Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Samo što više nije tačno da nikada ništa nije pokazao. Bio je najbolji igrač Partizana prvih nekoliko meseci, dakle pokazao je da može. Po meni on može da bude ozbiljan EL igrač, ali ajde to je u domenu procena i nagađanja, ali videli smo svojim očima da bez iskustva i dugoročnog rada može da bude odličan u ABA i EC. Ubeđen sa da bi kod Vujoševića u prajmj sa takvom polaznom tačkom postao dominantan EL igrač. Našao bi se način da mu se priđe i da on razume šta sve što može i kakva je žrtva potrebna.

 

Možda je do nediscpline, možda mu ne odgovora Obradovićev strogo kontrolisan stil igre sa mnogo razmišljanja, možda je nešto na ljudskom nivou kao sa Kurucom...ko zna šta je, ali dečko definitivno može da bude itekako koristan igrač za ovaj Partizan. Kao što rekoh, bio je najbolji u timu neko vreme.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, zorex said:

Inače, setio sam se da sam pisao impresije o Smailagiću i pre nego što je stigao. Previše stvari sam pogodio : (

 

Potpisao je ugovor na 3 godine, ali ovo leto mu je baš presudno ukoliko ima ambicija da postane igrač.

 

U suštini stoji sve što si napisao i prilično si dobro predvideo, i u dosta momenata sam i ja poželeo da ga poklonim nekom sa sve mašnicom ko što neko napisa, ali bih polako sa njim. 


Pogledajte samo razliku u statistici do i nakon 18. kola:
https://www.aba-liga.com/player/3871/21/1/alen-smailagic/

Isto se odnosi i na EC, do sredine januara drastična razlika u odnosu na period posle:

https://www.euroleaguebasketball.net/eurocup/players/alen-smailagic/011051/

 

U dosta je utakmica nosio tim i bog zna kako bi se sezona razvila da nije bilo njega dok je Željko eksperimentisao.

 

On i Madar su vršnjaci, par meseci razlika, a evo o Madaru pišemo ko da je iz pelena izašao. 

Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, n4l1m said:

ovde vecina kao da je zaposednuta..

price o ciklusima su alibi price, pogotovo ako idu u paketu sa gotovim igracima..

donekle bi prica o ciklusima i imala smisla da radi iskljucivo sa mladim igracima, sto ovde nije slucaj ni izbliza, posto 80% minuta uzimaju igraci preko 28 godina sa ozbiljnim iskustvom....

pri tom vecina  ovde takodje propagira neki idiotski stav, kao sacekajmo da vidimo sta ce zelko da uradi za ove 3 godine, ko da kosarka pre toga nije postojala i kao da posle 3 godine nece ni postojati za partizan..

mada s obzirom na pare koje su projektovana za te 3 sezone, to mozda i nije daleko od istine.

 

long story short, dakle to sto je neko "najbolji" trener, daje mu za pravo da trosi 15+m po sezoni, pa sve i ako nema rezultata, posto bobe moj, sve je to plan trogodsinjeg ciklusa, a posle kad ode, jbg nije ni bitno, bitno da smo imali 3 godisnji ciklus sa "najboljim" trenerom ikada, sve i da nista ne osvoji..

 

 

 

jeste, sve je tako kako si napisao... :default_coffee: 

 

pogotovu da 80% minuta uzimaju igraci preko 28 godina, u timu gde je pocetkom sezone samo Punter imao navrsenih 28... :default_coffee:

 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Alen je nezreo, nekako je bas bio dekoncentrisan.

 

Ne znam da li ste primetili, kad god su snimili klupu posle nekog vaseg bitnog kosa ili nekog sjajnog poteza, on vrti desnu ruku u krug a levom pravi neki mali kruzic.

 

To je neka NBA fora vrv, ali brate mili poslednja dva tri minuta 5te, on vrti ruku kao vetrenjaca, dok se nasi hvataju za glavu posle Markoviceve trice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BojanaCZV said:

Alen je nezreo, nekako je bas bio dekoncentrisan.

