Jump to content

Recommended Posts

Nema potrebe da čekamo kraj OI da krenemo sa pljuvanjem RTS. Katastrofalno rade prenose i pri tome uopšte ne mislim na kvalitet komentarisanja. Znači oni nisu u stanju da sklepaju 12 sati programa sa OI a poslali su boga oca u Japan.  Ujutro bez blama prekidaju program da ubace usrani jutarnji i  vesti ako nema naših. SK je imao oko 12 sati programa svaki dan za EP u fudbalu a ovi to ne mogu da dostignu na OI. Treba da se ubiju koliko su nesposobni. Pri tome ove egzotične sportove uopšte ne pokrivaju ni u snimcima a to je glavna stvar olimpijade da promoviše manje poznate sportove. Takođe kada prenose naše u isto vreme uopšte ne govore na jednom kanalu da je počeo neki prenos na drugom kanalu. Umalo ne propustih Milicu onomad. Nadam se da će neke buduće OI prenositi neko drugi pa makar to bila i Arena koju nemam jer ovo je sramotno.

 

Komentarisanje je standardno loše kao i uvek, mada možda nadmaše svoj prosek kada krene atletika jer tu smo uvek imali najgore momente do sada. Jedina pohvala ide stručnim  licima koje isprate neke sportove tipa gimnastika .....

 

Edited by Klotzen
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Stoni tenis nisu prenosili  ni jedan mec, osim onog naseg levata pre par dana kad je izgubio od pedesetogodisnjeg Grka. 

 

Cak ni danasnje epske polufinalne meceve u muskoj i finale u zenskoj konkurenciji, iako u to vreme nije bilo nicega za gledanje.

 

Ranije su bar to redovno prenosili.

Link to comment
Share on other sites

RTS vise stvari daje u snimku nego u prenosu (ako izuzmemo nase sportiste). Juce je islo Norveska CG rukomet u snimku, zavrsi se to krece Hrvatska CG vaterpolo snimak. Prethodnih dana isto, i to sve u vreme kad imas gomilu sportova live, ali RTS je odavno zreo za jednu detonaciju.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MrTripleDouble said:

Stoni tenis nisu prenosili  ni jedan mec, osim onog naseg levata pre par dana kad je izgubio od pedesetogodisnjeg Grka. 

 

Cak ni danasnje epske polufinalne meceve u muskoj i finale u zenskoj konkurenciji, iako u to vreme nije bilo nicega za gledanje.

 

Ranije su bar to redovno prenosili.


Ista stvar i kod nas, samo su dali snimku ženskog polufinala neki dan i to je to. Stvarno ne razumijem, to je kod nas sigurno poprilično gledano što se tiče ovih manjih sportova.

2 minutes ago, Del Piero said:

RTS vise stvari daje u snimku nego u prenosu (ako izuzmemo nase sportiste). Juce je islo Norveska CG rukomet u snimku, zavrsi se to krece Hrvatska CG vaterpolo snimak. Prethodnih dana isto, i to sve u vreme kad imas gomilu sportova live, ali RTS je odavno zreo za jednu detonaciju.


A pazi naše, stavili prijenos vas u vaterpolu protiv Australije, znamo kako je tu završila prva četvrtina i oni moraju ispoštovati prijenos do kraja a ono hrpa sportova live u međuvremenu :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MrTripleDouble said:

Sto je najgore prenosi nisu bili ni na Eurosportu, a sansa da nadjes stream je bila jednaka trecoj Libanskoj kosarkaskoj ligi. 

Jebiga Eurosport je u sastavu Discovery grupe i oni rade prenose na 10 kanala, a plus imaju i svoj player gde možeš da gledaš sve. 

Druga varijanta je VPN i BBC.

Link to comment
Share on other sites

Evo sada u prime time u Srbiji oni daju snimak gimnastike. Bruka. Mogli su da nam daju da vidimo finiš drugog polufinala u tenisu ili da ovih pola sata ili sat poklone nekom sportu koji je sada live. Jednostavno totalno bezidejni ljudi koji su umislili da su dobri u nekim prenosima pa forsiraju te prenose do iznemoglosti dajući prednost snimku u odnosu na live.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

 Pri tome ove egzotične sportove uopšte ne pokrivaju ni u snimcima a to je glavna stvar olimpijade da promoviše manje poznate sportove.

 

Upravo ovo... forsiranje ekipnih sportova u prenosima i to u pocetnim danima gde je takmicenje jos po grupama a na drugoj strani imas 20+ egzoticnih sportova gde su u toku finala po meni ubija poentu prenosa Igara. Ne znam kakav da si fan odbojke/kosarke ili cega god, nije mi jasno da neki Francuska-Kina mec moze da bude zanimljiviji od zavrsnice takmicenja u macevanju/stralicarstu/jedrenju/kajaku ili bilo cemu slicnom.

