Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Naravno da su ovo budalaštine. Po čemu se razlikuje kada npr Bucksi deru OKC u odnosu na dranje Uniksa od strane Fenera ili Splita od strane Zvezde? Pa po tome što i kod OKC možeš da vidiš neke vrhunske poteze na toj utakmici koje Split svakako neće imati. Ja imam jedan drugi problem sa NBA, kad smo već u offtopicu, utakmice predugo traju, 48 minuta je previše i mislim da bi fokus i koncentracija kvaliteta bili bolji da se igra standardnih 40 minuta ali avaj, treba i neki đubretari da nabiju statistiku. 

 

Meni smeta sto se kosarkaska pravila izvrcu ruglu pa se koraci sviraju svaki 10 put mislim kad vec pljujemo na NBA 😄 Ne vidim razliku izmedju pustanja toga i npr driblanja u autu ili nosenja lopte bez tapkanja ili onih Hardenovskih i Stef Kari koraka koje zovu backstep al usitnjeno... lik napravi 4 koraka unazad i nikom nista jer jbg treba neko da kupi dres kasnije. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 8
  • Thanks 8
Link to comment
Share on other sites

Izašao onaj intervju sa Kalinom. Dve stvari se savršeno nadovezuju i prilično dobar uvid daju u to kako on i Radonjić vide igru Zvezde, trenutno stanje i trendove u košarci. Citiraću:
"Mislim da bismo mogli da igramo još brže, pogotovo u napadu, i da bi to trebalo da nam bude ideja vodilja. Ne da stanemo s odbranom, ali da u napadu uzimamo više nekih šuteva… Neko bi rekao „divljih“, ali to je sada trend u košarci. Više pokušaja i više poseda znači više poena.
Vajt je povređen, Cirbes je bio odsutan, Dobrić se tek sada vraća u ritam, Deki Davidovac isto, Holins je takođe imao povredu. To su sve talentovani igrači i mogu dosta da doprinesu napadački, atletski, trkački – tome bi trebalo da težimo."
I još malo o trendovima, kako ih on to vidi:
"Igra se sve brže, ali mi se čini da je usporio, čak i izumro trend šutiranja 60 trojki po utakmici. Ljudi su shvatili da će to doneti neku pobedu, ali konstatne pobede verovatno neće. Sem Golden Stejta, koji je tih godina uz te trojke imao i izvanrednu odbranu, niko nije pobeđivao samo šutirajući trojke."
E sad, Kalina kaže ovako, verovatno to isto i Radonjić govori na treninzima, a mi ovde opljujemo Holinsa ili Ivanovića što uzimaju šuteve.
Hteo sam reći, bez da se neko ovde uvredi, da se malo spusti lopta i kritika svega i svačega što ne valja na nekoj utakmici ili kod nekog igrača. Naša uloga kao navijača je da damo podršku, a njihovo je da nađu način da nas obraduju pobedama i trofejima. Konačno imamo trenera i igrače koje je on hteo i red je da mu (im) se da vremena da poslože kockice. Meni lično zaista nije najbitnije da li će se osvojiti trofej, ali mi je jako bitno da mogu da se identifikujem sa timom, da me drži uzbuđenje i nervoza pre, za i posle utakmice. Naravno da je lepše kada se pobeđuje i osvaja, ali ja zaista ne bih mogao da zamislim da dođe neki šeik, iskešira 30 mil za neke "plaćenike", osvoji "sve", a da nikakvu reakciju od tih igrača ne vidim ili osetim. Hoću reći, pre bih gledao Kalinu da ne osvoji ništa, nego sad Lebron da dođe i prošeta se Euro (ABA) ligom.
Možda sam naivan ali ne bih nikad menjao Guzu Jankovića za Dražena Petrovića, a vi pljujte koliko hoćete. Jedan je umetnik, duša i srce, ovaj drugi mašina bez emocija. Znam da istorija priznaje samo nagrade, ali u životu mnogo češće najlepše stvari ne nose nikakvu materijalnu nagradu, ali obogaćuju život i usrećuju ljude na mnogo više nivoa.
Kad će taj petak?



