Jump to content

MotoGP 2021


zoran59

Recommended Posts

Uvek je steta kad jedan ovako kvalitetan vozac odlazi na mala vrata, ali kao sto sam rece, povrede su mu ubile samopouzdanje i predanost a bez toga se u tren oka stize sa cela karavana na samo zacelje. Nije mi nikad bio prvi izbor, tj onaj za koga bas navijam, ali uvek mi je bio drag i neko za koga sam navijao kad moji vozaci nisu mogli do titule. Sudeci  po nekim emisijama koje sam gledao o njemu van staze decko bas zna da uziva u zivotu pa nek trosi sad u miru ono sto je zaradio. Asta la vista kampeone!

Link to comment
Share on other sites

Uopste nisam primetio da sam promasio temu :ajme:

 

Kad sam vec ovde da pljucnem po SBB-u i njihovu odluku da ucenjuju korisnike prebacivanjem danasnjih trka na SK HD, stvarno sramotan potez i pokazivanje lokalnog mentaliteta, nije cilj pruziti dobru uslugu vec iskoristiti poziciju moci, sramota!!!

 

A sto se trke tice, mogao bi Markez da pobedom donese i timsku titulu Repsolu i tako uzme trostruku krunu, jer milsim da fabricki Dukatiji nece uci u prvih 5.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

Jel pravimo novu temu, ili menjamo 2020?

 

Inace luda trka u GPu! Quartararova prva pobeda, Marquez koji je sa P1, napravi veliku gresku, pao na P16 (cini mi se), pa se ludackom voznjom vratio na P3. Bio nadomak i P2, ali je napravio novu gresku i zesce se razbio. Nadam se da je dobro.

Link to comment
Share on other sites

Ludacka trka. Fabio pao sa pola na 5. mesto, pa završio prvi. Vinjales je morao da iskoristi gresku/e Markeza i pobedi, ali nije izlečio svoje boljke i ne može da odveze trku bez greške. Žao mi Dzeke Milera, do par krugova pred kraj je bio konkurentan za drugo mesto, a na kraju ostao bez postolja. 

 

Nadam se da Mark nije ozbiljnije povređen. Izneli su ga na nosilima. Inače pokazao je zašto je najbolji vozač na turu. I pored izletanja sa staze i pada na 17. mesto uspeo je da se popenje na treću poziciju i da bude nadomak drugog mesta. Ipak ga je poneo adrenalin i bio je preagresivan. 

 

Razocaravjuci vikend za Rosija. Ako se po jutru dan poznaje izgleda da će ovo za njegove standarde biti očajna sezona. Držim finge da će se podići sledeći vikend i biti konkurentniji. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mr clutch said:

Ludacka trka. Fabio pao sa pola na 5. mesto, pa završio prvi. Vinjales je morao da iskoristi gresku/e Markeza i pobedi, ali nije izlečio svoje boljke i ne može da odveze trku bez greške. Žao mi Dzeke Milera, do par krugova pred kraj je bio konkurentan za drugo mesto, a na kraju ostao bez postolja. 

 

Nadam se da Mark nije ozbiljnije povređen. Izneli su ga na nosilima. Inače pokazao je zašto je najbolji vozač na turu. I pored izletanja sa staze i pada na 17. mesto uspeo je da se popenje na treću poziciju i da bude nadomak drugog mesta. Ipak ga je poneo adrenalin i bio je preagresivan. 

 

Razocaravjuci vikend za Rosija. Ako se po jutru dan poznaje izgleda da će ovo za njegove standarde biti očajna sezona. Držim finge da će se podići sledeći vikend i biti konkurentniji. 

 

Markez i Rosi su jedini iz prvih 10 izabrali meku prednju gumu sto je na ovoj vrucini (temperatura asvalta bila 52 stepena) bila ogromna greska, i to je Rosi promenio na gridu, da isprati Vinjalesa. Nakon pada Markeza nisam bio u stanju da ispratim trku do kraja, pa i ne znam sta je bilo s Milerom i kako je Dovi dosao na podijum.

