Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

50 minutes ago, Milos 3.14 said:

Valjalo bi da Kalina malo odmori protiv Igokee, tj.da mu se svede minutaža na apsolutni minimum.

Već posle Igokee kreće serija teških utakmica gde će igrati 30+ minuta.

 

valjalo bi ovo...ali ne kod Radonje.

Kad se setim dizanja Boriše na 15 razlike i 90sec do kraja...

Link to comment
Share on other sites

E vala baš kad spomenuše milion evra da ima Kalina. Pa za te pare od njega bi se ocekivalo da posle 40 minuta i dva produzetka ostane jos u hali i ispucava troduple kamikaze i opali dvije serije po 1000 suteva.

 

Mislim nije nama sjediste kluba na Menhetnu....Kališi ipak...jbg...

Link to comment
Share on other sites

Mrkela kao igrac ce ostati upamcen kao najveca picketina i bezmudas. Takvim su ga smatrali na severu i medju obicnim navijacima. Mogao je da licno izgradi crkvu, da sto puta krv, bude humanitarac godine...

Tada je bilo najbitnije sta ko pruza na terenu, tada je severu najbitnije bilo da Zvezda bude bolja, najbolja... Nikome nije palo na pamet da vreca Robija, Refika, Bolića... Tadasnji sever je postojao zbog Zvezde, danasnji misli da Zvezda postoji zbog njih. Zvezda je tu da oni iskazu svoje politicke, religiozne, drustvene, ekonomske stavove, da lakse ispolje svoje frustracije...

Normalnim navijacima je najbitnija stvar svih ovih evro godina pobeda nad Liverpulom, njima su hajlajtsi docek koji su im priredili u Napulju i Pireju, kao i pohvale po tifo forumima.

Oni ne zele dobro klubu. Matematika je jasna, kao u onom crtanom filmu. Ako ti ne zelis da Kalina kao najbolji igrac igra u Zvezdi i time mnogo doprinese uspesima, onda je tu kraj price. Ako ti navijas za protivnicki klub u svojoj hali, a zaista navijas jer slandirad Oliju a ne Gate 7, ta bese valjda, onda je kraj price.

Da Terza sutra ode na Kosovo, donira milion evra za izgradnju crkve, dva puta udari krampom i oznaci pocetak radova, ostao bi do kraja zivota u klubu i sa severa ne bi rec rekli protiv njega, makar pljackao vise nego sada.

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, PERICA!!! said:

E vala baš kad spomenuše milion evra da ima Kalina. Pa za te pare od njega bi se ocekivalo da posle 40 minuta i dva produzetka ostane jos u hali i ispucava troduple kamikaze i opali dvije serije po 1000 suteva.

 

Mislim nije nama sjediste kluba na Menhetnu....Kališi ipak...jbg...

 

ne plaća se igrač po minutu, nego po umeću.

inače, lako nam je da prihvatimo kako partizan ima igrača od milke a za zvezdu, nije na menhetnu  ( :

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, oubrevo. said:

 

ne plaća se igrač po minutu, nego po umeću.

inače, lako nam je da prihvatimo kako partizan ima igrača od milke a za zvezdu, nije na menhetnu  ( :

 

Sto se tice njegovog znanja i umeca trenutno vrijedi dva miliona, al da u ovom trenutku neko u Zvezdi dobije milion to bas nije realno. To je samo njegova zelja da dodje po meni bar.

A sto se tice komsija, samo zbog Pantera koji je medju top 5 bekova bio prosle sezone, mislim da kosta vise od Kaline. Sve ostalo je po meni suvi prosjek. Realno zao mi je samo Smajlagica sto nismo uspjeli privoliti umjesto njih.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, berti said:

Mrkela kao igrac ce ostati upamcen kao najveca picketina i bezmudas. Takvim su ga smatrali na severu i medju obicnim navijacima. Mogao je da licno izgradi crkvu, da sto puta krv, bude humanitarac godine...

