Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

4 hours ago, oubrevo. said:

 

vredi pomenuti i to da je rade freakin zagorac igrao ukupno 11 minuta i 43 sekunde. ponavljajte za mnom.

 

ne zaslužuje zbog ove utakmice ili ukupno, od početka, gde je razvaljivao neke utakmice?

 

Pa da, rekoh epizoda. Ne znam da li si gledao tekmu, ili samo zaključuješ na osnovu statsa.

 

Rade je počeo drugo poluvreme, vodili smo 11 razlike i imali sasvim finu igru. Za 6-7 minuta koliko je bio u igri, Partizan je dao 3 poena. U tih 6-7 minuta je uspeo da udavi loptu svaki put kada je došla do njega, a retko koja statistika to može da pokaže, osim učinka ekipe u tom periodu i činjenice da je jedan od 2 igrača sa kojima smo bili u minusu.

 

Pri tome, nije bio slučaj kao u nekim prethodnim tekmama, da se nađe u nekoj užasnoj postavi, nego je igrao sa Panterom, Lidejom, Smajlijem.

 

Ok, nisam se dobro izrazio, ne da ne zaslužuje da igra, nego jednostavno previše rizično staviti ga u nekoj teškoj tekmi. Možda smo se mi ponadali da on može da shvati da treba da igra jednostavnije, iz drugog plana, ali on to ili ne zna, ili ne želi. Svejedno, efekat je isti.

 

Kuruc je isto igrao samo 14 minuta, zbog prekršaja, isto ga nije hteo šut, promašio i jedno kucanje, ali je pristup utakmici neuporedivo bolji. I on će biti problematičan ako ne bude mogao da namesti ruku, makar da pogodi ove otvorene šuteve kao juče, ali tu makar možemo da se nadamo.

Rade je već 5-6 godina na konstantnih 25% šuta za tri i teško da će se tu nešto promeniti.

 

I da, koje tekme je razvalio Zagor? Najbolje 2 partije sezone protiv Hamburga 6 poena i 20 indeks, i to u tekmi gde smo imali indeks 150. Druga 14 protiv Cibone. I to je to, 2 dobre partije od 11-12 odigranih, a imali smo lak raspored tu.

Link to comment
Share on other sites

Moram da napomenem da juce pred pocetak utakmice nisu hteli da prodavaju karte za nivo400, kao nema vise a u hali gore mesta koliko hoces, kao samo je ostalo karata od 1500, da bi kad je tekma vec pocela krenuli da prodaju i one od 1000din ?! ?! ?!

Mislim ne znam u cemu je stos ali sta god da je - sramota

 

Ps za zagora je sam kriv svako ko se nadao a i dalje se nada da ce on nesto sta god, decko nije kosarkas zadnje 2 - 3 godine ali jbg i dalje imas ljude "e sad ako kod zeljka...", meni cak ne ide toliko na q on koliko oni koji ga brane sa pricom pa da ali decko partizanstina cita knjige levica... ma mrs u icku materinu bolje da slusam ravnozemljase i arkan je na kipru price

Edited by ranzo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jel to trik pitanje?

 

edit: za mene je ovakvim partijama Glasa Trifa postao visak. Ali ok, da smo se nekim cudom resili nekog iz dua Zagor / Danga pa i da ostane. Ili da umesto Mura dovedemo klasicnog pleja (sto se nece desiti). Bez svega toga on je 12. - 13. igrac u rosteru. Doduse i Ilic bi bio recimo deseti 😄

Edited by Marvin
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, propolis said:

Nešto ne vidim perspektivu za Dalibora kod vas jer je Lidej zacementiran 25-30mpg.

 

 

 

Pa 15 min uopšte nije malo. A bilo bi i 20 u ABA verovatno.

 

E sad, ako razmišlja kao ti i misli da treba da bude prvo rešenje na taj poziciji, onda da, više sreće negde drugo 😄

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Ne sam Safete said:

Jel zapisao kako ga je obesmislio profesionalni rekreativac Davidovac?Bas je prica za prepricavanje i zapisivanje.

 

Ne znam kud bi vi sa Daliborom,onako planski a ne da ga uzmete tek tako.Defanzivac,kamenjar znaci totalno se ne uklapa u vasu pricu.

Ako sutnete Trifunovica nadomestice Glas bez problema.Doduse ne znam sto radite stvari tako nakaradno,promenili ceo proslogodisnji sastav pa vam je to izgovor za lose stanje sada,ok razumljivo.Ali sada od ta tri igraca koje su prezivela secu jedan je pred vratima,drugi dobija disciplinske kazne i sl.

Ne znam eto koja je ideja sa Daliborom koji mi je inace fin igrac,koja je ideja da neuigranu ekipu vi dodatno menjate i okrecete.