Sent from my SM-N985F using Tapatalk

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

razumem donekle sta hoces da kazes, ali ne kapiram bas poentu u kontekstu  price na forumu?

ne vidim da je ovde nego pljuvao holinsa ili dzonija sto uzimaju neke suteve

problem kod holinsa je sto ih slabo pogadja, a kod dzonija verovatno sto ih ne uzima dovoljno, tj muci se da napravi prednost za ulaz ili separaciju za sut

 

isto bih rekao da kalina i radonja ne vide bas isto tu igru u napadu i uzimanje "divljih suteva"

 

 

btw, gde ima ceo kalinin intervju da se procita?

Edited by NikadProtivKaline
Link to comment
Share on other sites

Volim Kalinu jer ima svoje JA i dao bih mu jednom da izdivlja i to u EL da vidi ceo napadacki repertoar. Dobro je kad Kalina razmislja na ovaj nacin jer za jega ne postoje granice, on je lood i hoce da uzme EL i smlati Robiju. Igraci sa sampozudanjem su melem za tim, posebno sa velikim snovima.

 

Na drugu stranu sto i sam zna da se to nece desiti jer Radonji vriste jaja za ''divljom'' kosarkom, a Kalina koliko nerealno misli jeste i pas Kuzmicu u kontri :))) u fazonu trci jbte pas loodi.. dok mu je Kuzmic sve opsovao u sebi :))

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites



razumem donekle sta hoces da kazes, ali ne kapiram bas poentu u kontekstu  price na forumu?
ne vidim da je ovde nego pljuvao holinsa ili dzonija sto uzimaju neke suteve
problem kod holinsa je sto ih slabo pogadja, a kod dzonija verovatno sto ih ne uzima dovoljno, tj muci se da napravi prednost za ulaz ili separaciju za sut
 
isto bih rekao da kalina i radonja ne vide bas isto tu igru u napadu i uzimanje "divljih suteva"
 
 
btw, gde ima ceo kalinin intervju da se procita?


https://sportklub.rs/blog/sasa-ozmo/kalinic-za-sk-sp-2019-dobio-sam-banalan-glupav-razlog/?fbclid=IwAR1W5AceAqOm5OkSevSWOWCC6jklSNS76ZGpwZdJ9eLO9-Ztr9Qc4AdOKyY

Evo gore link za intervju.
Ne bih ulazio u raspravu oko broja uzetih šuteva, samo izlistaj neke stranice od utakmica sa Igokeom, CSKA, Fenerom.


Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tamburinjo said:

 

Meni smeta sto se kosarkaska pravila izvrcu ruglu pa se koraci sviraju svaki 10 put mislim kad vec pljujemo na NBA 😄 Ne vidim razliku izmedju pustanja toga i npr driblanja u autu ili nosenja lopte bez tapkanja ili onih Hardenovskih i Stef Kari koraka koje zovu backstep al usitnjeno... lik napravi 4 koraka unazad i nikom nista jer jbg treba neko da kupi dres kasnije. 

 

U sustini, napisao si glupost koja nema veze sa istinom. Pravila oko koraka u NBA i u Evropi su jos pre 5 sezona izjednacena i na isti nacin se postuju.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Ja hoću bre da budemo u igri za PO EL do samog kraja, kakav kurčev Evrokup.

 

Lako je navići se na najbolje, ali treba i tu plivati momački. Smorio sam se ranim opraštanjima od EL i fokusiranjem na ABA. Ovo najzad nije tim koji sme tako da razmišlja. Gledam duel Kanarija i Ceda...majko mila ko za to da plati kartu. Bljesnu Albisi i Pulen ali isključivo iso potezima. Enis i Blažić su upravo tamo gde im je trenutno i mesto. Red boosta - red lude glave. I pored toga što je ovo prvo kolo EC, ne sećam se kada sam video ovoliko sudaranja igrača...i to sve kao regularno, treneri ne reaguju...znaju čime raspolažu. Silazak u EC u startu poništava mogućnost dovodjenja Lojdova, Lorenzova i na tu jednu sezonu a Walters, Džoni, Holins...

iz te almost famous klase, sačekaće zadnji trenutak za neku ponudu iz EL...što znači da bi tim gradili oko Dobrića, Dede i Kuza. Nema tankanja EL jer nam je ona već sutra upitna, kao i Radonjić na klupi. Sad...kad smo se najzad opet sastali...sad forte i do samog kraja. Da rode mečku da nas savladaju...dok im odvajamo meso od kostiju.

