i to je to. Hollinsa ne treba terati, ali ni imati nerealna ocekivanja. Sve sto nije spotup sut on nece pogadjati u visokim procentima.

Juce mi je jedino malo zasmetala radonjiceva odluka da se igra zadnji napad na +35. Malo me podsetilo na mesinu

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Hollins treba da ostane. Treba dovesti beka sutera, pravog sutera, onda ce i Radonja imati sirinu u izboru a i Hollinsu ce da padne teret sa ledja zbog potpuno pogresnih ocekivanja od toga sta on moze.

 

Ja bih ipak Jovica, a Ivanovica na 2. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Edward Louis Severson III said:

Hollins treba da ostane. Treba dovesti beka sutera, pravog sutera, onda ce i Radonja imati sirinu u izboru a i Hollinsu ce da padne teret sa ledja zbog potpuno pogresnih ocekivanja od toga sta on moze.

A sta je holins? Nepravi bek?

Bek nesuter?

Novi bek treba da dodje, ali je holins nepotreban u tom slucaju.

 

Gledao sam asvel par meceva, i mi bismo definitivno bili solidno opasniji s igracem poput dzonsa.

Ujedno je i to nas sledeci protivnik.

Ako primirimo okoboa i dzonsa, solidne su sanse za pobedu.

Edited by Losmi17
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, mmajstor said:

 

Ajde saberi plate nasih igraca i reci mi iz kog profita oni mogu da se isplate?

Nemojte vise sa tom stereotipnom mantrom - fudbal je profitabilan sport (profitabilni su samo SP, LS, i odredjenje lige, a ne bas svi klubovi) da opravdavate sipanje novca u bunar. Novac se sipa samo da bi neko mogao da ga isisa, a ne zato sto je to profitabilno.

Dve pobede FK u EL su donele para koliko i 34 pobede košarkaškog kluba u EL. 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Dve pobede FK u EL su donele para koliko i 34 pobede košarkaškog kluba u EL. 

Zbog toga treba nauciti nesto iz FK. Kada se izgubi utakmica, polomis lobanju pomocnom treneru. Ne bih vise da uporedjujem FK i KK, jer su to dva suprotna univerzuma, na zalost po zaradi, a na srecu po svemu ostalom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, VISOKOLETAC said:

Zbog toga treba nauciti nesto iz FK. Kada se izgubi utakmica, polomis lobanju pomocnom treneru. Ne bih vise da uporedjujem FK i KK, jer su to dva suprotna univerzuma, na zalost po zaradi, a na srecu po svemu ostalom.

Ne pričam ja o našem FK, nego iz ugla zarade.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...