Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

9 hours ago, Son_of_a_gun said:

Jeste ali zato se u starom formatu kidalo za svaku pobjedu a sad pola timova otaljava posao do plej ofa. Sve ima svoje.

 

 

Teško da ovo može biti tačno. Liga je toliko izjednačena da svako svakog može da pobedi i gotovo svake sezone bar 14 ekipa se bori za bolji plasman i prednost domaćinstva ili za ulazak plej of. 

 

 

Što se tiče poseta na EL tekmama to teško da može da se poredi nekad i sad jer sada ima toliko utakmica da sam čak i ja propustio 2,3 u Aba i 1 u EL ove sezone koji ne propuštam ni jednu već 20 godina.

Previše sporta ima uopšteno,a ne samo košarke i ljudi su se zasitili i ovi formati što se igraju ne znam za koga su napravljeni jer za navijače sigurno nisu,a teško da prijaju igračima. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zato sto je to najposteniji format. Odigras sa svakim kuci i na strani i vidis gde si. Jedino se moze diskutovati o broju timova u ligi. Mozda bi se moglo smanjiti za 2 ili 4. Mada i broj utakmica govori nesto - pored kvaliteta bitan je i kvantitet.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lob pas na Lesora na 4 sekunde do kraja?
Verujem da je to bilo iznudjeno resenje, ali faul kao suza. Blago domacinsko sudjenje je mozda na kraju i presudilo. Ja bi u onoj situaciji uvek pravio faul i imao stvar u svojim rukama. To ide treneru na dusu.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ovako bi igrali i bez ijednog treninga

Znaci da su se u sredu skupili prvi put i kao ajmo momci za vikend u podgoricu

Maj mesec eeeeej maj

Bukvalno baceno u bunar u nista u prazno

Zocova je sramota na sta mu lici ekipa

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jedibojan said:

Lob pas na Lesora na 4 sekunde do kraja?

meni svi strimovi ukocili, ali sam video posle snimak, mozda je bila fora da ih iznenadimo time jer nije logicno da ide alleyoop akcija sa toliko vremena do kraja, ali kad vec jebeno nije uspelo, kako nije bilo plana b da neko samo primi i odigra 1na1 pa sta bude

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alek The Great said:

Blago domacinsko sudjenje je mozda na kraju i presudilo.

Panter 0 od 7, 12 promasenih slobodnih bacanja, lob pas na Lesora. Ovako iz glave minimum 3 situacije koje su presudile. Sudjenje mozda kao 4. razlog ali je objektivno je bilo lose po obe ekipe.

 

Uzgred sutnuli ste dva slobodna bacanja vise, Zvezda u poslednjih 6 godina nijedan mec u Podgorici nije imala vise slobodnih bacanja. Al to nije ni vazno sad.

  • Like 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam toliko psihicki iscrpljen da mi je u ovom trenutku svejedno, nakon zvezde i propustih +15 i to na kakav nacin, nakon tuti frutia i dobijene utakmice pa sada do ovoga.

 

Ko zna koja utakmica koju smo imali dobijenu i mi je gubimo na kraju, nismo sposobni da odbranimo poslednji napad, fale nam uvek 2 dobre odbrane ili napada i tako cele sezone.

 

Necu da komentarisem sto su pustili Micova da sutira za 3p, necu da komentarisem lob na 4 SEKUNDE DO KRAJA, necu da komentarisem luzerstvo protiv tuti frutia pred 20k navijaca, pa izgubljena utakmica na strani protiv Cedevite.

 

Iskreno samo cekam da se sezona zavrsi, nemam snage vise ovo da pratim i da se dogadja svaki put isto...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ovaj...jel nas Zeljko zajebava? Pitam potpuno ozbiljno

Da i vec sam vam pisao o tome, odgovoricu ti potpuno ozbiljn, bez neke ironije ili dolivanja soli na ranu. Ionako ce te dobiti u Beogradu naredni mec.

 

Samo u poslednje 2 konferencije:

 

-"Partizan nema nijednog igraca koji je igrao finale Aba lige" (ima 3)

 

-"Najmladji smo tim u ligi posle Mege"(mladji Mega, Cibona, Fmp i Borac, Zadar i SC Derbi isti prosek godina)

 

E sad to moze biti i neznanje ili mu neko doturio pogresne informacije, prve dve nabrojane stvari nisu ni vazne toliko da ih zanemarimo...

 

Ovo gde mislim da vas zajebava, takodje sa poslednje 2 konferencije:

 

-"Pitao sam Ivana i rekao mi je da Partizan nije igrao finale 8 godina."

 

Ja najiskrenije mislim da ne postoji nijedan navijac Partizana koji iole prati kkp da ne zna ovu informaciju. Cak i neko ko povremeno prati, kamoli neko ko narucuje Partizanove pesme u kafani.

 

-I cetvrta stvar gde vas najvise zajebava poslednja recenica sa vecerasnjeg intervjua, zapravo i mene je iznervirao tom recenicom: "Nista nije preko noci napravljeno."

 

Ovu recenicu i da ste najmladji tim je rekao posle turnira u Opatiji a onda ponavljao na svakih nekoliko utakmica.

 

Maj je mesec, kaze ne moze nista preko noci, imao punih 9 meseci(oko 275 noci), imao 46 utakmica, pripreme, ko zna koliko treninga do sad, bez duzih odsustva igraca zbog povreda...

 

Znaci ili ne zna sta prica i omatorio ili vas zajebava namerno. Trece nema.

 

 

  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam neka očekivanja pa lakse podnosim sve ovo. Inače ne volim ni ekipe koje imaju takve igrace a ni igrače ko Kevin, pa mozda i zbog toga flegma prema ekipi.