 

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Manu said:

 

U sustini, napisao si glupost koja nema veze sa istinom. Pravila oko koraka u NBA i u Evropi su jos pre 5 sezona izjednacena i na isti nacin se postuju.

 

Pa ne postuju se isto, al nije to tema... kad spomenu aut ono kad je Durent sa parkinga dohvatio loptu protiv Hjustona je valjda najvece krsenje pravila koje sam ikada u kosarci video a da nije sudjeno. Nije ni ovo tema, Nego sta je Kalinic rekao za nepozivanje od Djordjevica e nije ni to tema al barem ima veze sa KKCZ igracem
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Manu said:

 

U sustini, napisao si glupost koja nema veze sa istinom. Pravila oko koraka u NBA i u Evropi su jos pre 5 sezona izjednacena i na isti nacin se postuju.

Ma da, kako da ne, zato imamo komplicije od pola sata raznih petokoraka i nosenja lopti bez da sudije dunu u Nba. Nemojte molim vas da trazits suluda opravdanja za taj cirkus, jos vali da ubace Globertroterse jer su svakako na tom nivou timou. Gledam bas utakmicu i vidim da se 97% napada zavrsava ishitrenim sutevima iako se igraci protivnicke ekipe ni ne vrate na svoju polovinu da makar pokusaju da brane, vec kaskaju lagano i cekaju pas koji dobijaju od ovih slabije cenjenih igraca  i kad ovi jace bas ne mogu da sutnu pa je dodaju. Ko se dokopa lopte, taj ce i da je sutne  nebitno sto ima otvorenog i samog igraca. Ono je degradacija sporta.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Tamburinjo said:

 

Pa ne postuju se isto, al nije to tema... kad spomenu aut ono kad je Durent sa parkinga dohvatio loptu protiv Hjustona je valjda najvece krsenje pravila koje sam ikada u kosarci video a da nije sudjeno. Nije ni ovo tema, Nego sta je Kalinic rekao za nepozivanje od Djordjevica e nije ni to tema al barem ima veze sa KKCZ igracem
 

 

Ne znam ni sto sam ti odgovorio na onaj nacin, triggerovao sam se u momentu. Nije mesto za raspravu o tome, ne treba da nastavljamo.

 

Meni je najinteresantnija stvar iz intervjua deo o Radonjicu, o tome kako se prilagodio i postao fleksibilniji. Deluje mi i po napadackim setovima i prostom eye testu i prosle, a narocito ove sezone da je napredovao kao trener dosta i po tom pitanju sam siguran da su najlepsi dani sa njim kao trenerom KKCZ tek ispred nas. 

Edited by Manu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

У Пиониру са почетком од 19 часова Звезда дочекује Албу у Евро лиги. Позивамо све Делије да купују на време карте и да на старом месту формирамо коп који ће носити наше играче до нове победе. Наш део хале трба да се врати у навијачи, и да то место заузимају људи који хоће активно да навијају целу утакмицу. Дуго Делије нису биле у Пиониру као група, сад је време да се попуни наш сектор.

 

Izgleda legla kalinićeva plata. 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 15
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

– Uvek je lepo vratiti se ovde, proveo sam dve divne godine i to nikada neću zaboraviti. Imao sam dosta uspeha u Zvezdi i svaki put kad se vratim, toga se setim i vraća mi osmeh na lice– rekao je Blažič za portal “Nova.rs”.

Slovenac pamti kako ga je Dejan Radonjić proveravao na svakom koraku i ispričao jednu anegdotu.

