Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

26 minutes ago, Alex_Serbia said:

Off topic:

 

Koga to, dodjavola, Danga vecito fintira na liniji za 3? Ne samo da se niko nikada upecao...on to radi i kad je sam kao duh. Ultra iritantno, pored toga sto je beskorisno

Pa fintira vazduh da bi lakše korake u polasku napravio, i ti svašta pitaš😊

Mora da se i pohvali Danga bez uvida u statitstiku upristojio je šut sa poludistance.

Link to comment
Share on other sites

 
- Postavili smo ciljeve, zajedno sa predsednikom i direktorom, i znamo šta bi trebalo da uradimo. Probaćemo da vratimo Partizan tamo gde verujemo da mu je mesto, a to je Evroliga. Kako, kad, to su pitanja ispred nas i vreme će dati odgovor.

Došlo je neko vrijeme da ne može čovjek prosuti nikakvu zahebanciju, sve je mrtvo ozbiljno i napeto kao na wc školjki.

Vjerujemo da ćemo se vrnuti u jurolig, to da, ali ne vjerujem da bilo ko ozbiljno razmišlja o napadu na tron, to je bio one hit wonder i sretni smo što i to imamo.

Lično vjerujem da su veće šanse da osvojimo Katar, znači 0-.
Link to comment
Share on other sites

Nema Zeljko Obradovic tako niske kriterijume da mu treba tri godine da vrati Partizan u EL niti mu je cilj da tamo statira.

 

Pricao je i Vlado Djurovic o tome da mu je Zeljko direktno i bez pardona rekao da namerava ove sezone da bude prvi. Nema kod takvih ljudi zajebavanja, sve ostalo su zablude.

 

Pisao sam vec, neka zvuci kako hoce, niko od nas ovde nema dovoljno znanja da shvati do kraja kako on to misli da sprovede niti ima dovoljno informacija da li, koga i kada smera da dovede u tim.

 

Konacno, mislim da mali broj ljudi razume kolika je stvarno trenerska velicina Obradovic. Bilo kakav vrhunski uspeh, pa jos u vrlo konkurentnoj bransi, je ekstremno tezak, a imati tri puta vise evropskih titula od prvog sledeceg je nezamislivo dostignuce koje moze biti sve samo ne slucajno.

 

To je blizu nivoa genijalnosti (u sportskom smislu i specificnoj sferi). Ne radja majka to dva puta.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Isiah said:

Pricao je i Vlado Djurovic o tome da mu je Zeljko direktno i bez pardona rekao da namerava ove sezone da bude prvi. Nema kod takvih ljudi zajebavanja, sve ostalo su zablude.

 

sve ekipe & treneri koji pretenduju da osvoje xy takmičenje nameravaju ove sezone da budu prvi. niko ne namerava da bude drugi ili treći ili četvrti.

 

ja samo kažem da je i u ekipama koje su imale možda i malo veće ambicije od ovosezonskog partizana, željko nameravao da bude prvi od prve sezone, pa mu je često to uspevalo a ponekad i nije. to je prosto zato što ne zavisi sve od željka ili tima koji trenira.

 

poenta je da ti nekada uspe da ostvariš ono što si zacrtao odmah danas, nekada sutra a nekada prekosutra. to su klubovi koji se ovde često računaju u instant-napravljeni, razumeli kada su angažovali željka. vreme epske fantastike je iza vas, sada ste u jednom pragmatičnijem dobu. da bi se to razumelo, neophodno je obazirati se na realnost, bila ona sjajna, dobra ili neugodna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da se na kratko vratim na sinoc. Ok, zoc duze uspostavlja svoj sistem nego li drugi, pa pomenuti onda valjda ima jace utemeljenje i traje mnogo dugo, jelte?

 

Zar je toliki problem staviti pin na kratko na to i izdvojiti nedelju-dve treninga da se neprestana udvajanja Pantera pocnu kaznjavati? Somehow mi taj detalj deluje isuvise vazno u ovom momentu i seriji rezultatski jako znacajnih meceva.

Link to comment
Share on other sites

Just now, oubrevo. said:

bavim se ovde prosvetiteljskim radom, tačno niste spremni za željka

 

Dositeje, lako je tudjim živcima gloginje mlatiti. Kada nas sledeću utakmicu otresete 40 razlike, mi samo treba jače da verujemo u Avramovićev levi ulaz. Partizanština & prosvetiteljstvo.

Link to comment
Share on other sites

Da se na kratko vratim na sinoc. Ok, zoc duze uspostavlja svoj sistem nego li drugi, pa pomenuti onda valjda ima jace utemeljenje i traje mnogo dugo, jelte?
 
Zar je toliki problem staviti pin na kratko na to i izdvojiti nedelju-dve treninga


Sad će prozori pa ćemo se vjerovatno tome posvetiti. Negdje pročitah da nećemo davati igrače za repku, vjerovatno je Željko procijenio da su potrebniji nama.
Link to comment
Share on other sites

Obradović je došao da se ove godine pošiba na svim frontovima, naravno da nije moranje i naravno da nema bele zastave.

