Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

ja bih se složio sa tim stavom kada bi nosioci na koje su sprcane pare bili potpisani na jednu sezonu a da umesto smailagica, madara, glassa pa i kurucsa (plus trifunovic, koprivica itd) - imate neke likove bez prilike da napreduju, kako u sezoni, tako i u narednim sezonama.

 

na sve to, još pri potpisivanju željka a vidim i juče se pominjala notorna činjenica da željko kao uber zahtevan trener obično kasnije uigra ekipu, jer se na treninzima ne vežba samo pnr dva nosioca dok ostali vise na trici ili jure off skok promašaja.

 

malo je bezveze biti nestrpljiv ako znamo te osnove. bar bi navijači partizana to trebalo da znaju iako u slučaju željka to zna cela evropa.

 

što se tiče netransparentnosti, šta znam, mislim da je u ovom zagorac-slučaju željko bio prilično eksplicitan a da li je trebalo obaveđtavati javnost o situaiji sa mozlijem - pojma nemam, niti vidim šta bi to tačno donelo u odnosu na ovo što imate sada.

 

@SteveFrancis#3

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

 

18 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ono sto mene ipak najvise nervira, a sto sam vec isticao, jeste ova neka konstantna misterija i gibanja iza zavese - ili se ne zna je li Mosley povredjen ili ne, pa se onda ne zna ostaje li, pa se odjednom pojavi vest niodakle...

 

Znam da si to uzeo samo kao jedan primer, ali meni je ovo sada barem jasno.

 

Kao što se moglo i čuti u nekim nepouzdanim tračarenjima, Mozli je došao potpuno nespreman i sa viškom kg. I razumem zašto nisu hteli otvoreno da pričaju o njegovom stanju i kvare mu šanse za neki drugi ugovor.

Pošteno po meni.

 

Sa druge strane, njegove partije u Mornaru jasno govore koliko su bili u pravu. U ABA prosečan indeks 3, recimo 0.3 blokade po meču, potpuna nemoć. Spremiće se on u nekom trenutku i vezati neke solidne partije, ali neozbiljno je to.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dovesti Zoca, Lideja, Pantera, Kuruca, Smajlagica i da se ne jurisa na titule je blago malouman potez.  Proste stvari, sklonite skart i uzmite  jos 2-3 dobra igraca koja ce vam doneti titulu. Madar i Mur, jednog eliminisati i dovesti jakog pleja koji zna da ide i do kraja i koji ne bezi od reketa.

 

I pre sezone sam vam pricao da ne moze Danguba, Kuruc i Zakurac zajedno jer da Kuruc ima samopozudanje ova dva sibao bi 10-15ppg lagano, naravno i centar je pod must.

 

Nema tu nekog projekta u Evrpi gde ce navijaci cekati par sezona za nesto, vas primer je najgori jer ste bez EL i bilo kakve titule jos od druge Dejove sezone a to je bilo ko zna kad. Vi prosto ove sezone morate ici all in.

 

Trenutno, u punim sastavima, vas bi i Buducnost rastocila..

Link to comment
Share on other sites

O tome sam ja pisao ranije. Razumeo bih projekat razvijamo mlade domace i strane kosarkase pa da za 2-3 godine bude to prava prica...ali onda dovedes Pantera i Ledeja koji pojedu 2/3 igrackog budzeta. Cemu to ako im neces pomoci time sto ces dovesti kvalitetne roll plejere, da im das vecu sansu za uzimanjem trofeja i plasmanom u EL. Onda su se mogli dovesti neki drugi igraci na 2 i 4, takodje dobri a upola jeftiniji.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SteveFrancis#3 said:

Da li iko zna sta zapravo igra Moore npr?

 

Pitao sam to isto pre cca mesec dana, samo za celu ekipu. Za pola napada uopšte ne mogu da provalim šta je bila ideja, ne mogu da povežem kretnje igrača, a ako mi se i učinilo da sam shvatio,sledeći pas i kretnja me demantuju. Nidje veze, ili je ja ne vidim. Kako god posle ove Željkove izjave, redukovao sam očekivanja, i valjda smanjio mogućnost dobijanja šećera i sličnih sranja.

Link to comment
Share on other sites

Plan je da mladi igrači napreduju uz ova 2 iskusnija igrača i da to izgleda kako treba negde u martu a ne na pola novembra.

Isto tako sama činjenica da za ABA nisu prijavili razne Stepanoviće ili Jovanoviće govori da su računali da je sasvim očekivano nepogotiti svih 11 pojačanja i da će se status novih ali i starijih menjati kako sezona odmiče.

