Jump to content

FINALE EURA 2020


Ko osvaja titulu?  

33 members have voted

  1. 1. Sampion?



Recommended Posts

9 hours ago, McLeod said:

Ta generacija sa Lampardom i Dzerardom i Skolsom i matorim Bekamom samo po imenima izgleda dobro. Vec tada nisi mogao da osvojis nista bez Makelele-like igraca, ako hoces da igraju svi bar jedan mora potpuno van pozicije, ne postoji formacija u koju se mogu uklopiti. Ferdinand i Teri su takodje nekompatibilni kao stoperi, na stranu to sto ih jeste ukanalilo jos vise to sto nisu hteli da pricaju o taktici. Dalje, nisu imali desnog beka, Nevil u padu, a i realno je uvek bio bas koska igrac, u Junajtedu se to najcesce nije videlo toliko, ali bilo je perioda i da se cak i tu raspadao.

 

Oven i Runi napred, opet, ne bas sjajan duo po karakteristikama. Ta generacija definitivno na papiru izgleda mnogo bolje nego sto realno jeste.

2002. su bili legit favoriti, s obzirom da izuzev Brazila svi su bili krš. 

Posle toga nijednom nisu imali ni igru, bili su clueless...

 

I sad imaju brdo talentovanih igrača, ali nemaju pravi vezni red.

Mount je dobar igrač, i tu desetku moze da igra kad iza njega budu dobri veznjaci.

Da se mole bogu da Pep gura Fodena na MC-a.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo i zvaničnog tima prvenstva :

 

Quote

Đanluiđi Donaruma (Italija) – Kajl Voker (Engleska), Leonardo Bonući (Italija), Hari Megvajer (Engleska), Leonardo Spinacola (Italija) – Pjer-Emil Hojberg (Danska), Žoržinjoo (Italija), Pedri (Španija) – Federiko Kijeza (Italija), Romelu Lukaku (Belgija) i Rahim Sterling (Engleska)

 

U principu to je to. Taj Danac je kao i Žoržinjo odigrao fantastično ali mediji ni jednog od njih dvojice nisu ispratili jer igraju na nezahvalnim pozicijama. Ja bi umesto Sterlinga stavio Ronalda ili Šika. A umesto Vokera Mele (Danac).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Klotzen said:

Evo i zvaničnog tima prvenstva :

 

 

U principu to je to. Taj Danac je kao i Žoržinjo odigrao fantastično ali mediji ni jednog od njih dvojice nisu ispratili jer igraju na nezahvalnim pozicijama. Ja bi umesto Sterlinga stavio Ronalda ili Šika. A umesto Vokera Mele (Danac).

 

Englezi bez Sterlina ne bi prosli grupu. Jedini je igrao nesto tad. 

Link to comment
Share on other sites

Italija je ekipa koja, pored cinjenice da je imala najbolji tim, odlicnog trenera i unmatched liderstvo na samom terenu, ogromnu paznju posvetila analitici, detaljima, prekidima. 

Imali smo na prethodnim sampionatima ekipe koje su bile fenomenalne (Francuska 2018, donekle i 2016, Spanija 2010, Nemacka 2014), ali ne pamtim da smo imali kompletniju reprezentaciju koja je u svakom aspektu, koji je bitan u fudbalu danas, odradila fenomenalan posao i jednostavno imala - sve.

 

Takodje, mislim da cemo u narednom periodu gledati vrlo dominantnu Italiju, cak i kada neki igraci odu u zasluzenu penziju ili dodje do pada forme, povreda... imaju ogroman broj vrlo kvalitetnih igraca koji nadolaze, ili koji su vec nadosli, ali u klupskom pogledu.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na osnovu one slike gde uralaju dok pevaju himnu možemo reći i da su bili visoko motivisani i da je atmosfera u timu bila vrhunska. Ja ne bih baš rekao da su kvalitativno najbolji jer fali njima itekako jedan klasičan napadač i desni bek. Naravno prosek godina im je visok tako da ovaj tim verovatno nećemo više gledato posle SP sledeće godine. Mislim da ima svega par igrača ispod 30 godina od ovih 15-tak koji su izneli turnir.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Naravno prosek godina im je visok tako da ovaj tim verovatno nećemo više gledato posle SP sledeće godine

Pa samo odbrana im je malo "stara", mada ja sam siguran da će Bonući igrati na SP, tako da je samo Kielini upitan, ali nisam siguran da će se povući pre SP iz reprezentacije.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Od evropskih reprezentacija dominantne sam smatrao samo Francuskom pre 20 godina i Spanija sto je vezala cetiri godine. Nema tu kolicinu talenta Italija, a i treba dosta toga da im se poklopi u narednom periodu da bi bili ozbiljni favoriti na svakom narednom prvenstvu. Klupski fudbal na to dosta utice, kako se kotiraju domaci klubovi i sa kojim igracima oni raspolazu+strani angazmani. Ne mogu da racunaju na ozbiljan rezultat na reprezentativnom nivou ako Juventus/Milan/Inter lutaju. Mladje generacije ne odskacu od Nemacke, Holandije i Spanije, ali u odnosu na Holandjane imaju bolju poziciju nakon 20e godine jer ne moraju nuzno da napustaju ligu i zemlju. 

