Jump to content

Srbija do Tokija


Recommended Posts

9 minutes ago, Knipex said:

Znači nama ostali još odbojkašice za bronzu i vaterpolisti za zlato?

 

Tako je. Nadajmo se bronzi i zlatu. 

02.00 Srbija - Juzna Koreja

09.30 Srbija - Grcka

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Sem vaterpolista, ostale medalje su žene osvojile? 

 

EDIT: Moja greška, videh u međuvremenu. Međutim, većinu se osvolije dame (i to dve zlatne), svaka im čast! Podvig još dobija na većini, pretpostavljajući da se u Srbiji mnogo manje ulaže u ženskim sportovima nego u ostalim zemljama. Ako grešim, neka me neko ispravi.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Tekvondo je dobijao lovu posle Londona 2012. Ovaj trener se i pre Rija i pre ovih OI zahvaljivao što ih je država podržala. 2016. je bila čak i neka mini afera jer nije ima pokriće za nekih 100k evra koje je potrošio ali nisam ispratio.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

I08WHX3.png

 

Ja sam veoma zadovoljan kada vidim situaciju na tabeli, na kraju ukupan broj medalja ispao da je aritmeticka sredina moje prve i druge prognoze(10+8).

 

Namerno sam uzeo siri opseg, kako bi se videlo ko je ispred, a ko iza nas. Bogatije zemlje smo ostavili iza nas, na ovoj listi nema Portugala, Austrije, Rumunije i Ukrajine.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ako se gleda ukupqn broj medalja onda smo 26. mesto.

 

U svakom slučaju biti među 30 je ogroman uspeh.

Penking 2008 - 64 mesto

London 2012 - 42 mesto

Rio 2016 - 32 mesto

Tokio 2020 - 28 mesto

 

 

Edited by Don Juan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Del Piero said:

Udovicic vise da smo najbolji u regionu. Nek mu posalje tabelu neko, mada sigurno zna, nego laze kao vodja mu.

 

Da, baš ga slušam. Laže da ne trepne. Lik se odavno srozao i postao teški antipatikus...  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Del Piero said:

Udovicic vice da smo najbolji u regionu. Nek mu posalje tabelu neko, mada sigurno zna, nego laze kao vodja mu.

esi cuo za marketing?

i onako vecina koja slusa dnevnik ni ne zna sta je internet..

Link to comment
Share on other sites

Kad se podvuce crta, ocekivana zlata Noloa i basketasa bi nas lansirala iznad Poljske... ali ako je to bila cena kako bi vaterpolisti uzeli zlato, neka je.

 

Inace, za nas kosarkaski nepismene sta je fora sa Jokicem? Na koji nacin su ga vaterpolisti prozivali nakon meca? (mada i to mi je dafuq... kakve veze vaterpolisti imaju sa Jokicem ali ajde)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Issey said:

 

Da, baš ga slušam. Laže da ne trepne. Lik se odavno srozao i postao teški antipatikus...  

On broji medalje ukupno, da Srbija ima najviše zlata a manje medalja brojao bi tako. Kako kad odgovara :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Polako spustamo zavesu na ove Olimpijske igre. Odrzane su u specificnoj atmosferi, ali najveca sportska smotra na svetu nije izgubila svoju car.

 

Sto se nasih tice, generalno mozemo da budemo zadovoljni. Oborili smo rekord po broju osvojenih medalja, i u prvih smo 30 nacija na svetu. Da je bilo malo vise srece, mogli smo do jos 2-3 medalje, ostaje zal za tenisom, skokom u dalj, zenskom kosarkom, streljastvom, ali kako negde izgubis, tako negde i dobijes. Treba reci i da je nasa delegacija bila manja u odnosu na prosle OI, a 40 posto sportista se u zemlju vraca sa nekim odlicjem. Po dobrom cemo pamtiti ove OI.

