Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

jbt kako je krenulo na ovom topiku čovek neće smeti ni da se raduje uspehu svoga tima. već sad se pola lige proziva boranijom ali  kako ja vidim ovde nitko ne pada u euforiju zbog pobede nad slabašnim Splitom ali brate pojedini ga baš toliko mračite. baš se trudite da nam objasnite kako nije uputno radovati se pobedi Zvezde nad mučenim Splitom i kako nas na sledećoj stepenici već čeka otrežnjenje i surova realnost.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bodo said:

jbt kako je krenulo na ovom topiku čovek neće smeti ni da se raduje uspehu svoga tima. već sad se pola lige proziva boranijom ali  kako ja vidim ovde nitko ne pada u euforiju zbog pobede nad slabašnim Splitom ali brate pojedini ga baš toliko mračite. baš se trudite da nam objasnite kako nije uputno radovati se pobedi Zvezde nad mučenim Splitom i kako nas na sledećoj stepenici već čeka otrežnjenje i surova realnost.

To je normalno. Kad za stolom sedi 10 ljudi, uvek su 2-3 mracni likovi, pesimisti i sviraci kurcu. Ne moze svet bez njih. Ali mozes da ih stavis na ignore. Ne dozvolis da njihova frustracija truje tebe. Posmatras ih kao izmaglicu i nebitnu masu.

Edited by Storm
  • Like 3
  • Love 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, oubrevo. said:

 

nema potrebe za zamenom teza, pošto sam prilično eksplicitno i precizno napisao šta mi bode oči. radovanje nisam pomenuo, niti sam mračio.

mračiš ga ti poprilično al to je tvoj problem i odabir a ne moj. sve je stvar perspektive. a evo moj odabir je da se radujem pobedi Zvezde pa makar i protiv Splita pa na kraju krajeva i da budem žalostan nakon poraza. a ti lepo odabiri stvari koje će da ti bodu oči. sve pet. svako stvara svoju realnost najbolje kako umije. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bodo said:

mračiš ga ti poprilično al to je tvoj problem i odabir a ne moj. sve je stvar perspektive. a evo moj odabir je da se radujem pobedi Zvezde pa makar i protiv Splita pa na kraju krajeva i da budem žalostan nakon poraza. a ti lepo odabiri stvari koje će da ti bodu oči. sve pet. svako stvara svoju realnost najbolje kako umije. 

 

ili nisi uspeo da razumeš 7-8 prosto-proširenih rečenica ili izmišljaš da bi nekako opravdao svoj upis.

 

ja te još jednom molim da ne ubacuješ u moj post nešto što nije napisano, niti se tako može protumačiti. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, oubrevo. said:

 

ili nisi uspeo da razumeš 7-8 prosto-proširenih rečenica ili izmišljaš da bi nekako opravdao svoj upis.

 

ja te još jednom molim da ne ubacuješ u moj post nešto što nije napisano, niti se tako može protumačiti. 

 

Pa nisi ti centar sveta i ne znam šta si umišljaš da se moj post odnosio isključivo i jedino na tebe. i nema potrebe za daljnom diskusijom. jasno i koncizno sam ti odgovorio. i nisam te vređao. 

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, bodo said:

Pa nisi ti centar sveta i ne znam šta si umišljaš da se moj post odnosio isključivo i jedino na tebe. i nema potrebe za daljnom diskusijom. jasno i koncizno sam ti odgovorio. i nisam te vređao. 

 

u postu od pre 15ak minuta si napisao lajnu u kojoj je jasno da misliš na mene.

 

to što me ne vređaš ne znači da ne izmišljaš šta sam napisao. to je za mene mnogo lošija odluka nego uvreda.

tako da, ili se potrudi da pročitaš pravilno nešto što je jednostavno napisano ili se suzdrži od svoje slobodne interpretacije mog posta.

Link to comment
Share on other sites

Zirbes bukvalno ne može da se odvoji od parketa, ono što je nekad autoritativno kucao sada jedva protura kroz obruč. Kuza čuvamo za evroligaše, a za boraniju je dovoljan i nemački amater. 
Ja sam takav utisak o odvajanju sa parketa stekao za Kuza koji je imao nekoliko kucanja šaš protiv koša bez odvajanja od parketa, a takve su mu bile i uhvaćene lopte - ako upadne u ruke, dobro je. Švaba se nekako i uguzi, pozicionira, uhvati neku loptu pored igrača, Kuzu sinoć Bajo jednu loptu pod našim košem skoro sa glave skinuo.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Lazarević je i u prvom mandatu u Zvezdi pokazao da se na njega može računati bar što se odbrane tiče i to na EL nivou.

