Jump to content

MotoGP 2021


zoran59

Recommended Posts

Ovaj sistem gde kraljevska klasa lici na moto 3 nikao nije dobar za sam sport. Ista staza, isti vozaci, slicni uslovi, a rezultati sa izuzekom Zarka na jednom kraju i Rosija na drugom, skroz drugaciji, pa kako onda vrednovati neciju pobedu? Jedva cekam da se Markez vrati i da se uspostavi normalno stanje stvari.

Pobede Jamahe mi bas ne prijaju, i kad se Banjaja prekocio par krugova pre kraja trke znao sam da se Dukatijevci nece uspeti odbraniti ni ovaj put 😞

 

Mnogi ce osusditi Milerov potez, ali covek je dokazani ludak i uradio je upravo ono sto je trebalo (zub za zuba)...

Link to comment
Share on other sites

Moj utisak je da nesto fali moto GP-u u prve dve trke. Onda sam shvatio i sta.

Nedostaju dueli Markeza i Rosija koji su bili na noz, na ivici, od njih se dizala kosa na glavi. Ovo sve je nekako mlako, takticki, proracunato.

Nadam se da gresim i da ce naredne trke biti bolje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vratia se Šime, ovaj Mark 🙂

Malo sam skeptičan da nije prerano, dosta ga je danas mučila ta ruka, al valjda ti doktori znaju šta rade.

 

Ne volim Banjaju, ali baš šteta što mu uzeše pol, skroz ih je razbio. Prvi pokušaj mu poništen zbog pada Zarka, drugi zbog Oliveire, baš, baš maler.

Link to comment
Share on other sites

Pa videćemo...

U svakom slučaju, ako ga ruka zeza i ako mu ne ide ili je već okasnio i motor nije dovoljno dobar i ako ne može da se bori za titulu, uvek mu ostaje da sj€8@va ostalima trke, bira ko će biti šampion i opet nekažnjeno namesti sezonu kao one 2015 godine... Barem dok neko ne nastrada zbog njegove usijane glave. Daleko bilo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlicna trka! Banjaja odlican, posle danasnje voznje jos je veci zal za kvalifikacijama. Ako je Suzuki na neki nacin bio pobednik u Dohi u smislu da im staza ne lezi, a da su imali rezultate, danas su gubitnici. Mir je ozbiljan racundzija, sto je proslo prosle godine a ove nece, a Rins previse srcem. Na kraju, Kvartarato zasluzeno, ma ostaje zal sto nismo gledali njegov duel sa Banjajom.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Duh sa sekirom said:

Pa videćemo...

U svakom slučaju, ako ga ruka zeza i ako mu ne ide ili je već okasnio i motor nije dovoljno dobar i ako ne može da se bori za titulu, uvek mu ostaje da sj€8@va ostalima trke, bira ko će biti šampion i opet nekažnjeno namesti sezonu kao one 2015 godine... Barem dok neko ne nastrada zbog njegove usijane glave. Daleko bilo...

 

Sto volim ovo kiselo grozdje, a bice jos kiselije kad Mark i ove godine uzme titulu.

 

Odlicna trka danas, kako generalno, tako i Markeza, pametno, sa stisnutim zubima, sad samo da to nije imalo negativne efekte na kost, a snaga ce dolaziti sa svakom trkom.

Zao mi Zarka, znao sam da bajka nece dugo trajati, ali mogla se produziti bar jos jednu trku.

 

Miler dokazuje da nije sampionski kalibar i tu nema pomoci. Sirovi talenat, ali bez kontorole i nema tu leka.

Banjaja s druge strane impresionira, ja sam mislio da ce on imati karijeru nekog Karlosa Ceke ili nesto slicno, ali on ove godine pruza mnogo vise i to sa izgledima da bude ubedljivo najbolji Dukati i njihov zalog za buducnost.

Link to comment
Share on other sites

Kako su brze Yamahe kad gume krenu da rade i imaju čistu stazu. Samo Suzuki može da ih prati. Fantastičan El Diablo danas, posle lošeg starta, čista dominacija nadalje.

Moj favorit Rins izlete i jbga.

Moto3 šta počini dete Acosta i danas. P2, P1, P1 u prve 3 trke, a nema još ni 17 godina. Mislim da tako nesto nije viđeno od Quartarara, ako se ne varam.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pedro Akosta je bas na putu da postane ozbiljan superstar, a decko po pravilima sledece sezone nema pravo ni da vozi Moto 2, bice poslastica pratiti njegov dalji put, kao i eventualnu promenu pravila ala Ondzu (a brat mu je danas vrhunski vozio da bi sve upraposatio onim karambolom na kraju).