 

Za pocetak moraju da probiju jednu barijeru, a to je da vezu dva dobra takmicenja. Nisu uspeli da vezu dva zapazena rezultata gde su delovali kao ozbiljna reprezentacija. Plus im je sto ce ih Mancini voditi i na SP, retko koji selektor se zadrzi duze od dve godine. Razlog zasto su nekonstantni je zato sto retko koji selektor veze dva kvalifikaciona ciklusa. Nije ovaj sastav znacajno bolji od onog koji je 2012 igrao finale, ali jbga naleteli su na Spaniju. Vodio ih Prandeli i na SP nakon tog finala, pa su se tamo obrukali.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Francuska je bar za klasu kvalitetnija ekipa od ove Italije imho. E sad što to nisu pokazali, druga je priča.

 

Jer im se sva igra zasniavala na Pogbi, i ne kazem da je to lose, ali je u sustini on jedini raspolozen igrac bio na prvenstvu. Gurao doktor dokle je mogao, a svi ostali su daleko ispod nivoa bili, uz akcenat na Mbapea koji je odigrao prvenstvo kao Srnic. Uz to, isplivali silni razdori iz svlacionice, pa se tata od Mbapea i mama od Rabioa posvadjali, pa se onda i njih dvojica posvadjali i tako dalje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Francuska je bar za klasu kvalitetnija ekipa od ove Italije imho. E sad što to nisu pokazali, druga je priča.

 

Zato ih nisam ni stavio u prici, oni su trenutno miljama ispred drugih i nema te zemlje koja im moze parirati u sledecih nekoliko godina. Oni na prvom mestu, Englezi na nicijoj zemlji, dok kod nadolazecih generacija nema velike razlike izmedju ostalih top reprezentacija minus Belgija.

 

Reprezentacije cenim, jer imas vise izjednacenih ekipa i retko ko uspe da spoji titule sa EP i SP. Sada je osvojila Italija EP, a u nekom trenutku sam siguran da ce to poci za rukom Spaniji i Nemackoj. Desice se neki novi Portugal. Postoji smena na vrhu, reprezentacije imaju svoje uspone i padove i ta evolucija mi je zanimljiva. 

 

Ovo ispadanje od Svajcarce im dobrododje, jer ce na SP u Kataru znati na cemu su sa Desampom. Ne smenjujes selektora koji ti je doneo najvece uspehe u poslednjih 15 godina nakon jednog neuspeha. Ako tu podbace, naslednik ce imati velikih problema kada imas tim pun zvezda, a nemas igrace koji su glue guy. Nije zanemarljivo to sto vise nema Matuidija zbog godina, a on je bio jedna od kljucnih karika sto su 2018 osvojili SP. Fali im takav tip zahvalnog igraca koji zna svoje mesto u hijerarhiji. Bice tim sa puno zvezda u buducnosti i nemam ideju kako ce to uspeti da ishendluju. Sada kada pogledam siri spisak, ima mi smisla sto su na spisku bili igraci poput Tolisa i Muse Sisoka a ne Kamavinga i Auar. Neki balans izmedju zvezda i prasinara je morao da postoji.

 

Ljudi u Francuskoj koji prate reprezentaciju, kao sto i mi pratimo reprezentaciju Srbije, dobro znaju zasto su neki igraci na spisku i kako su se mlade snage pokazale u dresu reprezentacije u poslednjih godinu i po dana.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Ta'veren said:

 

Zato ih nisam ni stavio u prici, oni su trenutno miljama ispred drugih i nema te zemlje koja im moze parirati u sledecih nekoliko godina. Oni na prvom mestu, Englezi na nicijoj zemlji, dok kod nadolazecih generacija nema velike razlike izmedju ostalih top reprezentacija minus Belgija.

