Jump to content

Eliminacije - četvrtfinale


Recommended Posts

  • Darko changed the title to Eliminacije - četvrtfinale
3 minutes ago, Darko said:

Pošto niko ne otvara ...

Švajcarska - Španija

Belgija - Italija

Češka - Danska

Engleska - Ukrajina

 

 

 

Da ovo deluje logično, ali obzirom da meni deluje logično, verovatno će doći suprotno 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darko said:

Nisam još stigao do McLeod-ovog nivoa, mada nisam loše počeo.

Tu sam i ja negde, Na zadnjih 6 mečeva na predictoru sam uzeo samo 2 boda i to samo zato što sam pogodio da će Hrvati i Englezi da postignu prvi gol.

Edited by Don Juan
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Švajcarska - Španija 2

Belgija - Italija X

Češka - Danska 2

Engleska - Ukrajina 1

 

Ja jedino što mislim da će doći je Španija. Mislim da se ŠVA ispraznila sa ovom pobedom i da će nasesti na ŠPA sistem igre. BEL - ITA je troznak tu će jako teško da padne gol. Danska bi trebalo ovo da dobije ali videćemo, oni igraju baš onako kako Česi vole da se igra protiv njih tako da je ovo dvojka zbog Eriksena 🙂 . Engleska - Ukrajina mislim da bi trebao da je kec ali ne bih se iznenadio da se i oni ispuvaju posle pobede nad Nemcima i da odigraju loše no opet ne vidim kako će Ukrajina njima da da gol. Jedino ako Jarmolenko uradi neki ekstra potez kao protiv Švešana.

Link to comment
Share on other sites

Prvi meč moze da bude zanimljiv,Švajcarci nisu divlja ekipa, tačno se zna šta igraju ali videćemo moze li Xhaka pritiv sjajnih veznjaka iz Španije da ponovi sjajnu partiju. Italija - Belgija je super derbi i tu priznajem navijam za Italiju iako pojedinačno Belgija deluje jača.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Prvi meč moze da bude zanimljiv,Švajcarci nisu divlja ekipa, tačno se zna šta igraju ali videćemo moze li Xhaka pritiv sjajnih veznjaka iz Španije da ponovi sjajnu partiju. Italija - Belgija je super derbi i tu priznajem navijam za Italiju iako pojedinačno Belgija deluje jača.

 

Džaka ne igra zbog kartona. To je i problem jer skoro svi napadi Švice su produkt njegovih dugih paseva.

Link to comment
Share on other sites

Malo statistike o dosadašnjim međusobnim mečevima parova četvrt-finala

 

SUI - ESP 1 2 4 6-13

Zadnje utakmice: Liga nacija 2020/21: 1-0 za ESP i 1-1

Na SP 2010 u grupi jedina pobjeda SUI 1-0. Od današnjih igrača, na toj je utakmici igrao Sergio Busquets, a na klupi je sjedio tada 18-godišnji Xherdan Shaqiri. Strijelac jedinog gola je bio Gelson Fernandes, čiji je bratić Edimilson Fernandes član današnje reprezentacije Švicarske.

 

BEL - ITA 1 2 3 3-9

Zadnji put su se susreli na Euru 2016 u grupi, pobjeda ITA 2-0, strijelci Giaccherini i Pelle.

BEL je jedinu pobjedu (2-1) ostvarila u kvalifikacijama za EP 1972

 

CZE - DEN 2 2 2 6-5

Zadnji put su igrali u kvalifikacijama za SP 2014: 0-0 i 3-0 za DEN (u gostima). To su one kvalifikacije u kojima su jedni i drugi kod kuće gubili od Armenije, DEN završila 2. u grupi (iza Italije), ali kao najgora drugoplasirana nije ušla u play-off.

Na Eurima su igrali dvaput, oba puta pobjede CZE: 2-0 (2000, grupa) i 3-0 (2004, četvrt-finale)

 

UKR - ENG 1 2 2 3-4

Zadnji put su igrali u kvalifikacijama za SP 2014: oba puta neriješeno (1-1 u ENG, 0-0 u UKR).

Jedinu pobjedu (1-0) UKR je imala u kvalifikacijama za SP 2010, zahvaljujući čemu je osvojila 2. mjesto u grupi ispred Hrvatske, i onda u play-offu ispala od Grčke.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Takozvani anestezija meč. Mogu da ti operišu slepo crevo dok gledaš ovo, nećeš ništa da osetiš.

 

Maltene uvek kad Španci ili Italijani povedu. Više mislim koliko još imam piva u frižideru nego što pratim šta se zbiva na terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najgori scenario za utakmicu. Španci više zadržavaju vreme nego što hoće da daju drugi gol. Zbog toga nisam voleo ni onu njihovu generaciju što je uzela SP i EP.

Ono 2010. je bilo stravično

 

1/8 f Portugal 1-0

1/4 f Paragvaj 1-0

1/2 f Njemačka 1-0

Finale Nizozemska 1-0

 

 

Euro 2008. tek nešto podnošljiviji

 

1/4 f Italija 0-0, penali

1/2 f Rusija 3-0

Finale Njemačka 1-0

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...