Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

57 minutes ago, Šarac said:

Nadalje, igrati moderno ne znači nužno i igrati uspješno, kao i obrnuto.

Uzmimo primjer Crvene zvezde, koja je u prvom mandatu pod Dejanom Radonjićem Euroligu igrala prilično uspješno (jedan plasman u doigravanje, potom deveto mjesto) premda je, suprotno trendovima, fokus bio primarno na obrambenim shemama, dok su u napadu neke ključne figure bili domaći igrači démodé karakteristika za svoje pozicije. Nakon trenerova odlaska njegovi nasljednici trudili su se igrati moderno te je u kadar dovedena hrpa respektabilnih stranaca. Međutim, rezultati su se srozali, a navijači su se pored toga žalili da se teško mogu poistovjetiti s legijom stranaca u nositeljskim ulogama, kao i stilom igre crveno-bijelih.

Radonjićev povratak značio je i povratak Zvezde iz starih dana. Neuspjeh u Bayernu nije pokolebao njegovo samopouzdanje niti ga je nagnao da i on pođe popularnim putem. Dapače, dolazak u okruženje u kojem ima kultni status dalo mu je nova krila. Radonja je složio ekipu koja na početku sezone apsolutno briljira u obrani: Fener i Žalgiris su Zvezdi ubacili 61 poen, Maccabi 63, a tek je supermoćni CSKA nekako dogurao do 78.

Nešto posebno

Radonjić je u glavne uloge vratio domaće momke, od kojih su mnogi, po aktualnim kriterijima, sumnjive opcije na svojim pozicijama: na petici ‘tromi’ Ognjen Kuzmić, na četvorci Luka Mitrović bez vanjskog šuta, dok je za prvu napadačku opciju određen Nikola Kalinić, koji je u najboljim danima svoj kruh u Feneru zarađivao primarno kao obrambeni specijalac. Sjajno se uklopio i Crnogorac Nikola Ivanović na jedinici, a ostatak momčadi čine uglavnom domaći momci, uz Natea Woltersa i Austina Hollinsa koji su u potpunosti podređeni ekipi.

Zvezda je bila krenula krivim putem, ali je Uprava naposljetku shvatila da on ne vodi nikud i poduzela je nužne mjere da se vrati stari identitet crveno-bijelih. To nije jamac da će ova momčad izboriti doigravanje; u ovakvom će sustavu natjecanja manjak sirove kvalitete u odnosu na bogatiju konkurenciju prije ili kasnije doći do izražaja. Međutim, Radonjić je složio ekipu koja pruža nešto posebno i gaji stil igre koji slobodno može nazvati svojim i kojim se navijači ponose.

Euroliga treba više takvih momčadi, koje će gledateljima pokazati nešto svoje. Ako već ne nekakav specifični stil, onda barem domaće igrače u nositeljskim ulogama. Nekoć je Euroliga nudila nešto posve drugačije od NBA-a, mada joj je kvalitetom bila inferiorna. Danas joj je kvalitetom čak i još inferiornija nego prije, ali mnogo više boli činjenica da se odriče svog identiteta. U zamjenu za što? To je valjda samo čelnicima jasno.

 

 

isecak iz TELESPORTa HR.

 

o tome da li run and gun ili krvava kolena

Citam post i pomislih da su te oteli negde oko Čakovca, i sad onanisu po tvom telefonu, a onda procitah potpis posta🤣

  • Like 2
  • Ha-ha 10
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Meni stil igre nije nešto opterećujuća stvar. Svaki stil je legitiman ako se dobro sprovodi i donosi rezultate. Kapiram da ljudi vole igru na više poena, volim i ja, ali super mi je i taj rudarski basket. Nije svaka utakmica na mali broj poena ista za gledanje, neke utakmice budu izuzetno uzbudljive a neke su odron. Najbitnije je izgraditi kolektivnu snagu, vjeru u sistem. Treba se nadati nečemu. Krajnji rezultat jeste suština sporta, ali zapravo i nije. Kad bi samo rezultat bio smisao onda bi upalili TV samo na kraju da vidimo rezultat. Sezona je jedno dugo putovanje. Taj put je suština.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Stvar je ukusa, ali ja vise volim da gledam evropsku kosarku (EL prednjači tu), nego NBA. Prvenstveno zbog pristupa igri koji je uslovljen igrom na vise frontova, gdje je polovina utakmica na noz i mora da se dobije da bi sezona bila uspješna.