 

Sta reci za Markeza? Dva puta gresi u istoj krivini, nakon onog izletanja obilazi ih kao na igrici i uprkos sto je ovo tesna staza, uspeva da bez obzira na obilazenja istovremeno smanjuje razliku u odnosu na vodeceg, ali ta zelja koja ga vuce i koja mu ne dozvoljava da skine nogu s gasa ga je na kraju odvela u propast (a i moju fantazi sezonu zajedno s njim 😞). Nije bilo teorije da stigne Fabia i da je obisao Vinjalsea vec u sledecoj krivini, a opet kakav je tempo imao mogao je komotno da se smiri i obidje Maverika na kocenju u prvoj krivini, ali ne, ta luda zelja i adrenalin su ga odveli u propst. Kako je izgledalo tad i kakve su bile prve vesti (inicijalno objavljeno da su oba ramena povredjena a u jednom od njih i da su ligamenti otisli sto bi bio kraj sezone, jer od toga se ne bi oporavio nekoliko mesec, a na motoru ne bi bio do Mizana) ovo je jos i dobro jer ce ovako mozda voziti i sledece nedelje ponovo ovde, a ako ne, definitivno ce biti u Brnu, pa za sampionat jos ima nade (jer iako ce biti u Brnu ipak ta staza i Austrija mnogo vise leze Dukatiju, a on pri tome nece biti 100% fit). Svi veliki vozaci su zavrsavali karijeru ili tonuli iznenada u prosecnost nakon jednog velikog udesa (Rejni, Doohan, Rosi, Lorenco, jedino je Stoner izuzetak) pa se iskreno nadam da ovo nije njegov kljucni pad. Ovo dansnje izdanje, samo da je ostao na morotu do kraja, me podestilo na njegovu trku iz snova iz Valensije u Moto 2, kad je kaznjen i startovao sa zacelja, a u moto 2 je teze obilaziti nego u Moto GP, ali je uspeo sve da ih nanize i pobedi. Ja moticiklizam pratim od kraja devedesetih i nisam gledao jacu trku od te, iako je svvakko bilo uzbudljivijih.

 

Herez je dosta brza staza i kad se ukombinuje sa ovim letnjim vrelinama (tamo nije pozna jesen ovih dana kao kod nas), uzela je bas danak. Rins je jos u subotu ostao bez sansi za titulu, dakle i pre starta prve trke, jer je on doziveo frakturu  ramena, uz istegnuce, ocekivani oporavak od te povrede je 3 meseca, te iako je njegov sef jutros najavio da ce izvrsiti medicinsku proveru u cetvrtak pa ako dobiju dozvolu od lekara da ce probati da vozi u petak, 99% sansi da on nece voziti sledece nedelje, a i za Brno su mu sanse u najboljem slucaju 50-50 da se pojavi, ali o visokom plasmanu nema ni govora do posle Mizana, a to je bas steta jer po meni Suzuki je ove godine najkompletniji motor. Oni vec dve imaju verovartno najbolju sasiju, ali im je falila snaga motora, a prica se da je sad i to reseno, a to cemo videti vec u Brnu jer je za tu stazu potrebna snaga.

 

Danas ni Kraclou nije startovao jer se povredio na zagrevannju, gadan udarac ali bez lomova, "samo" jaci potres mozga zbog cega nije dobio dozvolu, ali skoro sigurno ga gledamo sledeceg vikenda. Bez njih dvojice (njega i #93 Markeza) bilo je bas tuzno gledati Hondu kako se vozika na zacelju.

 

Moram istaci i ocajan prenos, mi ni uzivo niti u usporenim snimcima nismo videli padove Mira, Alesa Espargara i Lekuone kao ni Rosijev problem, pretpostavljam da je on odustao zbog kvara, a to se pre nije moglo desiti Dorni. Unapredili su grafiku, ali su zato neke kljucne stvari propustili. Pretpostavljam da je zbog ovih protokola oko korone smanjen broj kamer sa kojima se radi prenos, a ako to nije slucaj onda nisu zasluzili ni prelaznu ocenu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Romantik said:

 

Markez i Rosi su jedini iz prvih 10 izabrali meku prednju gumu sto je na ovoj vrucini (temperatura asvalta bila 52 stepena) bila ogromna greska, i to je Rosi promenio na gridu, da isprati Vinjalesa. Nakon pada Markeza nisam bio u stanju da ispratim trku do kraja, pa i ne znam sta je bilo s Milerom i kako je Dovi dosao na podijum.