Prebačen u FMP da dobije minute i da radi individualno i onda ona nesrećna povreda na kupu mislim koji je do tada pokidao.

Veliki je radnik i borac tako da za haslera, specijalaca ne moramo da brinemo naredne dve-tri godine.

 

Ivanović će isto da pokaže da se Budućnost ogrešila o njega kad mu nije dala šansu u EL , a bio je glavni igrač u ekipi koja je donela priliku da uopšte igraju to takmičenje.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Strasna pobeda. Sustina kosarke je tim...mi to nismo imali sve ove godine DR kad je bio van KKCZ. Ovaj tim moze jbno mnogo samo da se dovede/doveo centar koji ce da dominira tipa sta znam Monro..

 

Ovaj tim sa centrom, trenerom i ostatkom igraca moze da napadne F8 EL...samo nam treba centar, naravno, tesko je zaboraviti i povredu Vajta...al nema kukanja.

 

EL godinama  nema puno timova koji odskacu kvalitetom...eventualno 4-5 timova i to je to.

 

Nazalost za mene nema kosarke i putovanja do februara,ali je razlog bar lep...da odvojim jos za koju solju i majicu pa da Cova da neki dinar vise za centra.

 

Stvarno sumnjam u narikanje ovih sa rsb-a da se ne traze Monro i tipa Black..pa ko se onda trazi.

 

Ovo je najbolji Zvezdin TIM i to ubedljivo od poslednjeg Dejovog mandata...i ovo je milina gledati, kosarkaska poezija...

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je glavni utisak da smo sastavili izuzetno gotivnu ekipu sto bukvalno nije bio slucaj od Tomiceve sezone. Uz dobro poznate face i za mene najgotivnijeg domaceg igraca Kaline, tu su i klinci spremni da riljaju. Igra se Radonja basketbol, cvrsti smo, bijemo se, ulazimo u meso i mozda nismo prvi favoriti po sastavu da ista osvojimo, ali gledajuci nas mentalitet i koliko predjenih kilometara do trofeja imaju neki nasi igraci uz pobednicki dnk, ne bih ja nas tek tako otpisivao. Nazalost, osetno je da nam fali centar i verujem da se nece propustiti prilika.

 

Dzoni ce biti prvi plej, i mislim da ce EL ekipe da se cesu po glavi kako ga ranije nisu primetile. Imacemo problem u odbrani kada bude morao da cuva vise i jace plejeve, ali on se u sustini nikog ne boji, ide u meso i sigurno ce dati sve od sebe kada je difens u pitanju. Sto se napada tice, iako je primarno skorer, imamo flow u igri s njim. Nejt je preslikana verzija Dzonija, rekao bih da imaju iste vrline i manje, samo je nacelno nesto nizeg kvaliteta. Ok, nisu kompatibilni, ali bice svakako zajebano za rivale da na terenu konstantno imamo pleja koji moze da udje u seriju da pogadja kao besan. Uskokova rola ce biti verovatno protiv ovih smesnih ekipa. 

 

Holins ce ocigledno biti primarni defanzivac kada je rec o niskim igracima i neko ko ce sporadicno da pogadja. Jbg, kontam da je cudno da crnac nije mamojeb i skorer, ali fluidno deluje, meni pokretljivije od Djenke npr i deluje mi da moze da cuva sve od 1 do 3, sto Djenka svakako ne moze, tako da nije bass poredjenje na mestu. S klupe ce glavni igrac da bude Kobra, za kog me zivo zanima da li ce biti u stanju da isporucuje i onu D ulogu uz skorersku, koju je pokazao prosle sezone. Tu je naravno i Lazic kao specijalac koji se kod Radonje pretvori u defanzivnu silu i samo kod njega bude sposoban da bude spot-up pretnja. Gusic ce da odigra na poziciji mladog igraca, manje mi se svideo od Popovica sinoc. 