Po meni bi bilo savrsenstvo vidjeti te sve NBA igrace u evropskoj kosarci u ovim sadasnjim formatima, tipa EL, domaca prvenstva, kupovi i superkupovi. Pola godine igras utakmice na nož, na jednu loptu, pritisak stalni, ocekivanja, ispadanje iz lige, borba stalno.😎

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Komšije mozda je ovo jeres ali meni se više sviđa ovo sto vi igrate. Cak sta vise uhvatim sebe kako navijam ne za vas nego da sve pohvatate ko onomad u Makabiju. Ali ako ćemo iskreno i Radonjic je u neku ruku ucenik DV pa s obzirom da nas zadnjih 15 do 20 godina sa nekim prekidima poducavaju to je u neku ruku i normalno. Ali izgleda da kosarka već neko vreme ide u drugom smjeru.
Što se tiče eurocupa nije ga lako osvojiti bez obzira na kolicinu ili nedostatak kvalitetnih ekipa to je trofej jbg.
FIBA Ls nije lako osvojiti a kamoli neko jace takmicenje. Ja iskreno nemam neki razvijen stav i procenu stvarne snage ovog tima Partizana. Ima tu napadackog potencijala, ali kakav ste tim cemo malo bolje videti kada ne krene sut i kada bude moralo da se trazi neko drugacije resenje. Onako na prvu mi delujete poprilicno mekano u defanzivi, cini mi se da vasi igraci vise vole meksu igru bez previse kontakta. Mozda gresim, ali mi se cini na ovom malom uzorku sto sam pogledao.

Mnogo vam zavisi od centra, to mora da bude bas kvalitetan igrac u oba pravca, prvenstveno dobar skakac jer mi se cini da je skok jedan od problema u vasoj igri. Joa jedna stvar koja mi se ne svidja, cini mi se da vam je bekovska linija bas slaba fizicki.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Princeton said:

Valjda je poenta da se uziva kroz proces i kroz putovanje, a ne samo dostignuce nekog cilja. Sta vrijedi Euro trofej, ako si nanizao neke zhnj ekipe i tako stigao do cilja bez da se posteno oznojis? Ako je do trofeja, FIBA LS je tu odma vrata pored. Meni je journey uvijek na prvom mjestu, proces kako se nastaje tim, dostignuce peak-a forme i takmicenje/pobjedjivanje najboljih u tim trenutcima. Ako je to dovoljno za trofej, F4, Top-8, ili 12. mjesto.. nije toliko vazno, ako si uzivao u sezoni, i igrama ekipe. Pogotovo ako je u pitanju dugorocan plan, pa imas neku nadogradnju, i pokusavas doci na stepenicu vise u nadolazecim sezonama.

 

Run&Gun ili krvava koljena, lijepo je oboje ako je kontrolisano, iz sistematske igre koja donosi rezultat. Sa vise poena kosarka izgleda tecnija, i lakse pratiti za nekosarkaske gledaoce, generalno ljubitelje sporta. Kosarkaski fanatici ce pratiti sve zivo, dok ovi ostali donose dodatnu gledanost i pozeljni profit. Citava ideja je da se kosarka ubrza, bude vise posjeda, zastite napadaci i umanji uticaj odbrane. Cini mi se da ce biti sve manje krvavih koljena u buducnosti, tako da uzivajte dok mozete 😄

 

Run and gun ne moze biti kontrolisan, to vise i ne postoji skoro, samo sekvence.

 

Niti postoje samo krvava kolena, to su decije price. 

