Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

8 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Steta, Majk Dzejms bio slobodan...

(odrobijao bi ga Radonja zbog one nonsalantne odbrane posle izgubljene lopte kad bi to uradio pod njegovim vodjstvom)

 

QM i Kinzi su itekako peglali odbranu. 

Na QM i Kinzi sam mislio taj tip napadaca, koji se ne libi da sutne svakog trenutka, makar bio pocetak napada. Odbrana je bonus. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mene ova sezona (a i dosta prethodnih) u vezi rostera i/ili pojačanja podseća na jednu osobinu mog klinca. On stalno kombinuje i predviđa sve u životu kao da će sve biti idealno. Kasnimo na rođendan kod prijatelja, on kaže - polako, ima vremena, treba nam 15 minuta do tamo. A u realnosti, od tih 15 minuta, 5 ode dok se spakujemo u kola, onda naletimo na gužvu u saobraćaju i crvene semafore, pa se onda malo duže traži parking, lift u zgradi mog prijatelja baš tog dana ne radi, pa moramo pešice na 8. sprat... Ode pola sata.

 

Tako je i sa KKCZ, a pod tim podrazumevam i Čovića i trenera, ali i "svedoke" obojice koji su uvek aktivni da nam objasne zašto se nešto radi baš tako kako se radi i da je to u redu, šta više, da je to jedini način. Recimo, pričica o tome da bi Radonja izabrao baš ove igrače i da ima neograničeni budžet je toliko nespretno tupava i toliko vređa inteligenciju navijača, da je to tužno i pročitati. a još tužnije u to poverovati. Čovićevi spinovi koje vadi iz rukava svake sezone po par komada, a neke i ciklično ponavlja godinama, su takođe atak na zdravorazumsko razmišljanje i shvatanje realne pozicije u kojoj se klub nalazi kada su evropski okviri u pitanju. Guramo domaće, trebaju veterani da nam drže svlačionicu, nećemo krave muzare, pravite klub pa dovodite igrače, Kalemegdan u junu, prejaka EL, mali budžet, povrede, korona, sudije... svega tu ima, samo nema samokritičnosti i sposobnosti da se bude nešto više od tima koji skupo prodaje svoju kožu i koji svake sezone skine po jedan, dva skalpa velikana i koji se pre Nove godine u većini slučajeva oprašta od bilo koje ozbiljnije role u EL. Čak ne mogu ni da kritikujem Čovićev rezon, jer duboko verujem da on ni ne postoji, da se sve odvija stihijski, kako nas voda ponese, od sezone do sezone. To odsustvo sigurnosti u vidu nepostojanja bilo kakvog dugoročnog plana, to srpsko dovijanje i improvizacija jeste kvalitetno rešenje ako se iskoristi jednom u deceniji, ali svakako nije dobro ako je modus operandi kluba u kontinuitetu.

 

Koliko god bilo lepo ući u elitu evropske košarke i koliko god smo kao klub i navijači bili impresionirani time prve sezone, hajde da kažem i druge, toliko je evidentno da su te godine daleko iza nas, a mi i dalje tapkamo u mestu i trebamo se povinovati mišljenju da je uspeh igrati EL čisto da bi naše ime bilo tamo, među 16 ili 18 ili 20 najboljih ekipa. Naši motivi i aspiracije, kao i infrastruktura kluba, sportski menadžment, skauting služba, rad sa mlađim kategorijama, status našeg "razvojnog kluba" i sve što ide uz to, je na skoro istom nivou od sezone jedan u EL do dana današnjeg. Protraćili smo vreme, nismo iskoristili šansu da ostavimo neki dublji trag u evropskoj klupskoj košarci modernog doba. Meni je više od ovakvih sezona muka. Koliko god da volim Zvezdu, sve teže mogu da pratim ova mučenja i krpljenja, okupljanje igrača sa štapa i kanapa, promašene selekcije i kasne doselekcije. A podjednako mi je teško da gledam trud i ogromno zalaganje gomile igrača koji su nosili ili još uvek nose naš dres, a čiji pošten rad i odnos prema crveno-belom nije nagrađen nekim boljim rezultatom, jer nam je eto falio centar, a nekada plej, a nekada bek šuter da bi bili konkurentni za nešto više od 10-15 mesta u EL.

