Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Ni Radonju ne možemo da čujemo... Od početka je i SK bagovao večeras... Nije bilo ni Kuzme da nam objasni da igramo previše meko...

 

Bez energije i pored 4 dana pauze, kao da je pola tima fasovalo koronu od Ivanovića... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

neverovatno  koliko se Kalini nije igralo veceras. Razumem da je alfa muzjak u ovom timu ali onoliko proseravanje i dizanje tenzije mi nikad nece biti jasno. to je taj gurovicevski stav kojeg se pribojavam. dosli su i oni da igraju i pobede, sibaju isto kao i ti. ajde pokazi da si bolji, a ne rasprava sa sudijama i negativna atmosfera. moguce da ih je sve pogodilo ovo sa Ivanovicem ali to ne opravdava konstantno ostajanje 1 ili cak 2 igraca Albe na sutu ili pod kosem. 

ostali su se stvarno trudili ali kad ti se vodja ponasa kao magarac onda to bude ovako a sve mi se cini da ce biti jos gore ukoliko se ne dovede pravi suter (ne ovaj u pokusaju) i prava cetvorka (centri su nam zlatni kakvi su ovi na krilu)

 

i jos nesto. razumem da neko mora da bude i 3 plej ali da toliko odudara od ostatka tima to jos nisam video. covek je bukvalno hodajuci mismec, dok je u igri oni prave nedostiznu razliku, lopta mu ispada na prenosu, konstantno se gubi kod preuzimanja i posle nejt mora da crkava 35 minuta. bar da igra u odbrani nesto, pa makar i faulove pravi nego ni to ne uspeva jer mu beze igraci. 

 

vidim da jovic peca po Oblacini, ali cak i kao rekreativac je klasa za naseg treceg nazovi pleja

 

lm, ovo da smo dobili bila bi promaja na topiku ali zato sada ima da se pinuje 3 dana😁

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kalinu ćemo sjebati iz dva razloga. Prvi razlog je ogroman broj minuta koji provodi na terenu. Nijedan naš igrač se ni blizu ne troši toliko, svaki meč igra 30-35 minuta. Drugi razlog je što mu je Radonjić dodijelio nezahvalnu ulogu prve opcije u napadu. Zbog toga i dolaze ovi česti njegovi raspadi u napadu. Previše igra sa loptom, uzima više šuteva nego što bi trebalo.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto bi igrace toliko pogodilo to sa Ivanovicem? Decko se sigurno odavno vakcisao i pazi koliko moze, mora da nece biti neki veliki problem. Ili pak nije? 

Oko pojacanja: sacuvajmo pare za sledecu sezonu, kao sto je normalno za 'kk sledeca sezona'. Nama bi trebao remont od bar pola tima.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, duboko said:

Ne znam sto bi igrace toliko pogodilo to sa Ivanovicem? Decko se sigurno odavno vakcisao i pazi koliko moze, mora da nece biti neki veliki problem. Ili pak nije? 

 

Pa verovatno se pitaju ko je jos od njih pozitivan jer provode dosta vremena zajedno...

Link to comment
Share on other sites

Sikma, Da Silva, Olinde su bili ključ... ista taktika kao Igokea, sve preuzimaju.

Kalina , Deda nisu  imali produkcije kada sa posta, centri nisu dovoljno dobri napadački da bi ih neutralisali...

Napunili su reket, šut nam je užasan od početka sezone.. 

 

Idemo dalje

Edited by Milos 3.14
Typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbg desava se, los dan, Kalinica nije htelo i odma smo u kanalu..

Wolters nastavlja da me odusevljava, pored napada danas je i u odbrani igra kao doktor. 

Mnogo sam puta pisao prosle sezone kad je igrao dobro, i evo opet da kazem Ognjen Dobric nije suter i nije igrac koji moze igrati Euroligu. Steta je sto nismo makar nesto uzeli od njega kada ga je vec iskenjalo onako prosle sezone.

Primera radi: Wolters sutira za 3p u EL 7/19 ili ti 36%, coveku nikad sut za tri nije bila jaca strana, ali zato nas "najbolji" suter ima 3/20 ili ti ogromnih 15%, SRAMOTA. Pa cak i taj Hollins  koji se pljuje toliko ima 5/18 sto je skoro duplo bolji procenat... Ali bez sekiracije, pogodice Dobric 4 5 trojke protiv FMP-a, to mu je uvek bila sigurica..

I ponavljam, ne pljujem tim posle poraza, videlo se da nam nije dan jbg, ovo o Dobricu sam pisao i kada je igrao u vrhunskoj formi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Bolje igrati sa cetiri igraca nego da u igru ulaze Simon i Uskokovic. Jedan matori ciglar, drugi kls nivo

 

Pozitivno je sto Luka ima jos kosarke u sebi i Kuzmic koji pokazuje znake zivota ove sezone

 

Holinsa oterati sto pre, nije potrebno 20 utakmica da se vidi da neko ne ume

 

Najtuznije je sto se Radonji neki bek kao Beron ne bi uklopio u tim tako da smo osudjeni na ciglare i impotentnu kosarku u napadu

 

Ovde se ljudi nadaju top8, smejurija

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Igor_ said:

Jbg desava se, los dan, Kalinica nije htelo i odma smo u kanalu..