 

Ko je igrao run and gun?..Saketi i Frajer..Saketi je mozda i uzeo titulu sa bracom Diener al ne mogu se setiti.

 

Ti sa rag napadas nepostavljenu odradbanu i tako im rusis koncept odbrane..da bi se timska igra nazvala rag mora biti u kontinuitetu..to danas niko ne radi...

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Šarac said:

Nadalje, igrati moderno ne znači nužno i igrati uspješno, kao i obrnuto.

Uzmimo primjer Crvene zvezde, koja je u prvom mandatu pod Dejanom Radonjićem Euroligu igrala prilično uspješno (jedan plasman u doigravanje, potom deveto mjesto) premda je, suprotno trendovima, fokus bio primarno na obrambenim shemama, dok su u napadu neke ključne figure bili domaći igrači démodé karakteristika za svoje pozicije. Nakon trenerova odlaska njegovi nasljednici trudili su se igrati moderno te je u kadar dovedena hrpa respektabilnih stranaca. Međutim, rezultati su se srozali, a navijači su se pored toga žalili da se teško mogu poistovjetiti s legijom stranaca u nositeljskim ulogama, kao i stilom igre crveno-bijelih.

Radonjićev povratak značio je i povratak Zvezde iz starih dana. Neuspjeh u Bayernu nije pokolebao njegovo samopouzdanje niti ga je nagnao da i on pođe popularnim putem. Dapače, dolazak u okruženje u kojem ima kultni status dalo mu je nova krila. Radonja je složio ekipu koja na početku sezone apsolutno briljira u obrani: Fener i Žalgiris su Zvezdi ubacili 61 poen, Maccabi 63, a tek je supermoćni CSKA nekako dogurao do 78.

Nešto posebno

Radonjić je u glavne uloge vratio domaće momke, od kojih su mnogi, po aktualnim kriterijima, sumnjive opcije na svojim pozicijama: na petici ‘tromi’ Ognjen Kuzmić, na četvorci Luka Mitrović bez vanjskog šuta, dok je za prvu napadačku opciju određen Nikola Kalinić, koji je u najboljim danima svoj kruh u Feneru zarađivao primarno kao obrambeni specijalac. Sjajno se uklopio i Crnogorac Nikola Ivanović na jedinici, a ostatak momčadi čine uglavnom domaći momci, uz Natea Woltersa i Austina Hollinsa koji su u potpunosti podređeni ekipi.

Zvezda je bila krenula krivim putem, ali je Uprava naposljetku shvatila da on ne vodi nikud i poduzela je nužne mjere da se vrati stari identitet crveno-bijelih. To nije jamac da će ova momčad izboriti doigravanje; u ovakvom će sustavu natjecanja manjak sirove kvalitete u odnosu na bogatiju konkurenciju prije ili kasnije doći do izražaja. Međutim, Radonjić je složio ekipu koja pruža nešto posebno i gaji stil igre koji slobodno može nazvati svojim i kojim se navijači ponose.

Euroliga treba više takvih momčadi, koje će gledateljima pokazati nešto svoje. Ako već ne nekakav specifični stil, onda barem domaće igrače u nositeljskim ulogama. Nekoć je Euroliga nudila nešto posve drugačije od NBA-a, mada joj je kvalitetom bila inferiorna. Danas joj je kvalitetom čak i još inferiornija nego prije, ali mnogo više boli činjenica da se odriče svog identiteta. U zamjenu za što? To je valjda samo čelnicima jasno.

 

 

isecak iz TELESPORTa HR.

 

o tome da li run and gun ili krvava kolena

Glup tekst. Prvo, ako uzmes dve titule u dve sezone..to ne moze biti los rezultat.

 

Zvezda sa ovim budzetom moze i da igra samo hrkljus da bi bila konkurentna.

 

Volim ovu naknadnu pamet, ovo moze svako napisati sad, to je trebalo pre..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Run and gun ne moze biti kontrolisan, to vise i ne postoji skoro, samo sekvence.

 

Niti postoje samo krvava kolena, to su decije price. 

