Jump to content

MotoGP 2021


zoran59

Recommended Posts

... da nastavimo.

 

Nadam se da ce Christopher preci na ovaj forum i doneti i dosadasnju prognozu...

 

Kad nisu uspeli da banuju Ducatijev spoiler (ili kako ko to vec tumaci), sad su se i drugi pridruzili.

Jedan clanak o tome:

 

Quote

The man who mistook his aero device for a hat

MotoGP’s aero war is raging, with Aprilia the latest to fit a swingarm device, so what’s next for the rules? Should aero stay or should it go? 

 
 

 

citav clanak ovde: https://www.motorsportmagazine.com/opinion/motogp/man-who-mistook-his-aero-device-hat

Edited by Radoye
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo presao ;)....samo je tamo nedostuona arhiva pa ne znam ko je kako za prethodnu trku pogadjao. Ono sve od ranije imam zabelezeno, nego sam imao bas frku na poslu. Taman sam mislio pred sledeci vikend da odradim tabelu....oznenadio sam se i kad sam video da se forum preslio. Nisam imao pojma :D

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovaj deo foruma je mrtaav, iako je takmicenje ineteresantnije nego ikad, pa ajde da probam da ga ozivim malo rekapitulacijom do sada vidjenog i najavom naredne trke.

 

Ovog vikenda karavan stize konacno u Evropu, nakon 3 pocetne trke. Pad Markeza u Teksasu je u potpunosti otvorio sampionat. Iako aktuelni sampion ostaje i dalje prvi favorit, nece biti nimalo lako. Zbog kontrolisane elektronike performanse motora su strasno ujednacene i sad se redovno u jednoj sekundi nalazi 10-15 vozaca, zbog cega i kavalifikacije dobijaju na znacaju, jer sa tako ujednacenim motorima nije jednostavno ni obilazati kao ranijih godina. Pored Markeza realne sanse za titulu imaju i Doviciozo, Rosi (na radost mnogih, medju koje ne spadam i ja) i Rins. Jamaha je napredovala u odnosu na proslu sezonu, ali Vinjales se nije resio svojih problema sa punim rezervoarom, te uz vec poveci zaostatak za vodecom cetvorkom, zaista ne vidim nacin na koji bi se on ukljucio u borbu za titulu. Lorenco je usao u sezonu povrdjen, to je dva puta pogorsavao, tokom testiranja i u prve dve trke, tako da njegove ocajne rezultate treba gledati sa dozom rezerve i sigurno ce do kraja godine se ukljuciti u borbu za pobede, ali titula je vec sad izgubljena (mada ista nije bila realna ni pre pocetka sezone). U 3 dosadasnje trke imali smo 3 razlicita pobednika, na 3 razlicita nacina. Dovi u Kataru, replika borbe sa Markezom do poslednje krivine iz prosle sezone, Markezova totalna dominacija od prvog treninga pa do poslednjeg metra u Argentini i ubedljiv trijumf, te u najavi slican scenario u Teksasu, ali je Markez u prvoj polovini trke pao , iako je u tom trenutku imao 3.5 sekunde prednosti u odnosu na drugoplasiranog, te prva pobeda u karijeri Rinsa, na kraju u direktnom duelu sa Rosijem.

 

Herez je staza koja obiluje brzim krivinama i ne tako dugim pravcima zbog cega bi posebno trebala odgovarati preporodjenom Suzukiju. Taj motor nema snagu poput Honde ili Dukatija, ali je sjajan u brzim krivinama, a vozaci su iako mladi izvanredni u cuvanju guma, no to im istovremeno pravi problem u kvalifikacijama (iako se cuju price kako je to do motora, realno i Rins  a pogotovo Mir su kroz nize klase pokazali da im je najveca mana upravo taj kvalifikacioni mod, tj jedan brzi krug na ivici ludila). Staze je presvucena u odnosu na proslu sezonu pa ce biti velika nepoznaninca za gume, zboog cega Pireli donosi cak 4 razlicite smese i napred i pozadi (uobicajene su tri). Zbog toga ovde bi trebalo cekivati iznenadjenje vec u kvalifikacijama, jer Markez vise nije tako dominantan u tom segmentu a i u proslosti je Herez umeo doneti iznenadjenje, pa bi Kraclou, nestvarno dobri Kvartararo, ili mozda Vinjales mogli ovde do pola, doke bi trka trebalo da se resava u Lorencovoj krivini (poslednja ukosnica koja nam je donela vise sjajnih duela u poslednjem krugu trke, od kojih su najznacajniji verovatno Rosi protiv Zibernea sredinom prosle decenije, kao i poraz Lorenca na istom mestu u prvoj godini po imenovanju krivine), a kandidata za taj duel ima dosta, verovatno neki vozic od 5-6 vozaca.