 

Moto 2 je bez dileme najdosadnija kategorija, deo problema je, kao sto sam vise puta isticao, u tome sto oni nemaju kvalifikacione gume, niti kvalifikacioni mod, te je poredak u kvalifikacijama uglavnom odraz cistog tempa u trci, a to znaci malo akcije na stazi. Srecom danas mi je takav poredak stvari isao u prilog jer je Didja konacno pobedio (moj omiljeni vozac u klasi), plus je lepo sto je doneo pobedu u cast pokojnog Gresinija, jedino mi zao sto ga ne uplatih u petak, kad sam se dvoumio, a kvota je tad bila dvocifrena).

 

Moto GP, Fabio izdominirao, ali problem s rukom je sad vec ozbiljan. Markez zrelo odvezao, uzeo bodove, za sad nije u stanju da obilazi, pa ce mu kvalifikaije biti kljucne i narednih 3-5 trka, gde ce morato mnogo vise da rizikuje, ako uspe to da prodje bez novog pada i povrede titula je njegova, u suprotnom ko zna sta ce biti s karijerom...I bas mi je drago zbog Milera, mnogo gotivan vozac, zaslucio je i pobedu po suvom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uh, kakva trka, kakvi rezultati Dukatija pred Mudjelo! Pametno odvezeno, bez obzira na kaznice. Miler kao i uvek sjajan na kisi, Peko je mudro cekao i sacekao. Bravo i za Kvartarara, izuzetno prijatno iznenadjenje po kisi. 

 

Mark i Rins usijane glave, preko limita motora. Sjajni prebrzi vozaci svakako, ali da Miler ispadne pametniji od tebe... Espargaro isto preteran. Ok, hejtujem ja Spance, znam...

Link to comment
Share on other sites

Jako bolna trka iz ugla Markezovog navijaca. Kad je krenulo po suvom cilj je bio nekako zavrsiti u prvih 5-6, a bonus da Miler nekako spreci Fabia da trijumfuje, medjutim kad je krenula kisa, Rins i Mir pali, Marku je podijum bio garantovan samo da dodje do cilja, ali s godinama ocito nista nije naucio, isao je na sve ili nista, dobio ovo drugo i sad je skoro izvesno da ce i ove godine ostati bez titule, a moglo je sve biti drugacije samo uz malo vise racionalnosti...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas je Muđelo, moja omiljena staza, ali će trke nažalost bito u senci velikog udesa od juče u Moto 3 klasi.

Mladi Švajcarac Džejson Dupaskije, 19 godina, bez značajnih rezultata do ove sezone kad je dosta napredovao, je izleteo u finišu kvalifikacija juče a na njega je naletio Sasaki. U tom incidentu je doživeo ozbiljne povrede kako glave tako i drugih delova, operisan je sinoć u Firenci, ali su prognoze i dalje neizvesne.

 

Danas navijamo za Džejsona, a u nadi lepih vesti i za dominaciju Dukatija.

Link to comment
Share on other sites

Odlazak Dupaskjea, a zatim i "rezultati" mojih Italijana na Mudjelu su me ostavili bez teksta... Glavni utisak je da Kvartararo deluje bas zrelo za titulu. Na Katalunji je favorit broj jedan, nisam siguran da ce mu neko pomutiti planove. Ipak, ja se moram malo veseliti jer su Morbido, Banjaja (ocekivano) i Vale (totalno neocekivano) usli direktno u drugi krug kvalifikacija. Kratkotrajna radost, ali radost 🙂

Link to comment
Share on other sites

Iskreno mislim da je Morbideli veći favorit sutra od Fabija, a i KTM deluje baš opasno (oni su uvek bolji u trci nego na treningu), takl da bi trebalo biti baš žestoko.

Teška srca moram da priznam da je za Markeza i definitivno ova sezona izgubljena, a sa količinom antibiotika koje uzima već mesecima bojim se i dugoročno zdravlje. Mišić je po očekivanju značajno oporavljen, ali rame je očito u očajnom stanju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Marku bi verovatno bilo bolje da malo preskace trke i oporavi se potpuno, pa da sledece sezone pokaze mladjariji ko je tata (nazalost po mene). Onaj ples po kisi od pre dve trke niko sem njega ne moze da izvede, ali kao da nije svestan svojih granica, i dalje hoce glavom kroz zid....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vratio se Šime!!! :smiley58:

 

Prva staza koja odgovara i Hondi i povređenom Markezu (ne opterećuje desnu stranu tela, tj ruku) i odmah pobeda. Posle sjajnog starta majstorski je iskoristio ona dva kruga kad je prokapala kiša da se odlepi, i posle hronometrom odrćeo prednost ispred Oliveire.

 

Sad sledi iz te perspektive najteža staza u kalendaru, prelepi Asen, top 5 će biti čudo, ali potom sledi letnja pauza, prilika da konačno dovede telo na željeni nivo, i sa izuzetkom Silverstona da juri podijum na svakoj do kraja. Ko će dočekati avgust.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Radoye unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...