 

Ko je igrao run and gun?..Saketi i Frajer..Saketi je mozda i uzeo titulu sa bracom Diener al ne mogu se setiti.

 

Ti sa rag napadas nepostavljenu odradbanu i tako im rusis koncept odbrane..da bi se timska igra nazvala rag mora biti u kontinuitetu..to danas niko ne radi...

 

Pricamo forumskim slengom, akcenat na odbrani = krvava koljena; Brza kosarka, sa puno posjeda = r&g. Svaka drugo tumacenje kosarkaskom terminologijom bi ispale djecije price.

 

Postoje treneri koji imaju svoju filozofiju i u odnosu na nju selektuju igrace koji odgovaraju njihovom stilu. Recimo veoma malo paznje se pridodaje (sekundarnoj) tranziciji, zabranjeni su sutevi iz trka, pull up 3s. Mora da se postavi pozicioni napad i iz toga postoje pravila i strukture na kojim se zasniva veoma disciplinovana igra. Drugi treneri se prilagodjavaju dostupnim igracima, i u odnosu na njih imaju fleksibilnija pravila, vise stvari su dopustene. Recimo ako bi imao Berona i Lojda u ekipi, suludo bi bilo da im zabranis transitions 3s, onako suteve iz trka kad su u ritmu. Kada imas tipa Lorenza u ekipi, sasvim je normalno da ti se vecina napada zasniva na tranziciji/sekundarnoj tranziciji, gdje napad ne traje vise od 10secs. Uz njih ide komplementarna centarska linija koja je brza, atleticna, eksplozivna. Trenersko umjece je kada i koliko dopustiti, a da se ne izgubi kontrola utakmice tzv. odrzavanje tempa. Uz to ako se uspije igrati dobra odbrana, iz koje se radjaju ovi brzinskih napadi, to bude bas fino za gledati.

 

Oba su stila odlicna kada su funkcionalna, uigrana, dobro utrenirana. Kada postoji balans izmedju prvog i drugog unit-a u ekipi, sa razlicitim profilima igraca, pa da mozes kao trener da imas jos jednu dimenziju u postavci, to je najbolje.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, PERICA!!! said:

Stvar je ukusa, ali ja vise volim da gledam evropsku kosarku (EL prednjači tu), nego NBA. Prvenstveno zbog pristupa igri koji je uslovljen igrom na vise frontova, gdje je polovina utakmica na noz i mora da se dobije da bi sezona bila uspješna.

Po meni bi bilo savrsenstvo vidjeti te sve NBA igrace u evropskoj kosarci u ovim sadasnjim formatima, tipa EL, domaca prvenstva, kupovi i superkupovi. Pola godine igras utakmice na nož, na jednu loptu, pritisak stalni, ocekivanja, ispadanje iz lige, borba stalno.😎

 

 

 

zabluda je da u nba nema borbe, ako zelis da budes u 6 (playoffs) ili 10 (play in), moras da gulis svaku tekmu ukoliko ti je protivnik dorastao. 

 

naravno ima 10ak ekipa koje su puno losije od ostalih 20, kao i desetak ekipa koje su puno bolje od ostalih 20, pa cesto izgleda kao da se igra radi reda a zapravo je u pitanju razlika u kvalitetu. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, djura.net said:

A zapravo se igra reda radi.

 

kada zvezda igra protiv neke slabe ekipe u aba, ta utakmica isto izgleda u odnosu snaga, fokusiranosti i izvesnosti kao kada igra loša nba ekipa protiv jako dobre. 

jedina razlika je u kvalitetu. tamo su mnogo mnogo bolji igrači, jel'te.

 

isto izgleda i euroleague tekma odlične ekipe protiv loše.

 

ne znam na osnovu čega ljudi zaključuju da se nba igra bez motiva, pretpostavljam tako što povremeno i površno prate timove koji se najviše forsiraju u medijima.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oubrevo. said:

kada zvezda igra protiv neke slabe ekipe u aba, ta utakmica isto izgleda u odnosu snaga, fokusiranosti i izvesnosti kao kada igra loša nba ekipa protiv jako dobre. 

jedina razlika je u kvalitetu. tamo su mnogo mnogo bolji igrači, jel'te.