Tada je bilo najbitnije sta ko pruza na terenu, tada je severu najbitnije bilo da Zvezda bude bolja, najbolja... Nikome nije palo na pamet da vreca Robija, Refika, Bolića... Tadasnji sever je postojao zbog Zvezde, danasnji misli da Zvezda postoji zbog njih. Zvezda je tu da oni iskazu svoje politicke, religiozne, drustvene, ekonomske stavove, da lakse ispolje svoje frustracije...

Normalnim navijacima je najbitnija stvar svih ovih evro godina pobeda nad Liverpulom, njima su hajlajtsi docek koji su im priredili u Napulju i Pireju, kao i pohvale po tifo forumima.

Oni ne zele dobro klubu. Matematika je jasna, kao u onom crtanom filmu. Ako ti ne zelis da Kalina kao najbolji igrac igra u Zvezdi i time mnogo doprinese uspesima, onda je tu kraj price. Ako ti navijas za protivnicki klub u svojoj hali, a zaista navijas jer slandirad Oliju a ne Gate 7, ta bese valjda, onda je kraj price.

Da Terza sutra ode na Kosovo, donira milion evra za izgradnju crkve, dva puta udari krampom i oznaci pocetak radova, ostao bi do kraja zivota u klubu i sa severa ne bi rec rekli protiv njega, makar pljackao vise nego sada.

 

Ko se još seća njihov performansa "jedan dan zatvora, četvrtina ćutanja". Kad su neki od njih zaglavili u pritvoru zato što su prebili vozača autobusa koji ih je vozio na gostoanje, a onda njihovi drugari pokrenuli bojkot dok ih uprava kluba na čelu s Vesićem ne izvuče iz pritvora.

 

Sećam se da je bila bitna utakmica protiv FMP-a, i oni nisu hteli da navijaju, čak su i ućutkivali ostatak hale dok se lomila utakmica. Pale su i neke pretnje. Pravi navijači. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki21 said:

 

Ako nisi primetio, oni isto igraju deset godina, bez obzira ko bio trener, uz par kozmetičkih nijansi. Zdovc dolazi na postavljen sistem koji će prilagoditi donekle svojim zamislima. Ali nikavih drastičnih promena neće biti u odnosu na ono što igraju čitavu deceniju. To je očito i uslov da bi neko tamo vodio tim.

 

Ma gde igraju isto 10 godina, nego ih ukenjao Šaras pre 5,6 godina i imali su sistem dok je on bio na klupi, a pre toga su menjali trenere svake sezone.

 

Mogla bi čak da se povuče paralela između Zvezde i Žalgirisa odnosno Radonje i Šarasa kako su od tih klubova napravili "sisteme".

Zvezda je lutala sa trenerima posle Radonje,a vidim da će i Žalgiris tako. 

 

20 minutes ago, oubrevo. said:

panter u top 5 bekova, kalina u top 2 krila, zajedno sa klajburnom

 

Lučića ne zaboravi, top 3 😉

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, oubrevo. said:

panter u top 5 bekova, kalina u top 2 krila, zajedno sa klajburnom

Da se ne vraćamo na prežvakanu priču...ali meni nije isto. 

Kao što i Saša Pavlović nije igrao za svoju tržišnu cenu za KKP, kao i Željko sad, lično ne verujem i da Kalinić to radi kod nas. 

Ako ima milion, neka ima, ali opet, ne verujem u tu cifru. 

Ne sumnjam da je Chaos preneo informaciju kakvu je zaista dobio, ali sumnjam da Kalinić priča likovima "koje poznaje" koliki je ugovor dobio. Obično to ide, da takve stvari kažeš onima za koje sigurno znaš da neće širiti dalje, a oni kojima ne bi rekao...uvek sve znaju, jer se to kao očekuje od njih da imaju info. 

Da sam ja Kalina i da me neko pita takvu stvar, koja prvo nije pristojna, moguće da bih rekao isto...ma okruglo milion. 

 

Na kraju, nije ni bitno stvarno. 800 ili milionče, vredi nam i više. 