 

Ne znam da li ste primetili, kad god su snimili klupu posle nekog vaseg bitnog kosa ili nekog sjajnog poteza, on vrti desnu ruku u krug a levom pravi neki mali kruzic.

 

To je neka NBA fora vrv, ali brate mili poslednja dva tri minuta 5te, on vrti ruku kao vetrenjaca, dok se nasi hvataju za glavu posle Markoviceve trice.

prica se da i dalje vrti vetrenjacu..:default_coffee:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BojanaCZV said:

Alen je nezreo, nekako je bas bio dekoncentrisan.

 

Svakako. 

 

3 minutes ago, BojanaCZV said:

To je neka NBA fora vrv


Da, pun je on tih NBA fora, idu u spojler slike, ali bukvalno su to te koje izađu kad se ukuca njegovo ime na Guglu

Spoiler

image.png.c1b3aeed0d02066e183365b07532e709.png

 

image.png.a8e9d1a10a3d975aa22b917c4b4b4719.png

 

image.png.c84e41cc153f15cfcf26db687318bfc6.png

 

image.thumb.png.5176f5d6b324a5d0f40b948aa184a558.png

 

plus ono dizanje ruku sa stezanjem bica nakon kucanja.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

A iskreno, znam da vas iritiraju njihovi postovi (posebno kad zaređaju sa istima) ali ne znam zašto bi ovo bilo tumačeno kao tatisanje, piše se o KKP i rezimeu sezone. Činjenica je da ekipa sa ogromnim budžetom za naše uslove nije uzela nijedan trofej i pored najtrofejnijeg trenera u Evropi. U evrokupu su jedini konkurenti bili par veoma pobedivih ekipa, ispalo se na svom terenu od autsajdera, u ABA ligi je jedini pravi konkurent bila KKCZ sa svojim manama (verovatno i CedOli sa kojom se niste ukrstili). Teško je stvarno braniti tezu da dovodiš dva preskupa stranca iz F4 EL kluba, pa još vršiš doselekciju najboljim EC centrom, ako su ti ambicije u konkretnoj sezoni "šta se uradi uradi, važan je razvoj mladih". Svakako je veća šansa da ako već postoji neki ciklus, ekipa bude bolja u narednim sezonama, ali percipirati da se u ovoj sezoni nije išlo na trofeje je stvarno promašaj i realno alibi priča. Da je ovaj isti sastav imao Čanak, Filipovski, Trinki ili Matović verovatno bi i ishod bio u najmanju ruku isti. Ovo je kvalitetan sastav koji je Željko lično birao, ne samo za sutra, prekosutra nego i za danas.

  • Like 18
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Sezona je debakl. Sve i da smo izgibili i Finale EC-a. 

 

Videcemo da li dogodine imamo jos jednu sansu sa dobrim budzetom.

 

Nakon toga ukoliko se ne uguramo u el sledi nam jos par godina bez ikakvih ambicija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko je rekao da ovo nije neuspeh? To je cinjenica koju niko ne pokusava da opovrgne, zato smo se i smorili na kraju krajeva.

 

I nekako bode oci to sto postoji problem sa reakcijom na neuspeh, i naravno da smrdi na razocarenje zbog nedostatka meltdowna, vise nego na neki pokusaj konstruktivne diskusije.

 

Jer kako drugacije da tumacimo to od 'tatisanja' ako se prezentuje kao 'odsustvo realnosti' , 'idiotski stavovi' ili 'zaposednutost'?  To svakako nema nikakve veze sa istinom, jer je ova tema bila najostriji kriticar kosarke koju je Partizan igrao tokom sezone. Cinjenica da je najbolje doslo na kraju je svakako ublazilo pad i otvorilo prozor za umereni optimizam.

 

Verujem da bismo u slucaju drugacijeg ishoda uveliko citali o potencijalnim zamenama za Radonju (pored pljacke naravno), iako bi kosarka bila ista, samo rezultat drugaciji. Live tema i reakcije posle game4 su solidan sample toga.

