Jump to content

Srbija do Tokija


Recommended Posts

 
Stvarno sramota da karate izbace posle samo jednih oi, a da u sledece uvrste brejkdens, a i cirliding je proglasen za olimpijski sport. Suvisno je govoriti koliko je karate globalno popularan i rasprostranjen. Izgleda da je opet u pitanju neki problem medju razlicitim savezima u tom sportu, ne znam sta bi drugo moglo da bude razlog.

Da, čudno je to s karateom koji je jedan od najrasprostranjenijih sportova na svijetu.

A od sportova koji nisu olimpijski, meni bi bolji kandidati bili rolanje, hokej na rolama, kuglanje, orijentacijsko trčanje, skvoš, nogomet i rukomet na pijesku nego breakdance.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovi sa RTSa tek sad pustaju prilog o onom robotu sto sutira na kos, jebem ti sunce koji diletanti.

 

 

A da, koji je razlog sto se karate tek uveo i odma izveo iz olimpijskog takmicenja. Msm znam masu ljudi da trenira karate ali nikog tekvondo ili skakanje na trambulini. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AgroLaki said:

Ovi sa RTSa tek sad pustaju prilog o onom robotu sto sutira na kos, jebem ti sunce koji diletanti.

 

 

A da, koji je razlog sto se karate tek uveo i odma izveo iz olimpijskog takmicenja. Msm znam masu ljudi da trenira karate ali nikog tekvondo ili skakanje na trambulini. 

Postoje razne verzije karatea što je povezano sa različitim školama, zbog toga nemaju jedinstvenu svetsku karate federaciju, a to jedan od uslova da postanu Olimpijski sport. Sada je prošao kroz iglene uši zbog Japana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Domacini valjda mogu da izaberu nekoliko novih sportova. Tokio je izabrao karate, izmedju ostalih, a Pariz nije hteo da zadrzi to. Npr bejzbol nece biti u Parizu, ali u LA verovatno hoce jer ce ga Ameri vratiti.

Što će onda u Brisbaneu? Australian Football? To i ne bi bilo loše.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Šaljemo bre Gazmena i Džoleta u Pariz, u singlu i u dublu. Brejk dens. Tri sigurne medalje:default_coffee:

 

Sprdaj se ti, ali Džole će biti selektor reprezentacije po svoj prilici 😄

 

 

 

ps ma koliko se sprdali sa njim, on je stvarno bio relevantna figura u tom svetu... doduse pre 30 godina, ali ajde...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Cilemile said:


Što će onda u Brisbaneu? Australian Football? To i ne bi bilo loše.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravo da ti kazem ne znam ni da li je tacno ono sto sam napisao, ali sam procitao negde. U svakom slucaju sigurno da postoji neki opseg sportova koji mozes da ubacis, ne mozes klikere imati na olimpijadi. Sa druge strane, ne znam kako se odlucuje koji sport ispada kada se ubaci novi, verovatno ovi sto su bili novi na prethodnoj olimpijadi. Ne ide da bude dacete mi jedan bejzbol umesto rukometa.

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

 
Sprdaj se ti, ali Džole će biti selektor reprezentacije po svoj prilici [emoji1]
 
 
 
ps ma koliko se sprdali sa njim, on je stvarno bio relevantna figura u tom svetu... doduse pre 30 godina, ali ajde...
Ja se bre ne sprdam [emoji23]. Ima na YT sninak nekih takmicenja s kraja osamdesetih. Kidao brat.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da je bilo nekih neprijatnih iznenadjenja, neispunjenih ocekivanja, manjka srece, itd. ali to se moze reci za bukvalno svaku zemlju. Evo gledam, SAD je cak 51 put zavrsila na 4. ili 5. mestu na ovim OI. Zamislite koliko je to drvenih medalja. A mi kukamo zato sto smo uzeli dve ili tri drvene medalje (Spanovic, Mikec/Arunovic). To vam je sport. 

Edited by Belodedic
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Belodedic said:

Naravno da je bilo nekih neprijatnih iznenadjenja, neispunjenih ocekivanja, manjka srece, itd. ali to se moze reci za bukvalno svaku zemlju. Evo gledam, SAD je cak 51 put zavrsila na 4. ili 5. mestu na ovim OI. Zamislite koliko je to drvenih medalja. A mi kukamo zato sto smo uzeli dve ili tri drvene medalje (Spanovic, Mikec/Arunovic). To vam je sport. 

 

+ Djoka/Djoka i Nina. Ali sve iz posta stoji.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Belodedic said:

Naravno da je bilo nekih neprijatnih iznenadjenja, neispunjenih ocekivanja, manjka srece, itd. ali to se moze reci za bukvalno svaku zemlju. Evo gledam, SAD je cak 51 put zavrsila na 4. ili 5. mestu na ovim OI. Zamislite koliko je to drvenih medalja. A mi kukamo zato sto smo uzeli dve ili tri drvene medalje (Spanovic, Mikec/Arunovic). To vam je sport. 

 

Kreneš da nabrajaš i previdiš rekordera u drvenim medaljama 🙂

Đoković ima 3 drvene medalje za sada. Čini mi se da je u Londonu isto bio 4.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...