 

Za kraj cu navesti i podataa da je na danasnji dan na ovoj stazi, pre tacno 15 godina, svoju prvu pobedu u svetskom sampionatu, u najmanjoj klasi, ostvario prerano pocivsi i nikad prezaljeni Marko Simonceli. Naravno bilo je to po kisi.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam poceo da pratim MotoGP pocetkom dvehiljaditih Deda je vec bio zvezda i imao sam blagu averziju prema njemu. Sete Gibernau mi je tada bio favorit...kako je on otisao tako sam i poceo da sve vise cenim Rosija i sve ono sto ume da radi na i van staze. Onda sam poceo da gledam i stare trke i otkrio sam 2taktne 500 masine i sta zbaci i to voziti. Kad covek pogleda sta je sve vozio, kako je podizao timove iz "mrrvih", koliko je protivnika "ispratio" i u kojoj meri je popularizovao ovaj sport....po meni nema sumnje da je najveci ikad. Statistika kaze Agostini, ali to su druga vremena bila. E sad, razumam da su ukusi razliciti, pa da neko voli i Markeza, Dovija, samo ne razumem navijace Lorenza....to mi je kao da navijam za Darth Maul-a ili tako nekog zlog, a relarivno nwbitnog lika :D ;) . Salim se malo, neka ti kolega iznad objasni svoje razloge. Ja sam se malo ubacio taman da ozivimo temu.....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prema Rosiju gajim licne antipatije, imam neke predrasude (sto generalno nije dobro, ali to je nemoguce promeniti u ovim godinama) prema ljudima koji se ne uklapaju moj sistem vrednosti i tu nema pomoci. Sto se tice ucinka na stazi skidam kapu, prvo za onaj prelazak iz dominantne Honde u Jamahu, trebalo je imati hrabrost, samopouzdanje  i znanje za tako nesto, a zatim i za rezultate u poznim godinama, zaista posvecenost i talenat kakvi se retko srecu.

 

Ja sam poceo jos devedesetih pratiti i uvek sam navijao za agresivne vozace, ali posto moji vozaci cesto nisu bili u igri za titulu onda sam navijao i za one koji su se borili protiv Rosija i Pedrose, jer njih dvojicu nisam podnosio jos iz malih klasa, a danasnji negativac broj jedan mi je Vinjales, iako sam za njega bas navijao u nizim klasama. U kraljevskoj klasi prvo sam navijao za Kriviljea, pa Barosa, zatim Hejdena, Melandrija a onda Markeza i Simoncelija. Danas su mi pored Markeza jako dragi Kraclou i Dzek Miler, primeticete da su to sve vozaci koji su ekstremno agresivni u duelu i nazalost vozaci koji jako cesto zavrsavaju trku u sljunku.

 

Pored njih kroz nize klaso sam bas navijao za Olivije Zaka, Sebastiana Porta, De Puniea i Di Meglia kao i pocivse Japance Daidjira Kata i Soju Tomizavu. Kato je bio svojevremeno bas dominantan u 250 kubika a delovalo je i da ce napravviti nesto veliko i u kraljevskoj klasi kad ga je nesreca u Suzuki sprecila u tome.

Link to comment
Share on other sites

Chris, ostavio sam ti gore link za dosadasnju prognozu sa fb92.

 

Sto se Rossija tice, imao sam srecu da privatno upoznam Graziana (Valentinovog oca) u Opatiji, kada se jos runda svetskog prvanstva (GP Jugoslavije) vozila tamo. Covek je veliki zajebant i jako simpatican pa sam postao i navijac, mada mu u Opatiji bas i nije islo. A onda je godinu-dve kasnije, ne secam se tacno, pobedio na Yu GP kada je trka vec premestena na tada novoizgradjenu stazu u Grobniku.