 

Taj status mučenika i underdoga je mnogo naporan, a mi nikako da se izvučemo iz takve paradigme. Posle toliko godina počinjem da mislim da jednostavno, ovakvi kakvi smo, mi to i ne možemo. Drugi put u par sezona me meč protiv Albe i bolan poraz teško pogađa. Sa Šakotom smo imali dva vezana meča kod kuće u Areni protiv Žalgirisa i Albe koje smo morali dobiti da bi potrajale nade za Top8. Ove sa Radonjom nešto slično, da bi održali korak sa rivalima u početku sezone i valorizovali brejk u Tel Avivu. Oba puta ćorak. Oba puta reset, lizanje rana i čekanje nekog boljeg momentuma. A on nikako da dođe.

  • Like 20
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Kankkunen said:

Bi sigurno, nek mu ponude Džejmsa pa da vidimo dal će da se buni ...

zaboravio si da napišeš da je na toj utakmici ubacio 24p (6/10 za tri) +10 as.

Kiselo grožđe ... :classic_biggrin:

 

 

Dzejms je vrhunski igrac (not my cup of tea ali ne biram ga ja za tim). 

 

Samo kazem, da znajuci kakav je Radonja, da nekada burno odreaguje zbog neke greske ili necega, pa cak i kada je to ispalo dobro po nas tim (bila jedna takva situacija protiv Albe), ne bi se on suzdrzavao da i njemu ljutito objasni neke stvari (nije on SO da se dere samo na domace). A onda, mislim da Dzejms bas i nije neko ko bi to dobronamerno prihvatio 🙂 

 

No, SBBKBB 😄 naravno da sam se sprdao za Dzejmsa kod Radonje.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Predragdjape said:

Nama bi pre resio problem igrac 2/1 nego centar. Skorer, cist hladnokrvni skorer, koji se ne libi da sutne. Odbrana? Pa ne mora da bude prejak u odbrani ali bar pristojan. Ni QM ni Kinzi se nisu uklapali u porodicni sistem, obojica su bili "mangupi" i ludi na svoj nacin, kao Kanga u fudbalu, pa su nam bili "taman".

Napisah već kombo bek sa dobrim šutem i ball handlingom bi nam najbolje legao, ali šta je tu je.

 

Nego ovo što si napisao da se Miler i Kinzi nisu uklapali ti baš i nije tačno. Kvinsi je prilično dobro radio posao sa strane pomoći i bio je odličan u zaštiti obruča. Bilo je ispadanja u timskoj odbrani ali ništa preterano što bi upadalo u oči. Sa druge strane Kinzi je bio vrhunski defanzivac. Čitao je akcije protivnika i često sekao pasove. Inteligentan igrač koji se vrlo lako uklopio u tim. Meni stvarno drag igrač, jedan od onih kojeg se uvek rado setim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

dzejmsa, ne ovog danas koji kosta 2,5m, nego onog od pre 5god, kad je kostao 4-5 puta manje, radonja 1/1 ne bi potpisao

zato sto ne igra odbranu

Ili uopste ne postuje saigrace u odbrani?

Dzabe sto je mamojebac kad je totalno neodgovaran sa te strane(zalaganje mu je na Fickovom nivou)...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, madafaka73 said:

Mene ova sezona (a i dosta prethodnih) u vezi rostera i/ili pojačanja podseća na jednu osobinu mog klinca. On stalno kombinuje i predviđa sve u životu kao da će sve biti idealno. Kasnimo na rođendan kod prijatelja, on kaže - polako, ima vremena, treba nam 15 minuta do tamo. A u realnosti, od tih 15 minuta, 5 ode dok se spakujemo u kola, onda naletimo na gužvu u saobraćaju i crvene semafore, pa se onda malo duže traži parking, lift u zgradi mog prijatelja baš tog dana ne radi, pa moramo pešice na 8. sprat... Ode pola sata.

