Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Sećate se one moje "priče" iz Ljubljane i onog lika što sam upoznao tamo na utakmici i što sam mu ostavio kontakt, da mi se javi za pivo kad dođe na doktorske u NS...

Sreli smo se za šankom na jednoj svirci u NS, pre nego što mi se uopšte javio, jer je tek skoro bio stigao. Pa smo se tad  dogovorili i za tekmu.

Uglavnom, kaže da sam mu ispunio san iz detinjstva, da gleda utakmicu u Pioniru.

Baš se potrefilo da igramo sad u Pioniru. Mada još nisam nigde pročitao zašto.

 

Iako smo rutinirali, nešto i nisam zadovoljan igrom. Dosta grešaka u preuzimanjima, a iz toga, već ste pominjali, dosta otvorenih šuteva. Madar "samo" 3 izgubljene lopte, a delovalo mi kao da je imao duplo. Užasan je bio.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, djole said:

Pionir je bio mozda skoro rasprodat jos juce ali je poseta za sad sramna

 

ok radni dan, raniji termin pa ce vecina uci u pucanj, ali ne izgleda kao da ce biti i blizu punog

Da dopunim ovo, Pionir jeste bio gotovo pun na kraju jer je masa ljudi ušla pred sam početak ili nakon početka utakmice. Očiglednih praznih mesta je bilo u parteru i gore u ćošku C tribine...nije bilo krcato ali nije bilo ni više od par stotina slobodnih stolica sveukupno. Po sajtu ABA 6.500 gledalaca.

 

Što se tiče rasprodatog Pionira informacija je od ljudi koji su uzimali karte u Tiketlajnu - bile su na raspolaganju još samo neke karte za parter. Tribine 0. E sad, ostaje ono da ima gomila sezonaca, koje klub mora da uračuna u kalkulaciju, a koji su se možda smorili protiv Burse pa nisu došli. Inače atmosfera skroz OK, ljudi nekako naloženi da daju podršku timu uprkos svemu. Igra manje više slična ali bila je dobra energija. Budućnost promašila baš brdo otvorenih šuteva ali se ni mi nismo mnogo proslavili.

 

Imali smo flešbekove Aleksinog promašenog kucanja. Voleo bih da neko izvuče gifove. Prvi je bio kad smo imali onu neku 3 na 1 situaciju kad nije znao na koji način da položi pa je promašio zicer, a drugi put je bio vrlo sličan ulaz kao protiv Burse gde jedva dolazi do koša u prodoru, pruža ruku najviše što može i uspeva da položi uz vidno olakšanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

suma sumarum, mi loši, oni lošiji

 

promašila je Budućnost gomilu otvorenih trojki, nas je šut išao kad je trebalo (pogotovo je Panter zabio one daggere ni iz čega) i samo na osnovu toga smo napravili razliku koju smo posle održavali

 

ogroman deo utakmice bez organizacije, bez ideje, samo na individualne kreacije, kao što je uostalom i priča većinu ove sezone, bar je to moj utisak

 

Željko evidentno kao na parastosu, ekipa šta znam, publika ih verovatno malo nosi sada, ali videćemo na šta ćemo da ličimo u Podgorici

 

a i Budućnost je bogami izgledala kao da je ovo utakmica nekog 6. kola a ne polufinale plejofa

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djole said:

suma sumarum, mi loši, oni lošiji

 

promašila je Budućnost gomilu otvorenih trojki, nas je šut išao kad je trebalo (pogotovo je Panter zabio one daggere ni iz čega) i samo na osnovu toga smo napravili razliku koju smo posle održavali

 

ogroman deo utakmice bez organizacije, bez ideje, samo na individualne kreacije, kao što je uostalom i priča većinu ove sezone, bar je to moj utisak

 

Željko evidentno kao na parastosu, ekipa šta znam, publika ih verovatno malo nosi sada, ali videćemo na šta ćemo da ličimo u Podgorici

 

a i Budućnost je bogami izgledala kao da je ovo utakmica nekog 6. kola a ne polufinale plejofa

 

 

 

Znaš da sam ja prvi tu da pljucnem, ali nismo mi bili toliko loši. Ne pamtim da li smo na ijednoj tekmi ove sezone imali veći % asistiranih poena. Ukupno 24 asistencije na 29 pogodaka iz igre, od toga mislim 20 asistencija za koševe iz igre.

 

Ja sam se pre ove tekme, za početak, bojao da li ću uopšte moći da gledam. I nije mi uopšte bilo lako, bukvalno me stomak zaboleo kad sam ih video. Ali ok, krene igra, pesma na tribinama, opusti se čovek. 

Drugi strah mi je bio kako ćemo izgledati. Preduga pauza posle onakvog razočarenja, pa odmah tako bitna tekma. 

 

Na kraju, dobro smo trčali, odlčan protok lopte, solidan šut. Neke mane koje imamo cele godine su naravno tu i to se sigurno neće promeniti. Ali opet, od 6-7. minuta do kraja maltene potpuna kontrola, sa tek po kojim praznim minutom. Stoji da Budućnost u ovom stanju nije ništa posebno, ali ne znam šta bih više mogao da očekujem od ovog juče. Recimo i da je indeks bio 113-57.

 

edit: da, promašila je Budućnost dosta šuteva, ali eto uveren sam da ni sa 3-4 trojke više, gde bi bili na gornjem nivou svojih mogućnosti, ne bi mogli da budu blizu da nas dobiju.

 

I da, Lesor ih je baš pokidao. Strašno dobar na obe strane.

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Virtus je veceras i za vas pobedio.

