Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

22 minutes ago, mmajstor said:

 

edit: hoce li Partizan sve igrati u Areni ili ce biti i Pionira? 


Ako se ne varam sada ide neko evropsko ili svetsko atletsko prvenstvo u dvorani u Areni, pa se selimo u Pionir narednih desetak utakmica kao domacini. 
Mozda gresim za neku utakmicu gore dole, ali tako nekako otprilike.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, odupri se ludilu said:

Dobro je ovo

 

Ma kakvi dobro, uzasno je bilo.

 

Ne znam kako moze da bude dobar onakav mec, sa uzasnim sutem za tri i Punterom koji se raspada vec dve nedelje?

 

Navijaci su subjektivni i inace su skloni da svoje probleme preuvelicavaju, a protivnicke prosto ignorisu, ali budimo ozbiljni - Buducnost bez Reeda nije ekipa za vrhunske domete, kao uostalom ni Partizan bez Smailagica ili Crvena zvezda bez Kuzmica ili Mitrovica (ok, ovde su ti izostanci i najmanji problem).

 

Znalo se da ce Partizan ovo da dobije, jedino je ostalo pitanje sa kolikom razlikom i tu obe ekipe mogu da budu nezadovoljne, jedni sto nije bilo +20, drugi sto nije bilo +5.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Klipan said:


Ako se ne varam sada ide neko evropsko ili svetsko atletsko prvenstvo u dvorani u Areni, pa se selimo u Pionir narednih desetak utakmica kao domacini. 
Mozda gresim za neku utakmicu gore dole, ali tako nekako otprilike.

 

To prvenstvo je od 18-20 marta, ne znam koliko im treba da postave staze i ostalu opremu

Link to comment
Share on other sites

ocigledno je robija zaboravio koliko je bg mali..

oce to da se iz cista mira menja kapiten i jos se to naglasava, pa onda po sistemu napad je najbolja odbrana, napusava novinare za ono sto je on pokrenuo..

glupost u rangu one, da nije potpisao ugovor..

 

sto se tice, utakmice, ko sto sam kazao i pre meca, bez reeda, futurine sanse su nula bodeva, gledao sam samo prvo poluvreme, i ono odbrana sa barovicem, mjk-om i nikolicem je cirkus zivi, trebalo je da bude +30 vec na poluvremenu..

 

tako da ono, ne samo sto ste imali srece sa rasporedom, koji je cirkus smesan, vec imate i srece da i u svim ovim utakmicama koje bi trebale da su ozbiljnije, protivnicima fale bitni igraci.. juventud, zvezda, buducnost etc

  • Like 4
  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

Ne bi se tu nista znacajno promenilo i sa Ridom. Imali bi igraca vise u rotaciji i mozda malo bolje gradili kos. Mislim da se i sa njim nasa pobeda ne bi dovela u pitanje. Necu da kazem da smo igrali koliko treba, ali smo imali utakmicu pod kontrolom. I Rida bi, bas kao i Barovica, Smajli fintirao i isao na prodor. U napadu bi isli vise na njega sto bi smanjilo ucinak nekih drugih igraca koji su npr sinoc izdominirali. Vec sa Danilom bi imali sirinu u napadu i sa spremnijim Aticem bi to bila druga prica.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Alek The Great said:

Ne bi se tu nista znacajno promenilo i sa Ridom. Imali bi igraca vise u rotaciji i mozda malo bolje gradili kos. Mislim da se i sa njim nasa pobeda ne bi dovela u pitanje. Necu da kazem da smo igrali koliko treba, ali smo imali utakmicu pod kontrolom. I Rida bi, bas kao i Barovica, Smajli fintirao i isao na prodor. U napadu bi isli vise na njega sto bi smanjilo ucinak nekih drugih igraca koji su npr sinoc izdominirali. Vec sa Danilom bi imali sirinu u napadu i sa spremnijim Aticem bi to bila druga prica.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

nisam ni kazao da bi sa reedom oni pobedili, vec s obzirom na to kako igrate ovih 2 meseca, a nije da je proslo bas malo vremena, i s obzirom na potencijal koji imate, vec i samo prisustvo reeda bi vas poremitilo, na stranu sto kao sto rekoh na potencijal koji imate, pobeda i protiv njih kompletnih se ne bi dovodila u pitanje.. 

ko sto bi i druga prica bila da je paul igrao za juventud..

 

govorim u kontekstu toga sto je i robija kazao, kao kapa dole onome ko je ocekivao ove rezultate..  a koji rezultati su trebali da budu, s obzirom na sastav partizana i sastave protiv kojih je igrao partizan, sve i da on nije na klupi, a jeste..