Inače ovaj pas za Lesora je bio iznudjen jer je bilo na granici  5 sekundi, a iz jednog ponovljenog kadra ispod kosa se vidi da Ledej pokazuje na to jer ne može on da primi loptu. Vrv je on bio prva opcija.

Masenje bacanja nije nedostak koncentracije il skila nego jednostavno stegnuta jajašca. 

Volio bih da prodajemo u finale jer bi to bila dobra škola za neke mlade igrače. Kud ćeš bolje prilike od finala sa komšijama koji su do bola namazana evroligaska ekipa. Mnogi mladi igrači će biti nosioci u nekim budućim sezonama i to iskustvo bi im mnogo značilo. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Luchifer89 said:

Ja sam naprimer utiska da je Željko dao sve od sebe da izgubi.

Već sam spominjao da mi sve smrdi da će da pali na kraju sezone, za koju inače jedva čekam da se završi - nije bitno na koji način

 

 

 

Zbog čega bi išao nakon samo jedne sezone? Nema mi nikakve logike. Baš nikakve.

 

Ono što stoji je da nije postigao ono što je hteo ali koji bi bio motiv njega samog da dođe i bude tu samo sezonu? Što je uopšte i došao?

Link to comment
Share on other sites

Zbog čega bi išao nakon samo jedne sezone? Nema mi nikakve logike. Baš nikakve.
 
Ono što stoji je da nije postigao ono što je hteo ali koji bi bio motiv njega samog da dođe i bude tu samo sezonu? Što je uopšte i došao?
Došao zbog VUČIĆU PEDERU.
Otišao nakon izbora.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ranzo said:

Zocova je sramota na sta mu lici ekipa

Ovo sam i ja hteo da napišem. A onda pogledaš šta oni rade na terenu, kakve odluke donose, kakva selekcija šuta, poteza, ispadanje u odbrani... Jednostavno, nema dovoljno pameti.

 

Željkova greška je u proceni da će procvetati. Slično kao EP2005. 

 

Ja se nadam da će ostati bar još jednu sezonu, ima sa čim da radi, uz pravu doselekciju, izgledaće to dosta bolje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Al koja atmosfera jbte, pregazili ste ih u Pioniru bez po muke i kao ne valja ovo nista, u Pg se retko bas dobija Buducnost, kakva god da je, a vi ste imali sansu i pored lose igre.

Jasno je da cete u majstorici da ih isprasite i domognete se finala posle skoro deceniju.

Ono gde vi treba da budete nezadovoljni je, sto osim Koprivice od mladih nista dobili nista.

Madar koga Zeljko protiv Zvezde ne koristi da ga ne bi bekovi rastrgli i verovatno ga naterali da batali kosarku, Glas koji je dobro krenuo, pa se izgubio, Tristan koji dobija mrvice u garbidz tajmu i na kraju ono najtragicnije i nesto na sta sam bio ljubomoran- Smajilagic.

Poceo je sezonu odlicno, dolaskom Lesora decko se bas demoralisao, i nije uspeo da se sastavi do danas. Na kraju ce ispasti da su vam godinu pojeli skakavci i da niste dobili nista iz ove sezone.

Ne vidim kako Partizan moze da ocekuje nesto vise iduce sezone, a da se ne pojaca proverenim igracima, a da ovi mladi i dalje budu pokazivali raskosan talenat protiv Zadra, Krke, Sljonska i slicnih velicina, a protiv ozb ekipa budu klupirani ili cak van protokola.

Dangubic je nasledjen, kao i Zagorac, ali velike pare su date za Kuruca koji je eliminisan odavno, a tu situaciju na zalost vasu nije materijalizovao Trifunovic. Ni za pedalj nije napredovao.

I onda je lako reci da Partizan ima mlad tim, ali sustinski su nosioci Lesor, Avramovic, Panter, Ledej i Mur.

Da je ovakvu sezonu vodio bilo koji strucnjak, bio bi lincovan.

Zeljko ima kredit jer je evropsko bozanstvo ili krem de la krem.

Ako je tu zaista jos 2 sezone, onda de moze i ocekivati neki rezultat, ali ja iskreno ne ocekujem da ce Partizan biti ekipa koja ce sa Madarom, Glasom, Trifunovicem, Smajlijem i Koprivicom poceti utakmicu ikad u zivotu.

 

Link to comment
Share on other sites

Panter 0 od 7, 12 promasenih slobodnih bacanja, lob pas na Lesora. Ovako iz glave minimum 3 situacije koje su presudile. Sudjenje mozda kao 4. razlog ali je objektivno je bilo lose po obe ekipe.
 
Uzgred sutnuli ste dva slobodna bacanja vise, Zvezda u poslednjih 6 godina nijedan mec u Podgorici nije imala vise slobodnih bacanja. Al to nije ni vazno sad.
Ja uopste ne zelim da komentarima o sudjenju prikrijem nasu losu utakmicu tj lose sutersko vece. Mislim da je protok lopte bio dobar pogotovo u drugom poluvremenu. Postoje igraci koji su zaista zalutali u ovaj tim. Dobijaju i previse minuta za koje smatram da nisu zasluzeni na terenu. Opet, nisam u situaciji da oratim treninge tako da se ogradjujem. Da li je to greska trenera ili sportskog direktora je za analizu.
Ne mogu da ne primetim situaciju kada je Perry dobio 3 bacanja. U 99% situacija bi se svirao "mali" faul jer je svima jasno da je pokusao da iznudi sut.
A za pojedince koji pisu "zali boze kosarke koju mi igramo", "ovo je totalno negledljivo", "dosta od mene, prelazim na nba" itd imam jednu poruku - "idi gledaj fmp". Neki odlaze sa foruma/topika jos od nove godine i nikako da odu.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...