 

Kalinari je verovatno najbolji igrac u ABA ligi. Rispekt za Pantera, Ledeja i Micova, ali je nerealno koliko je Kalina dobar i koliko je all-around igrac. Pogadja, asistira, skace, predvodi. Deluje da moze da igra sve, od 1 do 5, prosto je fascinantno kako je od prasinara iz Kragujevca koji je bio zaduzen za odbranu i zakucavanja u kontri dosao do ovog nivoa. Zanima me koja ce biti uloga Davidovca jer realno nije tip igraca koje Radonja preferira, s obzirom na sporost i mekanost, mada ima i on sta da ponudi u smislu kreacije i toga da ce moci sa loptom u rukama bar nesto da uradi. 

 

Mitrovic ce ocigledno biti ta startna cetvorka dok se Vajt ne vrati. Imacemo probleme sa spejsingom, ali jbg, niko nije racunao na ovu povredu, petica nam je neophodnija, sa tim cetvorkama se krpimo od vajkada (Kvinsi ekskluded). Lazarevic je sinoc nagovestio ono sto se videlo da uvek ima u sebi - muda, bez straha, bez respekta. Doprinece krvavim kolenima, tranizicji, defanzivi, a ako bude u stanju da kao sinoc pogadja kao sam - sigurno ce predstavljati najvece iznadjenje u nasem timu. Simonova uloga ce nadam se biti minimizirana, a Popovic mi se veoma dojmio sinoc. 

 

Vapimo za startnim centrom i nadam se da cemo ga dovesti sto pre. Krece EL, i ako nije realno da brejknemo Djordjevica, sasvim je izvesno da sa Makabijem tamo mozemo da se posibamo i bilo bi dobro da ta petica dodje do tog 8. oktobra. Problem bi nam buvkalno regulisao i neki Lesor, Ogastin, iako smo pucali na vise, trziste je takvo. Alternative ce biti Kuzmic i Cirbes, gde se ne zna koji je gori, ali opet, prvi donosi neku defanzivu, drugi neku ofanzivu, pa mozda to i nece lose biti kada dodje startni centar. Bolje da imamo obojicu na klupi, nego samo jednog.

 

Sve u svemu, dugo nisam bio ovako gasiran kada je rec o KKCZ. 

  • Like 20
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milos 3.14 said:

Ivanović će isto da pokaže da se Budućnost ogrešila o njega kad mu nije dala šansu u EL , a bio je glavni igrač u ekipi koja je donela priliku da uopšte igraju to takmičenje.

 

Ivanović je te sezone igrao po 25 minuta i jače dok se nije povrijedio i preskočio ostatak EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobar pristup, svi su igrali maksimalno angazovano u skladu s mogucnosti. Split je uzasan, nemaju ni centra ni pleja, gomila nekih igraca slicne visine upitne kilaze, tako da razumem ljude koji kazu 

kako igraci na treningu imaju jace duele. 

Sto sto nasih problema tice juce moje super analizirajuce oko uhvatilo dva. Cuvar Luke Mitrovica je na 3 metra od njega svaku odbranu. Holins ne probija. 

U svakom slucaju full timska kosarka ce zivimo i poginemo od difens i tranzisn ofens i nema tu sad neke tajne i skrivenog aduta. To je sasvim legitiman pristup i CZ svakako ima igrace za to. 

Cirbes ima koje kg viska ali je old skul centar guzi se, ima polu horog, ne ispada kao june, pitanje je samo fziicke spreme, mislim da je ovde nezadovoljstvo njime vise rezultat ocekivanja dolaska centra prve klase. 

 


Nekosarkaski utisak veceri 'rekonstruisani Pionir'  😄  jbt bukvalno se raspada nesto sto su ovi nesposobnjakovici svecano otvorili pre dve godine... neoprane stolice sa cm prasine pa jbt jel im javio neko da je utakmica 😄 

 

Idemo dalje korak po korak, nikad jaci pristup samo ljubav, samo pozitiva, samo Crvena Zvezda. Srecan pocetak sezone ciganijoooooooooo 🙂 

  • Like 2
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

trazice uskoro 🙂

 

Ima da dodje na forum da pita za linkove. 