Ja od Londona ne gledam Igre na RTS-u, vec se snadjem preko VPN-a ili kao za ove igra uzmes ES player i gledas sta ti se svidja.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Steva said:

forsiranje ekipnih sportova u prenosima i to u pocetnim danima gde je takmicenje jos po grupama a na drugoj strani imas 20+ egzoticnih sportova gde su u toku finala po meni ubija poentu prenosa Igara. Ne znam kakav da si fan odbojke/kosarke ili cega god, nije mi jasno da neki Francuska-Kina mec moze da bude zanimljiviji od zavrsnice takmicenja u macevanju/stralicarstu/jedrenju/kajaku ili bilo cemu slicnom.

Isto je tako i na našoj televiziji :twak:

Zato se ES pobrinuo da nam ne nedostaje prenosa egzotike tipa skejtborda i surfinga :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ES svakakvim g***ima mažemo kad su u pitanju komentatori za tenis, pa je red da pohvalimo ako nešto valja. Ne znam kako se zove, ali lik koji komentariše odbojku je odličan. Nije napadan i lepo razume sport. Sećam se da je radio i za SK onih par velikih takmičenja koje je SK prenosio. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

ES svakakvim g***ima mažemo kad su u pitanju komentatori za tenis, pa je red da pohvalimo ako nešto valja. Ne znam kako se zove, ali lik koji komentariše odbojku je odličan. Nije napadan i lepo razume sport. Sećam se da je radio i za SK onih par velikih takmičenja koje je SK prenosio. 

 

To je Igor Jagličić, po mom skromnom mišljenju, najbolji sportski komentator u Srbiji. Ne samo da se razume u svaki sport koji prenosi, već ih stvarno i voli, a prenosi ih stvarno mnogo na ESu. Skoro sve zimske, odbojku, dizanje tegova... 

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Jurgen said:

 

To je Igor Jagličić, po mom skromnom mišljenju, najbolji sportski komentator u Srbiji. Ne samo da se razume u svaki sport koji prenosi, već ih stvarno i voli, a prenosi ih stvarno mnogo na ESu. Skoro sve zimske, odbojku, dizanje tegova... 

Inače je i novinar Sportskog Žurnala... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jurgen said:

 

To je Igor Jagličić, po mom skromnom mišljenju, najbolji sportski komentator u Srbiji. Ne samo da se razume u svaki sport koji prenosi, već ih stvarno i voli, a prenosi ih stvarno mnogo na ESu. Skoro sve zimske, odbojku, dizanje tegova... 

Zaista ga je uživanje slušati. Obožavam da gledam zimske sportove kada on prenosi, a inače radi i atletiku na Sport Klubu.

Odličan.

Link to comment
Share on other sites

Ja ću da mu udarim jedan minus, i to ozbiljan, kada dovede za sagovornika ili kako se često kaže stručnog konsultanta, nekog ko je zaista poznavalac i iz te materije često mu tokom prenosa jedva dozvoli da dodje do reci. Posebno se odnosi ma zimske sportove.

Inace van toga je odličan komentator, uz kolegu za ski sportove cine zaista odličan tim.

Link to comment
Share on other sites

https://www.standard.co.uk/sport/sport-olympics/russia-doping-ban-tokyo-olympics-russian-olympic-committee-roc-b948164.html

 

Ja ne znam šta hoće ovi više. Nije dosta što ovi dokazano nedopingovani ruski sportisti koje su pustili na Igre ne mogu da se takmiče pod obeležjima svoje zemlje, nego ne valja što će i tako da osvoje više medalja od njih, pa ih treba izbaciti skroz, smetaju previše :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Gledaj na to ovako. Da je bilo koja manja zemlje radila planski doping svojih sportista ne bi nikom dozvolili da se takmiči iz te zemlje dok se ta situacija ne bi iz temelja ispitala i iskorenila. Rusiji su dozvolili da nastupa da se ne bi komentarisalo da je to sve zbog "politike". A neko namerno ne želi da sarađuje u istrazi o tome da bi zapadu podmetnuo da kažnjava Rusiju preko nedužnih sportista. Dakle politika u ovom slučaju je na obe strane.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Klotzen said:

Gledaj na to ovako. Da je bilo koja manja zemlje radila planski doping svojih sportista ne bi nikom dozvolili da se takmiči iz te zemlje dok se ta situacija ne bi iz temelja ispitala i iskorenila. Rusiji su dozvolili da nastupa da se ne bi komentarisalo da je to sve zbog "politike". A neko namerno ne želi da sarađuje u istrazi o tome da bi zapadu podmetnuo da kažnjava Rusiju preko nedužnih sportista. Dakle politika u ovom slučaju je na obe strane.

Nema gorih od Amera.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...