Edited by Dropkick Murphys
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Da se ne vraćamo na prežvakanu priču...ali meni nije isto. 

Kao što ni Saša Pavlović nije igrao za svoju tržišnu cenu za KKP, kao ni Željko sad, lično ne verujem ni da Kalinić to radi kod nas. 

Ako ima milion, neka ima, ali opet, ne verujem u tu cifru. 

Ne sumnjam da je Chaos preneo informaciju kakvu je zaista dobio, ali sumnjam da Kalinić priča likovima "koje poznaje" koliki je ugovor dobio. Obično to ide, da takve stvari kažeš onima za koje sigurno znaš da neće širiti dalje, a oni kojima ne bi rekao...uvek sve znaju, jer se to kao očekuje od njih da imaju info. 

Da sam ja Kalina i da me neko pita takvu stvar, koja prvo nije pristojna, moguće da bih rekao istu stvar...ma okruglo milion. 

 

Na kraju, nije ni bitno stvarno. 800 ili milionče, vredi nam i više. 

 

 

.

 

Milion necega je ipak manje od onoga koliko on zaista vredi...tu se svi slazemo...

 

Medjutim, mozda nisam u pravu, ali on je potpisao na dve godine?..Ako ode na kraju sezone, njegovo obestecenje nece biti malo, i koliko god da bude, to ce znaciti da smo ga ove godine imali prakticno za smesne novce..

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Malo se i preteruje sa upisima, sad ispade da Kalinari vredi 2-3m i da je dosao za sicu kod nas. Dosao je zbog Zvezde i Radonje, ali sto posto i zbog masne plate i tu nema sta da se prica.

 

Ono sto je zalosno, to je da se o platama u oba nasa KK ne prica kao da je to ne znam sta, a oba su u principu narodni klubovi. Cak ni to ne smeta ljudima, ajde to je i realno kad im sve u drzavi zivo ne smeta sto bi ovakve minorne stvari koje i ne uticu na njihov zivot.

 

Ovde ljudi uopste ne kontaju sta ti igraci prolaze i rade kroz citavu sezonu pa cak i izmedju, koji je to ceo aparat oko njih, menadzeri, oktori, treneri i oni misle eto on igra za  ne zna kakve besmislne pare koje se ovde citiraju.

 

Glupo je nagadjati  jer je normalno da znamo plate, ovako se manipulise i ne verujem nikom nista..od bilo kog funkcionera, to su interesni ljudi..al za svoj interes.

 

Dobro je ovi sto su pljuvali govorili kako je ovo DR tim, veze nemaju, pa kad je pocelo dobro, onda setite se da sam ih ja sve branio...kad su bili ovde, doduse cim odu iz kluba krece pljuvacina na svim nivoima...od Bjelice, DR...pa kad ode iz kluba Miler da se prica po potrebi da je plata bila 60k mesecno itd.. zivimo u zabokrecini i divljem sistemu koji funkcionise kako funkcionise.

 

Srecom DR, 3-4 put zapusava usta 

Link to comment
Share on other sites

Da, zaboravio sam vrhunsku stvar koju zameraju Covicu, Omic uzas, Kalina strasno, ali najveci greh je sto je izjavio da je vreme da se pobedi Olimpijakos pred utakmicu koja nam je donosila top 8. Od tada krece zameranje.

 

Brate, kako je mogao da nam sjebe cupri sa Gate 7, a taman su hteli da nam proguraju da budemo na www.biggestcoreoidiots.com

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

nesto malo iz fioke...

 

Spoiler


 

Quote

On 7/3/2021 at 12:31 PM, Wingwalker said:


 

 


Brat-bratu...nismo ih razvaljivali ni sa Jankelom, Zagorcem i Trifom...a sada će kao Kuz opet Ekpe-a šljas i to po sred prepune Arene...teško da može. Dovode još najmanje dvojicu iz ove klase...a nakon toga će finiširati roster ''almost famous'' igračima za koje se mi šutamo u dupe kad ih dovedemo. Kada izadju sa petorkom Lorenzo, Panter, Zagorac, Lovernj, Ekpe utanjaće nam fajt spirit.