Edited by n4l1m
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, oubrevo. said:

 

takođe bez ikakvih informacija, ja to zamišljam malko drugačije;

ne bi mi bilo čudno da željko na prvom treningu kaže igračima da je to njegov način komunikacije i da ne treba da ga shvataju lično. npr.

 

kažem to jer nisam ni čuo ni video nekoga da se uvredio ili naljutio zbog takvog stila i tona. možda je izuzetak bjelica kada ga je (ekstremno i za željka) poslao u svlačionicu. mada je i bjelica tada bio u fazonu why can't we be friends, možemo to da rešimo mirnodopski. 

 

daklem, izvan celodnevnog-celosezonskog konteksta, to izgleda baš kao neka tortura ali ako vidiš da se on u slobodno vreme zavitlava sa igračima i da je generalno pristupačan lik, onda nije to baš neka sadistička despotija, već više njegov način da fura energiju ka ekipi.

 

meni su uvek najzabavnije face igrača na klupi, kojima željko detaljno objašnjava (ili samo psuje) šta je neko na terenu zgrešio. ono, ne smem da izgledam previše zainteresovano jer će i mene kad-tad da pita istu lekciju ali moram da ga gledam u oči.

 

mali off ali i nije

 

slažem se da je to ol'skul, pre svega u odnosu na nba a i u evropi mlađi ne padaju baš u toliki lom duše. međutim, i ovde na forumu se na principe kokoškova gledalo blagonaklono sve dok nije upao u sranje na bitnoj tekmi. onda je bilo, šta glumi na centru sa pomoćnicima, zašto ne polomi tu tablu pizdamumaterina, pa možda i o glavu nekome kome ionako glava ne služi nizašta.

 

bottom line, nije sigurno prijatno ali ako si profesionalac, navikneš se na te outburste, pogotovo ako je trener pravičan, drži sve isto i jednako važno, ima puno znanja. kada neko nema pojma a ima nastup, kontam da nema ničeg iritantnijeg. kada neko zna ali je prek tokom tekme ili treninga, rekao bih da to nije drama, sve dok ima validne razloge zašto je trebalo postupiti drugačije i šta je berićet tog postupka. pogotovo ako nakon svega toga možeš da sedneš i da popričaš, bilo o tome ili o lajnapu za guču* 2022.

 

*ide željko i u pozorište, da ne pomisli neko da ne voli džo stramera

 

Nije realno očekivati da neki igrač izađe javno i kaže da mu to smeta, ipak je Željko preveliki autoritet. Uostalom, Bogdan je čak na neki način opravdavao i ono Duletovo davljenje, a baš mi je teško da poverujem da mu to zaista nije zasmetalo. Uglavnom, malo je trenera na svetu koji se nikad nisu izderali na igrača i to razumem i tu može da prođe priča o profesionalizmu, posebnom odnosu unutar ekipe itd., ali konstantna dernjava ne spada u to. Po meni, to više vodi u dva moguća ishoda: strah od greške ili 'oguglavanje' na dreku. U oba slučaja ishodi su negativni.

 

Sećam se kad sam kao klinac trenirao razne sportove, često je išla priča da svaki trener ima igrača na kojeg se stalno dere. Pričamo o osamdesetim. Ovakvo ponašanje mi deluje kao tipičan primer te 'škole'. Mučeni Aleksa popije više dranja nego svi ostali zajedno.

 

bold: :Hail:

 

Inače odličan Avramović sinoć. On nikada nije bio organizator igre i ne treba ni očekivati od njega da postane Pepe Sanchez, ali ostalo što radi radi odlično a uspeo je i da nakupi 5 asistencija. A 6 ukradenih je verovatno neki rekord, plus što su bar tri bile za kontre 1 na 0. Utakmicu smo dobili na energiju i na njihov mali fond upotrebljivih igrača.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Stiletto said:

 

To prvenstvo je od 18-20 marta, ne znam koliko im treba da postave staze i ostalu opremu


moguce da sam i ja nesto presaltao, ali sam razumeo komentatora protiv litvanaca da igramo tri u Areni i da se selimo u Pionir. 
Tu dolazi i pauza u EC, plus nam nisam gledao raspored narednih utakmica sto se tice domacinstava, ali sam tako shvatio. Po toj logici bi trebalo jos narednu kao domacini da igramo u Areni. Zato rekoh, mozda sam pogresno shvatio za gore dole 1-2 utakmice.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Alek The Great said:

Ne bi se tu nista znacajno promenilo i sa Ridom. Imali bi igraca vise u rotaciji i mozda malo bolje gradili kos. Mislim da se i sa njim nasa pobeda ne bi dovela u pitanje. Necu da kazem da smo igrali koliko treba, ali smo imali utakmicu pod kontrolom. I Rida bi, bas kao i Barovica, Smajli fintirao i isao na prodor. U napadu bi isli vise na njega sto bi smanjilo ucinak nekih drugih igraca koji su npr sinoc izdominirali. Vec sa Danilom bi imali sirinu u napadu i sa spremnijim Aticem bi to bila druga prica.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Ko je sinoc "izdominirao" u Buducnosti?

 

Imas jednog igraca sa 21 indeksom, jos dvojicu sa nekim ok indeksima (11 i 13), ostali igraci su imali 4 indeks korisnosti ili manje.

 

Dalje, ne mozes porediti Barovica koji ne zna gde se nalazi na terenu i nije profesionalni sportista (bar na ABA nivou) sa jednim Reedom. Nije njima bio problem bio samo Smailagic, svako se u reketu setao koliko je hteo. 

 

Sa Reedom u reketu bi i Partizan morao da skuplja, vise ne bi mogli tako agresivno da pritiskaju bekove, odmah bi pao i broj izgubljenih lopti Buducnosti.

 

Prosto, to je kao da ja sad kazem - nema veze sto White ne igra u KKCZ, njegove suteve uzimaju Kalinic i Dobric, a ni Mitrovic ne bi imao ovakvu ulogu kakvu ima pa dodje na isto.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Pa naravno da ima veze. Ne mogu igrom Rida da imaju ne znam koliko dodatnih suteva. Sinoc smo bili naprzeni i igrali finu odbranu. Kad neko ima indeks vise od trecine cele ekipe to znaci da je izdominirao. Mozda bas igranjem Rida ne bi DJ uzimao te neke suteve. Ali na kraju bi opet doslo manje vise na isto sto je i bila moja poenta. Sve je to hipoteticki ili sbbkbb.
Buducnost je ekipa koja svoju igru zasniva spolja. Stekao sam utisak da su oni najvise lomili protivnike kad su igrali neki small ball sa Kuridzom kao centrom.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Rekoh juče pre tekme da je sada bitna pobeda, kako god to izgledalo.

 

Iz tog ugla, odigrali smo maksimalno angažovano, dobili i nekom pristojnom razlikom i to je ok.

 

Takođe, ako bi se gledalo ovako, moramo biti zadovoljni: nismo imali šut, protivnik je imao odličan šut, odigrali smo utakmicu bez Pantera maltene, standadno smo imali minimalni doprinos od Mura i Madara.

Ono što je bilo do pristupa i borbenosti, je bilo na maksimalnom nivou. Iskontrolisali smo skok, što baš nije bilo teško sa obzirom da Rid nije igrao, odbrana je na momente bila baš dobra.

 

Fascinantno mi je to oko odbrane, još uvek imamo preglupa pomaganja, ono tipa igra se neki polu-bezopasni pik na 8 metara od koša, Kobsov igrač ga ostavi i spusti se u reket i dobijemo trojku.

Ali i pored takvih grešaka, kao i nekih besmislenih misemečeva koje npravimo u samom vraćanju u odbranu, mi primimo 66 poena od jedne vrlo dobre ekipe.

Ne mogu da zamislim odbranu sa nekom pokretljivom atletskom peticom i smajlijem na 4, kakav bi to bio switchability.

 

Od igrača - ozbiljna partija Avrama, baš ga je svuda bilo. 

Smailaga vrhunska partija, hajlajt svakako onaj ona kontra sa zadnjom promenom u punom trku. Generalno, jako dobar osećaj za prostor i postavjanje odbrane, što je fascinantno za mladog visokog igrača..

 

Radetova epizoda u trećoj četvrtini je dno dna. Igrao je bar 3 minuta sa Panterom u postavi, nijednom nije lopta došla do njega i nastavila da kruži, nego neko besomučno mučenje iste i onda šutevi iz nemogućih pozicija, promašaji, izgubljene. itd. Prosto je očajan i trenutno ne zaslužuje sekundu na terenu.

 

Lideja više nemam kud hvaliti, nije ga išlo, a opet isporučio vrhunsku partiju.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Elem, posebna i tužna tema je organizacije tekme.

 

Nažalost, dolazak legendarnog trenera i nekih dobrih igrača, ne znači i pomak u organizaciji kluba. Stvari koje naši navijači doživljavaju su potpuno neverovatne.

