Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

33 minutes ago, Dl91 said:

Po kuloarima vam se spominju Vanja Marinkovic, Radulja i Gagi Milosavljevic. Gadjace se solidna domaca osnova, i verovatno neki stranci koji bas prave razliku. Srecan vam novi pocetak, Zoc ce svakako biti najvece pojacanje, legendarni trener, Evropski Fil Dzekson. 

Pominju se i malo jaca imena ali polako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posle niza uzasnih desavanja po klub, loseg poslovanja, dovodjenja igraca bez ikakvog plana, "trosenja" trenera kao na traci i tavorenja u prosecnosti, konacno jedan bum!

 

Vratio se Zeljko Obradovic. Glavom i bradom. Ako nista drugo, postali smo glavna tema u evropskim kosarkaskim krugovima, bar na jedan dan. Najveci evropski trener ne potpisuje svaki dan.

 

Naravno, ovo bi morao biti tek pocetni korak. Zoc i grupa gradjana, koja je trenutno pod ugovorom sa KKP, tesko da su kompatibilna kombinacija. Ima ovde enormno puno posla kako bi se klub stabilizovao.

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Da se ne lazemo o tavorenju i trenera kao na traci. Partizan za vreme Trinkijerija je imao sve, odlicno sklopljen tim po njegovom ukusu, covek je doveo igrace za koje je smatrao da mogu da implementiraju njegove zamisli. Tako je i bilo. Imali ste domaci teren obezbedjen i u samom finalu Eka, kao i u Aba. Osvojili ste kup Koraca i Aba super kup. Vas tu nije prevario Ostoja ili lose poslovanje vec korona. Zaista ne vidim nacin da bi iko uspeo u seriji u toj Ek sezoni da pobedi Partizan, u Aba bi bilo klanje sa Zvezdom, evroligasem i pijanim milionerima iz Zeleznika. Cini mi se da cete sad imati jos vece potencijala, mislim da jos ni vi, a ni mi cigani nismo svesni sta znaci potpis Zoca. 

Edited by Dl91
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da je ovo fantastična vest ne samo za Partizan, nego i za srpsku košarku! Em će pomoćni treneri imati od koga da uče, em će mladi talenti imati pravog trenera koji ume da igra na rezultat a i izgradi igrača. Miško je uradio dobar posao sa Megom, ali Željko je Željko.

Link to comment
Share on other sites

Novosti pišu da Jare ostaje. [emoji108]

Rekoh ja. Sad nema boljeg mjesta za njega od onog gdje već jeste. [emoji846]

 

Sad će mnogi da se tuku međusobno za potpis. Mislim da još nismo svjesni pravih razmjera jučerašnjih dešavanja, naslućujemo samo obrise i da se iza brda rađa nova zora.

 

Od domaćih prve želje su mi Gagi kapiten, Petrušev i Dalibor Ilić. Mislim da će se praviti domaća baza od par iskusnih povratnika (biće i ovdje velikih iznenađenja, samo polako) i mladih igrača velikog potencijala a doselekcija od stranaca koji mogu da isporuče sad i odmah. Biće vjerovatno i neki stranac mladac s obzirom da domaća ponuda nije izdašna.

 

Ovo što ovaj Kosta trabunja gore nema veze s vezom, pročitao negdje od nekog kome je juče pozlilo pa nalupao pun kontejner gluposti.

 

Posle dosta vremena dovodićemo koga mi želimo a ne koga nam komšije žele.

 

Igrajmo taj tango smrti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

zdravo svima koliko vas ima

 

najpre da čestitam & bacim par kapetan-očigledni lajni:

jasno je da se ovako nešto nikada nije desilo na ovim prostorima a i malko dalje. najbliže poređenje koje je i dalje 700 milja daleko, je onaj pr effort potpisivanja kari pešića na tri sezone sa đubre-rosterom i odlaskom nakon prve.

 

verujem da će željko dobiti priliku da sastavi vrlo solidan sastav, ne zbog tih besmislenih prepucavanja kome država više nabije, već zato što bi olako shvatanje ovog željkovog poteza bila sramota i za partizan ali i za košarkašku srbiju generalno.

 

ako klub misli da je dovoljno da namoli malog aleka da ubaci xy pezosa i da su završili posao sa željkom, grdno su se zajebali, jer željko zahteva izvrsnost pre svega u trudu i znanju - i bez pardona će da ih oladi na svakom mogućem koraku ukoliko je jasno da ne rade ono što bi trebalo.

 

dakle, moje mišljenje je, uprkos verovatno većinskom, da kod željka nije presudna količina novca, već znanja i truda. 

a ako ostoja & partneri misle da će eventualni damage control rešiti u najcrnjem scenariju tekstovima na kuriru pinku i pričama insajdera od poverenja, to će biti ultimativni test za navijače, da objasne kako neće.

 

---

 

što se tiče same igre, drago mi je da dobijate osim HoFera, i trenera koji ne robuje minulim uspesima u smislu stila igre, već je i u ovim godinama spreman da se prilagođava, uči i testira najsvežiji pristup i princip košarci, pa makar to značilo da kolena ostaju neokrvavljena ili da se šutira za tri kao posred milvoki grada.

 

 

  • Like 15
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Počećemo od Žarka Paspalja.

"Super, super, super! Velika stvar za Partizan, za Savića i svakako velika zahvalnost Željku Obradoviću. Ovo je nešto najbolje što je moglo da se desi košarci", nije krio oduševljenje nekadašnji krini centar Partizana.

 

Quote

Povratak Željka Obradovića u Partizan je velika i važna vest ne samo za klub, već i za srpsku košarku u celini. Siguran sam da će Partizan u svakom pogledu napraviti ogorman iskorak sa najboljim evropskim stručnjakom. Za našu košarku je od izuzetne važnosti da u srpskim klubovima radi što veći broj vrhunskih stručnjaka, jer uz njih stasavaju talentovani igrači, kao i nove generacije trenera koje će ih jednog dana naslediti u klubovima i reprezentativnim selekcijama", rekao je Danilović.

 

Link to comment
Share on other sites

Kao što Son reče Gagi, Ilić, Petrušev i Jare da ostane to je već dobra osnova domaćih. 

Ja sam u bespucima interneta nacuo da je Kicanovic odigrao ključnu ulogu i da postoji neka finansijska nezavisnost od Aleka.

Ali opet sa druge strane vjerovatno mu se nisu svidela predavanja na trenerskoj školi på je rekao O'stoji na glavnom odboru idi ti Ostoja dovedi tog Željko dosadno mi na predavanjima

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...