Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Da li bih pre gledao Zvezdu kako fura run& gun ili krvava kolena, pa odgovor je krvava kolena jer je lepo u pm kad se igra kako treba

Da li bih pre gledao partizan kako fura run& gun ili krvava kolena, pa odgovor je run& gun jer je zabavnije.

Osvajanje EC ili F8 EL, vrhunski seks sa prosek ribom koji se pamti ili prosek seks sa top ribom, jebem li ga ...dilema

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

 

S obzirom na to da je daleko od one forme, da se ugojio pa jos i prelezao kovid, kontam da bolje vergla dedin Rumunac (Univerzal 445) iz 1971. godine nego Cirbes 🙂

Situacija je specifična i mora se sagledati na pravi način ... ako bude nagoveštaja da če da kresne, onda vozi do kraja pa šta bude. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Osvajanje EC je vece dostignuce od F8 po meni jer je u pitanju evropski trofej, ali nije od F4

 

Nema te run and gun ekipe koja moze osvojiti nesto, mada retko ko igra pravi run and gun, tj od jacih liga apsolutno niko, Ingo Frayer je kosarkaski odapeo prosle sezone sa Gisenom i prica oko run and gun kosarke se tu zavrsava sa jacim ligama.. Ima par naznaka ali nije to pravi run and gun kojeg nema vise.

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

Da li bih pre gledao Zvezdu kako fura run& gun ili krvava kolena, pa odgovor je krvava kolena jer je lepo u pm kad se igra kako treba

Da li bih pre gledao partizan kako fura run& gun ili krvava kolena, pa odgovor je run& gun jer je zabavnije.

Osvajanje EC ili F8 EL, vrhunski seks sa prosek ribom koji se pamti ili prosek seks sa top ribom, jebem li ga ...dilema

 

Ovako je najbolje.

Gledati CZ kako igra pravu kosarku i gledati KKP kako piči run & gun.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tunji Awojobi said:

Zapravo, bilo bi jako zanimljivo da se neki timovi iz EL uključe u EC u nekom trenutku, kao treći timovi iz grupa LŠ u LE. 
 

Tipa, od 9-12 plasiranog igraju doigravanje za plej od EC. Tako bi završnica tog takmičenja bila daleko jača.

 

Pa tako je i bilo kad se EL igrala u grupama, poslednje 3 sezone pre prelaska na ligaski format. 

Poslednje 2 ekipe iz svake grupe u EL su isle u Last32 EC.

 

Zvezda je tako u sezoni 13/14. stigla do polufinala EC. Mi smo u nasoj EL grupi ispali sa 4-6 score-om i pozitivnom kos razlikom, a Partizan prosao dalje sa 3-7 i negativnom kos razlikom 🙂 Posle smo u EC bili drugi iza Niznjeg u grupi, pa u eliminacionim dobili Ritas i Budiveljnik i onda u polufinalu ispali od Unicsa. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Valjda je poenta da se uziva kroz proces i kroz putovanje, a ne samo dostignuce nekog cilja. Sta vrijedi Euro trofej, ako si nanizao neke zhnj ekipe i tako stigao do cilja bez da se posteno oznojis? Ako je do trofeja, FIBA LS je tu odma vrata pored. Meni je journey uvijek na prvom mjestu, proces kako se nastaje tim, dostignuce peak-a forme i takmicenje/pobjedjivanje najboljih u tim trenutcima. Ako je to dovoljno za trofej, F4, Top-8, ili 12. mjesto.. nije toliko vazno, ako si uzivao u sezoni, i igrama ekipe. Pogotovo ako je u pitanju dugorocan plan, pa imas neku nadogradnju, i pokusavas doci na stepenicu vise u nadolazecim sezonama.

 

Run&Gun ili krvava koljena, lijepo je oboje ako je kontrolisano, iz sistematske igre koja donosi rezultat. Sa vise poena kosarka izgleda tecnija, i lakse pratiti za nekosarkaske gledaoce, generalno ljubitelje sporta. Kosarkaski fanatici ce pratiti sve zivo, dok ovi ostali donose dodatnu gledanost i pozeljni profit. Citava ideja je da se kosarka ubrza, bude vise posjeda, zastite napadaci i umanji uticaj odbrane. Cini mi se da ce biti sve manje krvavih koljena u buducnosti, tako da uzivajte dok mozete 😄