 

Tako je i sa KKCZ, a pod tim podrazumevam i Čovića i trenera, ali i "svedoke" obojice koji su uvek aktivni da nam objasne zašto se nešto radi baš tako kako se radi i da je to u redu, šta više, da je to jedini način. Recimo, pričica o tome da bi Radonja izabrao baš ove igrače i da ima neograničeni budžet je toliko nespretno tupava i toliko vređa inteligenciju navijača, da je to tužno i pročitati. a još tužnije u to poverovati. Čovićevi spinovi koje vadi iz rukava svake sezone po par komada, a neke i ciklično ponavlja godinama, su takođe atak na zdravorazumsko razmišljanje i shvatanje realne pozicije u kojoj se klub nalazi kada su evropski okviri u pitanju. Guramo domaće, trebaju veterani da nam drže svlačionicu, nećemo krave muzare, pravite klub pa dovodite igrače, Kalemegdan u junu, prejaka EL, mali budžet, povrede, korona, sudije... svega tu ima, samo nema samokritičnosti i sposobnosti da se bude nešto više od tima koji skupo prodaje svoju kožu i koji svake sezone skine po jedan, dva skalpa velikana i koji se pre Nove godine u većini slučajeva oprašta od bilo koje ozbiljnije role u EL. Čak ne mogu ni da kritikujem Čovićev rezon, jer duboko verujem da on ni ne postoji, da se sve odvija stihijski, kako nas voda ponese, od sezone do sezone. To odsustvo sigurnosti u vidu nepostojanja bilo kakvog dugoročnog plana, to srpsko dovijanje i improvizacija jeste kvalitetno rešenje ako se iskoristi jednom u deceniji, ali svakako nije dobro ako je modus operandi kluba u kontinuitetu.

 

Koliko god bilo lepo ući u elitu evropske košarke i koliko god smo kao klub i navijači bili impresionirani time prve sezone, hajde da kažem i druge, toliko je evidentno da su te godine daleko iza nas, a mi i dalje tapkamo u mestu i trebamo se povinovati mišljenju da je uspeh igrati EL čisto da bi naše ime bilo tamo, među 16 ili 18 ili 20 najboljih ekipa. Naši motivi i aspiracije, kao i infrastruktura kluba, sportski menadžment, skauting služba, rad sa mlađim kategorijama, status našeg "razvojnog kluba" i sve što ide uz to, je na skoro istom nivou od sezone jedan u EL do dana današnjeg. Protraćili smo vreme, nismo iskoristili šansu da ostavimo neki dublji trag u evropskoj klupskoj košarci modernog doba. Meni je više od ovakvih sezona muka. Koliko god da volim Zvezdu, sve teže mogu da pratim ova mučenja i krpljenja, okupljanje igrača sa štapa i kanapa, promašene selekcije i kasne doselekcije. A podjednako mi je teško da gledam trud i ogromno zalaganje gomile igrača koji su nosili ili još uvek nose naš dres, a čiji pošten rad i odnos prema crveno-belom nije nagrađen nekim boljim rezultatom, jer nam je eto falio centar, a nekada plej, a nekada bek šuter da bi bili konkurentni za nešto više od 10-15 mesta u EL.

 

Taj status mučenika i underdoga je mnogo naporan, a mi nikako da se izvučemo iz takve paradigme. Posle toliko godina počinjem da mislim da jednostavno, ovakvi kakvi smo, mi to i ne možemo. Drugi put u par sezona me meč protiv Albe i bolan poraz teško pogađa. Sa Šakotom smo imali dva vezana meča kod kuće u Areni protiv Žalgirisa i Albe koje smo morali dobiti da bi potrajale nade za Top8. Ove sa Radonjom nešto slično, da bi održali korak sa rivalima u početku sezone i valorizovali brejk u Tel Avivu. Oba puta ćorak. Oba puta reset, lizanje rana i čekanje nekog boljeg momentuma. A on nikako da dođe.

