Jump to content

MotoGP 2021


zoran59

Recommended Posts

Nisam uspeo da gledam trku, na nekom putu sam...ali mozda i bolje. Dvojac MM i Lorenco su dream team definitivno. MM je blokirao Rosija pre koju sezonu pa je Lorenco nezasluzeno titulu uzeo, a sad se Lorenzo oduzio izgleda. Steta za Dovija a i za dedu. Odlicno za Kvartarara i Petrucija.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lorenco konacno imao start po kom je bio poznat i po prvi put ove sezone se vozio u vrhu. Logicno je da u takvoj situaciji mu znacajno porastu apetiti, voda udje u usi i belaj se desi.

Rins je opasno razocarao, po tempu sa treninga je delovalo da ce on i Markez odlucivati o pobedniku, medjutim on je imao nekoliko vecih gresaka, dva konstakta sa Petrucijem i ovo cetvrto mesto na kraju je cisto cudo.

Kvartararo je imao odlican ritam, plus smirenost koja ne prilici njegovim godinama i jos pride decko je imao operaciju proslog utorka, skidam kapu za danasnji ucinak :Hail: Jedino mu je jos ostalo da popravi start, opet je pogubio 5-6 pozicija u prvom krugu.

Kraclou je opet bio Kraclou i u finisu ponovo izleteo.

Ales Espargaro je imao strasan peh, udario ga je njegov timski kolega na ovoj trci koji je dobio divlju kartu, Bredli Smit, i iako je ostao na motoru ozbiljno se povredio, zbog cega je i odustao a najgore od svega je sto sledi Asen, njegova omiljean staza,  a sad je jasno da ako i nastupi tamo, a to je pod velikim pitanjem, sigurno nece biti skroz fit.

 

 

U  moto 3 je nastavljena ludnica, dobili smo i 12-og razlicitog pobednika u 12 poslednjih trka, a s obzirom da medju njima nisu prva dva predsezonska favorita za titula, Fenati i Dala Porta, niz ce se verovatno nastaviti i u Asenu. Danas u dvojica prvoplasiranih iz Mudjela odustala zbog kvarova, sto je bas redak slucaj, pri tom je bilo dosta padova a najneverovatniji je onaj koji je prouzrokovao mladi Oncu, suludim potezom ih je poobarao kao kegle (video ovde ili ovde).

Moj omiljeni vozac se izglupirao u kvalifikacijama i zbog toga bio kaznjen startom sa 27-me pozicije. 6 krugova pre kraja je bio drugi. Dva kruga pre kraja pravi velliku gresku i pada na deseto mesto. Pocetkom poslednjeg kruga je bio sedmi, i s obzirom ko je sve pao u desetoj krivini poslednjeg kruga, bio bi verovatno na podijumu, da i on sam nije pogresio prvo u cetvrtoj krivini cini mi se, a onda opet u zavrsnici, pa je tako u trci u kojoj je zavrsilo samo 14 vozaca, tj 19, ali svi ovi iza 14-og su imali padove pa nastavljali, bio tek 11-ti. Treba navesti i neverovatno izletanje Mekfija u poslednjm krugu. Nacin na koji je ostao na motoru je  za nepoverovati, mora se videti (ima free video na zvanicnom sajtu, potrebna samo registracija). Inace pobednik prve trke i vodeci u zavrsnici danasnje, Kaito Toba, je izleteo sosptvenom greskom u poslednjem krugu u poslednjem sektoru. Cak i za standardne moto 3 klase ovo danas je bilo previse haoticno.

 

U moto 2 relativno dosadne trke kao i obicno, s tim da je mladji Markez nakon promene specifikacije pneumatika u klasi nastavio da briljira i zabelezio i trecu uzastopnu pobedu, sto prakticno znaci da je obezbedio mesto u Moto GP sampionatu naredne sezone, samo videcemo u kom timu. Moj tip je LCR, umesto Kracloua.

 

Sutra su na redu testiranja, sem povredjenog Espargara trebali bi biti prisutni svi ostali vozaci, a za dve nedelje sledi jos jedna legendarna stazaa (iako sad priilicno osakacenja) - Asen!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, christofer said:

Nisam uspeo da gledam trku, na nekom putu sam...ali mozda i bolje. Dvojac MM i Lorenco su dream team definitivno. MM je blokirao Rosija pre koju sezonu pa je Lorenco nezasluzeno titulu uzeo, a sad se Lorenzo oduzio izgleda. Steta za Dovija a i za dedu. Odlicno za Kvartarara i Petrucija.

 Verujem da je ovaj danasnji incident ipak bio obicna greska, a desilo se kako jeste po ostale...

Lorenzo ne postize ni priblizno rezultate za koje svi veruju da je sposoban, pa je normalno da se "gura".

 

Ako nisi pratio trku, udes je ovde:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Verujem da je slucajno, a na snimku sto si pustio vidim da je otisao prednji tocak na kocenju...vise sam iskomentarisao kako se namestilo jedan drugom da pomognu.