Ovi Istrijani i Kvarnercani masovno znaju talijanski. Pricali su mi da su kao deca hvatali talijanske TV kanale i gledali crtice i serije, pa tako naucili. Tako veliki deo razgovora za stolom nisam razumeo ali sam primetio da kad god Rossi nesto izvali, ovi se upisaju od smeha. A bio je pristojan pa se mucio da sa mnom razgovara na engleskom.

Tako sam po inerciji navijao za Valentina cim se pojavio, mada njega nikada nisam sreo.

U 250 klasi je Biaggi bio retko prepotentan i antipatican tip. Samog sebe je zvao "Emperor", a mnogi su ga zvali "Mad Max". Kad je Valentino dovoljno porasao za 250-ice i poceo da rastura Biaggija, a i javno ga zajebava van staze, vec i to mu je stvorilo gomile navijaca. Pa onda, onako mlad (valjda je imao 16 ili 17 godina), ko zna je li uopste imao devojku, proveze pobednicki krug sa Claudijom Schiffer na naduvavanje...

image.png.d83da6fe2d5d8953892c164690d7ec89.png

 

Jbg, naprosto sam morao da navijam za njega.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, christofer said:

.....

...po meni nema sumnje da je najveci ikad. Statistika kaze Agostini, ali to su druga vremena bila. ...

.....

Pa, i jesu i nisu.

Mnogi su mislili da Ago osvaja sampionate (7 zaredom!) samo zato sto vozi MV Agustu dok su neki jos vozili jednocilindricne Nortone. Ali verujem da ih je ucutkao kad je osvojio titulu na Yamahi, sto je bila prva Yamahina titula u najjacoj klasi - stavise, prva 500 titula osvojena na dvotaktnom motoru!

Slazem se s tobom da je Rossi najveci, ovakva dugovecnost s tim da covek ostaje konkurentan, to nije nikada vidjeno.

S druge strane, Rossi nikada  nije morao da se bakce sa Isle ofMan TT i starim Nurburgringom, a Ago je i tamo pobedjivao...

Link to comment
Share on other sites

  • Radoye pinned this topic

Isle of Man i nije staza vec pista za kamikaze :D . Gledao sam Rosija u nekoj reportazi kako revijalno vozi tamo za vreme TT-ja....tj provozava. Vidno je bio odusevljan s ljudima koji se bave tim tipom trka na toj stazi. Tu vec sigurno moras imati neki death wish, a ne samo zelju za pobedom. Barry Sheene, Dunlop, McGuinness i meni omiljeni Guy Martin su legende po sopstvenom pravu....i mozda je i to dobra posebna tema.

Sto se tice "Zelenog Pakla", iako i dan danas legendarna vrv ima bezbednosnih razloga sto je staza izbacena iz svih vecih takmicenja, ili je i to do politike. Voleo bih da sam video modernu MotoGP masinu tamo s Rosijem, ali sta ces...uskoro i Sachsenring izbacuju i polako uvode "egzoticne " destinacije, to je neka politika kako Dorne tako i F1. Petrodolari i zemlje u rqzvoju ;) prave dobre staze i to je trend. Svakako nema autoproizvodjaca koji ne testira i ne kaci novo vreme tamo sa svojom novim sportskim modelom. Tako da je svakako gledamo i mi koji i automobile pratimo :D.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Romantik said:

Prema Rosiju gajim licne antipatije, imam neke predrasude (sto generalno nije dobro, ali to je nemoguce promeniti u ovim godinama) prema ljudima koji se ne uklapaju moj sistem vrednosti i tu nema pomoci. Sto se tice ucinka na stazi skidam kapu, prvo za onaj prelazak iz dominantne Honde u Jamahu, trebalo je imati hrabrost, samopouzdanje  i znanje za tako nesto, a zatim i za rezultate u poznim godinama, zaista posvecenost i talenat kakvi se retko srecu.

 

Ja sam poceo jos devedesetih pratiti i uvek sam navijao za agresivne vozace, ali posto moji vozaci cesto nisu bili u igri za titulu onda sam navijao i za one koji su se borili protiv Rosija i Pedrose, jer njih dvojicu nisam podnosio jos iz malih klasa, a danasnji negativac broj jedan mi je Vinjales, iako sam za njega bas navijao u nizim klasama. U kraljevskoj klasi prvo sam navijao za Kriviljea, pa Barosa, zatim Hejdena, Melandrija a onda Markeza i Simoncelija. Danas su mi pored Markeza jako dragi Kraclou i Dzek Miler, primeticete da su to sve vozaci koji su ekstremno agresivni u duelu i nazalost vozaci koji jako cesto zavrsavaju trku u sljunku.