 

isto izgleda i euroleague tekma odlične ekipe protiv loše.

 

ne znam na osnovu čega ljudi zaključuju da se nba igra bez motiva, pretpostavljam tako što povremeno i površno prate timove koji se najviše forsiraju u medijima.

sve po malo tacno, ali sustina je da kad kkcz igra protiv neke slabije ekipe u ABA (ili KRK, da budem jos jasniji), ta ekipa ima mnogo motiva da se da preko maksimuma u takvoj utakmici, jer bas ta eventualna pobeda moze biti granica koja odlucuje da li je sezona uspesna ili ne, da li je izboren opstanak ili ne. naravno, na to, mozda i najvise, utice i neuporedivo manji broj utakmica koje su slabijim ekipama u ABA na raspolaganju tokom sezone. zato vecini gledalaca koji gledaju npr kkcz-borac cacak ili partizan-fmp i vide ogroman napor i borbu koju slabiji timovi ulazu da zidaju svaki napad ili svaku odbranu, ispada da se igra reda radi utakmica u kojoj NBA timovi vec koliko sutra-prekosutra imaju novu utakmicu i ciji se igraci ni trener nisu "potresli" ni dve sekunde zbog izgubljene utakmice.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djura.net said:

sve po malo tacno, ali sustina je da kad kkcz igra protiv neke slabije ekipe u ABA (ili KRK, da budem jos jasniji), ta ekipa ima mnogo motiva da se da preko maksimuma u takvoj utakmici, jer bas ta eventualna pobeda moze biti granica koja odlucuje da li je sezona uspesna ili ne, da li je izboren opstanak ili ne. naravno, na to, mozda i najvise, utice i neuporedivo manji broj utakmica koje su slabijim ekipama u ABA na raspolaganju tokom sezone. zato vecini gledalaca koji gledaju npr kkcz-borac cacak ili partizan-fmp i vide ogroman napor i borbu koju slabiji timovi ulazu da zidaju svaki napad ili svaku odbranu, ispada da se igra reda radi utakmica u kojoj NBA timovi vec koliko sutra-prekosutra imaju novu utakmicu i ciji se igraci ni trener nisu "potresli" ni dve sekunde zbog izgubljene utakmice.

 

ponovo se ne slažem. ti zapravo hoćeš da kažeš kako razliku u ukupnom ugođaju svih tekmi pravi to što u aba imaš 5-6 ekipa koje se bore za opstanak umesto 5-6 nba ekipa koje u nekom trenutku sezone počnu otvoreno da tankuju. 

 

u pravu si u delu da tekme sa tankerskim ekipama (opet ponavljam, negde od pola sezone uglavnom) izgledaju patetično. međutim, u istoj toj aba ligi imaš makar 5-6 ekipa, odnosno sredinu tabele, koja ne brine ni o opstanku ni o plasmanu u plej of, jer su dovoljno jake da dobiju najslabije i ne budu u zoni ispadanja a retko uspevaju da dobiju najjače i uglavnom im je takođe na pola sezone jasno da ne igraju za nešto posebno. neki igrači nabijaju statse individualnom odlukom, neke razigrava klub ako su talenti koje treba izbrusiti za narednu sezonu ili prodati. a to je vrlo slično upravo onim tankerskim ekipama, zar ne?

 

u euroleague, koja je btw logičnija liga za poređenje sa nba, je situacija daleko bliža američkom modus operandiju; tamo loše ekipe posle izvesnog vremena igraju preko qrca a one iz sredine tabele se bore da slavno poginu u plej ofu, ako stignu dotle.

 

a kada gledaš na tu situaciju iz vizure evropskog kluba a ne lige, tj klubova koji igraju po tri ili četiri takmičenja, postoji solidan broj tekmi koje ti klubovi rutinski dobijaju (u lokalu protiv puno slabijih) ili rutinski gube (u evropskim takmičenjima protiv puno jačih).

