Jump to content

Finalni par će biti  

38 members have voted

  1. 1. Finalni par će biti

    • Italija - Engleska
    • Italija - Danska
    • Španjolska - Engleska
    • Španjolska - Danska
      0
  2. 2. Titulu osvaja

  3. 3. Volio bih da osvoji



Recommended Posts

Otvaram temu polufinala, dodao sam i poll pa ispunite (maknite ako nešto smatrate nepotrebno moderacijo-za pobjednika se već prognoziralo na drugoj temi al kontam da dosta ljudi nije vidjelo).

 

Dakle na Wembleyu igraju 

 

6.7. Italija - Španjolska (21:00 CET)

7.7. Engleska - Danska (21:00 CET)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Utakmica sa Ukrajinom je bila odlucena pre pocetak, jer Ukrajinci nisu imali nikakve sanse sa sva solidna igraca u timu. Englezi idu u finale i tu ce igradi sa Italijom. U tom timu najslabija karika je Sautgejt.

Link to comment
Share on other sites

Italija - Engleska finale.

 

Italijani su najvise pokazali do sad. Spanci su kljakavi, malo ih standardno kenja, al em su naleteli sad na bolji tim i na naciju koju tradicionalno najvise kenja u fudbalu.

 

Englezi su cvrsti nazad, a sad se i Kejn odvezao, tako da dobice Dance koji su mi bas bas prijatno iznenadjenje. Nemaju neke igrace, pitanje je dal su po imenima jaci od Srbije, a opet posteno odradjuju svoje.

 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Danci su mladi. Damsgard i Dolberg tek mogu da se probiju do jačih klubova. Možda im i ovo EP pomogne u samopouzdanju. 

 

Po meni jači tim imaju od nas. Izbalansiranija su ekipa mnogo više nego mi. 

 

Iskreno govoreći sad kad sam pogledao dosta ekipa na ovom EP-u, zasluženo mi nismo deo ovog prvenstva. Fudbal je timska igra sada više nego ikada, a mi smo kao tim očajni. Džabe pojedinci neki kad ti ne uspeš od toga tim da stvoriš. Al dobro nadamo se lepšim vremenima 😃

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Markoss said:

naciju koju tradicionalno najvise kenja u fudbalu.

 

 

Italija?

 

SP 90

SP 94

SP 98

EP 00

SP 02

EP 04

 

Jedan tragičan niz za bilo koju naciju, a ne za nekoga koga najviše kenja u fudbalu.

 

Posle osvajanja SP na dva od naredna tri nisu prošli grupu, a na trećem nisu ni učestvovali. Nema šta, baš ih kenja.

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da su tu negde, provlace se i tesno gube. Na SP 2006 nadoknadili sve sto im se desilo na prethodnih par prvenstva. 

 

2002 nisu ni zasluzili da igraju nokaut fazu, prosli dalje zato sto su Hrvati izgubili od Ekvardora.

 

2008. na penale izgubili od Spanije, 2012 izbacili Engleze na isti nacin.

 

O tragicnim nizovima mozemo da provucemo jos nekoliko zemalja, nisu Italijani jedinstveni po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

ITA - ESP 4 6 2 9-11

 

Talijani i Španjolci dosad su na velikim natjecanjima i kvalifikacijama igrali 12 puta, od čega 7 puta u zadnjih 9 godina.

Na EP su igrali čak 6 puta: 

1980. u grupi 0-0

1988. u grupi 1-0 za ITA

2008. u četvrt-finalu 0-0, pa ESP dalje na penale

2012. u grupi 1-1, u finalu 4-0 za ESP - od tadašnjih ekipa u ovogodišnjim su u sastavima Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Salvatore Sirigu, Sergio Busquets i Jordi Alba. Osim Sirigua, preostala četvorica bila su u sastavu u obje utakmice, a Alba je bio i strijelac drugog gola u finalu.

2016. u osmini finala 2-0 za ITA. Ona četvorica iz 2012. igrali su i u ovoj utakmici, a uz njih još iz ovogodišnjih sastava i Florenzi, Insigne, De Gea i Morata. Prvi gol tada je zabio Chiellini. 

 

Zadnji put su se susretali u kvalifikacijama za SP 2018.: 1-1 i 3-0 za ESP, nakon čega se Talijani prvi put nakon 1958. nisu plasirali na prvenstvo.