Sto se tice njegovih rezultata, svakako da se ocekuje mnogo vise, ali taman kad je poceo da hvata ritam sa Dukatijem je otisao u Hondu. Ocekivao je verovatno motorcikl slicniji Yamahi, samo bolji, sa kojim ce odmah da udje u borbu za titulu. Ovako ce ipak morati da se navikava, samo sto dolaze mladji i gladniji, a MM je sad u vrhunskoj formi na masini koju vozi vec nekoliko godina.

Dovi jednostavno nema srece, a i deda....prvog vec koji put tudja greska ometa (taman kad ne pravi svoje i psiholoski je dobro) a deda se bori sa svojih 40 i masinom koja mu ocigledno ne lezi - vidimo po Kvartararu da ipak nije bas tako losa, samo nesto losija od ostalih. Naravno nijanse su u pitanju a svi voze odlicno pa onda i to malo losija znaci dosta....ali da bi mogao da ubode malar podijum, pa mogao bi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Evo par slika od danas. Video Rinsa kako je pao, nisam mogao da verujem....bas mi zao, imao je doar tempo. Markez oduvao, razlika je bila pred kraj kao da su iz druge klase Vin i Cru. Tu je mogla da bude dobra borba, ali je Cal nesto bio uzdrzan, kao da je samo pratio Vinalesa. Atmosfera neverovatna, organizacija nemacka, staza uzivo brdovitija nego sto sam imao sliku u glavi koju sam formirao preko ekrana. Slike su bez posebne kolekcije, onako na brzinu.f9ee477e9c11f2bb4b9b83611b919082.jpgcc16c181e045772b3b195b5950525a3d.jpgacc65d443edf17f7fc92b58b955fd6c6.jpg9040c75f3dfa0e188e662274df6866ba.jpg14442cda0bdd192e8a97c92ec550f754.jpg

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jbt, ovo vreme u Brnu je za popizdit'. Trka malo odgodjena, delovi staze su suvi a drugi mokri. A prognoza je juce bila "suva".

Vise niko ne zna koje ce gume izabrati u poslednjem trenutku, a plasim se da ce biti padova...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ko danas nije video trku, neka samo pogleda neverovatni foto-finis. Bice garant na Youtubetu za par minuta.

 

Marquez je imao trku "u dzepu" a u poslednjoj krivini mu je motor mikronski zaplesao, na mali delic sec., i Rins ga je na cilju presao za pola duzine motora! Meni je u prenosu izgledalo kao da je straznji kraj, a Marquez je nakon trke rekao da je prednji - moracu ponovo pogledati nekoliko puta...

Link to comment
Share on other sites

Sve tri trke u Silverstonu danas brutalne, ali ovo u Moto GP je bas klasik! S jedne stranne Mark koji vozi veci deo trke na limitu a s druge preterano samopouzdani Rins koji ide kao po sinama a onda se uprpi u finisu i krug pre kraja pomisli da je poslednji pa pokusa manevar u kome umalo nije izleteao, a kad je shvatio da ima jos jedan krug dao se opet u poteru i ovakav kraj, 13 hiljaditinki. Ludilo!!! Ovo moze samo Moto GP :Hail:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Nije bilo mnogo obilazenja, ali zanimljiva trka.

 

Kvartararo obisao Markeza u prvom krugu, Markez ostrim manevrom vraca poziciju par krivina kasnije, okrece paklenih 3-4 kruga, Fabio jedini prati, ali u trecem cini mi se gubi 7 desetinki, razlika ide preko sekunde, to se tako drzi do sekund i po narednih desetak krugova, tad Markez ide na dve i pobednik resen. Uprkos ovakvoj pobedi Markez nije imao one metronomske krugove vec dosta varijacija, posle otkrio da su morali da stede gorivo, pa je cesto menjao modove motora. Na kraju je i ostao skroz bez goriva u paradnom krugu pa ga Sajrin dogurao jer su ga svi drugi iskulirali kad je trazio pomoc.

 

Dovi se borio sa Vinjalesom za podijum, i izaso kao pobednik u tom duelu, a u poslednjih 3-4 kruga bio ubedljivo najbrzi na stazi, skinuo cak 3 sekunde iza Kvartarara i da je bio jos jedan krug obisao bi i njega. Sve Jamahe osim Doktora startovale na mekoj zadnjoj gumi i u finisu imale ozbiljnih problema sa tempom (Morbideli je bio u borbi za podijum do polovine trke). Dzek Miler je jedini startovao sa najmeksom gumom i napred i pozadi i bio briljantan u prvoj polovini, lagano treci ispred ranije nabrojanih, ali onda propao ko kamen i svi su ga obisli, mislim da je zavrsio van prvih 10.

Doktor poljubio sljunak u finisu, nicim izazvan, Rins neocekivano slab, Kraclou vrlo dobar a Lorenco jezivo los, daleko od bodova. Ales Espargaro posle odlicnih kvalifikacija na Aprliji u trci dosta slabiji, pa mislim da na kkraju ni bodove nije uzeo. To bi bilo otprilike to.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Radoye changed the title to MotoGP 2021
  • Radoye unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...