 

takođe, ta borba zvezda-borac / partizan - fmp ima svoj primer u nba u bukvalno svakom kolu. uvek se nađe neka loša ekipa (borac/fmp) koju odlična ekipa (zvezda/partizan) nije dovoljno ozbiljno shvatila i dobiješ = neizvesnu tekmu, neretko i pobedu totalnog autsajdera.

 

mislim da taj osećaj da je tamo nešto neobavezno a ovde na krv i nož - više potiče iz razlika u pravilima, razlika u kapacitetima pojedinih igrača i razlike u ambijentu utakmice, nego što je zaista tako crno-belo. ili crveno-belo ako ti više odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Naravno da su ovo budalaštine. Po čemu se razlikuje kada npr Bucksi deru OKC u odnosu na dranje Uniksa od strane Fenera ili Splita od strane Zvezde? Pa po tome što i kod OKC možeš da vidiš neke vrhunske poteze na toj utakmici koje Split svakako neće imati. Ja imam jedan drugi problem sa NBA, kad smo već u offtopicu, utakmice predugo traju, 48 minuta je previše i mislim da bi fokus i koncentracija kvaliteta bili bolji da se igra standardnih 40 minuta ali avaj, treba i neki đubretari da nabiju statistiku. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Princeton said:

 

Pricamo forumskim slengom, akcenat na odbrani = krvava koljena; Brza kosarka, sa puno posjeda = r&g. Svaka drugo tumacenje kosarkaskom terminologijom bi ispale djecije price.

 

Postoje treneri koji imaju svoju filozofiju i u odnosu na nju selektuju igrace koji odgovaraju njihovom stilu. Recimo veoma malo paznje se pridodaje (sekundarnoj) tranziciji, zabranjeni su sutevi iz trka, pull up 3s. Mora da se postavi pozicioni napad i iz toga postoje pravila i strukture na kojim se zasniva veoma disciplinovana igra. Drugi treneri se prilagodjavaju dostupnim igracima, i u odnosu na njih imaju fleksibilnija pravila, vise stvari su dopustene. Recimo ako bi imao Berona i Lojda u ekipi, suludo bi bilo da im zabranis transitions 3s, onako suteve iz trka kad su u ritmu. Kada imas tipa Lorenza u ekipi, sasvim je normalno da ti se vecina napada zasniva na tranziciji/sekundarnoj tranziciji, gdje napad ne traje vise od 10secs. Uz njih ide komplementarna centarska linija koja je brza, atleticna, eksplozivna. Trenersko umjece je kada i koliko dopustiti, a da se ne izgubi kontrola utakmice tzv. odrzavanje tempa. Uz to ako se uspije igrati dobra odbrana, iz koje se radjaju ovi brzinskih napadi, to bude bas fino za gledati.

 

Oba su stila odlicna kada su funkcionalna, uigrana, dobro utrenirana. Kada postoji balans izmedju prvog i drugog unit-a u ekipi, sa razlicitim profilima igraca, pa da mozes kao trener da imas jos jednu dimenziju u postavci, to je najbolje.

I ako nisi pisao o tome, partizan ne igra nikakav run and gun stavise oni igraju veoma sporu kosarku, sporije i od Zvezde. Zvezda cak i ove sezone koristi i tek ce koristiti suteve iz trka koje mahom koristi Kalinic, ali tu su Dobric, Holins,Ivanovic u nekim situacijama to mogu koristiti cak Simonovic i Volters npr prosle sezone to su mogli koristiti samo Loyd, opet Dobric i Simonovic.. cak mnogo sporji igrac i slabije se oslobodja lopte Volden. Zvezda i nema drugaciju mogucnost od jake odbrane, jer napad jednostavno nema tezinu da iznese pobedu.