 

Već 6.10. ove godine opet će se sastati, u polufinalu Lige nacija.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

ENG - DEN 5 3 2 19-10

 

Na EP su igrali samo jednom, 1992. u grupi 0-0, nakon čega je Engleska ispala u grupi, a Danska otišla do kraja.

 

U ovom stoljeću igrali su samo na SP 2002. (osmina finala, 3-0 za ENG), i u ovogodišnjoj Ligi nacija (0-0 u DEN, 0-1 u ENG, strijelac Eriksen).

Osim ove pobjede u LN, DEN je još samo jednom pobijedila, i to u kvalifikacijama za EP 1984., također u gostima, također 1-0. 

 

Najuvjerljivije pobjede ENG je ostvarila u kvalifikacijama za SP 1958 (5-2 i 4-1).

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Za mene je Italija jasni favorit protiv Španije. Nisam im nešto verovao dok nisu dobili Belgiju, ali ovaj španski mrsomud fudbal teško da će da prođe protiv Italijana. 

 

Englezi su kvalitetom ipak prevelik zalogaj za simpatičnu Dansku, još se igra u Londonu. Ovo je sad ili nikad za Engleze da osvoje veliko takmičenje, mada nikad ne treba potceniti njihov talenat za samoubistvo. Danci igraju atraktivan fudbal i mislim da će ovo biti odlična utakmica sa dosta golova.

Link to comment
Share on other sites

U finale će Italija i Engleska, osvojiće Englezi makar i uz neki nepostojeći gol. Oni su domaćini i nema više šasne da kiksaju, ko zna kad će ponovo  imati ovakvu priliku.

Naravno navijaću za Italijane pošto sad igraju fudbal a nekad u doba Linekera svako veliko takmičenje bio sam fan Engleske reprezentacije, menjaju se vremena😃  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Chaos Is Me said:

Za mene je Italija jasni favorit protiv Španije. Nisam im nešto verovao dok nisu dobili Belgiju, ali ovaj španski mrsomud fudbal teško da će da prođe protiv Italijana. 

 

Englezi su kvalitetom ipak prevelik zalogaj za simpatičnu Dansku, još se igra u Londonu. Ovo je sad ili nikad za Engleze da osvoje veliko takmičenje, mada nikad ne treba potceniti njihov talenat za samoubistvo. Danci igraju atraktivan fudbal i mislim da će ovo biti odlična utakmica sa dosta golova.

Mislim da će Talijani imati dosta problema protiv Španjolske. Možda sam u krivu, ali djeluje mi da su protiv svih momčadi oni bili ti koji su imali loptu i diktirali igru. Protiv Španjolske će biti obrnuto. Djeluju puno sigurnije iza od Španjolaca, ali još nisu bili u situaciji da su pod stalnim pritiskom tj. bez lopte duže periode. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jako teške utakmice za prognozu. Ja ne bih otpisivao Španiju i Dansku. Španija igra dosta slično kao Italija i tu će biti tesno. Italijani deluju bolje ali isto tako kod Španaca neće imati toliko prostora kao protiv Belgije. Danska igra možda i najbolje na EP tako da ja uopšte ne vidim zašto se Englezi toliko favorizuju. Igrali su Englezi i 1996. kući pa su izgubili polufinale u Londonu.

 

Ja inače navijam za Italiju a na ovoj drugoj bih voleo da Danska pobedi zbog prikazane igre i te nesreće Eriksena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, McLeod said:

Mislim da ce ih Italija razmontirati. Jedina sansa Spanaca lezi u tome da daju nekako gol prvi, ako ga prime u prvih pola sata, ovo se zavrsava 3-0 i jace za Italiju bez ikakvih problema.

 

Pre 15 minuta sam stavio 1 Zabare na tiket. :classic_dry:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

 

Možda hoće da testira Morena koliko će puta promašiti za celu utakmicu kada je za poluvreme promašio jedno 5 šansi protiv ŠVA.

 

Ali ne igra ni Moreno, zaista čudna odluka

 

ITALIJA (4-3-3): Donaruma – Di Lorenco, Bonuči, Kjelini, Emerson – Verati, Barela, Žoržinjo – Kjeza, Insinje, Imobile

ŠPANIJA (4-3-3): Simon – Azpilikveta, Laport, Garsija, Alba – Buskets, Koke, Pedri – Olmo, Ojarzabal, Tores

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...