Ja se sve slazem ali isto mislim da adekvatne zamene nisu postojale niti postoje.

Evo da nam je najbolji ekonomski i margetinski strucnjak na mestu predsednika mislis da bi on prebrodio mulj aba lige?Sigurno da ne.I onda dzabe sve,i potencijalni igraci i novac i dobra selekcija i doselekcija koje bi doneo kad ne bi usao u EL.

Drugo ti vidi rezultate partizana poslednjih 7,8 god u evropi,prodate igrace a sa druge strane visinu potpisanih i raskinutih ugovora pa mi reci da li su njihova ovosezonska uloganja opravdana necim?Odgovor je jasan,e sad pod tim uslovima sta ti kazes da li je struka uopste bitna?Paradoksalno ali na ovim prostorima sasvim legitimno pitanje.

Pre nego sto devil kaze pa ostoja je obezbedio papren budzet,bolji je od covica, samo da podsetim da je Tintoreto isto kao i Zeljko sada bio najplaceniji trener ikada na ovim prostorima koji je imao prostora da Parahovskog plati milion za UKUPNO cirka 15min u ABA pa opet nisu nista uradili godinama,bukvalno samo kup.

 

Dakle ja mislim da sastav(od Covica do trenera/Radonjica) koji imamo obezbedjuje bas ono na cemu smo,prezivljavanje u el.Za prave doselekcije,raciju i plan za buducnost su izgleda potrebni neki drugi kadrovi koji skoro sigurno nisu kadri da ostaju vladar Jadrana u kontinuitetu.

 

 

Za mladje kategorije treba biti hrabar i popiti neki tezak poraz u juniorima zarad razvitka talenta.To sam uvek podrzavao ali sad ad razmisljam mozda ni to nije tako crno belo ali da ne duzim vise.

Link to comment
Share on other sites

Sad gledam raspored

Skroz lud

Mnogo bi znacila bar jedna pobeda sad u duplom El kolu

Prva polovina novembra imamo samo gostovanje Zadru

U drugoj polovini novembra jos jedno duplo kolo i dupla gostovanja Baskoniji i Realu 

U decembru samo dva El gostovanja. A cak 4 kuci.

Pritom od derbija do kraja godine u Aba mnogo laksi protivnici 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

Ja se sve slazem ali isto mislim da adekvatne zamene nisu postojale niti postoje.

Evo da nam je najbolji ekonomski i margetinski strucnjak na mestu predsednika mislis da bi on prebrodio mulj aba lige?Sigurno da ne.I onda dzabe sve,i potencijalni igraci i novac i dobra selekcija i doselekcija koje bi doneo kad ne bi usao u EL.

Drugo ti vidi rezultate partizana poslednjih 7,8 god u evropi,prodate igrace a sa druge strane visinu potpisanih i raskinutih ugovora pa mi reci da li su njihova ovosezonska uloganja opravdana necim?Odgovor je jasan,e sad pod tim uslovima sta ti kazes da li je struka uopste bitna?Paradoksalno ali na ovim prostorima sasvim legitimno pitanje.

Pre nego sto devil kaze pa ostoja je obezbedio papren budzet,bolji je od covica, samo da podsetim da je Tintoreto isto kao i Zeljko sada bio najplaceniji trener ikada na ovim prostorima koji je imao prostora da Parahovskog plati milion za UKUPNO cirka 15min u ABA pa opet nisu nista uradili godinama,bukvalno samo kup.

 

Dakle ja mislim da sastav(od Covica do trenera/Radonjica) koji imamo obezbedjuje bas ono na cemu smo,prezivljavanje u el.Za prave doselekcije,raciju i plan za buducnost su izgleda potrebni neki drugi kadrovi koji skoro sigurno nisu kadri da ostaju vladar Jadrana u kontinuitetu.

 

 

Za mladje kategorije treba biti hrabar i popiti neki tezak poraz u juniorima zarad razvitka talenta.To sam uvek podrzavao ali sad ad razmisljam mozda ni to nije tako crno belo ali da ne duzim vise.