 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Možete potcenjivati EK, i timove ali Partizan koji nas najviše zanima posto igramo i istu ligu ima odličan tim koji svakom može da strpa 100 poena. Odbrana loša ali to se utegne, tim koji ima na kraju treće 80 posto za dva i 70 za tri je nerealno dobro. Mi npr imamo jako los šut za tri , mi nemamo klasičnog Lojd sutera i to ce nam biti problem kad protivnika krene šut.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:


Ovo bi bilo dobro i zbog koliko toliko nekog postenja jer sad imas paradoks da klub koji osvoji EK naredne sezone igra EL ali onda, u slucaju na primer Spanaca, te godine kad igra EL vise nema sansu da se izbori da je i sledece godine igra 


Pa da, Valensija od prošle sezone je dobar primer. Stvarno nisu zaslužili da “ispadnu”.
 

Uostalom, i završnica regularnog dela EL bi bila daleko zanimljivija jer bi skoro svi timovi imali za šta da se bore do samog kraja. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Misterija Organizma said:

Možete potcenjivati EK, i timove ali Partizan koji nas najviše zanima posto igramo i istu ligu ima odličan tim koji svakom može da strpa 100 poena. Odbrana loša ali to se utegne, tim koji ima na kraju treće 80 posto za dva i 70 za tri je nerealno dobro. Mi npr imamo jako los šut za tri , mi nemamo klasičnog Lojd sutera i to ce nam biti problem kad protivnika krene šut.

sto se tice komsija, igrali smo mi i protiv potentnijih napadackih timova i sveli ih na skromne brojke tu

ako ostanu u ovom sastavu, ne brinem se tu previse, rekao bih svakako da se mi pitamo

e sad, ako se oni pojacaju okafor stajl, a mi ostanemo na lesu maika cirbesa, to je vec druga prica, i rekao bih da u toj varijanti nismo favoriti

no sta je tu je, radonja bira, radonja se i kocka ako mu se kocka, radonja je na kraju odgovoran i za rezultate

nadajmo se najboljem

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Misterija Organizma said:

Možete potcenjivati EK, i timove ali Partizan koji nas najviše zanima posto igramo i istu ligu ima odličan tim koji svakom može da strpa 100 poena. Odbrana loša ali to se utegne, tim koji ima na kraju treće 80 posto za dva i 70 za tri je nerealno dobro. Mi npr imamo jako los šut za tri , mi nemamo klasičnog Lojd sutera i to ce nam biti problem kad protivnika krene šut.

I to cenis na osnovu 1 utakmice.Ti stvarno mislis da ce oni bas svaku utakmicu imati takve procente?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NikadProtivKaline said:

sto se tice komsija, igrali smo mi i protiv potentnijih napadackih timova i sveli ih na skromne brojke tu

ako ostanu u ovom sastavu, ne brinem se tu previse, rekao bih svakako da se mi pitamo

e sad, ako se oni pojacaju okafor stajl, a mi ostanemo na lesu maika cirbesa, to je vec druga prica, i rekao bih da u toj varijanti nismo favoriti

no sta je tu je, radonja bira, radonja se i kocka ako mu se kocka, radonja je na kraju odgovoran i za rezultate

nadajmo se najboljem

 

Da, slažem se generalno sam i pisao misleći ako dovedu tu peticu, i plus ovakav  šut.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Misterija Organizma said:

Nije jedna tekma, odgovorio bih ti detaljnije ali nisi ni ti meni na pitanje zašto ako se poštuju pravila ja ne bi više ovde pisao.

Pa protivnici im mocni Split i Zadar.

Cekaj da dodju protivnici koji ce moci da ih stisnu.

A sut je kvarljiva roba.To sto su imali protiv Hamburga 70% za 3 ne znaci da ce imati svaku tekmu.

Pogotovo ako budu naisli na fizcku agresivnu odbranu.

 

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav run and gun, danas uhvatim na Areni sport 1 Lejkerse protiv Golden stejta. Ukljucih se pred kraj prve i izdrzao sam do polovine druge cetvrtine. Lepsu kosarku imate da vidite gde god postoji kos.  Ne znam kako bi izgledalo to u evropi, ne pratim Partizan, al ako je priblizno ovoj utakmici koju sam gore pomenuo, hard difens uvek!