 

Pored njih kroz nize klaso sam bas navijao za Olivije Zaka, Sebastiana Porta, De Puniea i Di Meglia kao i pocivse Japance Daidjira Kata i Soju Tomizavu. Kato je bio svojevremeno bas dominantan u 250 kubika a delovalo je i da ce napravviti nesto veliko i u kraljevskoj klasi kad ga je nesreca u Suzuki sprecila u tome.

 

Baš me zanima u koji se to sistem vrednosti uklapa Markez? Meni verovatno najantipatičniji sportista današnjice.

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

Svi mi imamo razlicite sisteme vrednosti (moj se svakako ne uklapa u drustveno prihvatljive), tako da ne bih dalje na ovu temu jer se ne tiice direktno Moto GP-a. A sto se tice Markeza, decko je ubedljivo najagresivniji, najbrzi, i sve radi kako bi i u istorijskim knjigama obezbedio prvo mesto, a ja ne znam sta vise ocekivati od vozaca? Ti ga verovatno ne  volis jer je sprecio Rosija da uzme titulu u sezoni kad on samo nije mogao, a u mojim ocima on je tad jos vise porastao jer izabrao pravu stvar.

 

Sto se tice same teme, juce je ispisana istorija, dobili smo najmladjeg osvajaca pol pozicije u kraljevskoj klasi-Fabio Kvartararo! Na iznenadjenje vecine on je uzeo pol ispred timskog kolege Morbidelija (takodje ruki), obojica na Petronas Jamahama, dok su fabricke stale daleko iza. Kvartarao je prosle godine u ovo vreme imao takve rezultate, tj odsustvo istih, da je bilo upitno da li ce uspeti da pronadje angazman u moto 2 za narednu sezonu. Tri meseca kasnije dobio je ugovor za Moto GP na opste iznenadnjenje, a juce je to u potpunosti opravdao. Sad se samo treba nadati da mu se nece desiti isto sto i na debiju u Kataru, kad je ugasio motor na startu pa morao krenuti iz pit lejna.

 

Sto se same trke tice ocekuje nas pravi triler jer su ceo vikend razlike minimalne, ali ja se nadam da ce Markez ispraviti gresku iz Teksasa i ostvariti novu pobedu.

Link to comment
Share on other sites

Ja Markeza ne volim još od Moto 3, a postao mi je jako antipatičan u njegovoj prvoj sezoni u Moto 2 kada je rušio i zakucavao se u sve redom. 

 

To sa Rosijem sam ja oduvek i očekivao da se desi i od njega me uopšte nije iznenadilo. 

Link to comment
Share on other sites

Markez se skroz iskupio za Teksas, odlican start, a onda agresivno, precizno, brzo se odvojio, prvih 15-ak krugova su mu bili svi u rasponu od 4 desetnki, to je u rangu Lorenca iz najboljih dana, izvanredno! Rins ocekivano, u trkackom ritmu sjajan, kao nekad Rosi lose kvalifikacije a onda ih nize u trci. Steta za Kvartara, bio bi definitivno u igri za podijum, imao je brzinu, i sad je samo pitanje da li bi mu gume izdrzale do kraja, ali kvar menjaca nas je sprecio da to saznamo. Vinjales je nazalost uspeo konacno dobro da startuje a posle odustajanja Kvartara i da se popne na podijum, valjda se to nece  ponoviti u skorije vreme.

 

I za kraj Lorenco. Boze mili kakavo razocarenje! Covek koji je konacno dosao zdrav na jednu trku, imao odlican tempo u petak i onda tako potone u trci da je to strasno. Na stazi gde su svi bili u par desetinki, on je prosecno gubio 7-8 desetinki po krugu, to je ekvivavelnt od sekund ipo na vecini drugih satza, na kraju se jedva odbranio od Pola Espargara, na stazi na kojoj KTM uopste nije funkcionisao, a ostao daleko iza Nakagamija na Hondi i Alesa Espargara na Aprilija, totalno neprihvatljivo.