Sreca vasa sto ste nadmocni kao sto vam jos od predsezone pricam.Sad se cudite Avramovicu,Alenu itd a jasno je bilo da je prvi mocan za vecinu vasih utakmica a drugi potencijalni el igrac bez problema,zapravo ima sve osim bbiq izgleda.Nemojte pisati suprotno za dzabe jer sigurno nemate ovako dobar skor na dobru igru i na hemiju u ekipi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Jel zapisao kako ga je obesmislio profesionalni rekreativac Davidovac?Bas je prica za prepricavanje i zapisivanje.

 

Ne znam kud bi vi sa Daliborom,onako planski a ne da ga uzmete tek tako.Defanzivac,kamenjar znaci totalno se ne uklapa u vasu pricu.

Ako sutnete Trifunovica nadomestice Glas bez problema.Doduse ne znam sto radite stvari tako nakaradno,promenili ceo proslogodisnji sastav pa vam je to izgovor za lose stanje sada,ok razumljivo.Ali sada od ta tri igraca koje su prezivela secu jedan je pred vratima,drugi dobija disciplinske kazne i sl.

Ne znam eto koja je ideja sa Daliborom koji mi je inace fin igrac,koja je ideja da neuigranu ekipu vi dodatno menjate i okrecete.

Sreca vasa sto ste nadmocni kao sto vam jos od predsezone pricam.Sad se cudite Avramovicu,Alenu itd a jasno je bilo da je prvi mocan za vecinu vasih utakmica a drugi potencijalni el igrac bez problema,zapravo ima sve osim bbiq izgleda.Nemojte pisati suprotno za dzabe jer sigurno nemate ovako dobar skor na dobru igru i na hemiju u ekipi.

spacer.png

  • Like 6
  • Love 1
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

Ma da, po prvi put u istoriji košarke neki trener hoće da isproba neke igrače i da im šansu pre nego što odluči šta će sa njima... 

Plus, ko još menja ekipu posle avgusta meseca i dovodi igrače, potpuna ludost.

 

Nikad viđeno, Žoc inovator.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, realno *w said:

 

Pa 15 min uopšte nije malo. A bilo bi i 20 u ABA verovatno.

 

E sad, ako razmišlja kao ti i misli da treba da bude prvo rešenje na taj poziciji, onda da, više sreće negde drugo 😄

 

Momak ima samo 21 godinu i evo drugu Aba sezonu igra na top nivou pri tom je na širem spisku reprezentacije. Ove sezone je procenat za tri podigao na 40% što je za svaku pohvalu.

Sigurno je da ne bi bio zadovoljan sa 10 do 15mpg bilo u Partizanu ili Zvezdi sa nekom minornom ulogom.

 

 

Popularno rečeno naredne 2,3 sezone su mu ključne za daljni tok karijere i mnogo je bitno koji će klub izabrati posle Igokee.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Alek The Great said:

Pa naravno da ima veze. Ne mogu igrom Rida da imaju ne znam koliko dodatnih suteva. Sinoc smo bili naprzeni i igrali finu odbranu. Kad neko ima indeks vise od trecine cele ekipe to znaci da je izdominirao. Mozda bas igranjem Rida ne bi DJ uzimao te neke suteve. Ali na kraju bi opet doslo manje vise na isto sto je i bila moja poenta. Sve je to hipoteticki ili sbbkbb.
Buducnost je ekipa koja svoju igru zasniva spolja. Stekao sam utisak da su oni najvise lomili protivnike kad su igrali neki small ball sa Kuridzom kao centrom.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Imao je indeks veci od trecine jer je ukupan ekipni indeks bio bas bedan.

 

Ja ne znam vise sta da ti kazem - vas najbolji igrac je imao sut 0/7 iz igre, ukupan sut za 3 vam je bio katastrofalan i vi kazete da ste odigrali dobro jer ste dobili 6:4 (ili 10:6). Pa ne, to znaci samo da su i jedna i druga ekipa odigrale katastrofalno.

 

Inace, pogledaj malo koliki je indeks imao Reed protiv Virtusa (21 poen, 24 indeks) ili u bilo kom mecu u kojem je igrao - uvek je taj indeks bio dvocifren.

 

Zaista se nadam da necete morati da proveravate kako je to doci bez jednog od bitnih igraca na neko gostovanje, pa da vam ja pisem onda "pa sta onda sto nije igrao LeDay ili Smailagic, ne bi se Moore tako raspucao, a i igrali su dobru odbranu".

 

Vec duze vremena igrate bas lose, jedva ste dobili krs ekipu iz Litvanije i sad hajde da se lazemo da ste odigrali dobro i nadigrali trecu ekipu lige jer ste prikazali neku dobru igru.

 

27 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ako je dilema 30 minuta u Igokei ili 15 minuta pod najboljim evropskim trenerom svih vremena, gdje je dilema pitam ja vas?

 

Pa mozes tako da kazes i da svako treba da dodje i bude zahvalan i na 5 minuta prilike jer ima prilike da radi sa ZOCom.

 

Eno, usrecise se Radanov i Simanic sto su toliko godina "igrali" EL u KKCZ i sto im je trener bio legendarni Radonjic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ako je dilema 30 minuta u Igokei ili 15 minuta pod najboljim evropskim trenerom svih vremena, gdje je dilema pitam ja vas?