 

Sta reci za Markeza? Dva puta gresi u istoj krivini, nakon onog izletanja obilazi ih kao na igrici i uprkos sto je ovo tesna staza, uspeva da bez obzira na obilazenja istovremeno smanjuje razliku u odnosu na vodeceg, ali ta zelja koja ga vuce i koja mu ne dozvoljava da skine nogu s gasa ga je na kraju odvela u propast (a i moju fantazi sezonu zajedno s njim 😞). Nije bilo teorije da stigne Fabia i da je obisao Vinjalsea vec u sledecoj krivini, a opet kakav je tempo imao mogao je komotno da se smiri i obidje Maverika na kocenju u prvoj krivini, ali ne, ta luda zelja i adrenalin su ga odveli u propst. Kako je izgledalo tad i kakve su bile prve vesti (inicijalno objavljeno da su oba ramena povredjena a u jednom od njih i da su ligamenti otisli sto bi bio kraj sezone, jer od toga se ne bi oporavio nekoliko mesec, a na motoru ne bi bio do Mizana) ovo je jos i dobro jer ce ovako mozda voziti i sledece nedelje ponovo ovde, a ako ne, definitivno ce biti u Brnu, pa za sampionat jos ima nade (jer iako ce biti u Brnu ipak ta staza i Austrija mnogo vise leze Dukatiju, a on pri tome nece biti 100% fit). Svi veliki vozaci su zavrsavali karijeru ili tonuli iznenada u prosecnost nakon jednog velikog udesa (Rejni, Doohan, Rosi, Lorenco, jedino je Stoner izuzetak) pa se iskreno nadam da ovo nije njegov kljucni pad. Ovo dansnje izdanje, samo da je ostao na morotu do kraja, me podestilo na njegovu trku iz snova iz Valensije u Moto 2, kad je kaznjen i startovao sa zacelja, a u moto 2 je teze obilaziti nego u Moto GP, ali je uspeo sve da ih nanize i pobedi. Ja moticiklizam pratim od kraja devedesetih i nisam gledao jacu trku od te, iako je svvakko bilo uzbudljivijih.

 

Herez je dosta brza staza i kad se ukombinuje sa ovim letnjim vrelinama (tamo nije pozna jesen ovih dana kao kod nas), uzela je bas danak. Rins je jos u subotu ostao bez sansi za titulu, dakle i pre starta prve trke, jer je on doziveo frakturu  ramena, uz istegnuce, ocekivani oporavak od te povrede je 3 meseca, te iako je njegov sef jutros najavio da ce izvrsiti medicinsku proveru u cetvrtak pa ako dobiju dozvolu od lekara da ce probati da vozi u petak, 99% sansi da on nece voziti sledece nedelje, a i za Brno su mu sanse u najboljem slucaju 50-50 da se pojavi, ali o visokom plasmanu nema ni govora do posle Mizana, a to je bas steta jer po meni Suzuki je ove godine najkompletniji motor. Oni vec dve imaju verovartno najbolju sasiju, ali im je falila snaga motora, a prica se da je sad i to reseno, a to cemo videti vec u Brnu jer je za tu stazu potrebna snaga.

 

Danas ni Kraclou nije startovao jer se povredio na zagrevannju, gadan udarac ali bez lomova, "samo" jaci potres mozga zbog cega nije dobio dozvolu, ali skoro sigurno ga gledamo sledeceg vikenda. Bez njih dvojice (njega i #93 Markeza) bilo je bas tuzno gledati Hondu kako se vozika na zacelju.

 

Moram istaci i ocajan prenos, mi ni uzivo niti u usporenim snimcima nismo videli padove Mira, Alesa Espargara i Lekuone kao ni Rosijev problem, pretpostavljam da je on odustao zbog kvara, a to se pre nije moglo desiti Dorni. Unapredili su grafiku, ali su zato neke kljucne stvari propustili. Pretpostavljam da je zbog ovih protokola oko korone smanjen broj kamer sa kojima se radi prenos, a ako to nije slucaj onda nisu zasluzili ni prelaznu ocenu.

Pre svega,sjajna analiza trke,zeleo bih samo da dodam par stvari i da se ne slozim u potpunosti sa nekima.

 

Recimo da je Suzuki najkompletniji motor na gridu,ipak bih rekao da su kompletniji Ducati i Yamaha,pogotovu Ducati,zato sto su juce na stazi na kojoj se godinama unazad muce imali cetvoticu vozaca u top 10,a verovatno bi imali i Petrucija malo blize da je bio 100 posto spreman i to kao sto rekoh na stazi koja im tradicionalno ne odgovara.

 

Bilo kako bilo,Markezu ne moze da pridje niko,sto je juce i pokazao ponizivsi ceo grid svojim abnormalnim tempom,slazem

se da ga je nestrpljivost unistila juce,jednostavno ne mogu da verujem da osmostruki svetski sampion sa takvim iskustvom ne shvata da ne moze 5,3 sec da nadoknadi u odnosu na Fabia,a imao cetiri kruga fore da obidje Vinalesa kako god zeli.

