Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

Komsijsko dvoriste vazda bilo zanimljivo/zanimljivije. 😃 I naravski, stara srpska - nek komsiji crkne krava...

Elem, ima do tog prvog derbija u sezoni dobro da se preznoje i potrose nasi igraci sa ovim jbnim tempom i po 4 meca u nedelju dana, tako da se vodim krilaticom - ima dana.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, big bad bruin said:

Znam da je topik Zvezda, ali me interesuje mišljenje cenjenog foruma. Juče onaj drugi tim odigrao mislim 106-97 sa prejakim Tornjevima, pa me zanima, nevezano što su protivnici dve galaksije udaljeni, da li bi više voleli da Zvezda igra taj neki run 'n gun ili DR-ov strong difens - tranzišn ofens?
Meni nekih 68-63 , mnogo lepši rezultat od ovog gore pomenutog.
U čemu vi više uživate?
Hvala unapred.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 

r&g je uvek lepše ako imaš gun.

Ako ne onda krvava kolena.

Utakmice EL i EC su neuporedive.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BojanaCZV said:

Ne bih se ja podsmevala EC.

 

Igrali smo ga i mi godinama, Sasari dobio Armani u gostima.

 

Sad je meni pitanje, sta je sladje, biti 8mi u EL ili osvojiti EC?

 

Biti 8mi u EL, to je za mene no-brainer.

 

Pa sama draž pobjede u EL je nemjerljiva sa ABA i EC. Bukvalno kad pomislim da se možda već naredne sezone vraćamo u EC depra me uhvati.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se ja podsmevala EC.
 
Igrali smo ga i mi godinama, Sasari dobio Armani u gostima.
 
Sad je meni pitanje, sta je sladje, biti 8mi u EL ili osvojiti EC?
Uh, dobro pitanje. Nekako mi neprirodno da se složim sa@Sector (no hard feelings), ali i meni je nekako draže da nanižeš 17-18 pobeda u EL (cenim da je to minimum da bi bio osmi) nego da osvojiš takmičenje sa četri relativno dobra tima.
Opet sa duge strane, trofej je trofej.
Neka bude da je bolje biti osmi u gradu, nego prvi u selu. [emoji16]

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Osvajač EC ili donja polovina tabele u EL?

 

Skoro da mi se više dopada prva varijanta, pogotovo što podrazumeva siguran nastup u EL u sledećoj sezoni.

 

A i da se ne lažemo...ne ispadaju nam baš pokali usled nedostatka prostora iz vitrine sa evropskim trofejima . 🙂

 

Edited by harmonajzer
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, big bad bruin said:

Znam da je topik Zvezda, ali me interesuje mišljenje cenjenog foruma. Juče onaj drugi tim odigrao mislim 106-97 sa prejakim Tornjevima, pa me zanima, nevezano što su protivnici dve galaksije udaljeni, da li bi više voleli da Zvezda igra taj neki run 'n gun ili DR-ov strong difens - tranzišn ofens?
Meni nekih 68-63 , mnogo lepši rezultat od ovog gore pomenutog.
U čemu vi više uživate?
Hvala unapred.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 

U ovom konkretnom slucaju cak i nije toliko subjektivno.Da bi odigrao 106:97 protiv Hamburga treba ti izvrstan napad i losa odbrana sa neodgovornom kosarkom generalno.

Sta hocu da kazem, komsije i pored postignutih 106 su imali sigurno tonu situacija gde su se opasno nervirale,ukljucujuci i Zeljka.Lepe su one trojke ali gomila kontri protivnika,zakucavanja u praznom reketu,22 izgubljene lopte...i najsmireniji ne bi izdrzali.Nemas toliki osecaj dominacije svog tima i kontrole iako u napadu samo pljusti.S druge strane kad svedes evroligasa na 60poena svaka odbrana mora biti dobra,svaka te raduje i znas da kontrolises teren.

Na kraju krajeva rezultat ce to jednom pokazati.Da, partizan moze ovako protiv 95% svojih protivnika,Panter dao 28 sa sutem 1/8 za tri,samo cekam da nekom strpa 40 tamo,Ledej nije nista posebno odigrao znaci imaju jos prostora za bolje u napadu cak itd.,moze im se.Ali kad naidju na tvrdo,22 prodate lopte i kurcobolja u odbrani nije nesto za pozeleti.

Evo vi sami procenite kakav bi rezultat bio da odigraju tako protiv Zvezde i ko je gledao nek se seti pogubljenosti na Hamburgov presing.