Послато са Redmi Note 8T помоћу Тапатока
 

 

 

uhuhuh kuku majko, pa kako cemo mi sa tim galktikosima? mi smo vezali 7 pobeda u el nad duplo sklupljim timovima, nema ekipe koju nismo dobili, spance onu boraniju kahu/valensiju/malagu deremo kad sitgnemo, pali su i real i barsa, real i na strani. pali su i oly i pao vise puta i makabi i ovde i tamo, i svi turci pa cak i fener od 50 miliona. i cska i milano vise puta i tamo i ovde. i sad mi treba da se bojimo te petorke? 

tu petorku celu jedu laza kad stavi zastitu za zube i simke kad polize prste i zagladi celu.

gasio je kuz vec svetlo, gasice opet 

hard difens - tranzisn ofens. domaca osnova je tu. dzoni je svi cemo se sloziti pun pogodak, vajt je ok. a tek treba da dovedemo bar 3 pojacanja. 

sve u svemu bar 50-50 sanse i siguran sam da cemo igrati odlicnu kosarku. 

i dalje smo mi ti koje treba pobediti i dalje su sve baze nase. 

i dalje je tetka vesna doktor ove igre i ovog sporta. 

 

 

 

Quote

Posted July 7

dzoni(1/2)-jovic-hermanson(1/2) bombona

dobric(2/3)-laza-pojacanje (jaka bi bio bombona) bombona

deda(3/4)-pojacanje- fino

vajt-luka-simon(3/4) ok

nnoko-kuz-mozda jos jedan 4/5 ok

 

bicemo sasvim ok. za pristojne novce. necemo se bahatiti sns grand pink limar zeljko gtr stajl i preplacivati igrace.  

jos 2/3/4 pojacanja na koje valjda mozemo odvojiti bar 1-1.5m i bicemo skroz ok.

 

Quote

a komsije su cska za nas? pre bih rekao da lice na himki. ti sad predstavljas kao da su oni apsolutni favoriti i f4 el ekipa a mi jadni eurocelendz ekipa. 

bez pojacanja. petorka dzoni, laza, dobri, deda, kuz. dovoljno da mozemo da se sibamo sa njima. meni od njihovih pojacanja jedino panter odlican potpis. ostalo teski meh. mada tek treba da uzmu pleja i centra i jasno da ce to biti igraci na nivou pantera. bice jaki, bice ekipa za el ali i neka. 

necemo ni mi biti slabi, cak naprotiv. kakav hepi end, oni ce samo imati papirnu prednost, nije da ce biti bruklin ili finiks odjednom. 

 

ono sto njih treba da brine je cinjenica da oni preplacuju ove igrace koje su doveli. e sad zasto to rade, da ne bude kao sto je govedo vesic radio kod nas u kk...

 

  On 7/7/2021 at 2:29 AM, Profesor said:

Potrebno nam je svima malo vise samokritike. Sve sto se u klubu desavalo nakon odlaska DR nema veze sa zivotom. Gomila bacenih para bez ikakvog sistema, urusavanje mladjih kategorija, besmislenost FMP-a, dovodjenje polu igraca koji nicemu ne sluze. Prosle sezone nemamo pare za Pengosa, a onda potrosimo pun kofer para za Simonovica, Hola i Rita koji ne znaju ni gde su bili ni sta su radili protekle sezone. Umesto da roster popunjavamo sa Uskokovicem, Radanovim, Djordjevicem, Lazarevicem ili bilo kojim drugim igracem, a da stranci budu pravi igraci, a ne neki bezveznjakovici.

 

Sad opet nemamo para, ali  cemo da pljunemo Simonovicu jednu stotku da bleji jos godinu dana. Onomad Keselj i sin... to su sve stvari koje vise brinu od Ostojinog Armanija. Jedina pozitivna stvar je trener i to je prilicno veliki splet srecnih okolnosti. 