 

Da je pobedila Bursa morali bi oni kao 16. uci u El pa bi se 2 vajld kard mesta delila na Virtus/Valensija/Partizan a s obzirom da je Virtus igrao finale i ima vise para od Partizana bila bi mrtva trka izmedju vas i Valensije.

 

Vi imate tradiciju i publiku(sto El i ne zanima) ali imate Zeljka kao najveceg aduta. Valensija ima 4 Evrolige poslednjih 7 godina i jos prosle godine za dlaku mogli biti u top8 pa bi igrali El i ove sezone, pride i stigli do polufinala ove sezone u Ek i ispali od najskupljeg tima odnosno sampiona a vi u cetvrtfinalu kod kuce od Burse, ovo pisem bez trunke sarkazma samo stavljam sve cinjenice na sto. Tako da mislim da je Bursa osvojila da bi vajld kard dobili Virtus i Valensija, mada ovo je samo moje misljenje.

 

U svakom slucaju vidim Valensiju i Partizan naredne godine u Evroligi, a da ce Evrokup da se prepusti Fibi jer maltene nece imati vise nijedan atraktivan/skup/poznat tim za uslove Ek s obzirom da vec neko vreme kruzi ta prica da El zeli da se odrekne Evrokupa jer su u ozbiljnom minusu od tog takmicenja a tako bi i resili problem sa Fibom.

 

Edited by 1945
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ovde trenutno, prakticno nikoga ne interesuje da li cemo dogodine igrati u EL, jer nam je ovogodisnja igra borderline bulja. WC nije nacin na koji se treba zaigrati u EL. Cak i evenutalnim osvajanjem ABA lige, ja dugo ne bih ispunio prazninu posle debakla u EC. 

 

Naravno, ukoliko bismo dobili pozivnicu, verujem da bi se vremenom svi ovde smeksali i zaboravili da nije bilo po zasluzi rezultata. Pokvaren smo mi narod 😆

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sigurno cete se radovati, a jos manje buniti. 😄

 

Mislim ja u tome ne vidim nista lose, dobijes priliku zasto bi odbio kad ti to takmicenje donosi vise u svakom smislu nego Evrokup.

 

Nas slucaj kad smo igrali umesto Cibone sigurno da nismo bili najsrecniji sto nije bilo rezultatski al evo ja priznajem da sam bio srecan a verujem i drugi barem potajno kad smo saznali da cemi igrati El naredne sezone. Sta me briga za Cibonu, isto verujem da ce vas sve biti briga sto nije usla Bursa kao finalista. Ne vidim nista lose u tome.

 

Naravno da je bolje rezultatom zasluziti nema spora tu.

 

Prica da ce El ostaviti 16 klubova meni ne pije vodu jer je jasno da im odgovara sto vise ucesnika, ali da to nije neka Bursa nego klubovi poput Virtusa/Valensije/Partizana.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mi el treba da zaigramo kad budemo spremni za tako nesto

Tokom cele sezone jasno pokazujemo da za sada nismo

 

Cesto sam cuo te price jao samo da se dokopamo el i onda - i onda sta ?!

Budzet - zavisi od jednog coveka kao i sve u ovoj zemlji, sto se kaze jedan poziv menja sve mozes i nba da igras ne igra ulogu

Roster - opet pre svega zavisi od kinte, pricati nekom danas jeste da nemamo bas kintu ali igraces el sta znam ne znam koliko pije vodu pogotovo kod stranaca

Arena - u el svaki mec ima da bude puna i ostale arkan zivi na kipru price... zamislite samo da krenemo lose, da se vec u prvoj 1/3 oprostimo od top8, uz standardno idiotske cene karata i jug koji ne postoji pa 5 soma ako se skupumo bice super a realno to je bulja za arenu

Da ne pricam da bi se lose partije sigurno odrazile i na atmosferu i u ekipi i oko ekipe znaci i na abu

 

Ps da ne bude zabune naravno da kkp treba da tezi igranju el jer je to najjace evropsko takmicenje ali ne treba preterivati

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@ranzo

 

KKP je uvek spreman za EL. 

Partizanova košarkaška publika nije navijač rezultata, bilo nas je 7 hiljada i pod Božićem, Čankom, Mutom. U EL bi imali prosek od 10k bez obzira na potencijalno loše rezultate, samo na Želimira. Još ako bi bili u igri za PO, Arena bi bila puna svaku utakmicu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Instinkt said:

@ranzo

 

KKP je uvek spreman za EL. 

Partizanova košarkaška publika nije navijač rezultata, bilo nas je 7 hiljada i pod Božićem, Čankom, Mutom. U EL bi imali prosek od 10k bez obzira na potencijalno loše rezultate, samo na Želimira. Još ako bi bili u igri za PO, Arena bi bila puna svaku utakmicu

 

Maybe, maybe not.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Alek The Great said:

Pa vecina ekipa u EL ne izbori mesto na terenu.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

mrzi me da proveravam, cini mi se da ipak velika vecina i osvoji svoja prvenstva, iako ne mora. ili umisljam? 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Instinkt said:

@ranzo

 

KKP je uvek spreman za EL. 

Partizanova košarkaška publika nije navijač rezultata, bilo nas je 7 hiljada i pod Božićem, Čankom, Mutom. U EL bi imali prosek od 10k bez obzira na potencijalno loše rezultate, samo na Želimira. Još ako bi bili u igri za PO, Arena bi bila puna svaku utakmicu

 

Evo ja kao Zvezdas verujem u ovo sto @Instinkt pise...

 

Dugo ceka(ce)te :innocent: tu Evroligu. A kosarkaska ste publika. Ja verujem da moze na konto svega toga i Zoca, da se ubode cak i neki pravi privatni (strani) sponzor. Ako ova omladina sto je imate postanu ruze, procvetaju, moze to da bude lepa prica. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...