Po broju postova rekao bih da si skoriji član foruma, pa ću predpostaviti da nisi čitao minimum 5-6 mojih postova na temu: korisnost Čovića po KKCZ. A ni neke na drugim forumima pre ovog.

U njima sam jasno pisao da bolji od njega za mulj ABA lige ne postoji. I da mu se mora skinuti kapa za sve što je uradio u regionu, posebno po pitanju skidanja Partizana sa trona. Ne zato što mrzim Partizan. već zato što volim Zvezdu, a Partizan je naš arhirival, nebitno ako zaređa nekoliko godina krize, loših poteza i lutanja sa trenerima. Ali, oni nisu tema mog posta, niti imaju ikakav uticaj na stanje u našem klubu, pa nema potrebe da o tome više pišem.

 

Problem je nastao kada je Čović izašao iz svoje avlije ka svetlima velegrada. Tada sam pisao da je Zvezda njega prevazišla, da nam treba neko drugi, moderniji, sposobniji, manje sujetan, više media friendly, neko ko će ozbiljno shvatiti svaku funkciju u klubu, a ne prisvojiti ih sve za sebe. Neko ko će akcenat baciti na juniorsku i kadetsku selekciju, jer je to jedini način da se dugoročno borimo sa EL aždajama. Prvo sam mislio da smo nekako prerano ušli u EL, ali onda sam pogledao i shvatio da je od dolaska Čovića do ulaska u elitu prošlo 4 sezone. To nije malo, naprotiv, to je dovoljno vremena da se uporedo sa čišćenjem konkurencije u ABA sredi i svoje dvorište. E tu je nastao problem, on je zabagovao i u tom glitchu mi tiltujemo od 2014/15 do danas. Ne sumnjam u dobru nameru i želju, ali pored toga mora da postoje znanje, određene karakterne osobine, spremnost na timski rad itd. Jedan Top8 i par pobeda nad evropskim powehouse ekipama svake sezone je premalo za moje shvatanje sporta, pa i Zvezde u krajnjoj liniji. Svake sezone, ako se uopšte i iskažu od strane kluba, očekivanja su vrlo skromna. A u skladu sa tim nekako se skrpi tim - da se uzme ABA, a u Evropi šta bude.

 

Nisam jedan od onih koji žele uspeh po svaku ceni, a još manje neko ko ne shvata gde i kako KKCZ živi i radi. Sve otežavajuće okolnosti su mi dobro poznate, ali uprkos tome, smatram da smo mogli i morali bolje. Ne znam kada, koje tačno sezone, ali to nije ni bitno. Morala je biti jedna ili dve kada smo trebali biti u užem krugu za F4, neki mini ciklus gde je Top8 realan cilj.

 

Neki minimum zasluga Čovića, koje ne mogu da se dovedu u pitanje, je činjenica da smo koliko-toliko bili redovni učesnici EL u poslednjih 7 godina, iako par puta tamo nismo otišli po rezultatu, već spletom okolnosti (Igokea i Cibona). Ali, eto, ako ništa drugo, ime KKCZ se ustalilo među ljubiteljima košarke širom Evrope, znaju za nas mnogi i to je svakako plus kada je renome kluba u pitanju. Nekima je to dovoljno. Meni nije.

 