 

Danas je testiranje u Herezu, svi timovi ce biti prisutni jedino je upitan Janone koji je usled teskog pada na treningu propustio kvalifikacije i trku, ali postoji mala sansa da se danas pojavi.

 

Treba napomenuti i strasan incident na startu Moto 2 trke, zbog cega je ista i prekinuta i start ponovljen. Remi Gardner, koji ove godine vozi izvanredno, je pao na sred staze na izlasku iz druge krivine i samo pukom srecom ga niko nije pregazio, ali zato Pratama nije imao toliko srece jer ga je delimicno pregazio Bezeki, no kako je sve izgledalo svi su prosli srecom bez ozbiljnih povreda. Video je u spojleru, izgleda bas zastrasujuce.

 

Inace u ovoj klasi Baldasari ima 3 pobede u 4 trke, a u Ostinu nije zavrsio jer je imao incident u pocetnoj fazi trke, tj naleteo je na problem drugog vozac i bio skroz bespomocan. Mirise ovo na titulu. Narocito vredi napomenuti da je on imao horor petak. Na prvom trenigu mu se pokvari motocikl u prvom krugu. Prosto se ugasio. Posle poprvake u boksu od nekih 20-ak minuta izadje ponovo na stazu i ponovo se desi ista stvar. Nakon jos jedne duze pazue izadje u samom finisu treninga i dozivi pad. Zatim u drugom treningu je imao jos jedan ili dva pada, ali kad je dosla nedelja on se pojavio u pravom svetlu.

 

Sto se tice Moto 3 klase ona je ove godine definitivno bez serifa. 4 trke, 4 pobednika, nema nikoga ko je konstantno u vrhu, oscilacije su ogromne, sve se svodi na neki kamikaze manevar u posledjih par krugova i generalno ne obbecava da cemo iz ove generacije dobiti nekog buduceg svetskog sampiona u visim klasama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa dobro, redom resavamo probleme, sta bese....kaciga se maglila, pa je nesto bilo isto problem prosle sezone, a sad sediste zulja :D.....racunam da sledece resava se polozaj publike. Mozda coveki smeta da se trka kad ga gledaju ;)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Prosle godine su rezultati dosli kad je Dukati promenio rezervoar. Honda je to uradila specijalno za njega jos tokom zime, ali i dalje rezultati izostaju, no siguran sam de ce kliknuti i na ovom motoru, samo je pitanje kad, mozda vec u Barseloni.

 

Sto se tice prethodnog vikenda, Markez uspeo da pobedi ispred 3 Dukatija, pol pozicija koju je ostvario u onim cudniim kvalifikacijama u subotu se ispostavila kao kljucna.

Nakon sjajnog pocetka sezone juce Suzuki katastrofalan, bili su u rangu Apriilije, dok je s druge strane Pol Esparggaro bio fenomenalan e sad nam ostaje da vidimo na sledecoj trci da li je to samo do njega, posto obozava ovu stazu ili je i do KTM-a koji je ovde doneo novu zadnju viljusku (po prvi put od ugljenicnih vlakana), koju je samo on koristio dok ce za sledecu trku istu dobiti i Zarko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na redu je jedna od 3 najlepse staze u sampionatu, cuveni Mudjelo. Jos uvek je to dom Valentina Rosija, iako odavno nije pobedio, ali po tribinama to je tesko zakljuciti. Deda je prosle godine uzeo neocekivan pol i stvorio nerealna ocekivanja za trku, ali ovde je zaista tesko pobediti Dukati, sto je Lorenco i dokazao. Jednostvno tu je pravac na kome se godinama unazad postavljaju brzinski rekordi, a znamo ko je najmocnija masina kad je cista snaga u pitanju. Ovo ce biti interesantan test za Suzuki, posto je ovo staza gde bi oni na 80% iste trebali biti najbrzi motickl, a onda kad izadju na glavni pravac najsporiji, pa sad kad se to uproseci tesko je reci za sta ce biti dovoljno. Honda je ove godine znacajno popravila maksimalnu brzinu tako da bi Markez mogao da se suprostavi momcima iz Bolonje, dok od Jamahe nije realno ocekivati podijum. Ono sto nam je garantovano u kvalifikacijama jesu verovatno najmanje razlike u istoriji. Prosle godine je svih 12 vozaca u Q2 bilo rasporedjeno u manje od 8 desetinki, a ove godine su motori jos priblizniji, pa ne bi bila senzacija ni da po prvi put ikad svi stanu u samo pola sekunde, a kad je tako, minimalna greske moze da znaci dva reda razlike na startu, no to ne bi trebalo da ima impakt na trku, jer je ovo staza na kojoj je verovatno najlakse obilaziti, ako imate brzinu. Vreme je za istinski sou!