Wolters nastavlja da me odusevljava, pored napada danas je i u odbrani igra kao doktor. 

Mnogo sam puta pisao prosle sezone kad je igrao dobro, i evo opet da kazem Ognjen Dobric nije suter i nije igrac koji moze igrati Euroligu. Steta je sto nismo makar nesto uzeli od njega kada ga je vec iskenjalo onako prosle sezone.

Primera radi: Wolters sutira za 3p u EL 7/19 ili ti 36%, coveku nikad sut za tri nije bila jaca strana, ali zato nas "najbolji" suter ima 3/20 ili ti ogromnih 15%, SRAMOTA. Pa cak i taj Hollins  koji se pljuje toliko ima 5/18 sto je skoro duplo bolji procenat... Ali bez sekiracije, pogodice Dobric 4 5 trojke protiv FMP-a, to mu je uvek bila sigurica..

I ponavljam, ne pljujem tim posle poraza, videlo se da nam nije dan jbg, ovo o Dobricu sam pisao i kada je igrao u vrhunskoj formi. 

 

Problem i jeste u tome što Kalinić u ovom timu glumi (jer nije i ne treba da bude) prva opcija u napadu. Loš dan protiv Igokee, danas... Bojim se da nije u pitanju loš dan, nego opipljiva falinka ovog tima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Poraz na koji nismo računali, ali dobro nije kraj sveta. Jako je važno da se izvuku pouke iz ovoga.

 

Ja kao prvo nebi zanemario odbranu koju je Alba odigrala i sa kojom nam je totalno poremetila ritam. Mnogo problema u napadu je direktna posledica toga. Ali, bilo je dosta i do nas. Nervozni. Premalo fokusirani. Srljamo, grešimo... I tako od početka do kraja utakmice. A nervoza se je samo večala nekim userima gostiju, nalik onima koje je imao Žalgiris pre neko kolo, sa tricama u zadnjim sekundama, odbitim loptama, i airballovima, koji padaju njima u ruke za otvoreno polaganje...

 

Neznam kad smo poslednji put bili ovako slabi na skoku. A to je ključni pokazatelj koliko danas nismo bili sa glavami pri stvari. Naš skok nije dominantan zato što smo mi neka super-atletska ekipa. Več zato što se u svakom momentu zna ko kde stoji, ko koga box-outuje, ko ide na skok, itd. Danas tome nije bilo tako.

 

 

Ovo što smo danas videli od Kaline je bilo slabo. Naravno da on ima pravo na slabu utakmicu, ali ja sam se ovoga tiho pribojavao od samog dolaska i one priče o preuzimanju liderske uloge itd. Naravno, ne pada mi na pamet da pišem o izlaženju iz opanaka i slično, jer bi to bilo sramota kad pričamo o ovakvoj igračini. Ali ono samo zato što si podpisao za klub ispod svog renomea, ne treba da menjaš suštinu svoje igre. Nikola Kalinić je tip igrača koji puni sve statističke kolone, pravi dobre stvari koje se ne vide u statistici i donosi pobede. Utakmicu na kraju završi sa 9 poena i indeksom 21. Koriščenje na ovaj način gde on pomalo srlja i vuče svaku kontru i baca preko ruku, i gubi lopte u driblingu je koriščenje fantastičnog igrača na nepravi način. A barem u tome je bio Radonja do sad odličan. Pronalaženje prave uloge igračima i izvlačenje najboljeg iz njih.

I ne samo da iz Kaline na taj način ne koristimo najbolje. Nego na neki način idemo i protiv svoga identiteta, ekstremno disciplinovane ekipe, u kojoj se jasno zna kako i šta i koja obično diktira tempo utakmice. U tom poredku, niko nebi trebalo da divlja, pa ni Kalina.

 

 

"being more aggressive". "Being more vocal". "Taking on a leadership role". Sve one gluposti što jih obično slušamo u NBA. Batali to i igraj košarku kako najbolje umeš i znaš.

 

 

Link to comment
Share on other sites

.

 

Tesko da se dobije utakmica kad tebi pola ekipe u napadu uopste ne gleda ka kosu...i ovi sto hoce tada vise ne mogu...Prvi put sam imao utisak da se nervoza iz napada prenela na odbranu, toliko smo napred bili losi..Mi na mestu beka imamo dva Dobrica, ne znam da li su imali 15 % za tri, plasim da se da pogledam statistiku...Kuz i Mitar dobri ali sta ce biti kad naletimo na nekog kome je centarska linija zdrava...

 

Krajem avgusta Radonja je govorio kako bi trebalo da nadju centra i kompletiraju se, a Covic da je budzetom predvidjen i centar i doselekcija..Nisu mi jasni ni jedan ni drugi,...