 

pa ta trojica zajedno nisu imali ni pola od onoga sto je pengos dobio od zenita. za roster je kriv so, niko drugi. a da stranci budu pravi igraci, ko da je to tako lako ubosti mamojeba za manje od 500k. 

naravno da cemo da pljunemo 100k simonu. ima on jos jednu sezonu u nogama, radonja ga voli i uopste ne vidim problem da ostane. ultrajeftino a dobro resenje.

jbt pa jel toliko davno bilo finale po aba? ko je ono prelomio tekmu? 

bice simon sasvim ok. 

 

Quote

On 7/8/2021 at 10:27 AM, oubrevo. said:

 

vrhunska petorka. nadam se da neću imati prilike da je gledam duže od 35 sekundi po utakmici.

 

Quote

Posted July 8

sala, znam da mi je ton grub i da se ti zezas.

ta petorka je random primer da nije sve u novcu i da i sa domacim igracima imamo tim za osvajanje aba.  

nego me nerviraju silne budalastine koje se opet iznova i iznova pisu i ta odvratna politicka korektnost i da je kul pljuvati i sve to sto praktikuje prosecan navijac kk.

u onaj harperov manifest na pocetku treba dodati da ma koliko dobar neko bio tone govana i pljuvacina mu ne ginu. 

i uvek ista prica svake jebene sezone. mracenje, propascemo, dosao je kraj, tu je uvek i karma koja stize cokija i nas, skoro svi rivali iz aba su nasli bolja pojacanja, jao vidi bud/ced/par, jao stigao trinki, e da je nama tomas/volden/perkins/renfro/kol/klark/goga/peri/pulen/bilo ko itd, jao zeljko i panter i lidej i kamioni, jao necemo uzeti petruseva, nemamo ni za pengosa slepci, jaojaojao pljuc...

babe narikace.

u globalu generalni stav manje vise je...

od ove (svake) sezone ne ocekujem nista. 

mozda i prestanem da pratim.

nemam ja vise stomak i zivce za ovo (nasu sigurnu i nezaustavljivu propast koja nam sledi). ima i vaznijih stvari u zivotu.

sto bi se reklo gotovo je ovo. 

a i gadi mi se nebojsa/filip/laza/fmp/vujcin. deda nista nije nije odigrao jos od solunskog fronta, tesko ce dobric na el nivou. pustamo talente i nikog nismo prodali 100 godina. gde su domaci igraci? pa ne moze se sa domacim igracima igrati el. svaki stranac je pa moglo je i bolje/bolje da smo uzeli xyz. filipa nikad necu oprostiti. svi nas jebu, coki je izgubio konce i podrsku i nije vise za ovo. ako nije sposoban da obezbedi tim za bar top 8 nek napusti objekat. itd... 

 

Quote

Posted August 12 (edited)

naravno da imamo, cak i u ovakvom sastavu. ne igraju pare, kao sto nikad nisu ni igrale. 

imamo radonju, to je dovoljno da budem siguran da ce to biti neki sistem, da ce igra imati glavu i rep, da cemo igrati odlicnu odbranu, da ce trener imati autoritet i zasluzen respekt od igraca (a ne bahato primitvno nametanje), da ce hemija biti dobra... da ce to biti jos jedna lepa sezona za nas. 

radonja ako hoce voltersa ko sam ja da mu ne verujem? imam puno poverenje da ce sklopiti opasan tim.

i verujem da je jedno 100 puta merio pre nego sto je doveo ijedno pojacanje (osim kaline naravno), sto samo govori koliko on sebe ulaze u sve ovo. i onda vi kukate i kukate i niko ne valja i propascemo i blabla.

ja sam potpuno miran, ulazimo u sezonu kao autsajderi u odnosu na preskupe komsije sa zeljkom i to ce biti odlicna pozicija jer ce pritisak konacno biti na njima. 

a mi cemo biti vrlo zajebani. 

jedva cekam. 

mi ulazimo u sezonu gde ako uzmemo abu/dobijemo zeljka to ce biti verovatno najsladji trofej/i kk ikada.

opustite se, ne moze da svane pre jutra. 