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Komšije mozda je ovo jeres ali meni se više sviđa ovo sto vi igrate. Cak sta vise uhvatim sebe kako navijam ne za vas nego da sve pohvatate ko onomad u Makabiju. Ali ako ćemo iskreno i Radonjic je u neku ruku ucenik DV pa s obzirom da nas zadnjih 15 do 20 godina sa nekim prekidima poducavaju to je u neku ruku i normalno. Ali izgleda da kosarka već neko vreme ide u drugom smjeru.

Što se tiče eurocupa nije ga lako osvojiti bez obzira na kolicinu ili nedostatak kvalitetnih ekipa to je trofej jbg.

  • Like 14
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, astrix1402 said:

Drugari imam jedno pitanje. Vodio bi ćerkicu prvi put na utakmicu, pa me zanima da li je potrebno da uzmem kartu za nju? Ima 4 godine. Hvala unapred na odgovoru

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 

Ne treba, samo je obuci u crveno belo boje 🙂 i preko reda ulazis bez problema, svako propusta roditelje sa decom pogotovo ako je guzva na ulazima.

 

 

14 minutes ago, PERICA!!! said:

Kad se ova ćelava germanska glava vraća na teren zna li se šta?

Kada skine jos 15 kg😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nadalje, igrati moderno ne znači nužno i igrati uspješno, kao i obrnuto.

Uzmimo primjer Crvene zvezde, koja je u prvom mandatu pod Dejanom Radonjićem Euroligu igrala prilično uspješno (jedan plasman u doigravanje, potom deveto mjesto) premda je, suprotno trendovima, fokus bio primarno na obrambenim shemama, dok su u napadu neke ključne figure bili domaći igrači démodé karakteristika za svoje pozicije. Nakon trenerova odlaska njegovi nasljednici trudili su se igrati moderno te je u kadar dovedena hrpa respektabilnih stranaca. Međutim, rezultati su se srozali, a navijači su se pored toga žalili da se teško mogu poistovjetiti s legijom stranaca u nositeljskim ulogama, kao i stilom igre crveno-bijelih.

Radonjićev povratak značio je i povratak Zvezde iz starih dana. Neuspjeh u Bayernu nije pokolebao njegovo samopouzdanje niti ga je nagnao da i on pođe popularnim putem. Dapače, dolazak u okruženje u kojem ima kultni status dalo mu je nova krila. Radonja je složio ekipu koja na početku sezone apsolutno briljira u obrani: Fener i Žalgiris su Zvezdi ubacili 61 poen, Maccabi 63, a tek je supermoćni CSKA nekako dogurao do 78.

Nešto posebno

Radonjić je u glavne uloge vratio domaće momke, od kojih su mnogi, po aktualnim kriterijima, sumnjive opcije na svojim pozicijama: na petici ‘tromi’ Ognjen Kuzmić, na četvorci Luka Mitrović bez vanjskog šuta, dok je za prvu napadačku opciju određen Nikola Kalinić, koji je u najboljim danima svoj kruh u Feneru zarađivao primarno kao obrambeni specijalac. Sjajno se uklopio i Crnogorac Nikola Ivanović na jedinici, a ostatak momčadi čine uglavnom domaći momci, uz Natea Woltersa i Austina Hollinsa koji su u potpunosti podređeni ekipi.

Zvezda je bila krenula krivim putem, ali je Uprava naposljetku shvatila da on ne vodi nikud i poduzela je nužne mjere da se vrati stari identitet crveno-bijelih. To nije jamac da će ova momčad izboriti doigravanje; u ovakvom će sustavu natjecanja manjak sirove kvalitete u odnosu na bogatiju konkurenciju prije ili kasnije doći do izražaja. Međutim, Radonjić je složio ekipu koja pruža nešto posebno i gaji stil igre koji slobodno može nazvati svojim i kojim se navijači ponose.

Euroliga treba više takvih momčadi, koje će gledateljima pokazati nešto svoje. Ako već ne nekakav specifični stil, onda barem domaće igrače u nositeljskim ulogama. Nekoć je Euroliga nudila nešto posve drugačije od NBA-a, mada joj je kvalitetom bila inferiorna. Danas joj je kvalitetom čak i još inferiornija nego prije, ali mnogo više boli činjenica da se odriče svog identiteta. U zamjenu za što? To je valjda samo čelnicima jasno.

 

 

isecak iz TELESPORTa HR.

 

o tome da li run and gun ili krvava kolena

Edited by Šarac
  • Like 23
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...