 

Kome sticaj okolnosti odredjuje koliko ce postovati nekoga, nek preispita malo svoju 'realnost'. 

 

 

 

Edited by fillam
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, fillam said:

 

Verujem da bi smo u slucaju drugacijeg ishoda uveliko citali o potencijalnim zamenama za Radonju (pored pljacke naravno), iako bi kosarka bila ista, samo rezultat drugaciji. Live tema i reakcije posle game4 su solidan sample toga

 

Ja o tome pricam sve vreme. Razlika izmedju neuspesne i uspesne sezone stane u utakmicu koja se zavrsila 80-77. Dakle u 3 poena. I sad kao vasa igra go kurac a nasa mnogo dobra a razlika 3 poena. Jeste, vazi.

 

Isto tako, potpuno si u pravu, da je kojim slucajem otislo na vasu stranu, 90% ovih sto velicaju Radonju bi ga terali. Uvek ista prica kod nas. Ne gleda se sira slika, ne gleda se rast ekipe, vec samo instant rezultat.

 

Zato je i u pravu neko, ne secam se ko, kad je napisao da je najveca zasluga Nebojse Covica u Zvezdi to sto nije otpustio Radonju nakon Cibone. Da.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

Teško je stvarno braniti tezu da dovodiš dva preskupa stranca iz F4 EL kluba, pa još vršiš doselekciju najboljim EC centrom, ako su ti ambicije u konkretnoj sezoni "šta se uradi uradi, važan je razvoj mladih". Svakako je veća šansa da ako već postoji neki ciklus, ekipa bude bolja u narednim sezonama, ali percipirati da se u ovoj sezoni nije išlo na trofeje je stvarno promašaj i realno alibi priča. 

 

Poprilicno sam siguran da niko nije potpisivao da su ambicije "sta se uradi, uradi", "razvoj mladih igraca je prioritet" ili "nije se islo na trofeje". Valjda postoji nesto izmedju totalnog fijaska sa preplacenim instant strancima i giljanje sa klincima bez ambicija za trofeje. To izmedju je verovatno ovo sto smo i gledali - tim je imao najvise ambicije u EC i ABA, ali je ocigledno da je isti sklepan tako da ciklustm bude zaokruzen, rather than da se all in-uje ove sezone. Tome u prilog idu duzine ugovora, profil igraca ali rekao bih i rupa na kecu i rizik sa Kurucs-om koji su apsolutno svi prepoznali, a valjda ima nesto i u trzistu koji je verovatno bio manje povoljan po Partizan proslog leta nego sto ce biti ovog.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko Pancev said:

Igrati sa petorkom u kojoj nema niti jedan domaci igrac a busati se u grudi kako si mlada ekipa to je kriminal! Nisu ljudi blesavi i slepi 

Ima Zagorka Dolovac zaduzena za kriminal, a ako ne reaguje, ti isti ljudi koji nisu ni blesavi ni slepi su slobodni pobuniti se.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Zna li se ista igra li Partizan na kraju? Sa FMP je valjda trebalo da se igra u subotu, kapiram da se mora znati bar 24 h ranije

 

Quote

Prema još nezvaničnim informacijama, crno-beli ne žele da igraju završnicu prvenstva Srbije

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/partizan-odustao-od-plej-ofa-sampionata-srbije/422256

Edited by Kenozoik
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako bih prokomentarisao ovakvu odluku Partizana. Lepo je sto salju apel da se stane na kraj huliganima, ali to nema veze sa takmicenjem vec sa drzavom. Kako ce ova odluka doprineti smanjenju tenzija? Slazem se da bi opet bilo sranja, ali ovo je nebitno takmicenje, nebitno do te mere da je postalo smesno. Kakvo je to takmicenje koje se sastoji od plej ofa? To je sprdnja a ne takmicenje.

 

U svakom slucaju ovo sigurno nije dobro. Mozda je odluka u cilju smanjenja tenzija, ali bez drzave to se svakako nece desiti.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...