 

Pariz je vec za 3 godine, i polako treba razmisljati o tim igrama. Malo je vremena za prikupljanje normi, ali mi imamo razloga za optimizam. Nadam se da cemo u glavnom gradu Francuske gledati i nase odbojkase, aktuelne prvake Evrope koje je los sistem kvalifikacija udaljio od ovih igara. U zenskoj odbojci nam ostaje da resimo pitanje tehnicara, ali mislim da ce Terzic tu kao i uvek naci resenje. Mozda cemo konacno i do zlata u ovom sportu. Dolaze mlade i talentovane generacije odbojkasa i odbojkasica. Tu bi trebalo da budu i  kosarkasi, kojima su i sad igre izmakle za dlaku. U tom sportu nam sledi period tranzicije, verovatno i novi selektor i novi sistem, ali i mnoge evropske reprezentacije ulaze u rekonstrukciju i mislim da cemo se tu dobro snaci. U zenskoj kosarci Marina Maljkovic ce imati veliki izazov da nadje dostojne naslednice Vasic i Brooks, ali verujmo toj zeni. Vaterpolo je ostao bez sjajne generacije, ali ce i ova nova predvodjena Mandicem, Suboticem doneti mnoge medalje nasoj zemlji. Basketasi ce takodje biti u najuzem krugu favorita, cak i ako tu ne bude Bulut, jer imamo mnogo igraca u samom vrhu FIBA rang liste. U pojedinacnim sportovima, i dalje cemo biti u uzoj konkurenciji u tekvondou, rvanju, streljastvu, a verujem da ce i dzudisti doci dosta spremniji. Zao mi je sto Prekovic nece imati sansu da brani zlato u karateu, ali je ovako usla u istoriju. Videcemo sta ce biti sa veslanjem, u kajaku smo vec sada imali podmladjen tim. U atletici ostajemo bez Ivane Spanovic, a glavna uzdanica ce nam biti Sinancevic koji ako nastavi sa dobrim radom moze korak vise u odnosu na Tokio. I na kraju, ocekujem da se Djokovic za tri godine oprosti od reprezentativnog tenisa jednom zlatnom medaljom sa Olimpijskih igara, poput nasih vaterpolista.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Steva said:

Kad se podvuce crta, ocekivana zlata Noloa i basketasa bi nas lansirala iznad Poljske... ali ako je to bila cena kako bi vaterpolisti uzeli zlato, neka je.

 

Inace, za nas kosarkaski nepismene sta je fora sa Jokicem? Na koji nacin su ga vaterpolisti prozivali nakon meca? (mada i to mi je dafuq... kakve veze vaterpolisti imaju sa Jokicem ali ajde)

ni ja ne znam za foru ali znam da mi je glupo da se naši sportisti međusobno prozivaju 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Polako spustamo zavesu na ove Olimpijske igre. Odrzane su u specificnoj atmosferi, ali najveca sportska smotra na svetu nije izgubila svoju car.

 

Sto se nasih tice, generalno mozemo da budemo zadovoljni. Oborili smo rekord po broju osvojenih medalja, i u prvih smo 30 nacija na svetu. Da je bilo malo vise srece, mogli smo do jos 2-3 medalje, ostaje zal za tenisom, skokom u dalj, zenskom kosarkom, streljastvom, ali kako negde izgubis, tako negde i dobijes. Treba reci i da je nasa delegacija bila manja u odnosu na prosle OI, a 40 posto sportista se u zemlju vraca sa nekim odlicjem. Po dobrom cemo pamtiti ove OI.

 