 

Reprezentacije cenim, jer imas vise izjednacenih ekipa i retko ko uspe da spoji titule sa EP i SP. Sada je osvojila Italija EP, a u nekom trenutku sam siguran da ce to poci za rukom Spaniji i Nemackoj. Desice se neki novi Portugal. Postoji smena na vrhu, reprezentacije imaju svoje uspone i padove i ta evolucija mi je zanimljiva. 

 

Ovo ispadanje od Svajcarce im dobrododje, jer ce na SP u Kataru znati na cemu su sa Desampom. Ne smenjujes selektora koji ti je doneo najvece uspehe u poslednjih 15 godina nakon jednog neuspeha. Ako tu podbace, naslednik ce imati velikih problema kada imas tim pun zvezda, a nemas igrace koji su glue guy. Nije zanemarljivo to sto vise nema Matuidija zbog godina, a on je bio jedna od kljucnih karika sto su 2018 osvojili SP. Fali im takav tip zahvalnog igraca koji zna svoje mesto u hijerarhiji. Bice tim sa puno zvezda u buducnosti i nemam ideju kako ce to uspeti da ishendluju. Sada kada pogledam siri spisak, ima mi smisla sto su na spisku bili igraci poput Tolisa i Muse Sisoka a ne Kamavinga i Auar. Neki balans izmedju zvezda i prasinara je morao da postoji.

 

Ljudi u Francuskoj koji prate reprezentaciju, kao sto i mi pratimo reprezentaciju Srbije, dobro znaju zasto su neki igraci na spisku i kako su se mlade snage pokazale u dresu reprezentacije u poslednjih godinu i po dana.

Ne znam, meni Dešamp nije nešto posebno i Francuska igra je ružna i često ne-efikasna u odnosu na talenat koji poseduju. Od 2014-e, oni su bili favoriti ili među favoritima na svakom takmičenju i samo su na zadnjem SP ispunili potencijal. Tanko, ako se šampion sveta može nazvati tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Ta'veren said:

 

Zato ih nisam ni stavio u prici, oni su trenutno miljama ispred drugih i nema te zemlje koja im moze parirati u sledecih nekoliko godina. Oni na prvom mestu, Englezi na nicijoj zemlji, dok kod nadolazecih generacija nema velike razlike izmedju ostalih top reprezentacija minus Belgija.

 

Reprezentacije cenim, jer imas vise izjednacenih ekipa i retko ko uspe da spoji titule sa EP i SP. Sada je osvojila Italija EP, a u nekom trenutku sam siguran da ce to poci za rukom Spaniji i Nemackoj. Desice se neki novi Portugal. Postoji smena na vrhu, reprezentacije imaju svoje uspone i padove i ta evolucija mi je zanimljiva. 

 

Ovo ispadanje od Svajcarce im dobrododje, jer ce na SP u Kataru znati na cemu su sa Desampom. Ne smenjujes selektora koji ti je doneo najvece uspehe u poslednjih 15 godina nakon jednog neuspeha. Ako tu podbace, naslednik ce imati velikih problema kada imas tim pun zvezda, a nemas igrace koji su glue guy. Nije zanemarljivo to sto vise nema Matuidija zbog godina, a on je bio jedna od kljucnih karika sto su 2018 osvojili SP. Fali im takav tip zahvalnog igraca koji zna svoje mesto u hijerarhiji. Bice tim sa puno zvezda u buducnosti i nemam ideju kako ce to uspeti da ishendluju. Sada kada pogledam siri spisak, ima mi smisla sto su na spisku bili igraci poput Tolisa i Muse Sisoka a ne Kamavinga i Auar. Neki balans izmedju zvezda i prasinara je morao da postoji.

 

Ljudi u Francuskoj koji prate reprezentaciju, kao sto i mi pratimo reprezentaciju Srbije, dobro znaju zasto su neki igraci na spisku i kako su se mlade snage pokazale u dresu reprezentacije u poslednjih godinu i po dana.

 

99% sam siguran da ce Zidane preuzeti Francusku nakon Deschampsa. On je u Francuskoj Bog, sumnjam da ce imati ijedan jedini problem sa kontrolom ega superstarova u svlacionici. To mu je i u Realu bio najveci kvalitet i to u svlacionici koja je imala dosta vise egomanijaka od ove trenutne Francuske. Da je njihov savez imao imalo pameti otjerali bi Deschampsa jos isti dan kad su ispali i doveli Zidanea. Skoro sam siguran da ce on sa svim svojim autoritetom, sposobnoscu upravljanem zvijezdama, taktickom prilagodljivoscu i na kraju krajeva nekom crnom magijom koja mu omogucava skoro pa neogranicenu nafaku biti jako uspsjesan na klupi Francuske. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...