 

Nek mu neko objasni da ima eon paket za manje od 10 eur mesecno. Sarac ce da mu objasni da to ne ulazi u onih 1.500 eur sto klub placa i da to mora sam da plati 😁

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Nema ovde nikakvog mračenja, samo konstatovanje činjenica jer nam ekipe poput Splita sigurno nisu etalon po kome se ravnamo. Meni Hollins nije problem, očigledno se pri odabiru beka vodilo računa o Dobriću i potrebi da on zadrži jedan deo napadačkih ovlašćenja koje je dobio u drugom delu prošle sezoni i isporučio. Hollins je vrhunski defanzivac i odličan spot up šuter, izuzetan atleta a nema low bball iq, tako da će sigurno podeliti ekstra pas kad je situacija. Pod košem smo zaista nekompetentni za EL nivo i tu je meni Kuzmić najmanje sporan iz proste činjenice da se njegova uloga jedino zna i da tu neće biti iskakanja iz opanaka. Luka super igra, opcija više je sa visokog posta, deluje fizički spreman ali kad ga provale da je šuterski Ben Simmons biće belaja. Simon je neupotrebljiv i protiv Splita. Raduje Lazarević i on treba da ima svojih 10-15 min i u EL. Za Kalinića i Ivanovića se zna da su najbolji igrači u ligi na svojim pozicijama. Woltersa shvatam kao vođu druge postave, on može da izmišlja neke poene ni iz čega iako nije eksplozivan niti prefinjen šuter. Zirbesa moraju shvatiti kao zakrpu dok se ne nađe bolje rešenje, Split od centara ima Baju i to je to, Maik se kreće kao šleper. Naravno da ima bolje ruke od Kuzmića, imaće i sa 60 godina, al mislim da će bolan reality check što se njega tiče da bude već protiv ozbiljnijih rivala. Od Popovića može nešto da se iskleše, od Gušića teško al to nije toliko ni bitno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nlavrnja said:

 

Ima da dodje na forum da pita za linkove. 

 

Nek mu neko objasni da ima eon paket za manje od 10 eur mesecno. Sarac ce da mu objasni da to ne ulazi u onih 1.500 eur sto klub placa i da to mora sam da plati 😁

1000 eur je max. Naravno samo jedan kablovski provajder, ko ce jos da mu obezbedjuje SBB, a mi rezimski klub jos da finansiramo Djilas Sholak Tv.

Da imamo da mu damo jos tih 500 eur preko, vec bi i 5icu doveli, pristali na Jovic/Lessort/Monroe uslove , i imali bi nekog Loydolikog tu da se nadje za sve forumase koji pene na takve igrace.

 

Nazalost, nemamo preCednika poput Ostoje da placa BgH20 u fullu bez odbitka, da dovede najboljeg trenera Evrope bez tlf poziva Vucica, i obezbedi no limit budzet, nego odlazeceg VD preCednika, " koji ce da ode a ka ce ne znamo" , ili "ja bih da odem i sigurno odlazim ali nikako da odem jer nema ko da me nasledi" .......

 

Utisak sinocne utakmice


- ulazak White na teren i aplauz koji je dobio, mislim da ni njemu nista nije bilo jasno da ga publika na keca zavolela i da dobije toliki iskreni aplauz.

- petorka koja sedi pored klupe - Uskokovic, Deda, White, Dobric  ( falio je Lazic).

- dolazak Dejana Stankovica na utakmicu - verovatno ce biti kritikovan od strane "vernih" jer ne verujem da gledaju na to bas sa odboravanjem, za fudbalere mi je jasno zasto nisu dosli

- KALINIC .................... kapiten, jos jedna "provokacija" , jer tu su bili i Luka i Simon a on je izveo ekipu na parket.
- Lazerevic, mislim da ce imati ozbiljnu minutazu ove godine, publika ga na keca prihvatila

- Dzoni, po meni bice prvi play ove godine, jer nije bitno ko pocinje utakmicu, vec kome dajes kljuceve od tima a on ih je ocigledno dobio.

 

Ostali , vec je dosta i pisano.


Poseta:

Iskreno nisam ocekivao veci broj, petak popodne zna se kakve su guzve po Beogradu, Split vrlo neatraktivan protivnik, malo i negativna atmosfera kod navijaca koji usput prate KKCZ zbog nedolaska centra i jos par igraca ____________upisati po zelji, Kovid mere i protokoli, da li treba vakcina potvrda ili ne,(nista nije trazeno, samo su prskali ruke), maske su nosili kako ko. 
 

Naravno za mnoge je iznenadjenje ovaj visok rezultat pa se vise pripisuje losem protivniku nego nasem kvalitetu, ali to je opet svojstveno nasim 'navijacima".

 

Izgleda otvaranje EL sezone protiv Zalgirisa ce biti u AReni, ne znam koliko je to pametno i poseta na toj utakmici ce opet zavisiti od rezulata na prva dva gostovanja u El, i naravno ocekuje se (ne) dolazak "vernih". 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...