edit

slovo

Edited by madafaka73
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@madafaka73, kvotujem tebe ne samo kao odgovor tebi vac kao neko moje razmisljanje na temu. Generalno si za sve u pravu al je glavni problem sto mi ne zivimo u normalnoj zemlji , vec u totalno poremecenom drustvu. Naravno da je uprava pravila katastrofalne greske, ali te greske nas nisu dovele u ovu poziciju vec odluka na nekom partijskom skupu gde je reseno sta valja ciniti u izbornoj godini. Trenutni format EL ne dozvoljava neka krupnija iznenadjenja , tesko ce neki underdog klub da napravi nesto. , mosda sporadicni ulaz u TOP8, kao mi jedne godine ili Zalgiris ili Bajern prosle, ali to je to. Nedostatak novca te prisiljava da neke igraci imas u timu jer znas da ce pristati da kasne plate, pa onda ih produziz da te ne stigne BAT i tako u krug. Promasene selekcije ima , ali je ima svaki klub, da sad ne nabrajam. Mi smo ovee godine recimo promasili sa Harisom al pogodoli sa Nejtom i recimo Lukom. Glavni problem je sto igranje EL ne donosi vise mogucnost da pokupis najbolje domace igrace , sto je KKP radio godinama i na tome pravio rezultate. FMP je zadnjih godina totalni promasaj, nikakva korist od njega. RAdonja je po meni napravio par gresaka koje mozda i nisu morale. Recimo po meni Radanov je treba da ostane pr Simonovica i mozda Davidovca. I nesrecni Hol bi sad puno znacio a ne verujem da je imao jak ugovor. Cirbes je totalni promasaj. Opet nije sveto pismo da mi moramo igrati EL ako KKP bude bolji to ne znaci nista za buducnost jer se budzeti odredjuju na drugom mestu. Sad ja stvarno ne znam iz kog razloga se u tom nekom izboru igraca ne rizikuje vise , sto se ne proba sa mladjim neafirmisanim stranim igracima .

Link to comment
Share on other sites

Na kraju Dobric u depri a Vajt ga bodri.Opake glave imamo u timu,boze zdravlja u plej ofu momci ce biti stvarno prava borbena ekipa.

 

 

 

 

 

@madafaka73pa dobro onda se slazemo za sve ustvari ali eto zarad plivanja u mulju moramo da se davimo u EL.Sa nekim potencijalnim plivackim sastavom uprave u  el bi se davili u aba i tako,po meni ovo je najbolji izbor.Jedini minus je ako je bilo problema u Tomicevoj ekipi zbog Ficka i ako je zato covek otisao.Mada evo ukoliko nas zbaci ovaj Partizan ti su vala i za mulj a bice i za El verovatno,mada svakako je to upumpavanje van svakih mera i predikcija.Neki bi rekli da smo trebali da prodamo kozu...

P.S nadam se da ce mi svi ignorisati komentar i da necu pokrenuti lavinu zbog spominjanje coveka na F.

 

 

Edit:plej ofu EL-a,naravno😄

Edited by UDresuKvinsiMilera
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, madafaka73 said:

Mene ova sezona (a i dosta prethodnih) u vezi rostera i/ili pojačanja podseća na jednu osobinu mog klinca. On stalno kombinuje i predviđa sve u životu kao da će sve biti idealno. Kasnimo na rođendan kod prijatelja, on kaže - polako, ima vremena, treba nam 15 minuta do tamo. A u realnosti, od tih 15 minuta, 5 ode dok se spakujemo u kola, onda naletimo na gužvu u saobraćaju i crvene semafore, pa se onda malo duže traži parking, lift u zgradi mog prijatelja baš tog dana ne radi, pa moramo pešice na 8. sprat... Ode pola sata.

 

Tako je i sa KKCZ, a pod tim podrazumevam i Čovića i trenera, ali i "svedoke" obojice koji su uvek aktivni da nam objasne zašto se nešto radi baš tako kako se radi i da je to u redu, šta više, da je to jedini način. Recimo, pričica o tome da bi Radonja izabrao baš ove igrače i da ima neograničeni budžet je toliko nespretno tupava i toliko vređa inteligenciju navijača, da je to tužno i pročitati. a još tužnije u to poverovati. Čovićevi spinovi koje vadi iz rukava svake sezone po par komada, a neke i ciklično ponavlja godinama, su takođe atak na zdravorazumsko razmišljanje i shvatanje realne pozicije u kojoj se klub nalazi kada su evropski okviri u pitanju. Guramo domaće, trebaju veterani da nam drže svlačionicu, nećemo krave muzare, pravite klub pa dovodite igrače, Kalemegdan u junu, prejaka EL, mali budžet, povrede, korona, sudije... svega tu ima, samo nema samokritičnosti i sposobnosti da se bude nešto više od tima koji skupo prodaje svoju kožu i koji svake sezone skine po jedan, dva skalpa velikana i koji se pre Nove godine u većini slučajeva oprašta od bilo koje ozbiljnije role u EL. Čak ne mogu ni da kritikujem Čovićev rezon, jer duboko verujem da on ni ne postoji, da se sve odvija stihijski, kako nas voda ponese, od sezone do sezone. To odsustvo sigurnosti u vidu nepostojanja bilo kakvog dugoročnog plana, to srpsko dovijanje i improvizacija jeste kvalitetno rešenje ako se iskoristi jednom u deceniji, ali svakako nije dobro ako je modus operandi kluba u kontinuitetu.