 

Kao i uvek..uvek nam malo za srecu fali

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sakota je bar znao da iskopa Kevina Pantera iz AEKa, a Radonji da licno dodje Bily Beron i da mu se ponudi na izvolte, ovaj bi ga odbio. Ne moze se igrati top nivo bez znanja da se ubaci lopta kroz mrezu. Velika je zabluda da odbrana donosi trofeje, to je samo delimicno tacno, ali moras i da imas bar pristojan koliko toliko napad, ne trazim Wariorse iz najboljih dana, ali neke osnovne stvari se moraju znati. 

 

Ova utakmica je otisla niz vodu vec u 1/4 kad su krenuli sa jakom odbranom, ali iz te odbrane se nista nije izrodilo na semaforu, vec samo +2 za njih, umesto da ti budes u vodjstvu i da kontrolises utakmicu, a nisi jer u napadu si imao 5 izgubljenih lopti , par promasenih suteva iz ne tako teskih pozicija i jos 3 masena bacanja, a oni su uspeli da ubace jednu tricu nakon dva off skoka i jednu dvicu i kad vidis na semaforu da gubis , iakoo su u vecem delu 1/4 bili udaljeni od kosa poprilicno, to unosi nervozu u ceo tim. 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Voleo bi da ovo mogu opravdati teorijom lošeg dana jer mi je verovatnije da su naši limiti jako rano pročitani.

Osedlani smo strukovno večeras od strane trenera koji debituje kao glavni trener u evropskom takmičenju i koji je doputovao bez sva tri centra.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Igor_ said:

Mnogo sam puta pisao prosle sezone kad je igrao dobro, i evo opet da kazem Ognjen Dobric nije suter i nije igrac koji moze igrati Euroligu. Steta je sto nismo makar nesto uzeli od njega kada ga je vec iskenjalo onako prosle sezone.

Primera radi: Wolters sutira za 3p u EL 7/19 ili ti 36%, coveku nikad sut za tri nije bila jaca strana, ali zato nas "najbolji" suter ima 3/20 ili ti ogromnih 15%, SRAMOTA. Pa cak i taj Hollins  koji se pljuje toliko ima 5/18 sto je skoro duplo bolji procenat... Ali bez sekiracije, pogodice Dobric 4 5 trojke protiv FMP-a, to mu je uvek bila sigurica..

I ponavljam, ne pljujem tim posle poraza, videlo se da nam nije dan jbg, ovo o Dobricu sam pisao i kada je igrao u vrhunskoj formi. 

 

nije ovo fer prema igracu koji izlazi iz povrede i jos uvek trazi svoju formu

a prosle god je imao 45% za 3 u istoj konkurenciji

mozda tih 45% nije nesto na sta se moze dugorocno racunati, ali nije ni ovih 15% konstanta

istina je verovatno negde izmedju, na karijernih 35-37%

 

sto samo po sebi ne bilo toliki problem, da njemu nismo kao parnjaka njemu doveli apsolutno isti profil igraca

to je radonja fejl 1/1

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Realnost nam kuca na vrata, svakako svi znamo da ovaj tim ne moze dobijati u kontinuitetu. Sta nam fali znamo svi, da nismo za F8 znamo svi...Ovakvi kiksovi se desavaju i to je normalna stvar.

 

Kuzmic se vratio, Nejt na nivou, Mitar isto, ostalo je tanko.

 

Kad neko ima IQ na nasem nivou onda je tu problem. Za F8 jbga treba budzet velik, ne sme da bude vd predCednik i da budemo sprdnja od kluba u EL....u ABA smo zadnjih godina dobijali na ekipu iz partera i jednog krupnog momka koji danas verovatno nije bio tu...da je bio dobili bi...

 

Besmisleno je pisati bilo sta kad nemas upravu da ti kaze sta se desava, koliko smo potrosili, koliko imamo...kakvi su planovi. Covic kad ode, kamen na kamenu nece ostati....

 

Dejo je pokusao sa energijom, ali nekad treba i malo klase...svakako ja sam srecan sa ovim timom, ali ne i sa UPRAVOM!!! da nije bilo Deja ne bih ni sezonsku kupio...ni solju..😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

nije ovo fer prema igracu koji izlazi iz povrede i jos uvek trazi svoju formu

a prosle god je imao 45% za 3 u istoj konkurenciji

mozda tih 45% nije nesto na sta se moze dugorocno racunati, ali nije ni ovih 15% konstanta

istina je verovatno negde izmedju, na karijernih 35-37%

 

sto samo po sebi ne bilo toliki problem, da njemu nismo kao parnjaka njemu doveli apsolutno isti profil igraca

to je radonja fejl 1/1

Druze, koliko dugo jedan profesionalac izlazi iz povrrde? Oni sutevi nisu ni blizu, bacio je makar 4 airballa do sad ... suter.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...