 

Pa pazi polusezonu da odigra i stekne iskustvo da radi sa Žocom je okej,ali ugovor na 2 sezone da bude bekap u najboljim godinama bi bio promašaj za njegovu karijeru.

 

Smatram da bi posle odlicnih sezona u Igokeii trebao da nadje klub gde će biti prva opcija. 

Konkretan primer je Vasa koji tad nije bio spreman da bude prvi plej Zvezde i onda je otišao u Tofas gde je bio prva opcija i dokazao da može da igra vrhunsku košarku.

 

Dalibor je zaslužio svojim igrama da bude prva opcija gde god da ode.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Al svaka bas svaka prilika da se poredi Radonjic sa Obradovićem je ono....

Čuj legendarnim Radonjicem..kome je on legenda?Zvezdi? Da. Nama niti bilo kome drugom ne.

Ok čuli smo Dejo je bolji ljepsi,  manje rumen, sve 5, ovo ono 'vako nako, sve smo čuli ali don't impress me much.  Zadržite ga za sebe.

Mislim ljudi imate pravo na mišljenje uostalom kao i svako, ali to što gledate ovaj svijet kroz svoju prizmu i to namećete kao istinu ne znači da ste u pravu niti da je ovdje mjesto "soft patkometriji". Uostalom merenje nije validno u soft agregatom stanju.

Evo Ilić će doći zato što voli galamdzije trenere a ZOC je ipak viši nivo od legende Sloge iz Trna kod Laktasa Bajica. 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

To ko je bolji videcemo ove sezone, svakako je Zoc overal bolji trener i najtrofejniji u Evropi, ali trenutno ne izgleda da ima uopste igru tima i u medjusobnom duelu ga je Radonjic razvalio, to su cinjenice, sta ce biti na kraju, videcemo.

 

Trifunovic  nije za partizan, Rade ili Dangubic je dilema jedino, ali koliko vidim bolje za vas je da Rade ode, eventualno moze dobiti sansu jos do kraja godine.

 

Ilicu bi svakako bolje bilo da dodje u partizan, nije on za prvu cetvorku Zvezde i vas, to su prosto cinjenice, za back upa je ok,pa posle dve sezone ili igrama moze da zasluzi nesto vise.i 15ak minuta mu je sasvim dovoljno u EC.

 

Mislim da imate problema sa Panterom jer ostali igraci u spoljnoj liniji su blago receno nekonstantni i onda se vrsi ogroman pritisak na Pantera. Tu moze povuci vise Mur i evo sad Glas. Davati minute Zagorcu ili Trifi na ustrub Glasa je poprilican zlocin za kosarku..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Ako je dilema 30 minuta u Igokei ili 15 minuta pod najboljim evropskim trenerom svih vremena, gdje je dilema pitam ja vas?

 

slabo mogu da se setim primera u skorije vreme, gde je mlad igrač profitirao od igranja 15ak minuta u bilo kojoj ekipi na svetu.

s'druge strane, imaš plethora primera kako mladi igrači kroz visoki usage u treš takmičenjima i/ili ekipama dolaze do značajnih uloga i generalno usavršene igre

 

vremena se menjaju, ta logika da neko treba da bude srećan što je u velikom klubu sa velikim trenerom važi samo ako ima i solidno veliku ulogu

 

ja se slažem da partizan nema prostora da mu pruži tako nešto ali mi je razumljivo da mu to ne bi bila vrhunska opcija.

ali nikad se ne zna, možda je njemu to baš pravi koncept za razvoj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, oubrevo. said:

 

slabo mogu da se setim primera u skorije vreme, gde je mlad igrač profitirao od igranja 15ak minuta u bilo kojoj ekipi na svetu.

s'druge strane, imaš plethora primera kako mladi igrači kroz visoki usage u treš takmičenjima i/ili ekipama dolaze do značajnih uloga i generalno usavršene igre

 

vremena se menjaju, ta logika da neko treba da bude srećan što je u velikom klubu sa velikim trenerom važi samo ako ima i solidno veliku ulogu

 

ja se slažem da partizan nema prostora da mu pruži tako nešto ali mi je razumljivo da mu to ne bi bila vrhunska opcija.

ali nikad se ne zna, možda je njemu to baš pravi koncept za razvoj.

Ako bi potpisao na 2 godine (ovu + sledeću sezonu), gde će u prvoj biti back up, a sledeće prva 4orka tima pod Žocom - to onda i nije loša opcija po njega

Link to comment
Share on other sites

Btw. ako se ne varam, to je Ilic koji je bio centarski tandem sa Pecarskim za mladu reprezentaciju?

On je na tom prvenstvu pokrivao i 5 u nekim momentima, a u Igokei primarno igra 4. Medjutim na svim stranicama je deklarisan kao krilo, visok 202. Zbunjen sam. Ako je to isti igrac, em nije krilo em ga se secam kao visokog atleticnog igraca...

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...