Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ne znam da li se na mene odnosi ali sam se pronašao pa ću odgovoriti, parafraziraću Ivicu Osima mada smo je čuli više puta iz različitih usta - “Partizanove navijače ne možeš prevariti”.

Preživio sam mnoge uspone i padove, razne Đumiće, Šaliće, Ratkovice, Vrabce, ali sam uvijek bio svjestan njihovih dometa i bodrio sam ih uvijek jer sam vidio da, uprkos svojim ograničenjima, daju na terenu sve što imaju ma koliko to malo bilo.

U ovoj sezoni nisam vidio u, neko reče 46 utakmica, da smo ijednom izašli kao tim, i dali sve od sebe, čak naprotiv, najčešće smo izgledali kao grupa građana skupljena s koca i konopca, nonšalantna, nezainteresovana, raspojasana.

To je granica koju sam odlučio da povučem, ako njima nije stalo da zarade bar djelić novca koji dobijaju, zašto bih ja prosipao svoje vrijeme i živce kao puki posmatrač koji nema nikakav uticaj na dešavanja u klubu, na terenu i van njega.

Već par mjeseci gledam te utakmice čisto fenomenološki, bez previše emocija, jer nisam uspio da nađem nikakvu emocionalnu sponu koja bi me pokrenula, možda po prvi put u životu.

Posle Burse sam ugasio TV, legao u krevet i naspavao se kao čovjek. U bilo kojoj drugoj situaciji bila bi to ko zna koja neprospavana noć u mom životu zbog Partizana.

Sinoć sam odlučio da odem na poluvremenu, nije mi ni bilo bitno da li će pobijediti ili ne.

Smatram da smo svi ovdje zaslužili više, i tu uopšte ne mislim ni na pobjede ni na titule, nego na pošten odnos prema klubu, dresu i navijačima.

Tu sam i biću tu, ali od “hvala navijačima što nas podržavaju” ja nemam ništa.

Podržite i vi nas malo.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni said:

Al koja atmosfera jbte, pregazili ste ih u Pioniru bez po muke i kao ne valja ovo nista, u Pg se retko bas dobija Buducnost, kakva god da je, a vi ste imali sansu i pored lose igre.

Jasno je da cete u majstorici da ih isprasite i domognete se finala posle skoro deceniju.

 

Isto ko što je bilo jasno da ćemo Bursu da isprašimo?

 

Rezultati nam i nisu toliko problem koliko to što igramo ne liči ni na šta, što ne uliva neko poverenje i nadu u bolje sutra. Mi nismo nijednu tekmu imali gde smo izgledali dobro, tečno, uigrano. I kad smo dobijali ubedljivo, to je više bilo na individualni kvalitet pre nego na timsku igru. A mi, navijači Partizana, više volimo i cenimo tim nego individualnost. I to je ono što nama najviše smeta i što nas boli. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, mfmilan said:

 

Isto ko što je bilo jasno da ćemo Bursu da isprašimo?

 

Rezultati nam i nisu toliko problem koliko to što igramo ne liči ni na šta, što ne uliva neko poverenje i nadu u bolje sutra. Mi nismo nijednu tekmu imali gde smo izgledali dobro, tečno, uigrano. I kad smo dobijali ubedljivo, to je više bilo na individualni kvalitet pre nego na timsku igru. A mi, navijači Partizana, više volimo i cenimo tim nego individualnost. I to je ono što nama najviše smeta i što nas boli. 

Stoji, ali mora da budete realni, i da shvatite da je eventualno finale ABA lige ipak uspeh.

Bursa je 1 utakmica, da se igralo na 2 vi biste prosli.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Ja uopste ne zelim da komentarima o sudjenju prikrijem nasu losu utakmicu tj lose sutersko vece. Mislim da je protok lopte bio dobar pogotovo u drugom poluvremenu. Postoje igraci koji su zaista zalutali u ovaj tim. Dobijaju i previse minuta za koje smatram da nisu zasluzeni na terenu. Opet, nisam u situaciji da oratim treninge tako da se ogradjujem. Da li je to greska trenera ili sportskog direktora je za analizu.
Ne mogu da ne primetim situaciju kada je Perry dobio 3 bacanja. U 99% situacija bi se svirao "mali" faul jer je svima jasno da je pokusao da iznudi sut.
A za pojedince koji pisu "zali boze kosarke koju mi igramo", "ovo je totalno negledljivo", "dosta od mene, prelazim na nba" itd imam jednu poruku - "idi gledaj fmp". Neki odlaze sa foruma/topika jos od nove godine i nikako da odu.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

Sta fali gledanju FMP-a? Igrali bas dobar basket dok ih nije sasekla korona i Nevels imao tezu povredu 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da se u ovom timu ne vidi stav "izadji i igraj kao jedan, daj sve od sebe". Makar ne sve vreme...Problem je sto je taj stav bio prisutan na svakom mecu svega prva 2 meseca, da bi se posle pretvorio u samo kada smo EC domacini u punom Pioniru. 

 

A sada ni toga vise nema

 

Elem, ekipa koja bira meceve je osudjena na ovakvu sezonu. Tu individualni kvalitet nista ne pomaze, kao sto je pokazao Alimpije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Son_of_a_gun Ono sto se ja secam da je izgledalo kao prava vojska pod konac, bila je vasa pobeda protiv Virtusa u Italiji, u onoj nesrecnoj korona sezoni. Ta utakmica je bila bas za ponos, a bili ste prilicno slabiji igracki no sto ste sad.