Za sad je to sve kako treba osim što mislim da niko nije očekivao dolazak Kaline u CZ koji je sad tas na vagi koji preteže na našu stranu. Tek je novembar ™ menjaće se rosteri, sazrevaće i uigravaće se ekipe, daleko je april.

 

Druga stvar koja je malo očekivana je slab odziv domaćih igrača ( Jaramaz, Milosavljević...)

 

Ja mislim da će Obradović dovesti nekog igrača kojeg je trenirao u Feneru čim mu se ukaže prilika i to samo da mu olakša život i trening.

 

Za ovaj deo sezone mi malo preteruje sa setovima, vi na svaku utakmicu dođete sa nečim novim. Bolje bi bilo da imate 5-6 uhodanih stvari plus poneki odgovor za ono što iskrsne kao problem ( udvajanje Pantera )

12 minutes ago, Jakob Aman said:

Ne uzima se kapitenska traka tek tako. Nije mi cudno kad nema Zagorca ili Trifunovica, nemaju kvalitet za sampionske ambicije. Misterija mi je Kuruc. Izgleda igraci iz bivsih sovjetskih republika bas nemaju srece kod nas.

Slabo rumenilo u licu u kombinaciji sa pogrešnim viđenjem sebe ( kako Rod vidi sebe ) pali kod novih generacija

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

cekajte ljudi 

ok

panter

ledej i ?!

kazem to su dva evroligaska igraca ali ko jos ?!

ok znam danguba ha ha

ne kazem da treba da imamo 10 evroligaskih igraca samo mislim da su ljudi stali na tome, stali su na panteru i ledeju jos kad na to dodas vracanje zoca buuuuuuuuuuuuuuummm daj taj pehar evrolige

ne kazem da smo posle doveli lose igrace ali to nisu igraci koji su pravili razliku na evroligaskom nivou

siguran sam da smo svi ocekivali da ce ovo izgledati bolje i dalje se nadamo

ali treba biti realan i reci da ovaj tim nije nikakav skup galaktikosa i silnih miliona vec jedna mlada ekipa za koju verujemo da ce rasti iz dana u dan pod palicom jednog velikog kosarkaskog trenera

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ranzo said:

ali treba biti realan i reci da ovaj tim nije nikakav skup galaktikosa i silnih miliona vec jedna mlada ekipa za koju verujemo da ce rasti iz dana u dan pod palicom jednog velikog kosarkaskog trenera

 

realno je spoj galaktikosa & mladih igrača od kojih su trojica bili par sezona u nba ekipama pa sigurno nisu jeftini ni tako mladi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, oubrevo. said:

 

realno je spoj galaktikosa & mladih igrača od kojih su trojica bili par sezona u nba ekipama pa sigurno nisu jeftini ni tako mladi.

 

I Slavko je neko vreme bio u NBA. Ako je to kriterijum kvaliteta igraca.

 

Ljudi ko papagaji drobe da Smajli mora da kosta mnogo i da je EL igrac cim je dosao iz GSW (a u stvarnosti nabijao kondiciju u razvojnoj). Kuruc sluzio sa kusur u trejdovima cim se bkn pomerio iz podruma (a i pre toga je imao celih 4-6 ppg).

 

Narativi su cudo (ne odnosi se direktno na tebe, makar ne u velikoj meri).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

17 minutes ago, ranzo said:

ko su galaktikosi 

panter ?

mur ?

alen ?

ako za nekog mozemo reci da je galaktikos to je ona zeljko a on sigurno nije se vratio zbog "najvece ponude"

 

24 minutes ago, oubrevo. said:

 

realno je spoj galaktikosa & mladih igrača od kojih su trojica bili par sezona u nba ekipama pa sigurno nisu jeftini ni tako mladi.

Verovatno ovo:

https://hoopshype.com/player/rodions-kurucs/salary/

https://hoopshype.com/player/alen-smailagic/salary/

Link to comment
Share on other sites

Žoc je uvek bio zahtevan...verovatno je najzahtevniji trener ikad. Sada je očigledno nezadovoljan postignutim i stiče se utisak da je za uspostavljanje nekog višeg stepena discipline spreman da žrtvuje i neke rezultate, jer je upravo to moglo da se desi sa litvancima. Do te mere nema poverenje u uigranost rostera u tesnim završnicama, da i pored stotina akcija u svom repertoaru on nije pozvao jednu nacrtanu za ove dve tesne završnice koje je Punter rešio gistro iz izolacije. Donekle i razumljivo uz činjenicu da je Lideju zbog frejma ipak forte dejstvo iz drugog plana, Mur može da uputi samo znatno rizičniju dalekometnu trojku preko bloka a Avram kad je tvrdo ne zna gde je levo. Alert je ponašanje ostala 4 igrača pre Punterove treće dvojke u nizu protiv Huventuda...lopta ubačena, svi stoje uspravno na svojim razvučenim pozicijama, nema kretnji, nema bloka...cela klupa stoji i svi gledaju one man show. Neko bi rekao da se na uštrb suvog kvaliteta prve violine kupuje vreme ali i taj pritisak na Kevinu sada već ide copy-paste shodno čime raspolažeš pa je i Čanak sa timom sa dna kace EC sprečio Pantera da u prve tri četvrtine postigne više od 6 poena.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...