 

Cak Paskval ima Loyda, Berona pa i onog malog zutog pa je opste poznato da Zenit igra mozda i najsporiju kosarku u EL, jednu tekmu sam njihovu gledao, ali sutevi iz trka ako ne vijas rezultat npr kod Xavia su prosto zabranjeni, cak sa njih dvoje i tim Frakapom,Karasevim pa i Kulaginom oni odlicno brane i spoljnu liniju. Kulagin tu dodje kao otac odbrane za troje pre navedenh.

 

Broj poseda nekad moze biti varljiv, sto zbog izgubljenih lopti, skokova u napadu, zato run and gun je klasicno da napadas nepostavljenu odbranu samim tim ce i doci i broj poseda, tu se normalno slazem, ali broj poseda vise govori o sporosti i kontrolisanom dugom napadu kao sto imaju kkp i npr zenit...Xavi je cak zajbao i Mesinu iz CSKA po malom broju poseda i pozicionom napadu i ako ima tesku artiljeriju spolja.

 

Run and gun trenutno mozes videti u Danskoj, na Islandu, cak u i Nemci taj segment poprilicno smanjili i ako od jacih liga oni verovatno igraju sa najvise poseda. Od jacih liga, da kazem liga petice jako mali broj timova napada nepostavljane odbrane, to je vise izuzetak nego pravilo ne zato sto treneri to mozda i ne bi zeleli vec sto i nemaju tu kolicinu kvaliteta i igrace da bi to koristili a da ih brzo ne potrose tokom sezone.

 

Inace da dodam da je nas bivsi igrac Tejlor Rocesti ;;otisao'' iz Le Mana gde je poceo evropsku karijeru sa sutem iz igre na cetri meca 5/16 i 1/17 za tri poena i ipak ce karijru zavrsiti u Kini na odnos asistencija 3.3/2.3 dok sa druge strane Kolom igra ''dobro'' ali AEK trenutno ima jednu pobedu u sezoni uz to da su jedino dbili Larisu kod kuce.

 

Nama treutno najbolji igrac tj od koga najvise zavisi nasa igra je Volters,naravno sa Kalinicem i uz Ivanovica koji je relativno solidno poceo sezonu to je velika razlika u odnosu na proslu sezonu jer Volters zna izuzetno dobro da kontrolise tempo utakmice i da ukljuci sto vise igraca u napadu.

 

Prosle sezone masu suteva za tri su uzeli Loyd, Volden i Dobric, sad je taj deo kvalitetnije popunjen i pozicije iz kojih se sutira su poprilicno bolje ove sezone i ako se moze reci da imamo manje kvaliteta u napadu. Salo27 je kosarkaska kataklizma bio jer ta njegova kosarka  je uvek bila mahom na izolacju i individualni kvalitet koja tesko prolazi u momentima kad se sezona lomi i kad imas jako malo igraca koji su ukljuceni u samu igru i kojama se baca vruc kormpir. Iz toga je i doslo da smo imali sut za dva oko 47%(dok je on bio) ako se ne varam, sto je podignuto na trenutnih 57% jeste to mali uzorak i da ce se sigurno padati kod nas ali je vidljiv napredak u tom segmentu i ako danas nasu centarsku liniju cine Kuzmic i Mitrovic.

 

Iz statistike je najlakse izvuci sam kvalitet trener i napredak jednog tima a treba napomenuti da smo imali samo jedu domacu utakmicu. Sigurnost poena dolazi kroz dobro izradjene suteve i sto lakse pozicije i ako nam je tim na papiru takav kakav je, ne moze se to bukvalno preneti na Kalnica jer je on jos ispod 50% za dva,sto kaze da je involve ostalih igraca ogroman i da ne izlaze iz svojih opanaka...

 

Volter ima jebenih 18/26 za dva i tu je medju samim kremom centara, blizu je Loyd, Okobo... sto opet znaci racinalnost u igri a posebno kad je drugi u odnosu izgubljenih lopti i asistencija..  gde smo npr prosle sezone bili ubedljivo najgora ekipa u EL.

 

Mali je uzorak, ali velikih odstupanja tu nece biti.

 

 

 

 

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...