Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Ne moze Obradovic da se posmatra kao trener i nedostizna visina za nas amatere, a Radonjic da se spusta na amaterski nivo i da mu se zamera sto je doveo ovog igraca ili nije ubacio onog drugog igraca.

 

OK, neka je potencijalni NBA prospekt - to je i Jovic, to je i Petrusev, daj i njih ako moze pa da se dodje do brojke od nekih 19 igraca u sastavu.

 

Prosto, klub je mogao da kaze "ovde KKP, zainteresovani smo za igraca, da li imamo deal da ne dovodimo onog Lessorta?" ili "sad smo prepuni, ali smo zainteresovani da dovedemo igraca za sledecu sezonu, mozemo li da se dogovorimo?"

Svaki pasus ti je pogrešan, ali bukvalno. [emoji23]

 

Da pojasnim:

 

1. Obradović itekako može da se posmatra kao trener i nedostižna visina, za Radonjića ne znam šta radi u ovoj rečenici ni na ovom topicu.

 

2. Partizan nema ni blizu 19 igrača, igramo na 4 fronta i svaki igrač je bitan, pogotovu u ovo vrijeme kad se probudiš ujutru i ne znaš hoćeš li imati pola rostera za trening.

 

3. Nije Partizan bio zainteresovan za Vukčevića, jednostavno je izleta šansa da on dođe, šansa koja ne bi smjela da se propusti, ako postoji uopšte i nije plod novinarske dokolice.

 

A da sačekamo ipak ishod prije nego se pokoljemo ovdje bez veze.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

Ne moze Obradovic da se posmatra kao trener i nedostizna visina za nas amatere, a Radonjic da se spusta na amaterski nivo i da mu se zamera sto je doveo ovog igraca ili nije ubacio onog drugog igraca.

 

OK, neka je potencijalni NBA prospekt - to je i Jovic, to je i Petrusev, daj i njih ako moze pa da se dodje do brojke od nekih 19 igraca u sastavu.

 

Prosto, klub je mogao da kaze "ovde KKP, zainteresovani smo za igraca, da li imamo deal da ne dovodimo onog Lessorta?" ili "sad smo prepuni, ali smo zainteresovani da dovedemo igraca za sledecu sezonu, mozemo li da se dogovorimo?"

 

Tristan je postao "visak" ili nazovi to kako god dolaskom Gabriela Deka na vec postojeci prilicno popunjen frontcourt Madrida. Tek nakon toga je stavljen na trziste. Lesor je doveden pre maltene mesec dana. A na leto svakako ne bi bio dostupan, jer ako ne ode u Partizan, otici ce u neki drugi tim, jer verujem da spisak za malog nije tako kratak.

 

Sto se tice Petruseva, Obradovic ga i jeste jurio, a i cekao. Lesor ne bi ni bio opcija. Jovica bi svako normalan doveo, sve i da roster ima 20 igraca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dobro, znaci ti smatras da nije problem i ako zajedno dodju Petrusev, Jovic i Vukcevic pa u sastavu budes imao 4 centra i 5 krila?

 

Sustina je da taj Tristan hoce minute, a da Partizan bas i nema mnogo minuta da mu ponudi - osim ako ne zeli da razbuca svoju koncepciju zarad njega.

Link to comment
Share on other sites

Petrušev je zatvorena knjiga, završena priča za Partizan.

Jović je krilo, i izlišno je komentarisati zašto to ne bi bio problem, i to ne samo na Partizanov roster već bilo čiji. Druga je priča što Miško ima druge planove sa svojom zlatnom kokom.

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Neko prosipa lovu na mlade, a neko na penzionere - stvar izbora, zar ne? :s_d:

 

nije stvar izbora. btw tristan trenutno igra za jako dobrog trenera u jednom od najboljih evropskih klubova svih vremena.

molim te da batalimo taj neki narativ kako se dolazi da se upije znanje koje nece moci nigde drugde

 

sve ostalo strava i ja bih doveo tristana u klubovima za koje navijam, nije tu nista sramota.

Edited by uini
  • Like 4
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, uini said:

 

nije stvar izbora. btw tristan trenutno igra za jako dobrog trenera u jednom od najboljih evropskih klubova svih vremena.

molim te da batalimo taj neki narativ kako se dolazi da se upije znanje koje nece moci nigde drugde

 

sve ostalo strava i ja bih doveo tristana u klubovima za koje navijam, nije tu nista sramota.

Niti igra, a tek nece uz Deck-a. To je cela poenta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uini said:

tristan vukčević bi bio jedan od najboljih igrača partizana / zvezde / budućnosti /olimpije, tako da, sve je okej.

 

Tristan je u ovom trenutku top tier prospekt, ali i dalje samo prospekt. Kao sto postoji veliki broj ekipa koje bi ga rado videle u svom dresu, tako postoji i jedan solidan broj onih pri vrhu koji upravo iz tog istog razloga zbog koga drugi rejvuju nisu previse zainteresovane. 