– Beograd ti je j***n grad, imaš mnogo opcija, a mi smo tada bili mladi igrači, bez porodica. Morao je da nas kontroliše i da zna gde smo. Sećam se da mi je za Novu godinu poslao poruku ‘gde si’ sat vremena posle ponoći, jer smo dva dana kasnije igrali protiv Reala. Morao je to da radi, da se sve vrti oko treninga- nasmejao se Jaka Blažič.

Slovenac ima samo reči hvale za sadašnji tim Crvene zvezde.

 – Sada je napravljen sličan tim i dosta igrača se poznaje, vidi se uigranost i da su to momci koji su dobri van terena, da se druže i da pričaju. I kada sam ja bio tu trener je bio Dejan Radonjić kod kog se tačno sve zna, šta, kako i kada se radi. Ja sam u to vreme bio igrač koji je donosio energiju ekipi i publika me je nosila, umeo sam u tome i da napravim neke greške, ali nosila me je ta ljubav i želja da pomognem timu. Bilo je momenata i kada Dejo ne bude zadovoljan kako nešto uradimo svi na terenu, ali generalno, bilo je to dobro. Najteže mu je kada ti priča nešto duže vreme i to ne uradiš na terenu, onda se iznervira– zaključio je slovenački as

 

  • Like 14
  • Love 13
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, oubrevo. said:

 

kada zvezda igra protiv neke slabe ekipe u aba, ta utakmica isto izgleda u odnosu snaga, fokusiranosti i izvesnosti kao kada igra loša nba ekipa protiv jako dobre. 

jedina razlika je u kvalitetu. tamo su mnogo mnogo bolji igrači, jel'te.

 

isto izgleda i euroleague tekma odlične ekipe protiv loše.

 

ne znam na osnovu čega ljudi zaključuju da se nba igra bez motiva, pretpostavljam tako što povremeno i površno prate timove koji se najviše forsiraju u medijima.

 

Zato što odbrana krene da se igra od plejofa, možda koje kolo ranije ako neko visi. Zato što se degradira košarkaša igra sa milijardu nerezonskih poteza koji su možda dobri kao cirkuska atrakcija (ko voli), ali nemaju veze sa lepotom košarke kao igre. Glupo i atraktivno ne nije isto što i lepo i smisleno a neatraktivno. A ovo drugo predstavlja samu srž košarke. Umetnost.

 

5 hours ago, Tamburinjo said:

 

Meni smeta sto se kosarkaska pravila izvrcu ruglu pa se koraci sviraju svaki 10 put mislim kad vec pljujemo na NBA 😄 Ne vidim razliku izmedju pustanja toga i npr driblanja u autu ili nosenja lopte bez tapkanja ili onih Hardenovskih i Stef Kari koraka koje zovu backstep al usitnjeno... lik napravi 4 koraka unazad i nikom nista jer jbg treba neko da kupi dres kasnije. 

 

Evo i ovo što je čovek napisao, NBA je prošao Tiletovu školu. Nećemo valjda da se držimo pravila kao pijan plota...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

Kalinić je definitivno igrač koji odudara od klišea današnjeg profesionalnog sportiste. On je suvo zlato za ovaj tim. Ja hoću bre da budemo u igri za PO EL do samog kraja, kakav kurčev Evrokup.

I ovde mi se vrati slika iz finala OI kad nas Ameri pune a Kalina šutira reklame jer se ne miri sa tim.

Tad me je kupio zauvek!

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Možda malo glupo pitanje ali koja je najbolja tribina u Pioniru za gledati košarku ( mislim na A B C ili D) planiram sa devojkom da idem a do sada nisam imao priliku da idem u pionir.
Hvala

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alokin said:

Možda malo glupo pitanje ali koja je najbolja tribina u Pioniru za gledati košarku ( mislim na A B C ili D) planiram sa devojkom da idem a do sada nisam imao priliku da idem u pionir.
Hvala

Послато са Mi 9 Lite помоћу Тапатока
 

Prakticno ti je svejedno. 

Ako hoces da budes iza klupe naseg tima ides na tribinu C (ulaz C). Ako hoces da gledas kao na TV-u onda ides preko samo verujem da neces tamo gde ce biti Dileje a to ti je tribina B, dakle ides na tribinu A (a na nju se, pazi, ulazi na ulazu B). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...