3 hours ago, Son_of_a_gun said:

Smatram da smo svi ovdje zaslužili više, i tu uopšte ne mislim ni na pobjede ni na titule, nego na pošten odnos prema klubu, dresu i navijačima.

 

Na sta si ovde mislio, u cemu bi se ogledao taj odnos da bi ti bio ponosan. Ozbiljno pitam, i sam sam se ponekad osetio kao budala koja vise brine o klubu no oni koji od kluba zive, pa zato pitam. Sta ti se tacno ne svidja, a da si to izdvojio kao "odnos prema klubu"?

Link to comment
Share on other sites

Komšije, mislim da isuviše potcenjujete ovaj tim (pojedinci). Po meni jedini pravi kiksevi su Bursa i Mega. Bursa je takav tim da, kad im dođe dan, mogu svakog da izuju (Fener, Huventud, Kanarija). Megu podvodnim pod loš dan (nas je Igokea izula za sve pare) Izgubiti od Sokića i

Future, nije tragično. To su solidni timovi a pre svega daleko iskusniji od vas. Možda precenjuje Žoca, ali mislim da mu je ovo sezona privikava ja. On je odavde otišao iz sasvim drugačije sredine, dok smo bili neprikosnovena košarkaška sila i to pre 30 godina. Nakon toga radio je u vrhunskim klubovima i uređenim sportskim sredinama. Naravno, njegov zenit je prošao ali i dalje je vrhunski trener. O njegovim rezultatima treba pričati tek na kraju sledeće sezone (naravno, ukoliko ne dobije ponudu koja se ne odbija sa strane). Izvinjavam se na dužini posta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niko odavde ne kaze da Zeljko ne treba da ostane. Ono sto je problem je trener sa tolikim znanjem ne moze 6 meseci da nadje nacin i upotrebi ofanzivnu masinu zvanu Kevin Panter. Koncepcija gde ti je najskuplji igrac onaj koji sluzi da igra i pripaljuje van nacrtanog sistema je jasan fejl i svima nama laicima. Ako nista, to je trebao biti Dalas Mur. A onda se opet vracamo na selekciju bez pleja i tako u krug 

 

To je najveci, ne i jedini problem.

Edited by Alex_Serbia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Alex_Serbia said:

Niko odavde ne kaze da Zeljko ne treba da ostane. Ono sto je problem je trener sa tolikim znanjem ne moze 6 meseci da nadje nacin i upotrebi ofanzivnu masinu zvanu Kevin Panter. Koncepcija gde ti je najskuplji igrac onaj koji sluzi da igra i pripaljuje van nacrtanog sistema je jasan fejl i svima nama laicima. Ako nista, to je trebao biti Dalas Mur. A onda se opet vracamo na selekciju bez pleja i tako u krug 

 

To je najveci, ne i jedini problem.

 

Nije Panter u nekom kanalu pa da ga Zoc izvlaci, ili da mu trazi ulogu. Zna se koja je Panterova uloga. 

 

Panter igra promenljivo - to je evidentno. Nekada pokori a vrlo cesto samo propadne. Rekao bih da je tu neki drugi, licni problem Pantera.

 

A Zoc jednostavno ne moze da se odrekne nekoga ko treba da bude lider ovog tima, najbolji i najplaceniji igrac. Lako mu je da se odrekne Kurucs-a, ali bas i Panetera, ne sme, ne moze. Ne bih rekao da se Zoc nasao u onoj situaciji iz repke one nesretne godine. Jer da jeste do sada bi to bilo reseno. Ovo je nesto drugo, ovo su oscilacije najbitnijih pojedinaca tima. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Pantelija said:

Znači, više nas je na vašem topiku od vas ssmih😄😄

Zato na Zvezdinom topiku imamo dvije poruke u posljednjih 12 sati, a večeras igramo bitnu utakmicu.

Lako je s tuđim qrcem gloginje mlatiti...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alek The Great said:

Ne mogu da ne primetim situaciju kada je Perry dobio 3 bacanja. U 99% situacija bi se svirao "mali" faul jer je svima jasno da je pokusao da iznudi sut.

Eto u tih 1% i Panter protiv u poslednjem derbiju

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, uini said:

 

 

XpEJ1CcBkEK4k1qvgsSwdjmclnVNUfrvHkJMUAmI

 

:ideja za mural:

Dobro je poznato da je Syd Barrett 1968 napustio bend jer se preselio u Srbiju kako bi pratio utakmice KK Partizana.

Zato je u krajnjem slučaju i pustio stomak, te izgubio kosu - a i LSD je bio jeftiniji

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Luchifer89 said:

Dobro je poznato da je Syd Barrett 1968 napustio bend jer se preselio u Srbiju kako bi pratio utakmice KK Partizana.

Zato je u krajnjem slučaju i pustio stomak, te izgubio kosu - a i LSD je bio jeftiniji

 

mislio sam da su kića & praja nosili lsd šatro putujući zbog tekmi ali očigledno je bilo ranije, čovek se uči dok je živ.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...