Ako već raspališ jaku cenu sezonskih karata, onda barem ispoštuj ljude koji su to platili. 

 

A ne kao primer ljudi sa standard 1 jug kartama, kojima su samo ušli "najverniji" i posrali im se u gledanje utakmica. Sada većina traži zamenu od kluba, koji će najverovatnije pristati na to, jer ne želi da se zamera ovim idiotima.

 

Taman sam pomislio kako su komšije baš dotakle dno po tom pitanju sa onom "ideološkom podobnošću", kad ono moramo i mi da dozvolimo nešto u tom smislu.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, realno *w said:

 

 

Radetova epizoda u trećoj četvrtini je dno dna. Igrao je bar 3 minuta sa Panterom u postavi, nijednom nije lopta došla do njega i nastavila da kruži, nego neko besomučno mučenje iste i onda šutevi iz nemogućih pozicija, promašaji, izgubljene. itd. Prosto je očajan i trenutno ne zaslužuje sekundu na terenu.

 

 

vredi pomenuti i to da je rade freakin zagorac igrao ukupno 11 minuta i 43 sekunde. ponavljajte za mnom.

Quote

Prosto je očajan i trenutno ne zaslužuje sekundu na terenu.

 

ne zaslužuje zbog ove utakmice ili ukupno, od početka, gde je razvaljivao neke utakmice?

Link to comment
Share on other sites

Avramovic je sam izborio svoje mesto pod suncem prve petorke, njegovo zalaganje ce uvek imati podrsku i navijaca i Zeljka, ma koliko ponekad donosio debilne odluke u napadu.

 

Tako je i Zagorac sam odgovoran za svoju trenutnu sudbinu, a 11 min na terenu je vise nego sto trenutno zasluzuje. Ja znam da ga ti branis sada po svaku cenu jer je tesko priznati sopstvene greske, ali nema potrebe za tim. Svako od nas se zajebe u proceni. Vecina nas je jedva cekala da gleda odrastanje Madara Jama...pitaj nas opet jel smo i dalje podjednako entuzijasticni.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alex_Serbia said:

Avramovic je sam izborio svoje mesto pod suncem prve petorke, njegovo zalaganje ce uvek imati podrsku i navijaca i Zeljka, ma koliko ponekad donosio debilne odluke u napadu.

 

Tako je i Zagorac sam odgovoran za svoju trenutnu sudbinu, a 11 min na terenu je vise nego sto trenutno zasluzuje. Ja znam da ga ti branis sada po svaku cenu jer je tesko priznati sopstvene greske, ali nema potrebe za tim. Svako od nas se zajebe u proceni. Vecina nas je jedva cekala da gleda odrastanje Madara Jama...pitaj nas opet jel smo i dalje podjednako entuzijasticni.

 

Vecinu mora Zeljko da podseca da odrastanje ne funkcionise na relaciji Oktobar-Novembar

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alex_Serbia said:

Avramovic je sam izborio svoje mesto pod suncem prve petorke, njegovo zalaganje ce uvek imati podrsku i navijaca i Zeljka, ma koliko ponekad donosio debilne odluke u napadu.

 

Tako je i Zagorac sam odgovoran za svoju trenutnu sudbinu, a 11 min na terenu je vise nego sto trenutno zasluzuje. Ja znam da ga ti branis sada po svaku cenu jer je tesko priznati sopstvene greske, ali nema potrebe za tim. Svako od nas se zajebe u proceni. Vecina nas je jedva cekala da gleda odrastanje Madara Jama...pitaj nas opet jel smo i dalje podjednako entuzijasticni.

 

ne radi se o odbrani, naravno da je svaki igrač zaslužio minutažu i ulogu koju ima, već o tome da se živalj ovde vodi po tegeltijinoj "first impressions", tj tačnije bi bilo po poslednjim utiscima. zato sam pomenuo i avramovića, o kome se pisalo kao o najvećoj grešci kada su u pitanju ovosezonske akvizicije, pa je u 10ak dana postao u percepciji ljudi ovde pouzdan igrač koji radi pos'o.

 

meni je to na oba topika a i na nba temi prosto smešno. svako ko veže 3-4 jako dobre ili jako loše partije se gleda isključivo u odnosu na taj najskoriji učinak.

 

eto ova poslednja bold-lajna: dečko ima 20 godina ali ti više nemaš entuzijazam za igrača koji igra dva meseca u timu a na samom je početku svoje karijere.

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...