Pariz je vec za 3 godine, i polako treba razmisljati o tim igrama. Malo je vremena za prikupljanje normi, ali mi imamo razloga za optimizam. Nadam se da cemo u glavnom gradu Francuske gledati i nase odbojkase, aktuelne prvake Evrope koje je los sistem kvalifikacija udaljio od ovih igara. U zenskoj odbojci nam ostaje da resimo pitanje tehnicara, ali mislim da ce Terzic tu kao i uvek naci resenje. Mozda cemo konacno i do zlata u ovom sportu. Dolaze mlade i talentovane generacije odbojkasa i odbojkasica. Tu bi trebalo da budu i  kosarkasi, kojima su i sad igre izmakle za dlaku. U tom sportu nam sledi period tranzicije, verovatno i novi selektor i novi sistem, ali i mnoge evropske reprezentacije ulaze u rekonstrukciju i mislim da cemo se tu dobro snaci. U zenskoj kosarci Marina Maljkovic ce imati veliki izazov da nadje dostojne naslednice Vasic i Brooks, ali verujmo toj zeni. Vaterpolo je ostao bez sjajne generacije, ali ce i ova nova predvodjena Mandicem, Suboticem doneti mnoge medalje nasoj zemlji. Basketasi ce takodje biti u najuzem krugu favorita, cak i ako tu ne bude Bulut, jer imamo mnogo igraca u samom vrhu FIBA rang liste. U pojedinacnim sportovima, i dalje cemo biti u uzoj konkurenciji u tekvondou, rvanju, streljastvu, a verujem da ce i dzudisti doci dosta spremniji. Zao mi je sto Prekovic nece imati sansu da brani zlato u karateu, ali je ovako usla u istoriju. Videcemo sta ce biti sa veslanjem, u kajaku smo vec sada imali podmladjen tim. U atletici ostajemo bez Ivane Spanovic, a glavna uzdanica ce nam biti Sinancevic koji ako nastavi sa dobrim radom moze korak vise u odnosu na Tokio. I na kraju, ocekujem da se Djokovic za tri godine oprosti od reprezentativnog tenisa jednom zlatnom medaljom sa Olimpijskih igara, poput nasih vaterpolista.

Polako s ta predvidjanja,  Prijatelju .:s_d:

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Azazelkg said:

Kad se pogledaju ove emocije i suze i radost, kako to da su OI nebitne kao što se moglo čuti od pojedinih tenisera i košarkaša 🤔... 

 

Ne znam da li mogu OI da budu podjednako, tj otprilike isto važne svakom sportisti, individualno je ipak. A ima i do sporta, jer je mnogim sportovima olimpijada najveća pozornica, ali nekima baš i nije.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Što se muške odbojke tiče pre bih okrivio same odbojkaše i promenljive rezultate nego loš sistem kvalifikacija, ne kažem da nije loš, ali jednostavno je nedopustivo izgubiti od Bugarske, kao što krivim Hrvate što su izgubili od Portugala, doduše ne krivim ih, nije moja država, ali ne mogu ni na šta da se vade, osim na svoju lošu igru u tom trenutku, kako odbojkašicama i košarkašicama niko i ništa nije kriv/o. 

Jesmo mi prvaci Evrope, ali jednostavno nismo dorasli u tom trenutku protivnicima, sa jednom vrlo ozbiljnom ekipom smo igrali SL pa smo imali mnogo uspona i padova. Popustio je Brazil koji je zaista bio dominantan uz Poljsku u prethodno vreme, Francuzi su kao i mi ekipa koja bukvalno od svakoga može da izgubi, ali i svakoga može da pobedi. Izgubili smo i od Italije, koja nije ništa specjialno pokazala u prethodnih par godina, ako tako gledamo i oni se mogu žaliti u košarci, igrali su u gostima protiv jedne od najboljih ekipa na svetu, pa su ćutali, pobedili i prošli na OI. 

 

Slažem se da bih promenio to da bude kao u nekim drugim sportovima, ipak smo bili 4. na svetu i 2. ekipa iz Evrope (pored Poljske) bilo bi ok da su nas automatski plasirali na OI. 

 

Gotovo sam siguran da ćemo imati košarkaše i odbojkaše u Parizu, video sam odličnu igru u SL i ne vidim po čemu smo to lošiji od Francuske ili Argentine. Ruku na srce odigrali su neverovatan turnir, ali generalno gledano da igramo po 5 utakmica sa svakom ekipom, svaka bi bila egal, ubeđen sam. 

 

Što se tiče generalno ovih OI moramo biti prezadovoljni, jesu neki podbacili, ali neku su iznenadili i po ukupnom broju medalja biti najbolji u regionu je fantastičan uspeh. 

Edited by Oi!
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...