 

 

Sto se tice predvidjanja za titulu,Quartararo miljama ispred Vinalesa,koji suvise podseca na Lorenza,moze da pobedi samo u idealnim uslovima kada startuje sa prve,eventualno druge pozicije i na spoljnoj temperaturi 25 stepeni.

Ne bih jos uvek otpisao ni Dovija iako mi je on tu nekako favorit iz senke.

O Rosiju ne treba trositi previse reci,bivsi vozac evo vec trecu sezonu.

Uvek ce ostati zal sto nije uzeo desetu titulu 2015 godine,na kraju sezone bi se povukao i legacy bi mu ostao maltene netaknut,ovako je svakom trkom sve vece mucenje i njemu i njegovim navijacima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

S obzirom da je Dovi povređen, tj nedovoljno oporavljen i na stazi koja mu ne odgovara stigao do podijuma, te da nakon sledećeg vikenda i ponovljenog Hereza slede tri runde kao stvorene za njega i Dukati (Češka i dva puta Austrija), meni je on sad postao prvi favorit, a zatim slede Fabio i Vinjales. Još uvek se ne zna jesu li Markezu oštećeni nervi ili nisu, ako nisu vratiće se u Brnu, istina nedovoljno spreman, ali i dalje će imati kakve takve šanse za titulu, a u slučaju da su i nervi oštećeni, a to bi trebalo da se zna do večeras, tj u medijima će biti možda sutra, onda je se i teorijski oprostio od titule pošto bi propustio i Brno i obe Austrije i vratio se tek u Mizanu, a i tad je pitanja koliko će on imati osećaja u toj ruci, jer nerv nije baš moguće vratiti u pređašnje stanje kao kost 😞

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Markez i Kraclou operisani danas. Ono sto je bitno Mark nema ostecenje nerva :thumbup: sto znaci da je i dalje u igri za titulu. Vraca se u Brnu na stazu (propusta samo ovaj vikend u Herezu ponovo), te ako ne padne dok je sve to sveze i ako uspe da povrati koliko-toliko snagu za ovih 17 dana, da konkurise za prvih 5-6 u Brnu i Austriji, koliki god bude zaostatak do tog momenta bice nadoknadiv, cak i u ovako skracenoj sezoni.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice danasnjeg dana,jutros su yamahe bile sjajne u kvalifikacionom krugu,sto se tice tempa za trku,Vinales ubedljiv,raduje sto se cini i da je Rossi mozda konacno krenuo u pravom smeru sto se setupa tice.

Veliko iznenadjenje,bar za mene KTM, pogotovu u popodnevnim casovima,ako prenesu tu formu i sutra na kvalifikacije

mogli bi Binder i Espargaro da budu opasni i cak priprete i za podijum.

Takodje popodne je i Fabio pokazao odlican race pace,sto se generalno i ocekivalo.

Morbideli los ujutru,sjajan popodne  u simulaciji trke i na najmeksoj komponenti.

Zamalo da zaboravim povratak Zarka,vidi se da mu prija prelazak na Ducati,neka moja percepcija da je njegov veliki problem u KTM-u zapravo bio pritisak fabricke ekipe,dok sada na privatnom Ducatiju kada maltene niko od njega nista nije ni ocekivao,moze da pokaze svu svoju vestinu i talenat.

 

Markez danas nije ni vozio,a Rins i Kraclou u velikim problemima,sto ne treba da cudi nakon onakvih padova pre nekoliko dana.

Bilo kako bilo od Markeza se ipak ocekuje borba za top 5.

 

P.S. Sesnaest vozaca u jednoj sekundi,sto i nije za cudjenje,vise postaje neki standard.

Edited by Valeyellow46
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

M Maq, Rins i Kračlou su prošli medicinske preglede i oficijelni MotoGP doktor je rekao da mogu da učestvuju na GP Andaluzije, Markez je na kraju ipak odustao, dok su Rins i Kal stisli zube i naći će se na gridu sutra. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Koliko god se divim tim ljudima ipak nikad necu moci da shvatim zasto nisu u stanju da vide siru sliku i zasto su spremni da se odreknu titule, ako Markez sada, a bilo je nekoliko slicnih primera kroz istoriju, zarad ucestvovanja na jednoj ili dve trke vise. Da je presedeo drugu trku u Herezu sad bi dosao u Brno solidno oporavljen i bez ikakve sumnje bi i dalje bio u igri za titulu, ovako je sezona otisla niz vodu i zbog njegove zelje da napravi herojstvo  sasvim nepotrebno cemo dobiti novog sampiona 😞

Link to comment
Share on other sites

  • Radoye changed the title to MotoGP 2021
  • Radoye unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...