Eto rešio sam vam i to.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, odupri se ludilu said:

Ovi moji prsti drvosjece mi ne dozvoljavaju duži traktat sa telefona  tako da cu da skratim.

Zahvaliti se Radetu i Trifi jer obojica imaju pouzdaniji igrače ispred sebe-Dangu i Glasa. Tako otvoriti put za pleja i prostor za Kuruca. Centra sačekati/pronaći zver neku i to je to.

 

Pitanje je koliko je Ostoji stalo da u javnosti deluje kao neko ko mari za domace igrace i srpsku kosarku. 

Link to comment
Share on other sites

Nije rano jer su oni tu najduze, poodavno se vidjelo da sa njima neće ići. Vjerovatno je Željko insistirao da ostanu jer nema domaćih igrača a I da ih pokusa opraviti, očigledno je da ne mogu.

Jedan je sa hronicnom ledjoboljom koja nije od ove godine i nažalost to mu je odredilo karijeru, unistilo brzinu samopouzdanje. Da toga nije bilo daleko bi Rade dogurao. Rade je više skila izgubio nego što će Danga nauciti but jbg.

Drugi je očigledno lelemud koji nije napredovao od onih poena u Bolonji. Vjerovatno ga sputava taj tatin sin syndrom.Nepouzdan a iza ledja ima  Glasa koji obecava igrom i stavom. Neka ide u Megu ah da tamo je već bio.

Probalo se al ne ide.

Sto se tiče BAT neka to O'stoja riješi ili neka se ne .urchi sa ciljevima ove sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, odupri se ludilu said:

Sto se tiče BAT neka to O'stoja riješi ili neka se ne .urchi sa ciljevima ove sezone.

 

Aham, srediće. Sredio je sve osim tih sitnica kao što su dugovanja bivšim igračima i trenerima i milionski (u evrima) dug za porez. I u takvoj situaciji ti praviš tim od šurnjaes miliona evra. What could possibly go wrong...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Cooper said:

 

 

Baguje nekada Zoc sa ovim izjavama ili poprima neke Vuciceve manire - izadje pred novinare i prakticno kaze tako nesto i svi sada to treba da prihvate kao aksiom. Kaze da samo Ledej i Panter imaju neko iskustvo.

 

A Kurucs koji ima preko 100 utakmica u NBA, igrao i ACB i EL po neku utakmicu; Dangubic sa 5 EL sezona, i igra 2. sezonu u EC; Zagor kojem je ovo 4. EC sezona; Trifunovicu 3. EC sezona; Smailagic 3 godine u Americi; Avramovicu 2. EC sezona i iskustvo iz ACB, a nije mala stvar ni to sto je igrao u poslednje vreme za repku... 

 

Ne znam koje iskustvo hoce Zoc da bi to nazvao iskustvom. Eno mu Zirbes, 5 EC sezona i sad igra 6. EL sezonu... 

 

Kao ono na razgovoru za posao - hoce mlade a iskusne 😄 pa ne ide... 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, odupri se ludilu said:

Nije rano jer su oni tu najduze, poodavno se vidjelo da sa njima neće ići. Vjerovatno je Željko insistirao da ostanu jer nema domaćih igrača a I da ih pokusa opraviti, očigledno je da ne mogu.

Jedan je sa hronicnom ledjoboljom koja nije od ove godine i nažalost to mu je odredilo karijeru, unistilo brzinu samopouzdanje. Da toga nije bilo daleko bi Rade dogurao. Rade je više skila izgubio nego što će Danga nauciti but jbg.

Drugi je očigledno lelemud koji nije napredovao od onih poena u Bolonji. Vjerovatno ga sputava taj tatin sin syndrom.Nepouzdan a iza ledja ima  Glasa koji obecava igrom i stavom. Neka ide u Megu ah da tamo je već bio.

Probalo se al ne ide.

Sto se tiče BAT neka to O'stoja riješi ili neka se ne .urchi sa ciljevima ove sezone.

 

predlažeš da im se isplate pare koje im sleduju ugovorom, prebace u megu a partizan nabavi neke nove & bolje igrače?

 

ili da utopiš igrača koji ima problem sa leđima i igrača koji ima neki problem po glavi na pola sezone pa da nabavite neke druge i bolje?

 

tako se i na zvezdinom topiku stalno menja x igrač za nekog y a kada dovedeš obrajanta,  ročestija i onog energy kinga i koloma, onda bude aa pa ne menja se takooo :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

@oubrevo.Predlažem da se revidiraju ciljevi onda. Da ne drvimo o euroligi, nego da gradimo od drveta i pruca, a ako ni to nije onda da se presaberemo i saznamo šta hoćemo, kao sto je to i Trinki čini mi se primjetio.