 

Koliko god bilo lepo ući u elitu evropske košarke i koliko god smo kao klub i navijači bili impresionirani time prve sezone, hajde da kažem i druge, toliko je evidentno da su te godine daleko iza nas, a mi i dalje tapkamo u mestu i trebamo se povinovati mišljenju da je uspeh igrati EL čisto da bi naše ime bilo tamo, među 16 ili 18 ili 20 najboljih ekipa. Naši motivi i aspiracije, kao i infrastruktura kluba, sportski menadžment, skauting služba, rad sa mlađim kategorijama, status našeg "razvojnog kluba" i sve što ide uz to, je na skoro istom nivou od sezone jedan u EL do dana današnjeg. Protraćili smo vreme, nismo iskoristili šansu da ostavimo neki dublji trag u evropskoj klupskoj košarci modernog doba. Meni je više od ovakvih sezona muka. Koliko god da volim Zvezdu, sve teže mogu da pratim ova mučenja i krpljenja, okupljanje igrača sa štapa i kanapa, promašene selekcije i kasne doselekcije. A podjednako mi je teško da gledam trud i ogromno zalaganje gomile igrača koji su nosili ili još uvek nose naš dres, a čiji pošten rad i odnos prema crveno-belom nije nagrađen nekim boljim rezultatom, jer nam je eto falio centar, a nekada plej, a nekada bek šuter da bi bili konkurentni za nešto više od 10-15 mesta u EL.

 

Taj status mučenika i underdoga je mnogo naporan, a mi nikako da se izvučemo iz takve paradigme. Posle toliko godina počinjem da mislim da jednostavno, ovakvi kakvi smo, mi to i ne možemo. Drugi put u par sezona me meč protiv Albe i bolan poraz teško pogađa. Sa Šakotom smo imali dva vezana meča kod kuće u Areni protiv Žalgirisa i Albe koje smo morali dobiti da bi potrajale nade za Top8. Ove sa Radonjom nešto slično, da bi održali korak sa rivalima u početku sezone i valorizovali brejk u Tel Avivu. Oba puta ćorak. Oba puta reset, lizanje rana i čekanje nekog boljeg momentuma. A on nikako da dođe.

 

Иако докторски, овај пост стаје у 3 ријечи-јеби се Ћоки. Уствари има и четврта-сујета.

 