 

 

Sad van ova dva kluba/primera diskusija ima smisla a ja bih rekao da je najbolji ovaj komentar moze run&gun ako imas pistolj(ja bih dodao i  samokontrolu uz isti),a to na pravom nivou u evropi ima samo par ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BojanaCZV said:

Za 8mo mesto treba mnogo toga da se poklopi, a meni nije zanemarljivo osvojiti EC.


Ja sam vise za osvojiti EK nego biti 8. u EL jer na kraju ipak je rec o trofeju, i to evropskom, koji se ipak nakon nekoliko godina vise pamti nego jedna sezona kad si nanizao 6-7 pobeda. Posebno kad EL igras iz godine u godinu. 
No to vazi za jednu, eventualno dve sezone, tj 1 ili 2 EK a onda biti 8. u EL :classic_biggrin:. Ne bih birao da svake godine osvajamo EK umesto da svake godine igramo EL i budemo 8. :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, big bad bruin said:

Znam da je topik Zvezda, ali me interesuje mišljenje cenjenog foruma. Juče onaj drugi tim odigrao mislim 106-97 sa prejakim Tornjevima, pa me zanima, nevezano što su protivnici dve galaksije udaljeni, da li bi više voleli da Zvezda igra taj neki run 'n gun ili DR-ov strong difens - tranzišn ofens?
Meni nekih 68-63 , mnogo lepši rezultat od ovog gore pomenutog.
U čemu vi više uživate?
Hvala unapred.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 

 

 

Ja sam vise puta pisao da preferiram Radonjicev stil. Ono sto mi igramo defanzivno, kada sve funkcionise, je cista poezija. Prelepo. Cista odbrana, bez grubosti, ali protivnik ne vidi kos ili sutira sa 9 metara.

 

E sad, kad sam to rekao, moram da priznam da me je iznenadio broj poena postignut u Nemackoj. Mislio sam da i Partizan ide na to da igra jaku odbranu, svakako imaju atletiku za tako nesto.

 

Edit: Sto se tice toga da li je bolje biti osmi u evroligi ili prvi u evrokupu. Uvek bih izabrao trofej, pa i u ligi sampiona. Nigde nije lako osvojiti trofej. Tacno je da evrokup ima poneki tim koji je teska paceraja, kao ovi Nemci sad, ali ima i desetak vrlo ozbiljnih ekipa, i nekih 5-6 koji pretenduju na trofej. Tako da komsijama nece biti uopste lako.

Edited by Edward Louis Severson III
Link to comment
Share on other sites

Kako god da ih meriš, po brendu, treneru ili trenutnoj formi teško da ih ima deset ozbiljnih. Možda jedino u komparaciji sa ligom šampiona. Diverzitet kvaliteta u EC ima najmanje 3-4 kategorije više od EL koja je na 6 milijunaša...6 almost famous...i donji dom.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BojanaCZV said:

Za 8mo mesto treba mnogo toga da se poklopi, a meni nije zanemarljivo osvojiti EC.

 

Ja se i dalje plasim neke lose serije u EL.

 

Al videcemo sta ce biti.

 

U ovakvom sistemu je jezivo teško ući u 8 i taj uspjeh ne može da se poredi sa osvajanjem bilo čega u Evropi.

 

Ja to uopšte i ne tražim od kluba, dovoljno mi je da budemo konkurentni kao što smo uvijek bili pod Radonjom. Ako bismo izdržali da budemo u borbi do nekoliko kola pred kraj ja bih bio zadovoljan.

 

Ono prošle sezone je bila agonija.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Zapravo, bilo bi jako zanimljivo da se neki timovi iz EL uključe u EC u nekom trenutku, kao treći timovi iz grupa LŠ u LE. 
 

Tipa, od 9-12 plasiranog igraju doigravanje za plej of EC. Tako bi završnica tog takmičenja bila daleko jača.

Edited by Tunji Awojobi
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Tunji Awojobi said:

Zapravo, bilo bi jako zanimljivo da se neki timovi iz EL uključe u EC u nekom trenutku, kao treći timovi iz grupa LŠ u LE. 
 

Tipa, od 9-12 plasiranog igraju doigravanje za plej od EC. Tako bi završnica tog takmičenja bila daleko jača.


Ovo bi bilo dobro i zbog koliko toliko nekog postenja jer sad imas paradoks da klub koji osvoji EK naredne sezone igra EL ali onda, u slucaju na primer Spanaca, te godine kad igra EL vise nema sansu da se izbori da je i sledece godine igra 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...