 

U ovakvim situacijama ne bi bilo lose da se ne povlaci znak jednakosti izmedju termina vrhunski prospekt i vrhunski igrac. Niko ne moze da pretpostavi na sta bi licio Vukcevic u takmicenjima koja KKP igra ove sezone, niti koliko vremena ce mu trebati da uopste pocne da realizuje svoj potencijal. 

 

Koncepcijski ovo jeste u dobroj meri wtf potez, sigurno bi njegov dolazak znacio ozbiljniju reviziju setapova i rasporedjivanja minutaze. Medjutim, koristim ovu priliku da kazem nesto sto mi je do sad konstantno ostajalo za tastaturom - kako vreme prolazi Alen mi deluje sve manje coachable. Nije sigurno vreme za presudu, jako je mlad i neiskusam jos uvek, ali ima tu dosta stvari (koje me sada mrzi da elaboriram) koje mi uopste ne ulivaju poverenje i vec su mi prakticno ubile bilo kakvu nadu ili ocekivanje da ce postati bogzna kako relevantan igrac u evropskim okvirima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, jedibojan said:

Niti igra, a tek nece uz Deck-a. To je cela poenta

 

kako kada je deck 198cm a tristan 209cm ( :

 

samo sam odgovorio na kronosov standard, da partizan placa znanjem, jer to nije tacno. 

 

3 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

U ovakvim situacijama ne bi bilo lose da se ne povlaci znak jednakosti izmedju termina vrhunski prospekt i vrhunski igrac. Niko ne moze da pretpostavi na sta bi licio Vukcevic u takmicenjima koja KKP igra ove sezone, niti koliko vremena ce mu trebati da uopste pocne da realizuje svoj potencijal. 

 

 

vidi, cak i luku doncica da si doveo u trenutku u kojem je igrao dva x po 10ak minuta, ne bi mogao nista da tvrdis. 

 

medjutim, ono sto je logicno, je da bi takav nba prospect bio jedan od boljih igraca, u datoj konkurenciji i kontekstu u kojem nije pao sa marsa, vec igrao u realu iz madrida. 

 

daklem, bio bi jedan od boljih igraca. kada izuzmes ledaya i puntera, moze biti bolji od bilo koga u dva dana od danas. 

 

niko ne moze garantovati ali je vrlo moguce. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

kako kada je deck 198cm a tristan 209cm ( :

 

samo sam odgovorio na kronosov standard, da partizan placa znanjem, jer to nije tacno. 

Tristan u Realu pf, Deck f/pf.

Ja pisem na osnovu onog tweet-a, da je zbog povratka Decka odluceno da je Vukcevic visak.

Iskreno ne verujem u pricu, ali ako je Vukcevicu receno da mu minutaza u ovoj i narednoj sezoni ide na 0 (trenutno je 6:30, a ubedljivo najveca na cuvenoj utakmici protiv cska), onda mi i nije toliko far fetched da mu je Zeljko obecao minute vec ove + upgrade naredne sezone

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako smo svi saglasni da je Tristan NBA prospekt nadam se da smo saglasni da i Real  hoće nešto da izvuče iz te priče, minimum finansijski, jer nešto bi dobio momentom njegovog odlaska u NBA.

 

Ne znam kakav ugovor Vukčević ima sa Realom i to je ključno, ali minuti nisu preduslov za visoku draft poziciju, a mislim da je to cilj. On je već u izlogu, dolazi iz kluba iz kojeg je došao Dončić, imao je dobrih i zapaženih partija tako da koliko ja vidim sve je ok.

Šta je problem , a definitivno ga ima čim se malo malo poteže ta priča ne znam, ne mislim da su minuti.

Za svaku ekipu iz ABA on bi bio top pojačanje.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Son_of_a_gun said:

Lessort, Koprivica, Smailagić, Leday i Vukčević, pet igrača u frontcourtu, koliko i treba da ima jedan ozbiljan tim.

Miletića tu ne računam, jasno je da on nema šta da traži čak i ako ne dođe Vukčević.

 

Ne bih da odgovoram na poredjenje Obradovic >>>>>>>>>>>>> Radonjic koje si napravio, to je sasvim legitimno na ovoj temi, a ja sam misljenja da su i jedan i drugi miljama iznad svih nas pa se i njihove razlike ne mogu bas tako lako videti u tom kontekstu.

 

Kad smo vec kod ozbiljnih ekipa, Cedevita ima dva centra i jednu cetvorku (+Ejim i Muric koji mogu da se spustaju sa pozicije 3, dakle 3 ili 4 igraca), Buducnost ima 2 centra i 2 cetvorke, Joventut (koji je prvi u A grupi ispred Partizana) ima Tomica, Birgandera, Willisa i Brodzianskog, Lokomotiva ima Williamsa, Motlija, Whittingtona i Martiuka, da ne nabrajam sad dalje. Dakle, ako neko krilo moze da se spusti na 4 ti minuti mogu da se raspodele, inace u situaciji bez mnogo meceva i bez mnogo jakih meceva stvarno nema potrebe za petoricom igraca koji mogu da igraju 10+ minuta kvalitetno u ABA ili EC.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...