Bez domaćih igrača se ne pravi uspeh...to je Partizan godinama radio, a evo i Zvezda u zadnje vreme.Ali od onih koji su dobri ili to mogu biti. Dobro ne u pola sezone terati ali na pola...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, odupri se ludilu said:

@oubrevo.Predlažem da se revidiraju ciljevi onda. Da ne drvimo o euroligi, nego da gradimo od drveta i pruca, a ako ni to nije onda da se presaberemo i saznamo šta hoćemo, kao sto je to i Trinki čini mi se primjetio.

Bez domaćih igrača se ne pravi uspeh...to je Partizan godinama radio, a evo i Zvezda u zadnje vreme.Ali od onih koji su dobri ili to mogu biti. Dobro ne u pola sezone terati ali na pola...

 

zasto bi revidirao ciljeve polovinom novembra kada je jačina timova a i sistem takmičenja takav da se i u aba i u eurocupu odlučujuće tekme igraju u aprilu i maju?

 

a taman i da ne ostvarite plasman u el, željko je tu tri godine a imate i 3-4 mlada-talentovana igrača. mislim da fenerbahče nije tražio ultimativni uspeh u prvoj sezoni  : i

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali Zeljku nije ultimativni uspeh da udje u EL, vec neki minimum. E sad, da li odmah u ovoj sezoni...KP i ZL kazu da da. Ali onda opet dolazimo do kompaktnosti rostera. I u krug.

Sto nam vise vremena bude trebalo da udjemo u EL, toliko ce pozicija Zvezde biti sve cvrsca. I sam Zoc je rekao da mnoge domace igrace koji necemu vrede nije uspeo da ubedi da dodju ovde. Da igramo EL, verujem da bi situacija bila dosta drugacija,

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ali Zeljku nije ultimativni uspeh da udje u EL, vec neki minimum. E sad, da li odmah u ovoj sezoni...KP i ZL kazu da da.

 

ja sam slušao nekoliko izjava željka po dolasku gde jasno kaže "cilj je euroliga a kada će se taj cilj ostvariti, videćemo" /parafraziram ali ubeđen sam ne previše/

čuj, neki minimum da uđe u el. pa za to treba uzeti ili eurocup ili aba ligu. jel' treba i koronu da leči?

 

daklem, željko je došao da vas odvede u euroligu u naredne tri sezone. a ako to uspe, to je samo puka posledica onoga što je urađeno na tom putu.

 

lepo ja kažem a partizanovci neka se ljute do sutra

https://www.merriam-webster.com/dictionary/entitlement

Edited by oubrevo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ali Zeljku nije ultimativni uspeh da udje u EL, vec neki minimum. E sad, da li odmah u ovoj sezoni...KP i ZL kazu da da. Ali onda opet dolazimo do kompaktnosti rostera. I u krug.

Sto nam vise vremena bude trebalo da udjemo u EL, toliko ce pozicija Zvezde biti sve cvrsca. I sam Zoc je rekao da mnoge domace igrace koji necemu vrede nije uspeo da ubedi da dodju ovde. Da igramo EL, verujem da bi situacija bila dosta drugacija,

Bez i trunke zelje za neku patkometriju Ja stvarno ne vidim da bi vam igranje EL dovelo neke domace igrace koji sad eto nisu hteli. Mozda jedino Lucic i Andjusic, stvarno ne znam da li su slobodni il po ugovoro za sledecu sezonu, pa da kazes da je eto EL neki uslov. Jos jedno moje misljenje , mislim da je greska sto Milosavljeica niste vratili

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Neko ovo čita pogrešno, mi ili ti. 😁

 

- Postavili smo ciljeve, zajedno sa predsednikom i direktorom, i znamo šta bi trebalo da uradimo. Probaćemo da vratimo Partizan tamo gde verujemo da mu je mesto, a to je Evroliga. Kako, kad, to su pitanja ispred nas i vreme će dati odgovor.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, oubrevo. said:

 

- Postavili smo ciljeve, zajedno sa predsednikom i direktorom, i znamo šta bi trebalo da uradimo. Probaćemo da vratimo Partizan tamo gde verujemo da mu je mesto, a to je Evroliga. Kako, kad, to su pitanja ispred nas i vreme će dati odgovor.

 

Citaj izmedju redova. Ok, kako, ja ne znam, narocito po igri.. Ali kada - pa cilj mu je svakako sto pre, koliko ove sezone. Vrtim isto kao pokvarena ploca, ali Panter i Lidej se ne dovode za djuture 1.7 miliona kako bi se deca ucila uz njih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...