Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Mlad igrač koji je talentovan ne bi trebao da dolazi u CZ ili Partizan osim ako dolazi kao pojačanje. Npr. Smajilagić. Ako dolazi kao bek ap to je po meni gubljenje vremena. 

Pričam o talentima, ne o Dobrić level igračima. Nisam siguran da Ilić spada u te talente osim što ima bogom dane predispozicije. Njegova budućnost i jeste da maksimalno dobaci do vrhunskog prašinara Lidej Level tako da učenje uz njega i nije loša opcija, ako pričamo o konkretnom igraču Daliboru Iliću.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Cooper said:

Znaci Guduric nikada nije ni trebao da igra u KKCZ posle odlicne sezone u FMP?

 

Prosipate se bez razloga.

 

zvuči kao da porediš odnose fmpa i zvezde sa odnosima igokee i partizana.

 

takođe, gudurić je ipak bio omladinac sa malo ozbiljnijom reputacijom, iako je značajnu ulogu u zvezdi dobio sticajem okolnosti. glavni igrač svoje generacije u repki, go-to guy. 

 

pri tome, ja zaista ne mislim da je nemoguće ili obavezno loše za dalibora ilića da dođe u partizan, samo kažem da se to ovih dana retko dešava, da mlad igrač dođe a da nema garantovane minute (koji su mu neophodni da se razvija, ma šta mislili ljudi koji košarku gledaju po merilima iz 1983.), pa da marljivo i vredno radi i napreduje kako bi treće sezone dobio ulogu startera i 25minuta (ako zasluži).

 

ako ne zasluži sam je kriv, jer nije ni vredeo. dotle on napuni 24 i nikome više nije interesantan osim kluba u poljskoj ili belgiji.

 

za zvezdu i partizan je to logično, za mlade igrače postoje bolje opcije od onoga što je ovim klubovima logično. to je naprosto realnost.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moj problem je samo ovo selektivno navodjenje primera kako bi se dala potvrda za svoje misljenje (confirmation bias).

 

Jednostavno kada se uzmu u obzir svi mladi talenti koji su imali izbor EL/EC rezervne uloge vs 30 minuta ABA/KLS, ne mozemo doci do zakljucka da je bolje ostati na stepenici ispod.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Cooper said:

Jednostavno kada se uzmu u obzir svi mladi talenti koji su imali izbor EL/EC rezervne uloge vs 30 minuta ABA/KLS, ne mozemo doci do zakljucka da je bolje ostati na stepenici ispod.

 

ti možda imaš neki super-kompjuter gde izlaze podaci za sve mlade talente. ja nemam ali vidim odokativno kako se kreću trendovi kod mladih igrača u prethodnih 5-6-7 godina; idu tamo gde imaju više prostora za igru i razvijanje svog talenta. nije im posebno primamljivo da čekaju šansu u dobu u kojem treba da igraju što više a i da greše.

 

kao što je @Milos 3.14 već pomenuo, za potencijalno dobre klupske igrače koji nemaju izuzetno visok plafon (potencijalno visok naravno), je verovatno i dalje logično da što pre uđu u neki ozbiljan sistem i takmičenje i nađu svoju nišu. za nekoga koje je talentovaniji je teško proceniti da li je odlazak u ozbiljan klub i takmičenje obavezno bolje. možda i jeste ali to se retko dešava.

 

eto jedini primer koji ja trenutno poznajem je jokubaitis koji je iz žalgirisa otišao u barcu i draftovan je od knicksa ko zna zašto. nije on neki lud talenat ali je pokazao da ume da igra euroleague. osim njega, ne mogu da se setim još nekog sličnog slučaja ali i ne pratim pažljivo. ovi talenti iz mege su svakako dobro prošli gradeći svoju igru i reputaciju u lošijem takmičenju i ekipi - bilo da su otišli u nba ili u evropu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Cooper said:

Peković, Tepić, Bertans, Veseli, Milutinov u Oli, Gudurić, Šiško...

 

 

A spisak je mnogo duzi.

I za to ti ne treba super kompjuter, dovoljno je da ne budes veciti kontras i bezobrazan.

 

 

Quote

ja nemam ali vidim odokativno kako se kreću trendovi kod mladih igrača u prethodnih 5-6-7 godina;

 

ovde ti upadaju samo milutinov, gudurić i šiško. 

inače, taj šiško mi je totalna averidžara i uklapa se višu u tu dobrić logiku nego o ono o čemu smo pričali.

 

dakle, imaš ovde milutinova i gudurića kao primer.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cooper said:

Znaci Guduric nikada nije ni trebao da igra u KKCZ posle odlicne sezone u FMP?

 

Prosipate se bez razloga.

Realno nije, sticaj je okolnosti što je dobio ulogu koju je dobio.

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

LeDay nije prasinar

Klasičan šljaker za top ekipe koji je se uglavnom raspadao kad je bilo važno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Cooper said:

Peković, Tepić, Bertans, Veseli, Milutinov u Oli, Gudurić, Šiško...

 

 

A spisak je mnogo duzi.

I za to ti ne treba super kompjuter, dovoljno je da ne budes veciti kontras i bezobrazan.

 

Sve primeri od pre desetak godina plus neki proseci poput Šiška. Za Milutinova nije ispalo dobro bolje da je otišao u neki Huventud da budži statse i igra EK , do sada bi bio i NBA. Moje mišljenje.

 

Ja lično smatram da je za Ilića dobro da dođe u Partizan, ali recimo mislim da za top prospekte nije dobro. Isto važi i za Zvezdu

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

Koliko je za mladog igraca bitna minutaza bitno je i da mu ne bude Bogom dano.