 

i ne znam kako sam njega zaboravio u prici oko fk i kk.

radonja je gospodin, ja se ne secam da je napravio ijedan incident ikada, uvek je uljudan i kulturan, prezentuje klub na najbolji moguci nacin. 

a uz to je i ultra gotivan kao pojava, simpatican, smesan, jedinstven. unikat. 


 

 

i hoce li vec neko napraviti zastavu (koja ce da stoji iznad nase klupe) hard difens - tranzisn ofens ili cu morati ja sam?

 

ovom timu fale samo jaka mesto holinsa i djenka sa trakom oko glave na kojoj pise black serb!

ima vremena za doselekciju! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

 

Produkciju Kronosa u Žoc sezoni u okviru kampanje Obrad-FX ne bi pokrilo ni tuce neoženjenih marketinških experata pojenih gistro red-bulovima u organizovanim smenama 2x prva, 2x druga, 2x treća...i bez slobodnjaka. Ako smo Kalinu ipak doveli samo za 800k, možda bi tih preostalih dvesta mogli da uložimo u kadar koji ne sni a leba ne jede. Široko je srce ciganjsko...:heart: 

 

Ja se javio da posaljem yuga kabria iz Kragujevca pride.

Yugo 65 Efi kabrio,sivi metalik boja.

Vozila ga Gabrijel Omarova majka samo do pijace,ima kraću nogu pa je slabo i stiskala gas.

Mi kad davamo,davamo od srca.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Nama je Igokea tradicionalno neugodan protivnik. Mislim čak da su nas oni najviše puta zakinuli od svih tih prosječnih ABA klubova. 

 

Daleko je ovogodisnja Igokea od proslogodisnje ekipe. Bleda senka. Laganini pobedu ocekujem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Ma gde igraju isto 10 godina, nego ih ukenjao Šaras pre 5,6 godina i imali su sistem dok je on bio na klupi, a pre toga su menjali trenere svake sezone.

 

Mogla bi čak da se povuče paralela između Zvezde i Žalgirisa odnosno Radonje i Šarasa kako su od tih klubova napravili "sisteme".

Zvezda je lutala sa trenerima posle Radonje,a vidim da će i Žalgiris tako. 

 

 

Lučića ne zaboravi, top 3 😉

Shields se smeska iz prikrajka😉

Link to comment
Share on other sites

A i mi smo drugaciji. Pojedinima je mec protiv Fenera licio na reprizu od prosle sezone... ja rekoh da sacekamo pre nego sto dajemo takve zakljucke. 

 

Meni ovaj pocetak vise lici na onu sezonu 2016/2017. Svi cepaju kolektivnu odbranu bez premca pa se ne oseca toliko kada odsustvuje neko od igraca sto je prava stvar. To ne moze a da ne donese rezultat. I to je sve odraz kontinuiteta sto smo zadrzali trenera koji je zadrzao okosnicu domacih igraca i pojacao ih je sa nekim drugim koji su igrali i poznaju se od ranije. A moguce je da je i taj engleski smetnja, jer smo i te kao i ove godine usli u sezonu sa 1-2 stranca. I posle neko kaze da domaci igraci ne prave razliku? Pa to je upravo ova sinergija koju smo videli u prethodnim mecevima. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Wingwalker said:

 

Produkciju Kronosa u Žoc sezoni u okviru kampanje Obrad-FX ne bi pokrilo ni tuce neoženjenih marketinških experata pojenih gistro red-bulovima u organizovanim smenama 2x prva, 2x druga, 2x treća...i bez slobodnjaka. Ako smo Kalinu ipak doveli samo za 800k, možda bi tih preostalih dvesta mogli da uložimo u kadar koji ne sni a leba ne jede. Široko je srce ciganjsko...:heart: 

 

Jos samo citiraj bilo koji post u kom sam navodio platu Kalinica. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...