п.с. не може без четврте, колико је пута само истицао како ради преко 40 година у кошарци а управо је сујета та која ограничава то велико искуство (на ком год нивоу било), само сјећање на случај Филип нервира. Апгрејдовати овај борбени ростер са сазрелим тренером може међед. Да нема опет сујете, изађе се и каже имамо та и та ограничења са и или без оставке...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cini se da smo vrhunac dostigli u sezoni posle top 8, kad smo imali skor 16-14. Slag na torti je trebala da bude sezona posle te, da se saxuva kompletan tim kako je valjda planirano sa Radonjom na celu. Te naredne sezone je F4 bio u Bg-u. Kakvo se rasulo desilo to leto je svima poznato, i dalekosezne posledice trpimo i danas. Kako i zasto, meni nikad nece biti jasno. Tuzno je, ali deluje da smo tad izgubili pravi momentum, sistem je godinama rastao, od 4-6 skora u El prve sezone pa do polufinala Ek iste. Potom prolazak u top 16 i skor valjda 4-10 u toj fazi. Iduce opet napredak i top 8 uz promasen zicer za brejk protiv Cska. Iduca godina je bila po svim parametrima bolja od prethodne, ali bolesni sistem i kiks u prvom kolu od Dake nas je kostao opet top 8. Nema veze, skor 16-14 je nestvaran i deluje kao naucnafantastika za sve posle toga. Kad se setim serije od 7 pobeda.... Bili smo valjda prvi koji su to uspeli i novom sistemu u El. I onda kad se ocekivao dalji rast, Radonja je otisao, i onda lancano i svi ostali, ceo tim. Samo je Branko Lazic prosutio ugovor to leto, a Dangubic ostao sa njim. Od tada tavorimo u El. Mene i danas pece to leto kada nas je najveci trener u poslednjih 40, 50 godina napustio, u momentu kad nista nije govorilo da ce tako biti. To prosto nije smelo da se desi. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Nedovodjenje igraca samo nanosi stetu, nema tu nikakve ustede, a nasim navijacima sve smeta, od vremena, pozicije planeta, pa tako i nekonkurentan tim. 

Ocekujem vec sledecu utakmicu polupraznu halu.

Kako sejes-tako zanjes, vazda bilo, vazda ce biti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Dl91 said:

 Mene i danas pece to leto kada nas je najveci trener u poslednjih 40, 50 godina napustio, u momentu kad nista nije govorilo da ce tako biti. To prosto nije smelo da se desi. 

 

Nesto bas i ne lici da je postojala zelja da ostane. 

 

A nesto mi sve ovo lici da se sprema naslednik cim se ovoliko tovari protiv Covica. Vecim delom zasluzeno, mada je tajming cudan jer su do sada na meti prvi bili treneri... sto ja nikada nisam odobravao.

 

ps. i ti ga pretera sa ovim 40,50 godina. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

@madafaka73

 

'Protraćili smo vreme, nismo iskoristili šansu da ostavimo neki dublji trag u evropskoj klupskoj košarci modernog doba. Meni je više od ovakvih sezona muka.'

 

Od kraja 80tih na ovamo od kad gledam i pamtim ovo je zlatan period KK CZ sa najvise trofeja i uspeha. 

Ne da mi nije muka, nego je uzivanje i najveće zadovoljstvo da gledam svoj voljeni klub kako trči sa najboljima iz sezone u sezonu. Trag smo itekako ostavili po najvrelijiem terenu el, po jakoj odbrani, po Jovicevom rekordu asistencija, po Bobiju, Kalini, Guduri, Vasi mvp koji su stasavali kod nas... Barem Makabi vise ne razvija carsav who the fuck are you.. dobro su nas upoznali.

 

'Jedan Top8 i par pobeda nad evropskim powehouse ekipama svake sezone je premalo za moje shvatanje sporta, pa i Zvezde u krajnjoj liniji. '

 

Posto nemamo tu prokletu licencu, top 8 nam ne donosi gotovo nista osim opterecenja za najvaznije duele u plej ofu aba lige koja mora da bude prvi cilj. Ko misli da je monotono i da treba abu i el da prepustimo nekom drugom onda alal mu vera za navijanje, meni je to apsolutno neprihvatljivo.

 

Za top 4 ni budzet od 25 miliona ne bi bio nikakva garancija, eto Armani ga jedva ubode posle x sezona i gomile bacenih para. Nije nemoguće, treba da verujemo u cuda ali nije realno pogotovo sto je kriza sa domacom kosarkom i domacim igračima. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, UDresuKvinsiMilera said:

Na kraju Dobric u depri a Vajt ga bodri.Opake glave imamo u timu,boze zdravlja u plej ofu momci ce biti stvarno prava borbena ekipa.

 

Dobrivoje se rasplakao na kraju.

 

Zato će biti nabolji kada bude najviše trebalo. Jer mu je STALO. Ne postoje te pare koje te toliko motivišu kao želja i ljubav.

 

U to ime da se podsetimo;

 

 

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...