 

autodromo-del-mugello.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Daleko najuzbudljivija trka ove godine!

Do par krivina pre cilja, trojica, a mozda i cetvorica, su imali sanse za pobedu. Sve dok se Miller nije skrsio, mozda i petorica.

Trka zivota za Petruccija, lep uspeh za Ducati.

Steta za Millera, pa i Rossija. No, nezgode se desavaju...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Yamaha ako ubrzo nesto ne uradi imace vec po koju sezonu nekonkurentan motorcikl. Steta za doktora a i Vinales-a koji bi verovatno nesto i mogli da urade, makar za podijum kad bi gledali samo vestinu. Sada vec svi ostali na grid-u izgledaju kao svemirski brod...dovoljno je pogledati pasivne sisteme za aerodinamiku na prednjem delu pa je jasno koliko zaostaju. Dukati, iako mnogo manni tim sa manjim budzetom, stalno nesto inovira, dok ovi kao da stoje u mestu.
Prva 4 odlicna, Rins dobro drzao tempo ali nije bio pred kraj u mogucnosti da napadne, doduse on ako se ne varam trosi pneumatike brzo, ali suzuki je sad ozbiljno konkurentan. Petrucci fenomenalan u napadu kao i u branjenju pozicija, Dovi odlican uako uzdrzan u par navrata a Markez je dao sve od sebe do zadnjeg kruga, nije preterano taktizirao. Ne pamtim ovakvu sezonu tako da jedva cekam svaku sledecu trku.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sto se Rinsa rice bas suprotno, on najbolje cuva pneumatike.

MIler je opet bio Miler. On i Kracluo da imaju ovu brzinu bez padova bili bi svetski prvaci, al ocito ne mogu.

Petruksu svaka cast, on nije poznat kao neko ko ume da sacuva gume, plus je imao grip ili nesto slicno, kao i trecina vozaca ovog vikenda, pa sam bio ubedjen da ce znacajno popustiti u drugom delu, ali on je junacki izdrzao, lepo za videti, iako mi je time prakticno upropastio fantazi sezonu 😤

Od ostalih NAkagami neocekivano dobar a Kvartararo je bas podbacio, ceo vikend je imao fenomenalan tempo, i na novimi n apotroosenim gumama, a onda u trci ga nigde nije bilo. Jeste Jamaha losa, ubedljivo najsporiji su na pravcu, ali opet prevlika je razliak kod nejga izmedju onog sto je pruzao na treninzima i izdanja u trci.

 

I jos jedan kuriozitet iz Moto 3 klase, u 6-oj trci ove  sezone dobili smo i sestog pobednika, a ako se tome doda i poslednjih 5 trka iz prosle sezone, imamo 11 razlicitih pobednika u 11 poslednjih trka. Dakle cista lutrija!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam to znao za Rinsa, onda mu je jednostavno bio tempo prebrz. Imajuci u vidu da Ducatiji sigurno ne cuvaju pneumatike nesto posebno, on bi trebalo da je u poziciji da napadne u poslednjem delu trke, dokazao je da Suzuki kao masina moze da prati tempo, ali onda je jednostavno on na nekom svom limitu.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ne znam ko je sve pratio trku danas.

No, Lorenzo je greskom i padom mozda cak opet odlucio sampionat, izbacivsi i Doviziosa i Rossija. Do juce je razlika bodovima bila relativno mala, vise ljudi je imalo kakve-takve sanse za titulu, ali sad je Marquez zabelezio jos jednu pobedu a Dovizioso i Rossi ostali bez plasmana.

Prijatno je bilo videti odlicnu voznju Quartarara i zasluzeno drugo mesto. Decko obecava, a ima samo 20 godina.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Radoye changed the title to MotoGP 2021
  • Radoye unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...