Bitno je ima konkurenciju, da se bori, da dobro trenira, a ne da zna da ce mu biti garantovano 30 minuta kada dodje utakmica.

 

Ne moze igrac od 12. godine pa do 25. i startera u CSKA ili Realu stalno da ima garantovanih 30 minuta.

Bas kad se napravi ta konkurencija ili sa iskusnim ili sa mladim saigracem, tu se odvajaju sampioni.

 

I ovo oko primera, da li je od pre par godina ili pre 10 nema nikakvu ulogu.

Bitniji je koncept koji u KKP nazalost nije postojao pre 4 godine, za razliku od pre 9 ili danas.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Cooper said:

 

 

I ovo oko primera, da li je od pre par godina ili pre 10 nema nikakvu ulogu.

Bitniji je koncept koji u KKP nazalost nije postojao pre 4 godine, za razliku od pre 9 ili danas.

 

 

pričali smo xy puta na temu, verovatno na mestima koje ne posećuješ ovde;

pre 10 godina su partizan i zvezda (ko je već glavni u kraju u tom trenutku) kupili kajmak mladih talenata + te averidžare

 

to je davno prošlo vreme, sada najveći talenti idu u megu ili podmladak najjačih evropskih ekipa pa odatle u nba ili najjače evropske ekipe.

naravno, ukoliko se ispostavi da su otprilike ono što govore njihove rane projekcije.

 

partizan je ugrabio fin momentum da ima šta da pruži igračima koji su izduvali u nba (smailagić, madar, kurucs) ali su i dalje mladi. 

da li će partizan dobiti takve igrače sa 18-19 godina ukoliko ih traži nba tim a partizan igra euroleague? ja ne verujem u to.

Link to comment
Share on other sites

Moje stanovište, a koliko vidim i većina jako talentovanih razmišlja slično je da je bolje ići u neku prosečnu EK ekipu imati minute i ulogu nego biti bekap u timovima gde se juri rezultat. To kako svoj put vide klinci se mnogo promenilo u prethodnih 10 godina.

San mi je da igram za CZ/Partizan je samo floskula za slikanje sa šalom.

 

Slažem se sa @Cooper da ne treba dati mladom igraču minute blanko, ali u ekipi lošijeg kvaliteta ti minuti dolaze lakše zbog talenta i kvaliteta koji neki mlad igrač ima.

54 minutes ago, oubrevo. said:

 

pričali smo xy puta na temu, verovatno na mestima koje ne posećuješ ovde;

pre 10 godina su partizan i zvezda (ko je već glavni u kraju u tom trenutku) kupili kajmak mladih talenata + te averidžare

 

to je davno prošlo vreme, sada najveći talenti idu u megu ili podmladak najjačih evropskih ekipa pa odatle u nba ili najjače evropske ekipe.

naravno, ukoliko se ispostavi da su otprilike ono što govore njihove rane projekcije.

 

partizan je ugrabio fin momentum da ima šta da pruži igračima koji su izduvali u nba (smailagić, madar, kurucs) ali su i dalje mladi. 

da li će partizan dobiti takve igrače sa 18-19 godina ukoliko ih traži nba tim a partizan igra euroleague? ja ne verujem u to.

Bold-Momentum je da igra EK pa može da istrpi dečije boljke tolikog broja mladih i jako talentovanih, ako hipotetički budu igrali EL sledeće godine i ove od ta 3-4 dobiju bar jednog legit EL igrača u plusu su. Verujem da je jače takmičenje da bi i strategija bila drugačija.

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

Iz ove ekipe Smajlagić ima najveći potencijal da bude u TOP5 centara Evrope u narednih deset godina.

Madar je više puta pokazao da može, zbog godina i iskustva nema konstantu. Ako pokažeš više puta da znaš, znači da znaš. Ko ne zna, neće znati nikad (Trifa). Tako da će Madar biti ok.

Kuruc nije doveden kao talenat, već kao neko ko će odmah da isporuči. Nije mi jasna njegova mala minutaža.

Koprivica će biti skroz zahvalan igrač vremenom. I Milutinov je bio drvo u početku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I mene je to zbunjivalo, ali izgleda da ovaj tekst daje bar deo odgovora:

 

https://mozzartsport.com/kosarka/vesti/kuruc-se-jos-trazi-ne-razumem-do-kraja-sta-obradovic-zeli-od-mene-na-terenu/404931

 

 

Sto se tice mladih igraca, greska je sto se generalizuje. Ne mozemo u isti kalup staviti npr. Petruseva i Ilica. Potonji trenutno nema kvalitet za startera na EC nivou, tako da ne vidim downgrade u tome da ima 15-20 min u EC sa velikom sansom da tu minutazu sledece sezone prenese u EL.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

 

Mozda se nije uklopio u zamisli trenera. Problem je sto ima cini mi se trogodisnji ugovor?

 

možda i nije prvi put da neki igrač kod željka ima neočekivano malo minuta ili usagea?

pominjali su se ovde bogdan, kalinić, bjelica. naravno, nema veze da će kurucs tim putem basketaške slave, samo kažem da nije čudno.

Link to comment
Share on other sites

Kuruc ima dobrano basketa u sebi, ima želju, zalaganje, energiju, pegla odbranu... Prema snimcima iz pređašnje karijere ima i šut. Samo se čini da pogrešno kanališe sve to pa se unervozi i često bude kontraproduktivan. 

 

Rekao sam već i ponavljam se već par puta, biću zaista neprijatno iznenađen ako on vrlo brzo ne bude jedna od glavnih poluga u timu. 

 

Svi dijelovi mozaika su tu samo treba da se sklope, ne sumnjam da će Željko izvući iz njega i više nego što sam on misli, o nama ovdje da ne pričam.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...